توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459892
اقدام غیرمنتظره کرملین؛ روسیه قدس غربی را پایتخت فلسطین خواند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۵
روسیه با صدور بیانیه ای به عنوان تشکیل کشور مستقل فلسطین در کنار رژیم اشغالگر قدس، اعلام کرد که شرق بیت المقدس را به عنوان پایتخت کشور فلسطین پس از تشکیل و بخش غربی شهر را نیز مرکز حکومت رژیم صهیونیستی می داند.

به گزارش ایرنا، پایگاه وزارت خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد: از اوضاع حل و فصل مساله فلسطین و اسرائیل نگران هستیم و در حالیکه از سه سال پیش مذاکره ای بین دو طرف انجام نمی شود، اوضاع در منطقه متشنج می شود.
در ادامه بیانیه آمده است: خلاء در روند حل و فصل مسائل خاورمیانه، زمینه مناسبی برای اقدام های یکجانبه ایجاد می کند که دورنمای پذیرفته شدن راه حل مسائل فلسطین را مطابق دو حکومت مخدوش می کند.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرده است: همچنان این فرمول مذاکره را مناسب می دانیم که پاسخگوی منافع ملی و ملت های دوست برای ما یعنی هر دو طرف، منافع منطقه ای و جهانی است.
در ادامه بیانیه آمده است: پایبندی خود را به تصمیم های سازمان ملل و اصول حل و فصل موقعیت اورشلیم شرقی (شرق بیت المقدس) به عنوان پایتخت فلسطین مورد تاکید قرار می دهیم و همزمان لازم می دانیم، اعلام کنیم در این رابطه اورشلیم غربی (غرب بیت المقدس) را پایتخت طرف مقابل (رژیم صهیونیستی) می دانیم.

روسیه ادامه داده است: در باره شاخص های معین حل مجموعه مسائل در مورد موقعیت سرزمین فلسطین از جمله این شهر باید در جریان مذاکرات مستقیم بین طرفین توافق شود.
در پایان بیانیه آمده است: روسیه به عنوان عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد، یکی از حامیان روند صلح منطقه و شرکت کننده فعال در گروه چهار میانجیگر بین المللی مسائل خاورمیانه برای دستیابی به توافق های مربوط به دو طرف کمک می کند.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل+فلسطین+کشور مستقل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.