نظر منتشر شده
۴۵۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 215199
ایران، بهشت پزشکان متخصص
رضا پارسانسب*، 21 بهنمن 92
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۹
وزیر بهداشت: تعرفه های پزشکی واقعی نیستند
رئیس سازمان صنفی نظام پزشکی: درآمد بالای پزشکی، سرابی بیش نیست/ درآمد پزشکان در بخش دولتی کافی نیست
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: قبول داریم تعرفه متخصصان نیز پایین است
نایب رئیس کمیسیون بهداشت: موضوع افزایش تعرفه های سلامت و بحث غیرواقعی بودن میزان تعرفه ها بارها و بارها در کمیسیون بهداشت مورد بررسی قرار گرفته است
رییس انجمن جراحان عروق ایران: تعرفه‌های پزشکی از دستمزد سلمانی‌ها هم کم‌تر است!
مشاور وزیر بهداشت در امور بیمارستانهای خصوصی: اگر غیراخلاقی هایی در بیمارستانها یا در بین جامعه پزشکی می بینیم به دلیل این است که قیمت تمام شده خدمات محاسبه نشده بیمارستانهای خصوصی زیاده خواهی نمی‌کنند بلکه حق خود را می‌خواهند، اگر تمام موارد گفته شده رعایت شود این بخشها (بیمارستانها) هم بیشتر نمی گیرند.
نماینده وزیر بهداشت در شورای عالی سازمان نظام پزشکی: وقتی تعرفه‌های غیرعادلانه به پزشکان تحمیل می‌شود طبیعی است که زیرمیزی به وجود بیاید؛ زیرمیزی ‌حاصل این بی انضباطی هاست.

همانگونه که خواندید مدتهای مدیدی است که صدای متحدی از سوی جامعه پزشکی به جامعه تلقین می‌شود مبنی بر اینکه تعرفه ها و سرانه درمان در کشور غیر واقعی است. با توجه به اینکه پزشکان به عنوان یکی از گروههای مرجع در ایران شناخته می شوند معمولا در مورد ادعاهای این گروه نیز کمتر تحقیق و تفحص انجام شده بنابراین انگیزه و نیت اصلی این صداها تاکنون در یک چارچوب علمی و فارغ از دعواهای سیاسی و صنفی بررسی نشده است.

به منظور روشن شدن این موضوع که آیا درآمد پزشکان ایرانی، کافی است یا باید افزایش یابد، مقایسه اجمالی درآمد پزشکان در ایران و برخی کشورهای توسعه یافته انجام گرفته است. این مقایسه به خوبی موید این مطلب است که دستمزد پزشکان متخصص شاغل در نظام سلامت کشور، به مراتب بالاتر از پزشکان مشابه اروپا است.

برای انجام این مقایسه از داده های نشریه اشپیگل[۱] برای درآمد پزشکان در چند کشور منتخب جهان (۲۰۰۶) استفاده شده و میانگین درآمد پزشکان یکی از بیمارستان های عمومی غیر دولتی درجه ۱ و سطح سوم شهر تهران (۲۰۰۹ / ۱۳۸۸)، به عنوان معیاری برای سطح درآمد پزشکان متخصص کشورمان مورد استفاده قرار گرفته است.


تطبیق یافته با قدرت خرید
(بعلت تفاوت هزینه‌های زندگی در کشورهای مختلف، تبدیل مستقیم درآمد پزشکان این کشورها به دلار آمریکا از طریق نرخ ارز رسمی نمی تواند معیار صحیحی برای مقایسه درآمد آنان باشد، ازینرو درآمد سالیانه پزشکان متخصص با استفاده از ضریب تبدیل برابری قدرت خرید (Purchasing Power Parity conversion factor) که هرساله توسط بانک جهانی اعلام می شود به معادل دلاری آن تبدیل شده است. به عنوان مثال در سال ۱۳۸۸ میانگین درآمد پزشکان متخصص بیمارستان های دولتی کشور ماهانه ۱۵ میلون تومان و سالانه ۱۸۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده (این درآمد با بررسی یک بیمارستان بزرگ متعلق به سازمان تامین اجتماعی بدست آمده است) و طبق آمار بانک جهانی PPP conversion factor برای ریال ایران در همان سال ۴۳۰۰ می باشد.[۲]

بدین معنی که قدرت خرید ۱ دلار در آمریکا معادل قدرت خرید ۴۳۰ تومان در ایران است. مثلاً اگر یک ایرانی با ۱۰۰۰ تومان (۱ دلار سال ۸۸) بتواند در ایران ۱۰ تخم مرغ بخرد یک آمریکایی با ۱دلار میتواند ۴ تخم مرغ در آمریکا بخرد؛ بعبارت دیگر براساس شاخص قدرت خرید ۱۰۰۰ تومان برابر است با تقریباً ۲٫۳ دلار (یعنی قیمت ۱۰ تخم مرغ در آمریکا). نسبت درآمد پزشکان متخصص ایرانی با PPP conversion factor می شود ۴۱۸۵۲۹ دلار. این یعنی ۱۸۰ میلیون تومان در ایران در سال ۸۸ قدرت خریدی معادل ۴۱۸۵۲۹ دلار در ایالات متحده دارد. لازم به ذکر است که حتی اگر قدرت خرید یک ایرانی دو برابر یک آمریکایی باشد ممکن است درآمد وی براساس نرخ رسمی ارز (یعنی هر ۱۰۰۰ تومان یک دلار) از درآمد فرد آمریکایی کمتر هم باشد؛ مثلاً ۱۸۰ میلیون بر اساس ارز رسمی سال ۸۸ می شود ۱۸۰ هزار دلار و از درآمد پزشک آمریکایی که ۲۶۷ هزار دلار است کمتر است اما بر اساس برابری قدرت خرید درآمد پزشک ایرانی بیشتر است.)

ممکن است این ابهام در ذهن مخاطبان شکل بگیرد که در حال حاضر که نرخ رسمی ارز و تورم در جامعه افزایش شدیدی پیدا کرده است و این مقایسه درآمد سال ۸۸ پزشکان متخصص ایرانی با سایر کشورها در حال حاضر کمی دور از واقعیت باشد. اما باید ذکر کرد که با توجه به رشد بیش از ۲ برابری تعرفه های پزشکی از سال ۸۸ تا کنون درآمد پزشکان نیز همین مقدار افزایش پیدا کرده است. در ضمن طبق آمار بانک جهانی شاخص برابری قدرت خرید در سال گدشته (۱۳۹۱) حدود ۷۰۰ تومان برای هر یک دلار آمریکا بوده است.

**نسبت درآمد پزشکان به میانگین درآمد شهروندان آن کشور (برای این منظور نسبت درآمد سالانه پزشکان متخصص به سرانه تولید ناخالص داخلی در برابری قدرت خرید (GDP (PPP) per capita) محاسبه شده است. )

لازم به ذکر است که برای جلوگیری از خطا در تفسیر نتایج، اطلاعات GDP (PPP) per capita و PPP conversion factor برای ایران از داده های سال ۲۰۰۹ (۱۳۸۸) و برای سایر کشور ها از داده های سال ۲۰۰۶ استفاده شده است.


همانگونه که در نمودار مشاهده می شود درآمد یک پزشک متخصص در کشورهای منتخب ۲ تا ۶ برابر درآمد سرانه آن کشور است، این رقم برای ایران و با فرض درآمد سرانه حدود ۵ میلیون تومانی (در سال ۱۳۸۸)، ۳۷ برابر بدست آمده است. البته با این نمودار نمی توان ادعا کرد که سطح رفاه پزشکان در ایران چند برابر پزشکان سایر کشورهاست، چرا که این نمودار وضعیت درآمد پزشکان هر کشور را با درآمد سرانه همان کشور مقایسه می کند. برای مقایسه سطح رفاه پزشکان متخصص کشورهای مختلف بهتر است درآمد آنان را که با قدرت خرید هر کشور تطبیق یافته مقایسه می کنیم.


همانطور که ملاحظه می کنید قدرت خرید پزشک متخصص ایرانی در ایران تقریباً ۵/۱ برابر قدرت خرید پزشک متخصص آمریکایی در آمریکاست! همچنین بیش از ۲ برابر پزشکان متخصص سایر کشورهاست!

حال سوال اساسی اینجاست که با چه توجیهی بسیاری از افراد صحبت از پایین بودن تعرفه‌های پزشکی می‌کنند؟ چطور تعرفه‌های پزشکی از دستمزد سلمانی‌ها هم کم‌تر است؟! چگونه است که با این سطح از درآمد باز هم پرداخت های غیر رسمی یا زیر میزی در نظام درمانی بسیار شایع است[۳] و بعضی علت آنرا تحمیل تعرفه های غیر واقعی به پزشکان عنوان می کنند؟!!

به این نکته هم دقت کنید که این درآمد متعلق به پزشکان متخصص یک بیمارستان عمومی می‌باشد و با توجه به اینکه تعرفه های بخش خصوصی از این بیمارستان بسیار بیشتر است بنابراین درآمد رسمی پزشک متخصص در بخش خصوصی از این مقدار نیز بیشتر خواهد بود! این در حالی است که در نظام سلامت ایالات متحده و سایر کشورهای توسعه یافته درآمد بین پزشکان بخش دولتی و خصوصی تفاوت چندانی ندارد.

در پایان لازم به ذکر است که این درآمد پزشکان در ایران بدون احتساب پرداخت های غیر متعارف و به اصطلاح زیرمیزی عده ای از پزشکان محاسبه شده است.

[۱] – http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-۴۷۴۴۱۱۵۴.html

[۲] – http://data.worldbank.org/indicator/PA.NUS.PPP

[۳] – رئیس اداره رسیدگی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی : پزشکان و مراکز درمانی تابعه این دانشگاه در سال ۹۱ حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از مردم زیرمیزی گرفتند.
*اینترن دانشگاه علوم پزشکی تهران
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۰۹:۳۳:۲۵
آقا والا 25 هزار تومن ویزیت میدی، ای کاش میزاشت حرف بزنی.
2 دقیقه نمیکشه آدم رو می اندازن بیرون
اصلا نمی رسی مریضی تو بگی
حالا مشکل مالی و روحی و استرس مریضی آدم یک طرف، پیدا کردن دکتر خوب هم یک طرف. (1966561) (alef-13)
 
مهزيار
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۵۰:۰۷
متاسفانه مدل اقتصادي مناسبي براي سلامت تعريف نشده.وقتي به نام خصوصي سازي هم صنعت و هم پزشكي با يك چشم ديده شد نتيجش هميني است كه الان مي بينيم.وقتي گفتند بايد خصوصي شود معلوم است كه چند نفر با هم جمع مي شوند و ساختمان هاي شيك پزشكي تشكيل مي دهند و فقط به درآمد فكر مي كنند.
من از نمايندگان مي خواهم كه در خصوصي سازي به اين نكته توجه كنند كه صنعت و كارخانه با بيمارستان و سلامت متفاوت است.بايد مدل خاصي در سلامت تشكيل شود كه نه دولت و نه مردم فشار آن را حس كنند. (1966671) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۷:۳۵
اتفاقا مشکل دولتی بودن نظام سلامت است با پول نفت وگاز این مردم فقیر گروهی درس می خوانند ومتخصص می شوند بعد هم اینگونه می شود اگر به جای پرداخت هزینه به دانشگاه های علوم پزشکی مردم بیمه بودند بهتر بود دوستانی که الان صدا سر می دهند مخالف قانون اساسی است از دانشجو پول مطالبه کنیم
اولا در قانون اساسی حد ضرورت دارد دو م اینکه در اصل 41 بیمه رایگان اجتماعی درمانی همه مردم امده است در اصل 45 هم نفت وگاز مال عموم مردم است نه دانشگاه های علوم پزشکی (1967255) (alef-10)
 
پزشک عمومی
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۶:۲۱:۰۶
سلام
بیایید منصف باشید
اولا این درآمد ذکر شده برابر 100 میلیون در ماه میشود که فقط یک درصد پزشکان متخصص چنین درآمدی را دارند که اسامی آنها در مجلس تحت رسیدگی است.
99 درصد دیگر متخصصان درآمدی حدود 10 میلیون تومان در ماه دارند که یک دهم مقادیر ذکر شده است.
تازه پزشکان عمومی مقادیری در حد 2 میلیون تومان دریافت میکنند که دیگه قضاوتش به عهده شما
برای مشاهده میزان حقوقهای پرداختی به رشته های مختلف به آدرس سایت کاریابی ابن سینا در سایت نظام پزشکی مراجعه نموده و با توجه به رشته مربوطه حقوقها را ببینید.در بعضی موارد حقوقهایی در حد 1 میلیون تومان هم برای پزشکان عمومی وجود دارد.www.job.irimc.org (1969251) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۰۸:۵۲:۰۴
حال شما خوبه اقا جان کدوم پزشک عمومی 2 ملیون درامدشه توی دور افتاده ترین نقطه کشورم درامد پزشک عمومی بیشتر از اینهاست (2842420) (alef-10)
 
همون پزشک
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۶:۲۶:۲۲
http://job.irimc.org/Home.aspx (1969259) (alef-13)
 
عليار
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۵۹:۰۰
تفاوت سلامت در ايران و آمريكا :
در امريكا 60 درصد بيمارستانها وقف هستند و آدمهاي ثروتمند هزينه هاي درمان را مي پردازند.مجموع كل بيمارستانهاي آمريكا 5700 تا است كه 2900 بيمارستان وقفي است.

در ايران عده اي پولدار ( مخصوصا پزشكها ) جمع مي شوند و بيمارستان خصوصي ( بر مبناي طرح كوچكتر سازي دولت و خصوصي سازي ) مي سازند كه برايشان صرف و سود !! داشته باشد.
در ايران 850 بيمارستان وجود دارد كه 150 تاي آن خصوصي است و 30 بيمارستان خيريه (نه به معناي اصلي كه در آمريكاست ) وجود دارد. (1966680) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۸:۵۳
در ایران دولت بودجه نظام سلامت را به وزارتخانه ی می دهد که به تعبیر وزیرش نصف پرسنل آن دیپلم یا زیر دیپلم هستند این خانه های بهداشت به جز توزیع رایگاه قرص جلو گیری از بارداری چه کار کردند؟ (1967262) (alef-10)
 
..
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۴:۴۴
اگه نمیدونی بدون بهترین قسمت نظام بهداشتی کشور همین خونه بهداشتا هست..و همین سیستم بهداشت تونسته که خیلی از شاخص های سلامت رو بهبود بده. (1968284) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۰۳:۴۴
اين نويسنده از كجا درآمد پانصد هزار دلار سالانه براي پزشكان تصور كرده
اطلاعات نادرست=نتيجه گيري نادرست=بدبين ساختن مردم (1966698) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۰۶:۰۹
معادل دلار نه به دلار ؟
متن را بخوان دکتر جان! (1966877) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۵۶:۳۷
دوست عزيز نابغه، دولت ها و مجلسي ها سالهاست كه با دادن ادرس غلط پاي خود را از درمان بيرون كشيده اند . دستمزد يك عمل جراحي پرداختي توسط دولت براي يك عمل شكستگي ران ٧٥ هزار تومان است (1968668) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۲۰:۰۶
پروفسور جان میشه بفرمایین معادل دلار یعنی چی؟ مثلا قیمت مرغ را به معادل دلار تو ایران و آمریکا میشه مقایسه کنین؟ (1969396) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۶:۱۶
شما نادرست فکر می کنید. من یک فوق لیسانس ریاضی هستم و 7 سال درس خوندم و دوستم 7 سال درس خونده و البته یک پزشکه. حالا وقتی درآمدهارو مقایسه میکنی. فوری میگن اون یک پزشکه ها. خوب که چی؟ این همه تفاوت برا چی؟ (1967138) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۵۶:۰۱
من یک دکترای تخصصی ریاضی هستم الان بحق التدریسم، من را باید با یک پزشک متخصص مقایسه کرد که درآمد یک روزش از درآمد یکسال من بیشتره، خانم من نیاز به جراحی فک داره البته عملش یک سال و نیمه به تاخیر افتاده، که وقتی رفتیم پیش دکتر... و خواستیم جراحی کنه گفت به غیر از هزینه های بیمارستان 7 میلیون زیرمیزی میگیره، من 25 هزار تومان دادم تا حدود 2 دقیقه تا فقط اینو به من بگه جلوی خانمم پیش دکتر گریه م گرفت وقتی بهش گفتم من هم تحصیل کرده ام به خدا، من هم پی اچ دی دارم و دکتر با کمال وقاحت گفت وقت منو نگیرید من مریض دارم، باور کنید حس و حالم جوری بود که اگه زمان به عقب برمی گشت و من مجرد می بودم حتما خودکشی می کردم.
داستان خیلی غم انگیزی ما هم کنکور دادیم ما هم درس خون بودیم ما هم به امید درس خوندیم...
یک بار دیگه پیش یه جراح عمومی رفتم برای یک جراحی تقریبا سرپایی خدا پدرشا بیامرزه گفت من زیرمیزی نمی گیرم فقط هزینه های بیمارستان. اما کل زمانی که پیشش بودم 71 ثانیه بود زمان گرفتم، منشی با غرور به یکی از بیمارا گفت آقای دکتر ساعت 4 عصر میان تا 6 عصر خانمش زنگ می زنه بیش تر از این اجازه نمیده توی مطب باشه، کفت توی این مدتی که من اومدم سابقه نداشته از 80 نفر کمتر ویزیت کنه، اون روز من نفر 88 بودم، حالا شما حساب کنید من که 20 تومن دادم با دفترچه و اونایی که 25 می دادن بدون دفترچه حداقل یک میلیون ششصد
شاید نیازی به کفتن این دردودلا نبود چون تقریبا همه مردم با پزشکا در ارتباط هستند...
الف اگه تو هم فکر نمی کنی دکترای ریاضی دکتر نیستن منتشر کن. (1968553) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۱۲:۳۴:۰۳
مدرک دکتراي حرفه اي يا دکتراي عمومي معادل ليسانسه، ۴ تا ۵ سال دروس نظري ميگيرند و بقيه اش کار و کارآموزي است. آمپول زدن بخيه کردن و غيره. کارآموزي را گذاشتن جز زمان ّتحصيلشان. در خيلي از کشورهاي اروپايي مثل انگليس و استراليا، ۵ سال ليسانس پزشکي ميگيرند و بعد هم تو بيمارستان کارآموزي مي کنند ولي نهايتا مدرکشون همان ليسانسه،بعد براي تخصص فوق ليسانس ميگيرند مثلا فوق ليسابسه جراحي. تو ايران دکتراي حرفه اي را با ارفاق وزارت علوم معادل فوق ليسانس قبول دارد. (1973186) (alef-13)
 
بهاره
۱۳۹۳-۰۳-۱۵ ۱۵:۲۴:۰۴
ایشالله خدا به همه وجدان کاری بده.الان که همه فکر می کنن دکترا از پیش خدا اومدن و هیچ گناهی ندارن ولی این خداست که در نهایت قضاوت میکنه نه مردم خودتونو ناراحت نکنید وبه خدا توکل کنید (2184524) (alef-10)
 
کوثر
۱۳۹۴-۰۲-۰۴ ۲۳:۱۴:۵۳
واقعا امیدوارم خدا قضاوت کنه و اینقدر بی انصافیه مردم رو ندیده نگیره (2845184) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۸ ۱۱:۲۱:۵۵
اقا سر گردنه هست می خواهی بخواه می خوهی نخواه . (2228381) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۲۳:۲۶:۴۲
نيمه شب كه شما راحت خوابيدى ايشون بايد برسن سر عمل جراحى كه يك سال بعد بيمه مبلغ كمى رو به عنوان دستمزد با كلى كسورات پرداخت كنه. در ضمن همكار شما با ليسانس براى تدريس خصوصى چه قدر مى گيره؟ (2381156) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۰:۰۲:۵۷
واقعا فکر میکنید 7 سال خوندن شما یا 7 سال خوندن یه پزشک به یک اندازه زحمت و مشقت داره؟ تقصیری ندارید همه بی اطلاع حرف میزنید (1969593) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۱۲-۰۱ ۱۰:۵۲:۱۰
باسلام
مگه چیه اون هم سر کلاس میره استاد بهش درس میده امتحان میگیره مگه غیر اینه ؟تازه 7سال رشته ی غیر پزشکی فقط 4 سال درس و3 سال کشیک طرحه که اگه بخای بگی که مشقتش توی همین کشیک وطرحه هر کی خربزه می خوره پای لرزش هم میشینه می خواستی پزشکی نخونی بری دنبال کاری دیگه. (1984630) (alef-6)
 
دکتر نااشناس
۱۳۹۳-۰۴-۲۱ ۲۰:۰۵:۱۷
اولا برای قبولی در رشته بزشکی تو کنکور باید از هفت خان رستم گذشت.بعدشم بعد ورود به دانشگاه فک کردین ردرس خوندن و درسای یه لیسانس ودکترا با درس خوندن کسی که بزشکی عمومی میخونه واقعها یکیه؟؟؟اگه اینطور بود بس چرا فقط نخبگان رو برای این رشته ها قبول میکنن؟؟؟؟اقایکم انصاف داشته باش اینن همه درس میخونیم اززندگی و خونواده و تفریح و اسایش وخواب میزنیم اونوق بیایم حقوقمون بااونیکه لیسانسو با راحتی گرفنه مقایسه کنین؟؟؟؟؟؟ (2251493) (alef-10)
 
کوثر
۱۳۹۴-۰۲-۰۴ ۲۳:۱۰:۳۰
آقای محترم.7 سال درسه دو سال طرحه.میشه 9 سال.و واقعا مشقت هاشو با رشته های دیگه قیاس میکنین؟؟؟!!! (2845179) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۵ ۲۳:۱۸:۴۵
شما بی اطلاع حرف میزنی (2291017) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۱:۲۵:۲۱
از الف تقاضا دارم همین آمار و ارقام را برای دیگر رشته های تحصیلی بیاورد. (1970020) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۲:۰۷
منم تا چند سال پیش فکر میکردم شما راس میگین ولی چرخ روزگار من رو هم وارد عرصه سلامت کرد تازه اونجا بود که فهمیدم که این حرف چه حرف حسابی بود و برخی دوستان با ویزیتهای همزمان پنچ مریض چه پولی به جیب میزنن (1967193) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۲:۰۱
نویسنده خیلی بی انصاف تحلیل کرده اند. حداقل بنویسند متخصصان بخش خصوصی تا مدیون این همه انسان زحمتکش نشوند.
من و همسرم هر دو متخصص هستیم.مجموع دریافتی ما حدود 5 میلیون است.
در 6 سالی که ازدواج کرده ایم فقط 1سال هردو در یک شهر بوده ایم ودر طرح نبودیم و فقط 1 سال تحویل با هم در کنار سفره هفت سین خانه نشستیم.

ایران بهشت ما نیست. ما به امید بهشت خدای بزرگ این همه سختی و متاسفانه این همه بی مهری را تحمل می کنیم. (1967384) (alef-10)
 
اصغر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۴:۰۱
من حاضرم شما دو نفر را ماهی ده میلیون استخدام کنم حاضر هستی (1968199) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۵:۰۶
حق با شماست. من هم دقیقا همین وضع را دارم. جواب این افراد را فقط باید خدا بدهد. ویزیت من به عنوان پزشک متخصص چشم در بیمارستان دولتی دقیقا 6100 تومان است که 3800ان به من می رسد. از دست این افراد فقط باید به خدا شکایت کرد. (1968218) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۴۵:۱۱
این میانگین در آمد پزشکان متخصص تو بیمارستان میلاد (چون گفته مال یک بیمارستان بزرگ تامین احتماعی که احتمال زیاد میلاد ه) . برای این میانگین هم قاعدتا کم درآمد ترین رشته ها و پر درآمد ترین رشته ها توش حساب شده. و میانگین رو درآورده
در ثانی راجع به پزشک طرحی که حقوق های کمی می گیرند اظهار نظری نکرده (1968865) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۹:۱۸:۴۰
من پرشک متخصص ماهی 5 میلیون تو شهرستان کوچک با بی خوابی های شبانه روزی (1969495) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۹:۲۳:۱۱
بمیرم دلم کباب شد ..... (1969506) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۰:۰۰:۵۴
ناراحت نشید. وقتی یک اینترن به خودش حق میده در مورد درامد متخصصان راست و دروغ. سر هم کنه٬ نتیجه مقاله بهتر از این نمیشه (1969975) (alef-15)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۲ ۰۲:۱۸:۵۲
دروغگو دشمن خداست (2119016) (alef-13)
 
قاسم
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۸:۴۰
آقای دکتر؛ مثل اینکه مطلب رو خوب نخوندی و قضاوت کردی !!!
اگه از حساب و کتاب چیزی سرت میشه اون قسمت "تطبیق یافته با قدرت خرید" رو بخونی می فهمی از کجا اومده . (1967440) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۴۹:۳۳
از ادب و متانت شما ممنونم. مشکل این است که با خواندن اون قسمت مشکلی حل نمیشه. این محاسبه ایراد فنی دارد. (1967653) (alef-13)
 
مانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۱۷:۴۰
نه عزیزم . خودتون هم مطلب آقای دکتر را نخواندید. اشپیگل درآمد یک پزشک را 15 میلیون گفته ولی خدا گواهه که خیلی از همکارا حتی نصفشو هم ندارند. تازه اونم امسال که در مقایسه با سال گزارش اشپیگل ارزش ریال به یک سوم رسیده. (1969391) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۲۲:۲۴
شما که حساب کتاب سرت میشه ممکنه قیمت مرغ را به صورت تطبیق یافته با قدرت خرید مردم ایران محاسبه کنین ما هم یه چیزی یاد بگیریم؟ (1969397) (alef-13)
 
مانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۲۶:۲۹
نویسنده محترم! اولا آمار شما مربوط به بیمارستان میلاده که عالم و آدم میدونن جای از ما بهترانه. دوما آمار مال 4 سال قبله که ارزش ریال واقعا سه برابر حالا بود و در این مدت هم این درآمد افزایش چندانی نداشته.ثالثا درآمد خیلی از همکارای متخصص ما در حد یک دوم تا یک سوم مقداریه که اشپیگل ادعا کرده تازه اونم با چندین برابر کاری که همکارای خارجی میکنند. (1969406) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۲:۲۱
چی میگی شما؟
دوست دندانپزشک من روزی به طور میانگین 2 تا 3 تا ایمپلنت نصب می کنه که هر کدام 1/2 میلیون قیمتشه و خود ایمپلنت کمتر از 150 دلاره!!
دیگه ما که خودمون داریم می بینیم . (1967505) (alef-10)
 
على
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۱:۲۴:۴۴
نصب مى كنه رو خوب اومدي. منم يك دوست دارم هفته اى چند واحد آپارتمان چوب پرده نصب مى كنه و اصلا از درامدش راضي نيست. گفتم بره دنبال نصب ايمپلنت ، هم اسمش شيكه هم درامدش خوبه. (1972155) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۵۱:۱۵
تازه زیر میزی ها رو حساب نکرده وگرنه بیشتر از اینها میشه (1967860) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۵۵:۰۳
تحلیل کاملا حقیقی است و تا حدودی خوشبینانه به نفع پزشکان متاسفانه پزشکان بی دلیل قدرت زیادی در کادر درمانی دارند و بی هیچ حساب و کتابی هر کار که می خواهند می کنند (1967871) (alef-13)
 
محمد جواد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۲۸:۳۶
حتما منظورشون جراح ها بودن. جراح مغز، اعصاب، بینی و نیز قلب و غیره گاها چنین درآمدی دارن. اما راهکار کنترل تعداد مجاز عمل در روز است. نمیشه یک جراح مجوز 7-8 عمل 2-3 ساعته داشته باشه و کلی جراح چشمشون به در باشه تا مریض بیاد. اکثر اسم در کرده ها هم دارن پولکی میشن. تو دنیا حتما طرح هایی برای راه حل هست اما فکر کنم اگه سقف مجاز برای جراحی بگذارن آقایون میتونن بعنوان ناظر کمک باشن تا از حالت بیزینس در بیان. (1968505) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۴۱:۳۷
شما مثل اینکه نخوندی مقاله رو. این درآمد بعد از تطبیق با قدرت خرید بدست میاد. (1968532) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۳۹:۱۷
خواهش می کنم حدافل برای یکبار هم که شده متن مقاله رو کامل از بالا تا پایین بخونید بعد اظهار نظر کن
درآمد پزشک رو سالانه 180 میلیون در نظر گرفته که بر اساس ضریب تبدیل برابری قدرت خرید شده 418 هزار دلار ( هر 430 تومان معادل 1 دلار ه از نظر قدرت خرید) (1968860) (alef-13)
 
منوچهر
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۳:۴۷:۱۸
اگه ریاضی‌ حالیت بشه توضیح داده. ۱۸۰ میلیون در ایران مثل ۴۱۸۰۰۰ دلار در آمریکا هستش (1968942) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۱:۵۵:۰۲
شما اطلاعات درست می دهی دکی جون؟؟؟ (1969740) (alef-15)
 
dovoud
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۱۱:۲۲
طیف گسترده ای از پزشکان و متخصصان ما متاسفانه برخورد و احترام خوبی برای مریض قائل نیستند و صرفا به دیده مادی به قضایا نگاه می کنند و حتی حوصله و وقت کافی برای توضیح و تفسیری به مریض ندارند خصوصا در دوران حاملگی زنان که باید زنان حامله را از خیلی مسائل خطر زا قبل و بعد از زایمان آگاه نمایند که نمی کنند وضعیت بیمارستان هم که تعریفی ندارد (1966712) (alef-10)
 
زهره
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۱۴:۱۴
واقعا چرا وزارت بهداشت اطلاع رسانی نمی کند تا مردم بدانند که پزشک موظف است هر بیمار را حدود بیست دقیقه ویزیت کند. مردم حقوق خودشان را نمی دانند و پزشکان هم در همان 20 دقیقه 20 بیمار را ویزیت میکنند.
آدم 30000 تومان پول ویزیت میدهد و پزشک قبل از اینکه حرف بیمار تمام بشود نسخه را نوشته.
اگر بهداشت جهانی می گوید 20 دقیقه باید بیمار را ویزیت کرد برای این است که در زمانهای کمتر نمی شود بیماری را درست تشخیص داد. (1966787) (alef-10)
 
x
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۷:۵۹:۱۱
شما درست میفرمایید .ولی جاهایی که بیمار 20 دقیقه ویزیت میشوند حق ویزیت هم 20 برابره مثلا انگلیس 240 پوند واسه ویزیت میگیرن. اگه میتونید واسه ویزیت 240 پوند بدین ما به جای 20 دقیقه 40 دقیقه 1 بیمارو ویزیت میکنیم. لظفا نا دانسته جو ندین (1971445) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۲۱:۵۴:۲۰
واقعا برای شما متاسفم که سلامت انسان ها و وقتی که باید براش گذاشت رو با پوند تعیین می کنی
این انسانیت نیست بلکه توحشه (1973676) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۷:۱۱
از سایت زنجیره ای الف انتظار حرف حساب نمی توان داشت؛ پس بگذارید مردم با اراجیف شما عقده گشایی کنند؛ فردا موقع نیاز دست به سینه زیر میزی هم میدهید (1967999) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۰۲:۲۸:۵۲
خودتان خودتان را نقض کردید. اول گفتید اینها یعنی زیر میز گرفتن اراجیف است بعد گفتید فردا مردم دست به سینه زیر میزی می دهند. (1973002) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۱۸:۳۸
اگر واقعا درامد پزشكان اينقدر بالاست چرا چند هزار نفر از فارغالتحصيلان پزشكي در شغل هاي ديگري مشغول به كارند و طبابت نمي كنند؟ (1968600) (alef-13)
 
سيامك
۱۳۹۳-۰۵-۰۴ ۱۹:۰۴:۰۷
پول زياد حرص و طمع مي ياره. پزشك با درامد اهيانه 100000000 تومان داده براش بسازبفروشي هم مي كنند (2273227) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۵۳:۰۷
الان از بيمارستان برگشتم، به عنوان يك هيات علمي تمام وقت و جراح بعد از ويزيت ٤٥ بيمار براي هركدوم ٣ ماه ديگر ٤٦٠٠ تومان به من خواهند داد، واقعا خستگي از تنم در رفت (1968656) (alef-13)
 
سيامك
۱۳۹۳-۰۵-۰۴ ۱۹:۱۴:۰۷
آقاي دكتر با سلام
1- انموقع كه انترن ورزيدنت ويزيت ميكنه شما خونه خوابين هم پولش تو جيب شما ميره
2- ساعت كاري شما براساس قانون 56 ساعت در هفته است ولي ميانگين حضورتون 20 ساعته بقيه خستگي در مي ره
3- بر اساي طرح جديد سلامت ( گنج پزشكان ) بابت مقيم بودن در بيمارستان كه طبق قانون در همه دنيا جزو وظايف شغل شماست شبي 7500000 ريال دريافت مي كنيد
4- بر اساي طرح جديد سلامت ( گنج پزشكان ) بابت وقت گذاشتن براي هر بيمار كه
طبق قانون در همه دنيا جزو وظايف شغل شماست به غير از ويزيت دولت وظيفه دارد از پول بيت المال كه متعلق به همه مردم است 95000ريال به شما پرداخت نمايد
از دهها مورد ديگر خودداري مي كنم تا مردم بيش از اين از ظلمي كه در وزارت بهداشت در حقشون انجام مي گيره با خبر نشوند. (2273245) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۳۲:۰۶
میگم به همین خاطره که تمام متخصص های کشورهای دنیا دارن میان ایران (1968744) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۶:۳۱:۲۲
یکی از مزایای دیگه حرفه پزشکی در ایران اینه که فرصت آزمون و خطا در ایران خیلی بیشتره، مریض بیچاره رو موش آزمایشگاهی میکنن و تقریبا هیچ مرجع قانونی برای رسیدگی به شکایت بیماران وجود نداره،تاسف برای اون سوگندی که بعضی از پزشکان خوردن (1969267) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۱:۵۳:۳۶
واقعا درست گفتی دمت گرم. این پزشکان ننه من غریبم بازی در می آورند. بعد ما مهندسین که مثلا بسیار باهوش تر از آنها هستیم یک صدم آنها هم درآمد و ادعا نداریم. (1969738) (alef-15)
 
استادیار دانشگاه
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۳:۵۸:۲۱
من یک پزشک فوق تخصص و رتبه اول کشور در یکی از رشته های فوق تخصصی هستم .دریافتی من بعنوان هیئت علمی تمام وقت اغلب زیر 5 میلیون تومان در ماه هست .آن هم پس گذراندن سالها مطالعه وکار شبانه روزی (7 سال پزشک عمومی، 3 سال تخصص و 2 سال دوره فوق تخصص). در طول این سالها علی رغم کارهای طاقت فرسا و شبانه روزی پزشکان عملا درآمدی ندارند.الان در سن حدود 42 سالگی منزلی از خودم ندارم ولی این موضوع ناراحتم نمی کند ولی وقتی این همه بی انصافی در مورد پزشکان را میبینم ومتوجه میشوم مردم ما فقط 1% پزشکان خاص را میبینند و زحمتکشانی را که به خاطر مردم از یک زندگی معمولی بی بهره اند را نمی بینند ،دلشکسته می شوم (1969971) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۰۲:۳۰:۲۷
استاد کسی شما را نگفت. البته واقعا بیرون کار نمی کنید؟؟؟؟ (1973004) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۱۶:۲۰:۵۵
کار اصلي درمان را کساني انجام ميدهند که دارو ها را طراح مي کنند و اين دارو ها همراه با دستورالعمل کامل مي باشد، عوارض جانبي، تداخل دارويي و غيره. طراحان دارو محققين شرکتهاي داروسازي خارجي مي باشند که ٩٩ درصد آنها محققين علوم پايه، و غير پزشک هستند. يک ديپلمه هم مي تواند پس از يک آموزش کوتاه مدت، مصرف اين دارو ها را به بيماران توصيه کند. و اينکار در ايران انجام شد و طرح ان برنده جايزه جهاني شد. طرح بهورزان يا پزشکان روستا، که سالها در روستاه ها طبابت کردند و مشکلي هم پيش نيامد. (1974914) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۲۳:۳۷:۱۴
خوب شما چرا نگرانى، ميتونى برى خانه بهداشت و بدون هيچ هزينه اى توسط بهورزان عزيز درمان بشى. (2381168) (alef-10)
 
منصف
۱۳۹۲-۱۱-۲۷ ۱۶:۰۸:۰۳
متاسفم که بعضی ها حرمت یک پزشک رو فراموش کردن

متاسفم بعضی ها از زحماتی که یک فرد میکشه تا پزشک بشه بیخبرند

متاسفم که بعضیها راحت هر رشته ای را با پزشکی مقایسه میکنند مخصوصا اونها که اگر یک شب تو کار خودشون قرار باشه بیداری بکشن تا مدتها در مورد اون بیدارموندنشون سخنها میگن (1976975) (alef-13)
 
smmhb
۱۳۹۴-۰۹-۱۲ ۱۹:۰۵:۵۷
اونی که رفته دکتر شده کلی زحمت کشیده تا به اینجا رسیده اگه قرار بود کمتر از این بگیره مگه مشکل داشت برو این همه درس بخونه . می شد یه راننده تاکسی یا یه شغل دیگه . هر چی می گیره حقشه . اگه راست می گید شما برید رتبه زیر چهار هزار کنکور بیارید (3363366) (alef-11)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۰۹:۴۴:۱۳
باید قیول کنیم که کار عده ای از پزشکان بسیار بالا است. تشخیص، درمان و جراحی آنها با بالاترین کیفیت جهانی برابری می کند.

سالها قبل ایرانیان برای درمان بیماریهای سخت به اروپا و آمریکا می رفتند و مخارج زیادی را متحمل می شدند. اگر دقیق محاسبه کنیم ، متوجه می شویم حتی اگر پول زیر میزی و یا روی میزی به پزشکان الیت ایرانی بپردازیم، هنوز هم هزینه کمتری نسبت به درمان در خارچ می پردازیم. ضمن اینکه رنج سفر و گرفتن ویزا و.... را هم نداریم.

البته باید بر روی کار پزشکان نظارت صورت گیرد. نباید از آنچه حقشان است، بیشتر پرداخت شود. (1966567) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۴۵:۰۱
سالها قبل (دهه 50) از اسرائیل و فرانسه میومدن شهرک سازی میکردن در ایران.. شهرک امید، شهرک آپادانا، اکباتان و غیره... حالا مهندس های عمران خومون طراحی و اجرا میکنن.. آیا حقه به خاطر این مساله درآمدشون 37 برابر سرانه باشه؟ (1966654) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۰:۳۱
دقیقا همین مرغداری ها قبل از انقلاب توسط اسراییل ها ساخته شد پس چرا حق مشاوره ما مهندسین کشاورزی که سبب خودکفایی در صنعت طیور شدیم بالا نیست (1967268) (alef-15)
 
مرادي
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۰۱:۱۳
وارد مباحث حاشيه اي نشويد.بحث سر اين است كه آمريكا با آن همه تجهيزات مدرن و پزشكهاي متخصص ( كه قريب به اتفاقشون ايراني هستند ) هزينه درمان و پزشكي پايين است اما در ايران به شدت بالا.اين سوال اصلي است. (1966689) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۳۴:۰۷
خوب اينطوري اگه تمام متخصصانمون رو اخراج كنيم مريضارو بفرسيم اروپا يا حتي آمريكا كه مقرون به صرفه تره. اگه جراحهاي زبردست و كم توقع إيراني نبودن تو تحريم ها نميذاشتن يه مريض از ايران پاشو تو اروپا بذاره. واقعا كه ما ايرانيها نا شكر هستيم. دوستان يك هفته به بيمارستان نمازي شيراز تشريف بياريد ببينيد چه جراحي هاي پيچيده اي با چه تعرفه ناچيزي انجام ميشود. اطاق عمل بيمارستان نمازي جاي جراحان از خود گذشته است. (1968853) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۵۳:۴۳
حرفتون اصلا منطقی نیست خوبه توی همین گزارش تفاوت قدرت خرید و ارزش پولی رو بررسی کرده، مسلمه که رفتن به کشور خارجی هزینه بر تره نکنه توقع دارید اونجا ارزان تر باشه!!!
نه تنها تعرفه پزشکان نباید افزایش یابد بلکه باید همانند کشورهای دیگر دنیا باشد یعنی به شدت کاهش پیدا کند این در آمد بیش از حد این قشر یک تبعیض آشکار است، در حالی که امروزه با ورود پزشکان فارغ التحصیل دانشگاه آزاد سطح علمی پزشکان نیز به شدت کاهش یافته. (1966763) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۱:۴۴
جهت اطلاع شما فارغ التحصیلان پزشکی بسیاری از دانشگاه های سراسری سطح کیفی شان از دانشگاه آزاد پایین تره. (1967665) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۰۲:۵۶
شما از کیفیت کار پزشکان تعریف و برابری ان با غرب شما حتی 30 درصد دکتر های غربی و بیمارستان های انجا را هم ندارید. این را کسی میگوید در هر دو جا تحقیق کرده و در انجا هم بود ما ادعایمان زیاد است و مسئولیت هیچ خوشحال شدم این جدول درامد ها منتشر شد ونشان داد چه جوری دارند خون مردم را در شیشه میکنند. یک تذکر دیگر به این عزیز در کشور های غربی در صورت فوت بیمار در بیمارستان تمام مدارک پزشکی توسط دادستانی ظبط میشود و افراد متخصص این اداره تحقیقان مفصلی را شروع میکنند که مبادا دکتر کارش را درست انجام نداده باشد و وای به روزی که ان دکتر اشتباه کرده باشد باید با شغل پزشکی خداحافظی و شاید هم زندان و خسارت این جا طرف زیر نظر دکتر فوت میکنه رفقای پزشک کمسیون پزشکی میگذارند و در اخر میگن مریض خودش مرده و این روال هنوز ادامه دارد در باره پرداخت مالیات در غرب برای دکتر ها و بیمارستان ها در اروپا تا 60 درصد و در امریکا تا 50 درصد است حال این عزیز دردانه های ما اصلا مالیات میدهند (1966770) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۰۶:۱۳
شما باید دکتر باشید که این همه تعریف کاذب از این قشر میکنید تا ان حد که بهتر از غرب خدا روزیت را جای دیگه بده شما را مردم شناختند فقط پول (1966771) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۱۳:۱۹
ظاهرا شمابخش مقایسه قدرت خرید رو نخوندین جناب دکتر (1966784) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۴۹:۲۲
پزشک عزیز! این ها هیچ کدام توجیه جفایی که همکاران شما (و خدای ناکرده خود شما!) به هموطنان خود میکنند نمی شود!
کیفیت برخورد با مریض و مبالغی که از مردم گرفته میشود مصداق بارز توی شیشه کردن خون مردم است!
لطفا راه دور نروید.... فقط «سعی» کنید به سوگند پزشکی خود (که همه ی شما آن را با صدای بلند خوانده اید) وفادار باشید. هیچ چیز دیگری از شما نمیخواهیم! (1966835) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۹:۲۹
بفرمایید تشریف ببرند خارج تا اونجا مشرف شویم!
کلا پزشکان ما تصور میکنند سوای بقیه اند احتمالا شما هم پزشکید (1967309) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۴:۲۷:۱۰
خوب که چی؟اساتید زیادی در رشته های مختلف داریم که بعد از حداقل 10 سال تحصیل سخت و سالها تحقیق و تدریس و تالیف و تلاش در عرصه علم با درجه استادی در دانشگاههای کشور درآمد بسیار بسیار پایینتر از یک پزشک متخصص دارند. (1969097) (alef-13)
 
رزیدنت اطفال
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۰۹:۴۸:۴۹
آقای دکتر پارسانسب لطفا شما از تهران خارج شوید سری به شهرستانها و شهرهای کوچک هم بزنید بعد میانگین بگیرید ، خواهید دید آمار شما بسیار غیر واقعی است ، ضمنا شما درآمد یک متخصص ارتوپدی را میتوانید در کنار یک متخصص رشته های بسیار کم درآمدتر قرار داده و تحت عنوان کلی درآمد پزشکان متخصص با سایر کشورها مقایسه نمایید ؟ (1966570) (alef-13)
 
حقیقت جو
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۱۱:۵۵
بسیار متاسفم اگر که نویسنده این مقاله سراسر اشتباه یک پزشک باشد! اولا درامد عده بسیار معدودی از پزشکان جراح سرشناس بالا است و جمع کردن همه متخصصین باهم غلط است ثانیا ویزیت یک متخصص در امریکا در حدود 100 دلار است که بادلار ما میشود250000 تومان ولی در ایران حتی فوق تخصص ها هم ویزیتشان به یک دهم ان نمیرسد چه رسد به انهایی که مجبورند در درمانگاههای مختلف با دریافت نصف یک ویزیت تعرفه دولتی مریض ببینند! (1966713) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۱:۰۸
چطور هزینه رایگان تحصیل تونو نمی فرمایید با دلار حساب کن چقدر از این بیت المال برات آب خورده تا پزشک بشی بعد دلار 3000 تومان رو معیار محاسبه قرار بده!!!!! شما که دائما مرگ بر آمریکا میگید حالا معیارتون دلار آمریکا شده!!!! خب با افغانی حساب کن (1967156) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۴۸:۰۸
مگر بقیه دانشگاههای دولتی برای سایر رشته ها پولی هستند که دائم از هزینه تحصیل رایگان پزشکان میگویید ؟ در ضمن بسیاری از فارغ التحصیلان پزشکی دانشجوی دانشگاه آزاد هستند که مبالغ بسیار بیشتری نسبت به سایر رشته ها بابت ترمهای تحصیلیشان میپردازند . (1967648) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۴:۴۲
عزیزم. پزشکان بابت تحصیل رایگان سالهای سال از عمر و جوانی شان را در طرح خارج از مرکز می گذرانند. هیچ یک از فارغ التحصیلان رشته های دیگر این دوره را ندارند. پزشکان هیچ دینی به بیت المال ندارند و زیر بار منتی نیستند و البته منتی هم بر کسی نمی گذارند و به وظیفه عمل می کنند. (1967676) (alef-13)
 
دكتر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۰:۱۳
اگه نمى دونى بدون كه دولت يك قرون خرج ما نمىكنه
اينهمه تو دوران تحصيل مجانى واسه تو و امثال تو قدر نشناس كار ميكنه خيال كردى بيمارستانهاى دولتى با كار كى داره ميگرده؟؟؟ (1968235) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۲:۳۴
شما که رشته غیر پزشکی خوندی از جیب خودت پول دادی؟؟؟ موندم جواب خدا رو چی میخواید بدید (1968803) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۹:۳۸:۳۳
تو هم میخواستی عرضه داشته باشی پزشکی بخونی تا عقده ای نشی (1969549) (alef-13)
 
پیمان
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۱:۲۹:۵۱
شرایط تحصیل برای تمام ایرانیان وجود داشته و دارد. اگر شما هم می توانید بفرمائید. دیگران را بخاطر زحمت بیشتر و تلاش افزون تر و داشتن استعدادهای مادرزادی سرزنش نکید. دوست عزیز اگر شما هم می توانستید می کردید. (1970524) (alef-13)
 
همایون
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۹:۵۰
کی گفته ویزیت پزشک در آمریکا 100 دلاره؟
شما یا آمریکا نبودی یا نمی دانی 100 دلار در آمریکا یعنی چی؟
هنوز هم در آمریکا 100 دلار خیلی پوله.
در آمریکا بیمار که بیمه داشته باشه، اصلا پول نمی ده!
بیمه ها با پزشکان برای تعداد مشخصی و شرکتهای مشخصی که کارمند و کارگر دارند قرارداد می بندد. به روایتی ممکن است از 20 دلار هم کمتر بیفتد ولی پزشک در روز بیماران زیادی می بیند.زیاد هم نه مثل ایران 100 نفر!! کمتر از 15 نفر!!
مالیاتش کاملا مشخصه.
ضمن اینکه 2 دقیقه ای ویزیت نمی کند. شجره نامه ادم را در می آره، کلی معاینه می کنه. کلی با فرد حرف می زنه و شاید قریب به 30 دقیقه تا 45 دقیقه بالای سر بیمار باشه.
ویزیت دندانپزشک و پوست و مو وزیبایی تقریبا مجانیه و سودشون را از دارو و کار دندانسازی یا ترمیم دندان در می آورند تا مریض فرار نکنه.
خلاصه همه چیزی اوکیه ولی اینجا منشی قبل از داخل رفتن تراول 50 تومنی را می گیره و دکتره سر 5 دقیقه می خواد بندازدت بیرون... (1967526) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۴۴:۲۴
با احترام
ويزيت پزشك متخصص در اروپا بين ٧٥ تا ٢٥٠ يورو معا دل ١٠٠ تا ٣٥٠ دلار است (1968645) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۰۱:۲۵
اگر ویزیتش 100 دلار ه تو روز 10 تا مریض می بینه! تو ایران اگر 25000 هزار تومانه در روز بالای 30، 40 تا مریض می بینه!
به عبارت شاخص برابری قدرت خرید که در مقاله اومده دقت کن. میگه که هر 430 تومان تو ایران در سال 88 قدرت خریدی معادل یک دلار در آمریکا داشته. در حالیکه همان سال هر دلار بر اساس نرخ رسمی ارز حدود 1000 تومان بوده! یعنی می گه که مثلا یک میلیون تومان در ایران بر اساس نرخ رسمی دلار بر قرض میشه 1000 دلار اما با یک میلیون تومان تو ایران میشه اندازه 2000 دلار تو آمریکا قدرت خرید داشت. (1968880) (alef-13)
 
توکا
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۵:۱۰:۳۴
مریض پول نمیده، و نبایدم بده. ولی بیمه تمام و کمال و آنلاین میده. پزشکا هم آدمن مثل بقیه. اینکه مریضا و دولت و شرکتهای بیمه رو مظلوم فرض کنیم و پزشکا رو خون تو شیشه کن یه کم بی انصافیه. همه چی مون متناسب با هم خرابه. من متخصص اعصاب و روانم و نمی دونید چه اعصاب خرد و دل خونی از دست بیمه ها و بعضی مریضا دارم. خیلی از هزینه هایی که به مریضا تحمیل میشه به خاطر ندونم کاری خودشونه واینکه درست پی گیر درمانشون نیستن. هی دکتر عوض می کنن وتا ام آر آی و داروی خارجی واسشون نویسی دست بردار نیستن. واسه چیزای نالازم وحتی مضر با جان ودل پول میدن ، ولی مثلا وقتی بعد از 50 دقیقه مصاحبه بهشون میگم دارو لازم نداری میگن پول ویزیتو باید پس بدی، تو که دارو برام ننوشتی! بهتره یه کم بیشتر با هم مدارا کنیم و انقد خصمانه نظر ندیم. (1971173) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۵۶:۳۵
بابا جون من! آقای حقیقت جو به شاخص برابری قدرت خرید دقت کن! این خیلی مهم ه! ی بار دقیق متن رو بخون! اونوقت می فهمی که منظور نویسنده چی بوده!
این درآمد در ماه 15 میلیون برای پزشکان متخصص ایرانی رو هم بر اساس میانگین درآمد پزشکان بیمارستان میلاد حساب شده (چون گفته بیمارستان بزرگ متعلق به تامین اجتماعی) که داره با تعرفه دولتی کار می کنه و توش همه جور دکتر هم هست. (1968876) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۵۰:۰۰
من مخالف این صحبتم
شما به عنوان مثال میتونید برید اردبیل میدان سرچشمه ببینید دکترها متخصص جندین برابر متخصص های تهران درامد دارن
چون خیلی از بیماران هزینه مسافرت به تهران و اقامت در این شهر رو ندارن و مجبورن به امکانات و متخصصهای شهرستان بسنده کنن . (1966760) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۷:۳۰
بعضیها خیال میکنند چون اشپیگل گزارش را منتشر کرده است، وحی منزل است. دوستان اشپیگل و مجلات غیرتخصصی معمولا تعهدی به اعداد و ارقام ندارند. ممکن است بر اساس نظر یک پزشک، گزارشی تهیه کنند. (1967000) (alef-1)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۰۵:۲۳
می تونید برید تو سایت MEDSCAPE و اونجا درآمد پزشکان آمریکایی رو ملاحظه کنید
مداسکیب یک سایت معتبر پزشکی ه! و بی خود حرف نمی زنه:
http://www.medscape.com/features/slideshow/compensation/2012/public
یا گزارش جدید ترش که اینه:
http://www.medscape.com/features/slideshow/compensation/2013/public (1968885) (alef-13)
 
میرزا
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۳:۲۰:۲۰
دکی جون اشپیگل ( به معنای آئینه ) یکی از چند نشریه معتبر و حداقل 60 ساله اروپا است تازه آماری که اشپیگل در مورد درآمد ناروای پزشکان ایران داده شامل انواع زیرمیزی ها نیست ! بلکه صرفاً از آمار درآمد رسمی پزشکان کشورها ( واز جمله ایران ) استفاده کرده است . عجب صبری خدا دارد و عجب صبری هم به ملت صبور ایران داده است ! (1970877) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۵۳:۲۲
حرف شما کاملا صحیح است. بین خود پزشکان متخصص هم اختلاف درآمدی بسیار زیادی وجود دارد. رشته هایی که پروسیجر (اقدام عملی جهت درمان) انجام می دهند از رشته هایی مثل داخلی و اطفال درآمد های بسیار بالاتری دارند.
در آمریکا بین رشته های مختلف پزشکی حداکثر 2 برابر اختلاف وجود دارد در حالیکه در ایران این اختلاف بسیار زیاد می باشد. (1968870) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۰۹:۴۹:۰۴
امیدوارم تعرفه های پزشکی برابر با متوسط جهانی کاهش یابند و با زیر میزی بگیران زالو صفت به شدت برخورد بشه (1966572) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۰۹:۴۹:۱۶
به نظر من بحث درآمد اقتصادی بایستی از حرفه پزشکی کاملا منفک بشه:

(واین هدف یک مجلس خوب میتونه بشه )

به دو دلیل :
دانشجو پزشکی با هدف کسب درآمد وارد این رشته نمیشه و حرفه شریف طبابت فدا ی درآمد اقتصادی نمیشه

رقابت اقتصادی در اخذ ویزیتهای نجومی ، اخذ پورسانت ، زیر میزی و....ایجاد نخواهد شد

راه حلش هم اینکه
بایستی درآمد پزشک از یک ارگان واحد، با یک سطح ثابت تعریف شذه تامین بشه و از بیمار مستقیما پولی اخذ نشه

و پزشک به هیچ عنوان حق دریافت هزینه از بیماررو نداشته باشه (1966573) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۴۳:۵۳
واقعا جای تاسف داره که که به حرفه ژزشکی به دید منبع درامد نگاه میشه
حاصل این نگرش افزایش پزشکان کم تعهد به اخلاق پزشکی است (1966750) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۴۶:۳۳
شاخ درامد پزشک ها باید شکسته بشه
اینقدر دانشجوی پزشکی متخصص جذب کنید تا این مشکل حل بشه و متخصصین در تخفیف دادن با هم رقابت کنن نه در ژورسانت و زیر میزی (1966755) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۴:۴۸
دوست محترم اولا بنده به عنوان یک رزیدنت ( دانشجوی دوره تخصص پزشکی ) معتقدم آمار ارائه شده در این مقاله برای تنها درصد بسیار کوچکی از پزشکان مصداق دارد و متاسفانه به بدبینی مردم به جامعه پزشکی دامن میزند ، ثانیا پیشنهاد شما مبنی بر بالا بردن پذیرش در رشته های تخصصی جهت شکستن شاخ درآمد پزشکان ! را تنها عاملی برای فراری دادن بیشتر نخبگان منتهی این بار در جامعه پزشکی میدانم ، همان بلایی که سالهاست بر سر فارغ التحصیلان فنی مهندسی آمده است . (1967033) (alef-1)
 
عباس
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۱:۰۶
من پیشنهاد می کنم شما نخبگان عزیر تشریف ببرید همان جایی که دوست دارید. روزی کسب کنید و مالیات بپردازید و زندگی کنید چرا خون هموطن خودتون را تو شیشه می کنید (1968759) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۳۸:۱۷
مردم بد بین هستن,چون پزشک دقیقا لحظه ای میخواد جیب بیمارشو خالی کنه که اون توی بدترین شرایط قرارداره.من مهندس کامپیوتر هستم .دفتر شرکت ما در ساختمانی هست که پزشکان مشهور این شهر اینجا مطب دارن .فقط دلم میخواست میشد بیاین پارکینگ ساختمان مارو عصرها بازدید کنین !هرچی بی ام دبلیو و بنز سال رو بخواین ببینین اینجا پارک شده .اما نزدیک عید وقتی صحبت از عیدی سرایدار رو باهاشون میکنی انگار میخوای روبه قبله بخوابونیشون !سر هزار تومان شارژ ساختمان نامه نگاری میکنن که "حق ما از بین رفته" (1968859) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۰۷:۱۱
قرار نیست برای اینکه پزشکان کشور رو ترک نکنند بهشون اجازه داده بشه هر چقدر خواستند درآمد داشته باشند و از مردم پول بگیرند و همش هم بگند تعرفه های پزشکی پایین ه! (1968887) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۰۳:۱۷
لطفا همه این نخبه ها را صادر کنید. (1969756) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۴۲:۲۷
بيست سال ديگه كه تو شهرامون پر از دكتر اطفال و زنان و قلب و.... كم سواد شد طوري كه جران نميكني عزيزاتو دستشون بدي ميفهمي كه در پزشكي كميت اصلا مهم نيست كيفيت و سواد مهمه . (1968863) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۰۹:۵۱:۲۳
آفرین به پزشکان قسم خورده ایرانی
یعنی این مقدار درآمد کافی نیست که بازم از بیماران زیر میزی می گیرن
یا هر موقع میری بیمارستان میگن بیا مطبم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته باید این رو بگیم که درآمد همه پزشکان اینقد نیست
الان کسی به درمانگاه های روستایی بخاطر درآمد کم نمیره ....من خودم تقریبا رفت و آمد دارم به روستاها،پزشک یا ندارن یا مثل پزشکی که برای اولین بار از دانشگاه فارغ التحصیل شده میاد بعد از تجربه کسب کرد دیگه با تیر هم بزنی اونجا نمی مونه
خاهش ما از آقای توکلی اینکه در مجلس به داد مردم برسند. (1966574) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۱۳:۵۷
خلافه واقعه .. یکی نیست واقعا بگه این امار و ارقام و از کشور های امریکا استرالیا و ... چطور گرفتید !؟ شما حتی هنوز یه امار درست از جمعیت کشور و امار مالیاتی درست و جامغ نمی تونین بگیرین اونموقع حرف از متوسط در امد سالانه می زنین !؟ (1966786) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۳:۵۷
یکم متن و بهتر می خوندی جواب سوالات همه بود. به پا ورقی رجوع کن (1966845) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۲:۴۸
دوست عزیز، منبع رو ذکر کردن، میتونین مطالعه کنین. (1967318) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۰۹:۵۱:۲۸
بنابراین نتیجه می گیرم که باید زیر میزی بگیرند تا از خط فقر دربیایند. (1966575) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۲۰:۴۳
اینانی که اعتراض میکنند میتوانند به بیمارستان دولتی بروند یک دکتر حق دارد برای سرویس که به مریض میدهد هر چه میخواهد بگیرد چون زحمت کشیده تا دکتر شده است (1966798) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۵:۳۲
شرمنده مگه اینجا طویله است که هر که هر چی میخواد بگیره. (1966848) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۶:۱۱:۰۷
مگه نیست!!!!!!!!!!!!!!!!! (1969242) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۰:۲۵
خیاط هم حق دارد برای دوخت لباس هر چقدر بگیرد چون زحمت کشیده تا خیاط شده
آرایشگر هم حق دارد چون...
تعمیرکار هم حق دارد...
عجب منطقی دارید شمات. اگر سرانه ی درآمد در ایران پایین تر از متوسط جهانی است باید برای همه پایین تر باشد.
بیمار چون از جان خود بیم دارد ممکن است هر ظلمی را بپذیرد.
بعضی پزشک
ان از بیمارستان دولتی فقط به عنوان یک تبلیغ برای مطبشان استفاده میکنند تا بیمار را به مطبشان ارجاع بدهند.
دکتر روماتولوژی من میگوید باید از این به بعد بیایی به مطب چون باید رسیدگی بهتری به وضعت بشود ، اگر وجدان دارد خب همان رسیدگی بهتر را در بیمارستان انجام بدهد.وووو (1966886) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۷:۲۴
پس نتیجه می گیریم :نانوا و بقال و هر صنفی حق دارد هر جور خواست با مشتری حساب کند چون زحمت می کشد یا فقط پزشک زحمت می کشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1967070) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۲۹:۱۹
با این منطق یک کشاورز هم حق دارد گندم را به هر قیمتی که دلش میخواهد به مردم بفروشد چون بابت آن هم زحمت کشیده و هم عرق ریخته !!! سطح فکر پزشک که انقدر پایین باشه نوبره !!!! (1967149) (alef-10)
 
آزاده
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۴:۴۳
چرا فکر میکنین فقط پزشکا هستن که زحمت میکشن؟!! فارغ التحصیلان دکتری تخصصی خیلی از رشته ها به مراتب یشتر از پزشکا زحمت میکشن، و در سطح جهانی هم متوسط سواد بسیار بالاتری در مقایسه با پزشکا دارن. پس لطفاً در مورد زحمتی که یه پزشک برای درس خوندن میکشه اینقدر اغراق بیخودی نکنین. (1967327) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۸:۱۳
همچین چیزی نیست (1967690) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۵۸:۱۳
فقط دکترها زحمت کشیده اند مهندسین و دیگر مشاغل هیچیی (1967880) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۰۶:۲۷
اشتباهی مثبت زدم. ببخشید شما از فردا خواست چرخ ماشینت را باد بزنی طرف بگه زحمت کشیدم ده هزار تومن بده خوبه. مگه ما اساتید دانشگاه زحمت نکشیدیم که ماهی حدود 1000 دلار درآمد داریم؟ (1969763) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۰۹:۵۷:۴۰
علت گرفتن این پولها واین در آمد ها عدم نظارت صیحیح وبا عرض معذرت است انسانهای پاک که درهمه دستگاهها مشغولند بیماری برخی از نظار در تمام مشاغل اعم از نظارتی وغیره میباشد برای همین نظارت در ایران بسمت صفر میل میکند مگر مشکل شخصی یا سیاسی باشد که پدر طرف را هم در می آورند ولی در بقیه مواقع یا طرف پول ندارد یا پارتی که گیر می افتد (1966581) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۰۲:۲۷
مهندس‌ها این وسط بهشون اجحاف شده.دیروز حساب کردم دیدم سلمونی محلمون از یه مهندس خیلی بیشتر در میاره.تقریبا 4 برابر. حالا بگید چرا این همه مهاجرت تحصیل‌کرده داریم. واقعا خنده داره. (1966589) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۵۷:۲۴
خب اینجا که صنعت نداریم که مهندسها پول در بیارن، اما تا دلت بخواد مریض داریم، آلودگی داریم، آدم بدبخت داریم که واسه زنده موندن خودش و زن و بچه ش فرش زیرپاشو میفروشه و پول دکترها رو میده... (1966679) (alef-10)
 
شفيعي
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۰۷:۳۸
احسنت الف جان.با سند خوب رو كردي همه چيو (1966596) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۰۷:۵۱
مسئله مهم این است که اکثر پزشکان با هزینه ملت پزشک شده اند ولی باز هم هل من مزید می زنند (1966597) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۵۸:۳۴
حرف هميشگي تنبل ها!
سما هم ميرفتي درس ميخوندي نابغه (1968673) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۱:۲۹
ببینم بقیه رشته ها با هزینه خودشون درس خوندن و فقط پزشکها پول مردم رو خوردن؟؟؟؟ (1968760) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۰۹:۳۴
و جهنم بیماران (1966599) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۱۳:۲۰
یه کارگر رو هم لطفا حساب کنید بعد کارگر کشور های دیگر رو به پزشک ها و کارگر ایران رو با پزشکهای ایران.ممنون.
تا میزان حرص و طمع پزشک های متخصص بیشتر معلوم بشود.
درضمن یک متخصص سایر رشته ها رو هم بد نیست بزارید.بازم ممنمون. (1966608) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۱۳:۵۰
چرا درآمد متخصصان پایین است. مثلا شما یک نفر دکترای ریاضیات و یا فیزیک را در نظر بگیرید که علیرغم اینکه بیش از پزشکان متخصص درس خوانده است اما در بهترین حالت و با فرض هیات علمی شدن حداکثر ماهی 3 میلیون تومان درآمد دارد. ولی یک پزشک متخصص چندین برابر . ایا این عادلانه است؟ (1966611) (alef-13)
 
رزیدنت سال چهار
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۱۱:۱۷
ما ۷.۵ سال عمومی،۲ سال طرح(اجباری قبل از تخصص)،یک سال کامل برای امتحان رزیدنتی وچهار سال رزیدنتی خواندیم=>مجموع کل ۱۴.۵ سال و مجموع درس خواندن خالص۱۱.۵ سال،
ببخشید شما چطور بیشتر از ما درس خواندید؟
از شروع انترنی سال ۸۵ تاکنون حدود ۳۰۰-۳۵۰ روز در بیمارستان اموزشی شب با استرس کشیک دادیم، شما چند شب دور از خانواده با استرس خوابیدید اقای دکتر؟
حقوق ما هم ۷۴۰ ت بدون حق کار کردن در بیرون (1966781) (alef-10)
 
بی نشان
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۸:۱۷
این حقوق شما برای زمان رزیدنتی است. پس از آن هم آیا 740 هزار تومان است؟! (1967299) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۰:۵۵
در رشته ما (داخلی مغز واعصاب) اگر در جای خوب بطور علمی میخواهید کار کنید حد اکثر 6-7 تومان.......توجه کنید پس از 15 سال زحمت کشیدن وتحمل حد اقل حقوق (1968058) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۲:۳۵
بعد از ان هم یک و چهارصد است. صرفا جهت اطلاع!!! (1968762) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۲:۰۳
شما پشت کنکوری هم حساب کردی ؟! 4.5 سال کارشناسی 2.5 ارشد ، 4-5 سال دکترا با پشت کنکور هر کدوم می شه 14 سال ! 2 سالم سربازی و اینها شد 16 ! (1967385) (alef-10)
 
دانشجوي پزشكي
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۰:۵۱
ما هم كنكور تخصص داريم .اگه قرار باشه كه پشت كنكورو حساب كنيم كه سال هاي تحصيل پزشكان بيش از 25 ساله. (1968470) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۵:۱۵
و البته شما به وقت درس خواندن حقوق میگیری و یک دانشجوی غیر پزشکی همان را هم نمی‌گیرد و تازه تعهد می‌دهد که کار هم نمی‌کند. ضمناْ طرح را دکترها با حقوق می‌روند و غیر دکترها می‌روند سربازی بدون حقوق. (1967802) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۰۹:۱۶
اینو که راست می گی اصلا بیرون کار نمی کنید!!! (1969770) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۲۳:۴۸:۵۹
آقاي با سواد ٧ سال فقط ۴سالش تيوري و درسه بقيه اش کاره و کارآ موزيه که براي کلاس گذاشتن و مدرکه دکتراي حرفه دادن بحسابه تحصيلات گذاشتن. دورن تخصص هم همش کاره و کاآموزي و ٢ سالش شايد درس باشه. تو انگليس و استراليا پزشک عمومي ايساني داره و متخصص فوق ليسانس. (1971894) (alef-6)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۱۲-۰۱ ۱۰:۴۴:۱۰
باسلام
یک دکترای تخصصی غیر پزشکی 4سال کارشناسی 2سال کارشناسی ارشد 5 سال دکترا 2سال هم فوق دکترا میشد 13 سال درس خوندن خالص حالا کی بیشتر درس خونده؟؟؟
ما یا شما ؟؟؟ (1984621) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۱۶:۴۸
کجا دکترای فیزیک یا ریاضی به اندازه متخصص درس خوانده مدت تحصیل پزشک عمومی 7تا 7.5 سالبعلاوه رزیدنتی 4 تا 5 سال (1966791) (alef-10)
 
بی نشان
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۳:۲۰
عزیز جان پزشک عمومی دقیقا معادل فوق لیسانس است. 4 سال رزیدنت هم معادل دکتری تخصصی مهندسی یا دکترای ریاضی و یا هر دکترای تخصصی هر رشته غیر پزشکی است. با این تفاوت که دانشجوی دکترای مهندسی یا ریاضی برای دفاع از دکترای خود (بعد از حداقل 5 سال) علاوه بر نوشتن یک رساله بسیار جامع باید حداقل 2 مقاله ISI معتبر نیز در دوره دکترا به چاپ رسانده باشد. حالا ببینم شما بیشتر درس خوندی یا دکترای فیزیک؟؟ (1967322) (alef-10)
 
آزاده
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۱۸:۱۰
در بسیاری از رشته های دیگه هم متوسط درس خوندن دکتری تخصصی 12 ساله. 4 سال کارشناسی، 3 سال ارشد (به شرط کار کردن روی یک پایان نامه ی مناسب) و 5 سال دکتری تخصصی (به شرط با محتوا بودن رساله ی دکتری). ضمن این که در تمام مدت تحصیل هم هیچ دریافتی ندارن. (1967339) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۲۴:۰۹
برای ان که ان دکترای ریاضی حد اکثر 12-10 واحد درطول ترم درس می دهد ولی ان پزشک متخصص از ساعات اولیه صبح دربیمارستان واتاق عمل ودرمانگاه مشغول است ودرامد اضافی ان مربوط به کارش درخارج ازساعات اداری وبخشی خصوصی واستفاده ازاوقات استراحت خود وخانواده اش است وگرنه درسیستم دولتی اشل حقوقی هردوتقریباً یکسان است. (1966801) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۰:۱۴
نه دوست عزیز، دکترای فیزیک در طول سال تحصیلی باید حداقل 100 ساعت در هفته درس بخونه و بعد از هیات علمی شدن هم باید اطلاعات به روزی داشته باشه. اما در حال حاضر بسیار از متخصصین ما با دانش روز دنیا فاصله ی وحشتناکی دارن. (1967345) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۱:۵۱
پزشك نبايد درس بخونه؟؟؟!!! (1968473) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۱۴:۵۴
او البته
ایران جهنم بیماران مزمن و خطرناک!
کی اینهمه بی عدالتی تموم میشه

دولت باید 10 تا 20 درصد از اینها مالیات بگیره و درامد اون رو به بیماریهای صعب العلاج بده (1966612) (alef-13)
 
پزشک عمومی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۱۸:۲۵
تا وقتی که در این شغل انحصار وجود دارد وضع چنین خواهد بود برای اصلاح آن بایستی تربیت در رشته های تخصصی پر طرفدار 10برابر ظرفیت فعلی باشد.
اگر شما بجای 10 جراح قلب در شهر بزرگ 400 یا 500 جراح قلب داشته باشید هیچوقت چنین قیمت هایی نمی بینید و در حقیقت عرضه خدمت را بیشتر کرده اید (1966616) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۲۰:۱۶
ایران بهشت پزشکان و جهنم بیماران (1966620) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۴۱:۵۸
ایران بهشت پزشکان پول پرسته برای خالی کردن جیب بیماران قرارداد های نانوشته ای با داروخانه ها و آزمایشگاه ها دارن و اونا هم آخر ماه از خجالت این پزشکان در میان (1966819) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۲۴:۲۸
نکته جالب این است که در امریکا طرف با پول خودش میرود درس میخواند ولی در ایران طرف رایگان درس میخواند پزشک می شود(با هزینه جامعه) و در نهایت هم خروجی فرد برای جامعه این همه هزینه تراشی میشود.
پزشکان ما به طرز وحشتناکی مادی گرا شده اند اگر سایر مردم مثلا 3 برابر بیشتر از قبل مادیگرا شده اند پزشکان ما 30 برابر مادیگرا شده اند حکیم ما اینطور شده با پول مردم درس می خواند و اخرش هم این همه هزینه برای ملت ایجاد میشود.وقتی هماعتراض می کنیم میگویند پزشک عمومی فلان جا هستم فلان طور شده ام و... (1966622) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۲۳:۴۹:۰۸
چرا رشته هاى ديگه هم كه تحصيل رايگان داشتند چيزى به اسم طرح ندارند و بخش دولتى وجود نداره تا مثلا براى ساخت مسكن ( از ضروريات زندگى) به مردم خدمات ارائه بده. (2381184) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۲۴:۴۴
جالبیش اینه پدر من پزشک عمومیه ، صبح تا شب تو اورژانس داره کار می کنه یک دهم متخصصی که هفته ای 2-3 تا کشیک کار می کنه در امد نداره ! (1966623) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۴۳:۲۹
عزيزم پزشك متخصص iq بالاتر داشته زحمت بيشتر كشيده براي قبولي تخصص زحمت كشيده و حداقل چهار سال بيشتر درس خوانده و دو سال هم طرح اجباري تخصص در منطقه ي محروم بوده. حتما بايد چند ده برابر عمومي در امد داشته باشه. ايا ميشود در امد يك فوتباليست معمولي با مسي يكي باشد؟ براي هوش استعداد و لحمت و سرمايه گذاري بيشتر سود بالاتر معقول است.
نميشود سود سپردهي كوتاه مدت يك ساله و درازمدت پنج ساله مساوي باشد. (1966822) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۰:۳۶
مرسی Iq-- مطمنی فقط هوش و استعداد بوده ، رانت و سهمیه و تقلب نبوده ؟؟؟؟ (1967083) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۳:۵۹
دوست عزیز، لطفاً این رو در نظر بگیر که همین امسال از هر 3.5 نفری که در ازمون تخصص شرکت میکنن یک نفر پذیرفته میشه. پس لطفاً فکر نکن که پزشک متخصص ای کیو چندان بالاتری داره از پزشک عمومی، یا زحمت خیلی بیشتری کشیده. (1967357) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۶:۴۸
اون زمانی که پدر من من پزشکیشو گرفته اصلا تخصص مرسوم نبوده! ربطی به ایکیو نداره! ( محض اطلاع پدر من پزشکی و حقوق را با هم خونده در دانشگاه تهران و دانشگاه ملی ( بهشتی فعلی ) )
در ثانی همه متخصصین مسی هستند ؟! واسه همین این همه تشخیص اشتباه دارند ! (1967403) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۰:۲۰:۴۲
جالبه پزشکا هم از آی کیو حرف می زنند، با اون درس های روتین و شل و ول، بیا 4 صفحه الکترومغناطیس بخونید تا ببینید چجوری آی کیو به چالش کشیده می شه (1972111) (alef-10)
 
h
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۲۹:۴۹
متأسفم برای نمایندگان مجلس که همه این موارد را میدانند و سکوت می کنند!!!
تازه قیمت بسیار متفاوت دارو در داروخانه ها در همه استانها معضلی است که کسی حاضر نیست در مورد آن سخن بگوید. (1966631) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۳۱:۵۲
من دانشجوی پلی تکنیک هستم و البته دوستان دانشجوی پزشکی هم دارم. بیشتر دوستان که مهندسی خوانده اند قصد خروج از کشور دارند به علت دسمزد بسیار پایین مهندسی در ایران در عوض دوستان دانشجوی پزشکی همگی میخواهند در این کشور بمانند چون نسبت درامدشان به نسبت بقیه مردم بیشتر است و هم اینکه در سایر کشورها باید دوباره یک سری دوره ها را بگذرانند تا مدرکشان تایید شود. (1966634) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۴۷:۵۳
دوستان شما حتما با خارج از طریق فیلم آشنا هستند والا برای مهندس ایرانی توی خارج هم کار نیست مگر پمپ چی پمپ بنزین رو هم شغل مرتبط با مهندسی محسوب کنیم و... (1966832) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۸:۳۵
چهار نفر از دوستان مهندس بنده که رفته اند و در شرکتهای کشتی سازی و معدن مس و صنایع نفت در سنگاپور و آمریکا و کانادا مشغولند (1967974) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۰۳:۱۴
خیلی ممنون از استدلال خوبتان. حالا بفرمایید راه حل اصلاح مملکت این است که حقوق مهندسان با پا گرفتن صنعت و بخش خصوصی به حدی برسد که باید باشد؟ یا حقوق پزشکان را کاهش دهیم تا سیل فرار مغزهای پزشکی هم شروع شود؟ (1967704) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۳۷:۳۱
در جواب اون فردي كه ميگه درامد پزشك از دستمزد سلماني كمتر ميخواهم بپرسم چرا يك سلماني نميتونه لكسوس سوار شه ولي يك پزشك ميتونه ؟ (1966646) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۲۳:۲۵
دوست عزيز بنده خدا گفت مهندسان نه پزشکان. انگار مثل من دل پری از این پزشکان داری؟ (1966929) (alef-10)
 
محمدی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۴۵:۴۰
شما وضعیت یک دانشجوی پزشکی از ابتدا تا پایان دوره تخصص را در ایران و کشورهای اروپایی مقایسه کنید

چه کنکورهایی را باید گذرانید

کشیک های 36 ساعته تنها با 2 ساعت استراحت دوره رزیدنتی در ایران

حقوق ماهیانه 350 هزار تومان برای یک رزیدنت

و دیگر مسایل

بنظرم برای رعایت انصاف سایت الف از وضعیت رزیدنت ها گزارشی تهیه کند


مثلا سری به بیمارستان فاطمیه در همدان بزنید ببینید رزیدنت ها چه زحماتی می کشند. (1966657) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۵:۱۶
دوست عزیز، لطفاً در نظر بگیر که یک دانشجوی دکتری تخصصی در رشته های دیگه 100 تومان هم دریافت نمیکنه! (1967362) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۴:۴۲
و یک ساعت هم کشیک نمیده و طرح هم نخواهد رفت!!! (1968771) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۱۵:۳۵
ببخشید همه این ها درست اما وقتی تخصص گرفتید با شیشه کردن خون مردم در ظرف یک سال درآمد یکساله را در می آورید. آره داداش شما برای رضای خدا این همه رنج را تحمل نمی کنی. (1969787) (alef-15)
 
محسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۴۸:۳۹
تو یزد دکتر متخصص مو رفتم خدا شاهده چها نفر چهار نفر میرفتیم تو مطب در کمتر از دو دقیقه نسخه رو میپیچید (1966668) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۶:۴۵
این کار که کاملا عادیه آدم خجالت می کشه دردش رو جلوی یه بیمار ديگه بگه بنابراین باید قسمتی از دردش رو سانسور کنه (1966908) (alef-10)
 
1982
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۴۹:۲۵
مخارج دكتر بايد از بيمه ها داده بشه اگر زيادم به دكترها فشار بياري فرار بر قرار ميكنن كمبود دكتر ميشه مثل پرستاري همشون رفتن كشورهاي حوضه خليج فارس (1966669) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۱۷:۰۷
اشتباه می کنید به خدا به این متخصصینی که در ایران حلوا حلوا می کنیم در خارج اجازه طبابت نمی دهند مگر در حد پزشک عمومی (1969792) (alef-15)
 
هادی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۴۹:۵۸
آقا جان جدت حرف دل همه مردمو زدی دکتر خوبم وجود داره ولی اکثرشون دارن خون مردمو میکنن توی شیشه برا 5 دقیقه ویزیت 20000 میگیرن آدم جرات نمیکنه از علاءم مریضیش بگه تا حرف میزنی میگن تو دکتری یا ما. من چند تا رفیق دکتر دارم یکیش ارتوپده درآمدش ماهی زیر 25میلیون بیاد دنیا رو میریزه بهم یکی دیگش دندونپزشکه زیر 15 میلیون راضی نیست وقتی هم بهش میگم درآمدتون خوبه با پررویی میگه درسشو خوندم حقمه . بین من فوق لیسانس مکانیک از یه دانشگاه خوب با حقوق ماهی نهایتتا یک و نیم میلیون تومن چقدر با یه دکتر فرق باید باشه ؟؟؟؟ این به خاطر اینه که صنفشون دست خودشونه تمام قوانین رو به نفع خودشون وضع میکنن. این از مصیبتهای مملکت ماست. الف جان خودت تایید کن (1966670) (alef-10)
 
مینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۰:۴۹
کاملا موافقم (1968208) (alef-13)
 
امير
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۵۰:۵۰
سلام من يك پزشك عمومي هستم شما بهتر است متوسط درآمد تمام پزشكان را با آمريكا مقايسه كنيدو قدرت خريد را همينطور!!!!!!!!!!!!!!!!! (1966672) (alef-10)
 
یک پزشک
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۵۳:۳۱
ایران جهنم ما رزیدنت هاست بیایید از وضعیت ما رزیدنت ها بنویسید


از تعهد خدمت در دور افتاده ترین روستاها بنویسید


من 8 سال دوره طرح را در روستایی از کرمان گذراندم که آب نداشت حمام کنیم و 2 هفته یکبار برای حمام یک جاده خاکی 80 کیلومتری را طی می کردیم

شما چرا از وضعیت هزاران پزشک بیکار گزارش تهیه نمی کنید (1966676) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۱۹:۰۰
من یک استاد دانشگاه هستم که هر روز باید از تهران به قزوین بروم در آمدم هم حدود 4 میلیون (1969796) (alef-15)
 
هموطن
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۵۹:۱۸
زمانی بود که یک طبیب حتی در بدترین موقع شب و با بیشترین خستگی به سراغ بیمارش می رفت و برای علاج درد او نسخه می پیچید. اما امروزه بیمار به دنبال طبیبان می دود و پس از ماهها انتطار نوبت، با پرداخت هزینه های سنگین معالجه می شود!!! و مجبور است مادام العمر تحت نظر آن پزشک ویزیت مداوم شده و داروی مداوم مصرف کند!!!!!!!!!! (1966682) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۵۹:۲۴
وزارت بهداشت باید با اضافه نمودن ظرفیت تخصصی در دانشگاهها علوم پزشکی آمار متخصصان را بالا ببرد البته با در نظر گرفتن کیفیت. متاسفانه هم اکنون هیت علمی های موجود در دانشگاههای علوم پزشکی مانع اضافه شدن ظرفیت هستند که احتمالا بدلیل بخطر افتادن موقعیت شغلی آنها است. (1966683) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۲:۲۱
اضافه شدن پزشکان متخصصی که نظارتی بر روی کارشان وجود ندارد فقط تعداد زیرمیز بگیران را بیشتر میکند (1967990) (alef-13)
 
سیاوش
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۰:۵۹:۴۹
پزشکان متخصص به عنوان عرضه کنندگان یک کالای ضروری می توانند هر مبلغی را که بخواهند از بیمار بگیرند لیکن بر اساس اصول اقتصادی دخالت دولت برای قیمت گذاری کالاهای ضروری لازم است . در هر حال بایستی یک رابطه و قانونی برای نظارت بر تعرفه های پزشکی و تعیین سقفی برای درامد این قشر وجود داشته باشد. متاسفانه نه تنها خدمات پزشکی بلکه نظارت بر اقتصاد در همه حوزه ها تعطیل شده است. (1966684) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۰۰:۱۸
درآمد نجومی متخصص موجبشده مسئولین از درآمد پزشکان عمومی که خط مقدم درمان مردم هستند غفلت کنند وبالطبع پزشکان عمومی از نقش موثر خویش در اقتصاد سلامت کوتاه بیان (1966687) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۰۴:۵۲
دمت گرم سایت الف،
مگر شما گاهی اوقات حقایق را عنوان نمائید.
لکن با تمام مواردی که فرمودید و تماما واقعیت هستند، به دلیل اینکه جامعه ی پزشکی در ایران از قدرت و لابی با نفوذی برخوردار است و از طرفی اجرا و نظارت تمام امور پزشکان در دست خود پزشکان است بسیار بعید است که اقدامی در جهت عدالت انجام شود.
پزشکان با بودجه ی دولتی یعنی با پول مردم پزشک می شوند. این صنف وقتی دانشجو هستند برای آموزش از کیس های انسانیی استفاده می کنند که به عنوان بیمار به بیمارستانهای دانشگاهی( دولتی ) مراجعه می کنند و جان خود و یا عزیزان خود را به دانشجویان می سپارند و این مردم مظلوم حتی هزینه ی درمان هم پرداخت می کنند. بعد وقتی این دانشجویان با پول مردم و با استفاده ی از آزمون و خطا بر روی جان مردم و کسب تجربه پزشک می شوند با تبختر خود را از همه طلبکار می دانند و هر چه پول می گیرند سیر نمی شوند و آنرا کم می دانند.
واقعا باید فکری به حال سلامت مردم شود. اینکه سلامت مردم به عنوان کالایی که قیمت گذاری آن در دست عده ای باشد کاملا نا معقول است.
شایسته است پزشکان محترم نیز کمی به اهمیت معنوی کار خود توجه نمایند و اینقدر مادی فکر نکنند. خود بهتر می دانند که در گذشته به پزشک گفته می شد حکیم. انتظار مردم از آنها اینست که یک مقداری حکمت را در کسب و کار خود وارد کنند (1966700) (alef-10)
 
جواد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۱۳:۵۶
من خودم دانشجوی دکتری هستم و خانمم دانشجوی تخصص اطفال. واقعا دارم میبینم که زحمتی که اون میکشه شاید 10 برابر زحمتی هست که من دارم تو درس خوندن میکشم. هر ماه 15 شب کشیک بیمارستان و هر روز هم باید باشه یعنی یک شب که کشیک هست با احتساب روز بعدش 36 ساعت تو بیمارستانه. علاوه بر اون درس هم دارن ارائه هم دارن و خیلی چیزای دیگه. بعدش درآمد سرانه پزشکان رو به صورت کلی نباید محاسبه کرد. رشته هایی که جراحی دارن و یا کارای پوستی انجام میدن درآمدشون سر به فلک میکشه ولی رشته هایی که فقط پول ویزیت میگیرن درامد بسیار کمتری دارن. خانم من پارسال در منطقه محروم هفته ای 44 ساعت کارمیکرد و ماهی یک ملیون و 200 هزار تومن درامد داشت. با اون همه مسئولیت اندازه یک کارمند معمولی. به نظر من یک عده ابروی پزشکا رو بردن و همه شون دارن محکوم میشن (1966716) (alef-10)
 
ساسان
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۳:۱۰
برادر اولشه چند سال اولش سخته چنان رو مدار پول در آوردن بیفتیید که اونوقت خدا رم هم بنده نخواهید بود (1968213) (alef-13)
 
مازندراني
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۱۵:۱۰
من پزشكاني را سراغ دارم كه با هم مسابقه گذاشتن تو پول درآوردن.جديدا هركدوم چهارتا چهارتا مريض رو با هم ويزيت ميكنن و حداقل شبي 5 تا 10 ميليون تومان دخل جمع ميكنن.اكثرا زدن تو كار ساخت و ساز.درآمدشون هيچ حد و مرزي نداره و به هيچ جا پاسخگو نيستن و مالياتي هم نميدن.شب عيد هم كه همه شون يا برزيل هستن يا آفريقاي جنوبي.درصورتي كه تو اروپا اگه درآمد دكتر ها يا هر قشري از يه سقف خاص بالاتر بره بايد تا 50 درصدش رو ماليات پرداخت كنن.به خدا آدم اينجا دكترهارو ميبينه به نسبت حقوقي كه كارمند داره ميگيره و هيچ اميدي به آينده نداره و فقط داره روزمرگي ميكنه افسردگي ميگيره.درسته اونا زحمت كشيدن و درس خوندن ولي نبايد اينقدر ديگه تفاوت باشه كه يكنفر يه شب 5 ميليون بگيره و يه كارمند تازه اگه رسمي باشه ماهي دوميليون به زور گيرش بياد. (1966717) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۲۵:۳۶
براي اين پزشكان بايد يك تعرفه اجباري تعيين كنند كه بر اساس آن قيمت هاي مصوب شده از بيماران پول بگيرند و در غير اينصورت جواز و پروانه شان لغو شود.آنوقت حساب ميايد دستشان كه چه خبر است و در ضمن اين كاري براي دولت مثل آب خوردن است اگر واقعا اراده كند كه اين معضل را حل كند و اگر هم اقايان اطبا ناراضي بودند ميتوانند به مهاجرت و درامد اندك هم فكري بكنند و نهايتا بازهم ايران را انتخاب خواهند كرد.آخر به چه دليل يك دكتر بايد چندين برابر همتايان اروپايي و آمريكاييش در ايران از بيماران پول بگيرد؟ چه دليل منطقي دارد؟ (1966733) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۳۵:۱۹
این درآمد فقطمخصوص درصد کمی از جامعه پزشکی هست که واقعا در کارشون تخصص دارند
همسر من پزشکه متخصص اطفال هست ولی درآمد فوق العاده معمولی که درسطح یک پزشک نیست
در کشور ما باید بیمه ها هزینه درمان بپردازند که به بیمار فشار وارد نشه پزشک هم مزد 25سال درس خوندن وشاگرد ممتاز بودنشو از راه درامد بگیره (1966739) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۵۳:۵۱
حتما منظورتون همون 10 15 ملیونه که خوب البته برای شما کاملا معمولیه (1968302) (alef-13)
 
همسر یک رزیدنت قلب
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۳۷:۳۳
مدتیه انگار تمام مسائل این کشور حل شده اقایون دوره افتادند که در امد پزشکان را کنترل کنند. اینکه تخلف توی هر صنفی و طبقه ای هست شکی نیست اما واقیعت این هست که پزشکان با همه جفاهایی که به انها میشه باز هم از پاک دست ترین اقشار ایران هستند. کسی درک نمی کنه که یه دانشجوی پزشکی چه سختیها و بی خوابیهای باید بکشه تا بشه یه پزشک عمومی یعنی هفست سال مدام درس خواندن . چهارسال طرح در دورافتاده ترین نقاط کشور با کمترین امکانات و حداقل حقوق .بعدش اگه بتونه فرصت درس خواندن برای شرکت در ازمون دستیاری داشته باشه شاید بتونه با این همه سهمیه هایی که برای نور چشمی ها در نظر گرفتن با رتبه سه رقمی تخصص قبول بشه. تازه اول بدبختی هاش داره شروع میشه . بعد از چهار سال بی خوابی و کشیک مداوم و سختیهای کار و ریسک در خطر بودن ابتلا به انواع بیمارهای لاعلاج از ایدز گرفته تا غیره و همچنین صدمات روحی ناشی از دیدن مرگ و میر نداری و فقر و بیمارهای لاعلاج بیمارها و همچنین توهین ها و کتک خوردن ها از همراهان بیمار و خود بیمارها رو بگذارید در کنار کمیته انضباطی دانشگاه و بیمارستان و همچنین نداشتن امکانات رفاهی از جمله خوراک درست در طول کشیک های طولانی و بی کیفیت ترین خوراک ها بیمارستانی و دهها مشکل دیگه
تازه بعد این همه سال دو سال هم باز باید در خدمت دولت باشه و اگه بتونه تازه باید بره توی بیمارستان و یا جایی که متعلق به خودش نیست کار کنه و اگه شانس بیاره و تمکن مالی داشته باشه مطب بزنه. که البته با این هزینه ها چندان مقرون به صرفه نیست داشتن مطب.
همه اینا رو در نظر بگیرید با شرایط سختی که برای خانوده اش پدید میاد.
من خودم همسرم رزیدنت سال دو قلب در بیمارستان امام هست. سال 83 ازدواج کردیم یعنی دوره انترنتی همسرم. از سال 83 تا الان ما حتا یه مسافرت درست و حسابی هم به خاطر کار همسرم نتونستیم بریم. از همه فامیل و خانوده جدا موندیم چون عملا وقتی برای رفت و امد نداریم. درست مهر ماه سال گذشته دخترای دوقلومون به دنیا امدن . و الان دخترا 16 ماه هستند تا به امروز ما یک شب هم کنار دخترامون نبودیم و از یک ماهگی اونها پیش مادربزرگ هاشون هستند و شاید کسی باور نشه که ماهی یک بار هم بیشتر فرصت نمی کینم بریم ببنیم دخترا رو اون هم یه نصف روز باید تا قزوین بکوبیم بریم و بعد تا اخر شب برگردیم چون مادرشون فردا ساعت 5 صبح باید بیمارستان باشه. این از شرایط زندگی مشترک ماست. حالا ببینم کدوم یک از اقشار این همه گرفتاری دارند؟ کدوم مادری حاضر هست بچه هاش رو ماهی یک بار هم نبینه؟و عوضش عشق و علاقه اش رو به بیمار ها بده ؟و به مداوای اونها بپردازه؟ یک پزشک اگه بخواد بشه متخصص و به در امد زایی تازه اگه برسه کارش سن چهل سالگی رو عملا رد کرده .در شرایطی که بهترین دوران برای کار کردن و پول در اوردن سن بیست تا 40 سالگی هست اما این صنف از 40 سالگی با ریسک بالا تازه باید برا یخودش کار کنه با هزار یک گرفتاری. همین رو مقایسه کنید با یک فوتبالیست که توی 5 سال در امد میلیاردی داره و از دهها رانت هم برای افزایش درامدش بهره می بره . راستی یه فوتبالیست چه خدماتی به مردم و کشورش میده که این همه در امد داره اما یه پزشک که جان مردم رو نجات میده این همه زیر تیغ نقد هست؟
کمی انصاف داشته باشید . من خودم 40 سالم هست و همسرم 35 سال . می دونید وقتی که دخترای ما بخوان برند مدرسه ما حکم بابا بزرگ و مامان بزرگ رو پیدا م یکنیم؟
دوستان دارند دکترای رشته های دیگه رو با پزشکی مقایسه می کنند یا اگاه یندارند یا اینکه با غرض نظر میدن. (1966743) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۴:۰۲
اتفاقاً این شما هستید که از دکتری تخصصی رشته های دیگه اگاهی ندارید. در ضمن، چهار سال طرح گذروندن برای پزشکی عمومی احتمالاً به این مربوط میشه که همسر شما سهمیه منطقه 3 کنکور کارشناسی بودن و با رتبه ای حداقل 4-5 برابر یک فرد ساکن در منطقه 1 پزشکی قبول شدن، وگرنه تموم دوستان پزشک من طرحشون یک سوم این زمان هم نیست، ضمن این که در هر ماه 3.5 میلیون حقوق میگرفتن برای گذروندن اون طرح+ محل سکونت و آب و برق و گاز و تلفن مجانی. در حالی که اگه رشته شون مهندسی بود، با فوق لیسانس یک دانشگاه معتبر و بدون هیچ سابقه ی کاری احتمالاً در بهترین حالت دو میلیون حقوق میگرفتن، و در رشته های انسانی در بهترین حالت یک میلیون. ضمن این که شما مجبور نبودید در اون شرایط ازدواج کنید و انتخاب خودتون بوده، پس حق ندارین طلب مشکلات ناشی از اون رو از دیگران داشته باشین.
در ضمن، باید از بیماراتون پرسید که واقعاً چه قدر با عشق و علاقه کار میکنید!
فارغ التحصیلان دکتری تخصصی رشته های دیگه، مثل شما 12 سال درس میخونن، و البته بر خلاف شما، نه حتی یک ریال دریافتی دارن، و باز هم البته باید دو سالشون رو هم صرف سربازی رفتن کنن. بعدش هم حداکثر میرن یه عضو هیات علمی میشن با 2 سال ازمایشی، چند سال پیمانی، چند سال قراردادی، و اگه شانس بیارن، در 40 سالگی رسمی میشن.
حالا شما میشه بگید کجای کار شما سخت تر از اوناس؟ از سخت بودن دوران طرح نگیدف چون آرزوی خیلی از مهندساس که بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی توی روستاها و مناطق محروم و با بدترین شرایط اب و هوایی زندگی کنن و 3-4 میلیون در ماه بگیرن.
لطفاً فقط هم از ویزیتی که میگیرید صحبت نکنید، چون همه میدونن درامدتون در مدت طرح مستقیم به حسابتون واریز میشه از طرف وزارت بهداشت و ربطی به ویزیتی که از بیمار میگیرید نداره... (1967673) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۰۱:۳۸:۲۲
عمق بی خبری است اقا کی در طرح س و نیم گرفته که من خبر ندارم؟؟؟من متخصص در طرح یک و چهارصد می گیرم (1972982) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۹:۰۹
جراحان و متخصصان زحمت میکشند و سختیها تحمل میکنند اما اینها دلیل نمیشود که زیر میزی بگیرند
من هم در شرکت نفت هفته ها در بیابانها کار میکنم و سخت میکشم با ماهی ۲تومن. پس من هم باید با پیمانکاران و شرکتها باجگیری کنم و رشوه بگیرم؟ (1968004) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۵۲:۵۲
من که از دوستان دانشجوی پزشکیم هر چیزی میبینم جز درس خوندن.
نمونش امتحان علوم پایه پارسال اسفند ماه بود که به همرو 30تا 40 نمره رو نمودار بردند. تازه جالبه که این امتحان تستی هم هست و نمره منفی هم نداره و تعدادی سوال هم سوالات اسونه مذهبی دینی هست که هر کسی میتونه ج بده. دوسته من 3 هفته وسط عروسی خواهرش خوند اخرش شد 140 جز نمراته اوله دانشگاهشون بود. (1968298) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۲۸:۲۷
خوب از درآمدتان کم کنید به بچه هایتان برسید. یا شما که میلیاردر هستید خانمتان خانه بماند و به بچه ها برسد. فکر کنم بتوانید تنها با حقوق یکی از شما یک نون مرغی بخورید. (1969809) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۰۹:۴۹:۲۴
بی انصاف خانمش رزیدنت است خودش هم در بیمارستان کار می کند!
می فهمی؟!! (1972092) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۰۲:۴۳:۵۲
حالا فهمیدم پول پارو کردن نمی گذارد به بچه اشان برسند. (1973007) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۳۹:۰۹
این گزارش شما مصداق بارز شانتاز است بااین نوع برخورد رسانه ای نه مشگلی از جامعه حل میشود نه حقیقتی اشکار وباعث رواج انار شیسم می شود اکثریت بزشکان متخصص با داشتن بالاترین سطح تخصص وکرسی استادی دانشگاه جزئ مظلومترین اقشار کشور هستند و درامد سال انها با دیه 2در صد خطا که طبیعت هر کار اجرایی برابری نمی کند حال بجای ارج نهادن به علم تخصص ودل گرم کردن افرادی که خدمت میکنند ودر سطح جهانی حرفی برای زدن دارند همه از مجلس و قاضی به انها هجمه میکنند و می خواهند هزینه اداره سلامت جامعه را در کشوری ثروت مند به گردن گروهی متخصص بیندازند وعده ای نااگاه هم اینطور نظر میدهند
بنده بزشک نیستم ویک بژو هشگر اجتماعی هستم و واقعا متاسفم (1966746) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۴۵:۱۷
متاسفانه اینگونه امار گرفتن تورش واضحی دارد (۱-نمونه از پایتخت بوده ۲-در نظر کرفتن معدود رشته هایی با درامد بسیار بالا با بقیه رشته های درامد متوسط وپایین میانگین را به هم میزند). اینکه بعضی رشته ها( اغلب جراحی) درآمد بالا وغیر متناسب با زحمت و استرسشان دارند قبوله، اما در حق رشته های داخلی داره اجحاف میشه که نتیجه اش ویزیتهای سریع و غیر دقیق وعدم تشخیص و درمان بهینه واسیب بیماری که کمی پیچیده باشد. نمونه اش: همدوره و استاد من (رتبه های بالا مستقیما تخصص میخونند بدون گذراندن طرح عمومی)ورتبه اول بورد بصورت تمام وقت در بزرگترین بیمارستان دولتی تهران مشغول است و چهار روز هفته تا پاسی از شب با تمام وجود و "وجدان" در حال ویزیت کردن بیماران است و کل کارانه اش (غیر از حقوق هیئت علمی)حدود ۳-۴ ت در ماه است( در مجموع ۶-۷ ودر بهترین حالت ۸ ت در ماه)، توجه کنید که ایشان جزو راس هرم علمی رشته اش محسوب میشه نه یک متخصص معمولی...... (1966753) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۵۰:۳۰
امیدوارم این آمار درست باشه اونوقت دو چیز آشکار میشه 1تبحر بینظیر پزشکان صص ایرانی 2 انفعال کم نظیر وزارت بهداشت. (1966761) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۶:۵۵
............شاخص برابری قدرت خرید در سال گدشته (۱۳۹۱) حدود ۷۰۰ تومان برای هر یک دلار آمریکا بوده است.؟!؟!؟!؟!؟!؟!!؟!؟!؟.........
شوخي ميكني؟!؟!؟!!؟ما فكر ميكرديم 2600تومان باشه ؟!؟!؟ (1967205) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۷:۴۳
..........درآمد سرانه حدود ۵ میلیون تومانی (در سال ۱۳۸۸)؟!؟!؟!؟!؟! (1967207) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۰:۱۰
تا اونجا كه سواد ما قد ميده ويزيت هر پزشك ايراني 10دلاره ولي تو همين تركيه خودمون 150 دلاره بعد چطوري درامد متخصصا از امريكا هم بيشتره ؟!؟!؟!؟
شما حالت خوبه ؟!؟!؟!؟ (1967218) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۲۲:۴۰:۵۳
خوب ١٠ دلار براي سه دقيقه ميشود دقيقه اي ٣ دلار آنهم بصورت گروهي يعني همزمان چند مريض معاينه ميشوند در ترکيه ١۵٠ دلار براي ٣٠ دقيقه ميشود دقيقه اي ۵ دلار خيلي تفاوت ندارد. شما حالتون خوبه? (1971816) (alef-6)
 
دلسوز خوزستانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۱:۵۳:۵۵
اگر دستمزدها ودرآمد کارکنان دولتی وپیمانکاری بالابود حرفی برای گفتن نیست ولی بدبختی این است که حقوق کارمندان رده پایین بسیار اندک است وکفاف خرج زندگی را نمی کند خیلی از بیماران به همین دلیل ادامه معالجه نمیکنند واز دنیا میروند .دو آشنا داشتم که بیماری مهلک سرطان داشتند که به دلیل هزینه زیاد یکشان اصلا عمل نکرد ودومی فقط یک بار عمل کرد ولی بدلیل هزینه زیاد دیگر عمل نکرد واز دنیا رفت .آری این است مملکت وجامعه پزشکی وقسمها ی خورده شده. (1966764) (alef-10)
 
محمود ربيعي
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۱۴:۳۶
در ايران علاوه بر پزشكان متخصص مديران نيز داراي حقوق ومزاياي زيادي هستند البته جناب اقاي موحدي كرماني هم در خطبه هاي نماز تاكيد بر كاهش حقوق مديران داشتند كه مورد درخواست غالب مردم است ولي تصميم گيران توجهي به اين موضوع ندارند (1966789) (alef-10)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۲۶:۰۸
وقتی پزشکان مملکت ماند سوداگران جان مردم رفتار می کنند، و به بیمار یه چشم پول از آسمان آمده می نگرند، چه امیدی برای یک ایرانی هست جز ویرانی (1966804) (alef-10)
 
پرسشگر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۱:۳۹
اصلا چرا مجلس و وزارت مثلا بهداشت و در واقع وزارت سوداگران جان مردم ، اگر راست میگن مثل دوران طاغوت دروازه های کشور را بر روی پزشکان خارجی باز نمی کنند و یک رقابت سالم بین این مثلا پزشکان با پزشکان خارجی ایجاد نمی کنند تا ببینند که چه کسی حاضر است جان عزیزانش را در دست این ها دهد؟ یک بازار انحصاری برای خودشون درست کردن و برای خودشون تعرفه تصویب می کنند و مردم بیچاره از همه جا بی خبر هم راهی جز تسلیم ندارند. جالبه از فقیرترین مردم هم بیشتر مینالن (1966806) (alef-10)
 
یک رزیدنت دانشگاه تهران
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۳۴:۳۱
ما برخلاف خودروسازان بشدت با این طرح موافقیم، پزشک باسوووووووواد ،متعههههههههد، و با مصرف کم از خارج واردکنید! وما را از شر این رشته مزخرف نجاااااات بدید. تمام هم دوره های دبیرستانی من که یا رشته های دیگه قبول شدند یا پشت کنکور ماندن زندگی پایداری دارند وما هنوز در فکر تامین احتیاجات اولیه زندگی و چالش بزرگ سرسال با صاحب خانه هستیم.......لطفا رشته پزشکی را از مملکت جمع کنید وهم ما را و هم مردمی که فکر می کنند ما به انها داریم ظلم میکنیم، نجااااااااات بدید (1968146) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۷:۲۰
چند نقد به اين نوشته و كامنت هاي بعد از ان:
١- يك پزشك بر خلاف ساير رشته هاي دانشگاهي كه دوره ي چهار ساله و با احتساب ارشد و دكتري دوره ي هشت ساله دارند در ايدهال ترين شرايط بعد ار هفت سال عمومي سپس دو سال طرح اجباري با حداقل حقوق سپس حداقل يك سال درس مداوم در كتابخانه جهت قبولي تخصص سپس بين چهار تا شش سال دوره ي تخصص با متوسط كار ماهانه ٣٣٠ ساعت ( ١٠ كشيك ٢٤ ساعته و باقي روزها شيفت هاي ١٢ ساعته كه معمول دوره ي رزيدنتي است) سپس دوباره كار اجباري با تعرفه ي دولتي در مناطق محروم به مدت متوسط دو تا هشت سال ( بدليل تعهد اجباري در ابتداي دوره ي تخصص) تازه بعد از ١٢ الي ١٦ سال وارد بازار كار دلخاه خود ميتواند بشود .
در دوره ي هفت سال عمومي درامد ندارد. در دوره ي رزيدنتي ماهيانه هفت صد هزار تومن درامد دارد كه با توجه به ساعت كاري حدود ساعتي ٢٥٠ تومن ميشود. در ضمن در اين دوره حق كار ازاد ندارد.
در انتخواب محل زندگي در دوره هاي طرح اجباري ازاد نيست . بعضا همسران پزشك در شهر هاي متفاوت مجبور به انجام وظيفه هستند.
در دوره ي اجباري حقوق با متوسط تاخير شش ماه تا يك ساله پرداخت ميشود.

بعد از اتمام تعهدات اجباري پزشك متخصص در حدود چهل سال سن دارد و از سي و چند سالگي تازه وارد بازار كار شده است.
نويسنده ي محترم اي كاش در مورد درامد به موارد زير توجه كند:
ويزيت دولتي در دوره ي طرح براي متخصص ٣٠٠٠ ( سه هزار) تومان است و بعد از شش ماه پرداخت ميشود.
در كشور هايي كه با ما مقايسه شدهاند خدمات طرح اجباري وجود ندارد. در اين كشور ها به دليل وجود student loan دو مدت تحصيل فرد قادر به گزران زندگي با كيفيت معقول است. بين دوره هاي تحصيل فاصله نيست. بعد ال اتمام تحصيل بازار كار مناسب وجود دارد.
در در انتها براي رد مقايسه ي در امدي ميتوانيد به زندگي متخصصان اطرافتان و ماشين و محل زندگي انها رجوع كنيد تا ببينيد كه اين اما. ساخگي هستند. (1966809) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۲۴:۱۰
در کشورهای دیگر، اگر طرح اجباری هم نباشد، دانشگاه ها هم دولتی و رایگان نیستند. (1966931) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۷:۴۳
من سربازي 3000 تومان حقوق مي گرفتم ( سال 72) رزيدنت شدم 23000تومان( سال 74) متخصص شدم در دوره طرح حقوقم از همه پرسنل بيمارستان كمتر بود= ماهي 28000 تومان ( سال 77-79) تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل ( فكر كنم حق منو آقاي زنجاني خورده ) (1967179) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۰:۱۷
- اولاً همه اینا دلیل نمیشه وقتی مدرک گرفتند بخوان خون مردمو تو شیشه کنند و مردمو مجبور کنن زندگیشونو بفروشن تا زنده بمونن.
- ثانیاً من خودم دکترای مهندسی هستم. کی گفته 8 ساله دکترا میگیریم؟ من خودم 12 سال تو بهترین دانشگاه مملکت درس خوندم و الان بهترین شغلی که ممکنه (به احتمال کم) برام پیدا شه استادیاری دانشگاه با 2 میلیون حقوق. نمیدونم چرا این پزشکا فکر میکنن فقط خودشون باهوشن و درس خوندن؟
-ثالثا انصاف هم چیز خوبی است. (1967221) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۰۴:۰۲
دکتری مهندسی چه رشته ای؟ اینکه درامد تو کم هست دلیل نمیشود که با این لحن صحبت کنی که خون مردم را در شیشه کرده اند. تو به جای اینگونه اظهار نظر کردن سعی کن بتوانی شغل و درامدی که لیاقتش را داری بدست بیاوری (1968679) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۰۷:۳۱
در ضمن اگه من هم بخواهم با لحن تو صحبت کنم میگویم شما و مهندسین شما هستین که حتی عرضه نصب ایربگ رو پراید هم ندارین ولی اسم خودتون رو مهندس گذاشته این. ایا من هم باید با همین لحن صحبت کنم؟ البته مطمئنا تو مهندس نیستی چون کسی که واقعا تحصیل کرده باشد به جای نق زدن و ایراد گرفتن و ایراد تهمت صحبت منطقی می کند (1968688) (alef-13)
 
وحید
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۱:۴۱:۰۴
هر کی مهندس باشه قراره رو پراید ایربگ نصب کنه ؟
آها الان فهمیدم
نه اینکه (برخی) پزشکان همه کاره‌اند (همه تخصصی رو روی بنر نوشته) (3741034) (alef-11)
 
آزاده
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۲:۴۱
دوست عزیز، بد نیست بدونی حداقل دوره ی دکتری تخصصی 4 ساله، و حداقل دوره ی ارشد هم 2 سال. که البته اگه پایان نامه و رساله با موضوع مناسبی برداشته شن، کار بسیار بیشتری میخان، و احتمالاً یک سال به مدت هر کدوم این دوره ها اضافه میشه. کمی در محاسباتت اشتباه کردی ظاهراً. (1967386) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۳۶:۲۵
در ضمن، این کار اجباری با تعرفه ی دولتی دوره ی رزیدنتی رو نمیدونم چیه و چه قدر درامد داره، اما میدونم خواهرم طرح دوره ی عمومیشو در روستایی گذروند که 50 کیلومتر با مشهد فاصله داره، و ماهی هم 3.5 درامد داشت. در حالی که برادرم که دانشجوی دکتری برق شریف و استاد دانشگاهه، زحمت بسیار بیشتری هم برای درس خوندن کشیده و همچنان میکشه، حداقل 14 ساعت در روز هم کار میکنه، 2.5 میلیون میگیره، بدون هیچ امنیت شغلی. (1967400) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۵۱:۱۶
البته نباید هم بدونید چیه. خواهر محترمه تون هم جزو زیر..بگیرها تشریف داشتن، خیلی ببخشید ها. (1968782) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۷:۴۱
چیزی که درک نمیکنم این است که چرا همه سر ویزیت پزشک دعوا میکنیم ولی سر آلودگی هوا چیزی نمیگوییم مگر نه این است که آلودگی هوا آدم را به پزشک میکشاند؟ (1966811) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۹:۵۷
ویزیت یک دکتر متخصص 20000 تومان و فوق تخصص 25000 تومان است. در حالی که ویزیت کردن هر بیمار حداکثر 5 دقیقه طول میکشد. یعنی یک ساعت 12 بیمار ویزیت میشوند. 12 20000=240000 تومان میشود. این مبلغ برای فوق تخصص 300000 تومان است. حتّی دارنده مدرک فوق دکترا در یک رشته فنّی مهندسی ساعتی 300000 تومان دستمزد ندارد.

یک پزشک درس خوانده و برای درس خواندن سختی میکشد امّا دستمزد او برای این کار باید چند برابر دستمزد متوسّط جامعه باشد؟ ضمنا آیا سایر افراد جامعه سختی نکشیده اند؟ حتّی اگر بخواهیم منصفانه بنگریم، دستمزد سختی کشیدن پزشک برای درس خواندن در کار راحت(و غیر جسمی) است که دارد. در مقابل کارگری که درس نخواند(برای درس خواندن سختی نکشیده) دستمزدی که دریافت نمیکند در کار راحتی است که ندارد. حال باز هم به دلیل درس خواندن و تشویق علم آموزی باید دستمزد پزشک بیش از کارگر باشد. امّا سؤال این است که با توجه با سطور قبل، این بیشتر بودن تا چقدر باید ادامه یابد؟

علّت مهم این مساله ناچیز بودن ظرفیت رشته های پزشکی نسبت به جمعیت کشور است که سالها است ثابت مانده است. این در حالی است که در رشته های علوم انسانی و فنّی مهندسی ظرفیتها بی رویه افزایش یافته در نتیجه دستمزد پزشکان هم بی رویه افزایش میابد. این در حالی است که به دلیل کم بودن بیش از حد ظرفیت رشته های پزشکی حتّی دانش آموزان مستعد هم از تحصیل در این رشته به خاطر چند صدم معدّل کمتر(حتّی با نمرات بالا) یا چند امتیاز کمتر در کنکور(با وجود رتبه و امتیاز بالا) باز میمانند. (1966976) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۰:۳۱
بیشتر بودن حقوق پزشک نسبت به کار گر به دلیل حقوق کم کارگر هست. چون دستمزد کارگر بسیار پایین می باشد بنابراین اگه واقعا منصفانه فکر می کنی باید نسبت به حقوق کم کارگر معترض باشی (1968699) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۰۲:۴۷:۵۱
داری زیر آبی میریها. همه می دانند که حقوق کارگر کم است. اما بحث سر این است که حقوق پزشکان بسیار بیشتر از حقشان است. (1973008) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۵۲:۳۳
کار غیر جسمی؟؟؟ مطمئن هستی؟؟ 330 ساعت تو ماه کار روحیه احیانا؟؟؟ (1968788) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۸:۰۶
با سلام
عزیزان سایت الف به نظر می رسد اشتباهی در میزان درامد ذکر شده پزشکان رخ داده باشد 418529 دلار تقریبا برابر 1/2 ملیارد تومان میشود. به نظر نمی رسد هیچ پزشکی در ایران این درامد را از طریق شغل پزشکی داشته باشد.این در حالی است که درامد برخی پزشکان متخصص در ماه از چند میلیون تجاوز نمی کند. خواهشمند است در ارایه امار و ارقام دقت بیشتری شود. (1966813) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۱:۵۸
نمیدانم این آقای اینترن این آمارهای حیرت انگیز را از کجا درآورده ! (1966842) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۷:۰۶
سلام
من اینترن نیستم متخصص بیهوشی هستم بعد از 20 سال درس خواندن بسیاری از متخصصان حاضرندبا 10% درامد فوق هر جا خدمت کنند.راستی یک پزشک بعد از 20 سال درس خواندن نباید حداقل یک صدم یک دلال یا بنگاه دار درامد داشته باشد. (1967252) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۷:۲۳
آقای دکتر بنده هم منظورم کامنت شما نبود ، اتفاقا نظر بنده در تائید فرمایش شما بود ، مقصود من نویسنده مقاله بود که خود را اینترن دانشگاه تهران معرفی کرده است . (1967686) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۳:۲۲
مگه فقط شما درس خوندید فوق لیسانس 6سال درس خونده کار گیرش نمیادماهی700هزار یه دندونبزشکم6سال درس خونده ماهی20میلیون درامدشه (1968476) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۳:۰۱:۵۱
نه نباید به اندازه یک صدم دلال یا بنگاه دربیاره! مگه اونها مرجعند؟ مرجع اون کارگر زحمتکش هست جناب تحصیلکرده! خجالت زدم کردی (1968931) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۸:۵۸
منظور درآمد يك سال است نه يك ماه عزيزم (1967117) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۶:۳۸
تو يه ماه هم ميتونند در بيارند تو سال كه سهله. وقتي براي يه عمل ٤٠ ميليون ميگيرند و بعضا دو تا عمل در روز انجام ميدند شما خودت حسابشو بكن (1967370) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۲:۵۱
لیونل مسی هم یه لگد به توپ میزنه 1000000 دلار میگیره تو هم اگه عرضه داری یه لگد به توپ بزن ببین چقدر بهت پول میدن. اون وقت فهم اینو پیدا میکنی که میزان دارامد اگر بر اساس لیاقت و شایستگی بالا باشه اشکالی ندارد (1968706) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۰۲:۵۰:۱۱
واقعا شما شایستگی دارید. فوتبالیست های ما هم همین رامی گویند اما لیونل مسی کجا و آنها کجا (1973010) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۳۲:۰۳
حق الزحمه عمل های جدی بالای 20 میلیون هست. پزشک متخض زحمت کش و کم درآمد کافیه ماهانه 5 تا عمل انجام بده و درآمد ناچیز سالینه بالای یک میلیارد داشته باشه. البته بعصی پزشکان زحمت کش حتی روزی 2 تا عمل رو هم انجام میدن. با صرف نظر از درامدهای جانبی از بابت ویزیت بیمار و چک بعد عمل و .. (1967602) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۸:۵۶
علت اینکه بعضی از پزشکان قسم سقراط را زیر پا گذاشته اند باید بزمینه های اجتماعی جامعه مراجعه کرد فسادهای گسترده اختلاس دزدی قاچاق سر سام آور نمایندگیهای رنگا رنگ مصنوعات خارجی که یک ُسر آنها پنهان یا آشکار به ثروتمندان وصل بقدرت میرسد پدیده های بابکها و جزایریها نبود سیستم نظارت بر قیمتها و فساد گسترده دامنگیر تعزیرات حکو متی نبود مطبوعات و احزاب آزاد نا هماهنگی گسترده و پایان نا پذیر در میان جناههای درون حکومت و..........اینها عواملی هستند که متاسفانه عده ی معدودی از پزشکان با تخصص شاخص را آلوده کرده و این امر باعث شده است عدهای کل جامعه پزشکی را مورد هجمه قرار بدهند.بر وزارت بهداشت و درمان است که نسبت بتعیین هزینه های جراحی و سایر خدمات پزشکی بیمارستانهای خصوص بپردازد و نرخهای جراحیهای مختلف را تعین و اعلام عمومی نماید تا بیمارستانها و پزشکانی که تعدادشانهم انگشت شمارند تن بقبول تعرفه ندهند از ادامه کار آنان جلوگیری بشود.
اما بنظرم بدلایل زیاد وزارت بهداشت و درمان این کار را نخواهد کرد که دلیل عمده آن ...........میباشد و در اینجا ناگفتنی است. (1966815) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۸:۲۷
اون سوگند بقراطه نه سقراط (1968483) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۹:۲۵
سلام منظور نویسنده محترم کدام درآمد می باشد.درآمدهای رسمی؟یا همان زیر میزیها؟ (1966816) (alef-10)
 
سجاد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۴۱:۳۸
این سوال همیشه تو ذهن من هم بوده و جوابی براش پیدا نکردم. پزشکان متخصص در ایران حتی با دلار آزاد و بدون در نظر گرفتن قدرت خرید درآمد بسیار بالاتری نسبت به پزشکان متخصص کشورهای پیشرفته دنیا دارند. یک مقایسه ساده نشون میده که در همین ایران هم پزشکان متخصص شش برابر یک قاضی عالی رتبه ، پانزده برابر یک مهندس ارشد نفتی در بدترین شرایط آب و هوایی، چهل برابر یک پرستار و پنجاه برابر یک کارمند معمولی درآمد دارند که بسیار عجیب و تامل برانگیز است. (1966818) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۴:۱۰
عجب !در آمد آقاي زنجاني رو هم ميشه يه جوري حساب كنين ما هم بفهميم ؟!!؟ (1967165) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۵:۰۵
خب دلیلش اینه که درامد بقیه پایینه. پس این همه وقت این سوال تو ذهنت بوده حتی 1 بار هم به این مساله فکر نکردی که چرا حقوق بقیه افراد پایینه؟!! (1968710) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۴۷:۰۰
ایا کسانی که در کار لوازم صوتی هستند دارای درامد یکسانی هستنند یا کسانی که در کار اهن هستند دکترها نیز همینگونه هستند بخاطر عده ای سر بقیه نباید بریده شود و همه را به یک چشم نگاه نکنید که کاریست خطرناک (1966827) (alef-10)
 
خادمی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۴۷:۲۵
من متخصص داخلی هستم.با حساب شما متوسط درامد ماهانه ما 110میلیون تومان میباشد.بنده از طرف خودم وهمه همکاران به شما اجازه میدهم که ماهانه 60 میلیون تومان ان را برای خود برداشته و 50میلیون باقیمانده را به ما بدهید تا به دستور شما به صورت 24ساعته درهر کجای ایران که بفرمایید کار کنیم.در ضمن خواندن این مقاله برای هر فرد اگاهی روشن میسازد که نویسنده یا فرد بسیار نااگاهی نسبت به علم امار بوده ویافرد بسیار مغرضی نسبت به پزشکان. (1966828) (alef-10)
 
سجاد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۴:۱۹
متخصص امارها با اصلاح نرخ برابری خرید هستش
شما چجوری متخصص شدی؟ (1966899) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۲۹:۴۷
2 میلیارد لایک داره.. (1966946) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۲:۲۷
متاسفانه این تحلیل که توسط یکی از اینترن های دانشگاه صورت گرفته و تنها 3 منبع برای آن ذکر شده و هیچ مرجعی برای درآمد پزشکان ایرانی ذکر نکرده بسیار غیر علمی و ناشی از علم پایین این نویسنده و عدم آشنایی وی با روش تحقیق است. لطفا واحد آمار و اپیدمیولوژی را مجددا پاس کرده و در کلاس های روش تحقیق حضور منظم تری به هم رسانید. (1966953) (alef-1)
 
ناسناس
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۳:۰۸
جناب دکتر متخصص کاش در امدتون رو هم میفرمودید؟
هر چی که باشه متاسفانه یه پول بازاری تو پزشکی هست که پارسال 600000 نفر از نوجوونای این مملکت ( و ایضاً بعضی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی) در تکاپوی قبول شدن تو کنکور تجربی بودن!! تازه امسال بیشترم شدن!!!! اونجا چه خبره؟ شاید بشه گفت که از این جمعیت 98% فقط به انگیزه رسیدن به درامد نجومی دارن پزشکی میخونن ، یعنی به عشق این که یه روز بنز سوار شن ویلا ی شمال داشته باشن سالی دو سه تا سفر خارجی برن و .....
حالا وقتی خیلی از قبول شده های ما تو اون 98% قرار دارن شما فکر کنیدوضعیت اینده جامعه پزشکی ما قرار چی بشه؟؟
به نظر من بعضی از پزشکها قبل از پزشک بودن، بیشتر یک تاجر سرمایه دار هستند ، بزرگترین هدف یک تاجر کسب بیشترین سوده ممکن است ، ایا درسته که انگیزه کسی هم که علم طب خونده شده یک پزشک متخصص کسب حداکثر سود یاشه؟ اونم تو جامعه ای که خیلی از مردمش حوالی خط فقرن . (1966987) (alef-10)
 
رزیدنت مغز واعصاب
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۵:۵۸
همکاران داخلی زیر 10 ت در ماه درامد دارند (1967997) (alef-13)
 
vahid
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۱:۵۱:۲۲
وقتی معلم لیسانسه می‌گیره زیر 2 تومن می‌گیره دیگه هیچ حرفی باقی نمی‌مونه ... این درآمد زیاد پزشکا بابت تعداد کمشونه ... اگه تعداد پزشکا 10 برابر بشه ،‌ اونوقت تخفیف هم می‌دی ... (3741047) (alef-11)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۹:۱۸
متاسفنا سایت الف هم در منتشر کردن کامنتها و هم در ثبت کردن مثبتها بی طرف عمل نمی کند! واقعا متاسفم.....هدف واضحه-----همان بلایی که سر پزشکان عمومی اوردند سر متخصصین میخواهند بیارند (1968005) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۸:۲۱
اگر 98 درصد بهترین ونخبه ترین افراد مملکت پول پرست هستن پس نتیجه می گیریم که ایرانیها همگی ادمهای پول پرست و کثیفی هستند! (1968720) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۲:۲۸
من متخصص جراحی عمومی هستم هر کس مدیریت وحسابرسی میکنه ماهی 30 تا مال من بقیه اش مال اون (1967196) (alef-10)
 
ساسان
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۱:۱۰
بازم خوبه خودتون قبول دارید درآمدتون بالای 30 میلییونه . برادر 30 میلیون تومنه بخدا حقوق یکسال یک من که تو شرکت نفت هستم با فوق لیسانس مکانیک 30 میلیون نمیشه (1968239) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۰۱:۱۶:۳۳
معلومه بیشتر از 25 میلیون در نمی آوری کلک. (1971973) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۲:۵۸
یه پزشک مسلمان یعنی تسلیم رضای خدا با ماهی بین 5 تا 8 میلیون میتونه زندگی سرشار از شادی داشته باشه. ماهی 50 میلیون رو میخوای با خودت کجا ببری? نکنه میخوای سکه بهار آزادی ترید کنی!! خود را جای محرومین بگذارید .. انقد با پا گذاشتن روی محرومین خود را به پستی نزدیک نکنید...... (1967279) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۸:۵۳
اگه مسیحی بود چی؟ (1968722) (alef-13)
 
خادمی
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۰۰:۱۳:۲۰
جناب؟بنده حقوق 50 میلیونی را در جواب ادعای درامد 110میلیونی نوشتم تا دروغ بودن این گفتار روشن شود.حال اگر جنابعالی مشکل IQ داری وحرف بنده را نفهمیده ای یا احتمالا از کسانی هستی که عقده قبول شدن در رشته پزشکی را داشته ای لطفا دیگران را به پستی متهم نکن و دم از مسلمانی نزن. (1972918) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۱:۵۴
شما متن رو دقیق نخوندی دکتر جون زحمت کش (1967898) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۰۲:۴۳
پزشک ها الان بیشتر شبیه دلال و کسبه عمل میکنند تا ناجیان بیماران (1967905) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۶:۰۹
مسلما کسی که چنین مقاله ای را نوشته یا فرد مغرضی بوده یا جزو کارکنان سازمانهای بیمه گر می باشد (1968712) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۲:۱۷
به نظر من پزشکان دنیا پرست باید با بیماران بینوا به یک توافق برد برد برسن (1966843) (alef-10)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۸:۴۷
علاوه براين، بايد توجه داشت كه در اروپا و آمريكا نرخ ماليات بر درآمد پزشكان بسيار بالاست تاحدي كه كسب درآمد از يك حد معيني به بالاتر صرف نمي كند در حالي كه درايران پزشكان طبق فرمول توافقي (تواقف نامه با سازمان مالياتي) ماليات مي پردازند كه نرخ آن از ساير اقشار جامعه كمتر است. (1966856) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۶:۱۷:۴۶
قابل توجه سازمان امور مالیاتی (1971289) (alef-6)
 
چکیده
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۲:۵۹:۲۸
لطفابفرماییدکدام کار بدون زیرمیزی انجام میشود؟ (1966859) (alef-10)
 
جواد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۰۰:۳۶
آقا خواهش میکنم نمایندگان مجلس اینو مطرح کنند. واقعا خدا کنه کسی در ایران مریض نشه. رفیقام که دکتر هستن یکیشون ارتوپده ماهی 30 به بالا در آمد داره یکیشون هم که دندانپزشکه بالای 15 تومن درآمد دارن راضی هم نیستن (1966864) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۲:۴۶
آخه یکی نمیگه من مهندس بدبخت که در شرایط سخت و محیط های به شدت آلوده کار میکنم و در واقع سلامتی ام را گرو پیشرفت کشورم گذاشتم، با حقوق ناچیز هیچگاه شکایتی نکردیم ولی پزشکان با درآمدهای نجومی همیشه شاکیند و البته شکایتشان هم همیشه خریدار دارد. (1966895) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۹:۴۲
چجور پیشرفتی عاید کشورت کردی؟ چند تاشو نام ببر (1968723) (alef-13)
 
شاه حسینی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۵:۳۳
یه بزشک خوب بایستی 25 نفرو ببینه این در حالی است در در مانگاههای شهرستانهای تابعه هرمزگان یک بزشک 90 نفر رو تا ظهر ویزیت میکنه این یعنی اینکه مردم بزشک رو می بینند نه بزشک مردم رو ای کاش خوب می شدند و تشخیص می دادند بیماری رو (1966904) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۲۱:۱۶
تنها چیزی که تو این جهنم یاد گرفته ام اینه که به هیچ عنوان رحم نداشته باشی.. (1966923) (alef-10)
 
قاسم
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۲۲:۵۰
شما این را هم اضافه کنید که یک کارگر و بازنشسته تامین اجتماعی با حقوق 600000 هزار تومان چگونه می تواند 500000 هزار تومان زیر میزی بدهد . چند روز پیش پدر خانم بنده جرایی (غیر باز)کوچکی در یک بیمارستان تامین اجتماعی در سمنان انجام داده که 500000 هزار تومان ناقابل از طرف جراج زیر میزی گرفته شده است (1966927) (alef-10)
 
امير110
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۰:۱۷
مهمترين مشكل بخش بهداشت و درمان ما ، يكي بودن سياستگزار در اين بخش با فروشنده خدمات بهداشتي و درماني. نمايندگان كميسيون سلامت مجلس ، پزشكان متخصص هستند ، سياستگزاران وزارت بهداشت ، پزشكان متخصص هستند . همين افراد در بيمارستان ها مشغول فروش خدماتي هستند كه خودشان سياستگزاري كرده اند. فكر مي كنيد اين شخص چگونه عمل مي كند . اقتصاد به اين جواب داده " بازار انحصاري ". "بازار سلامت ايران "همانند "بازار خودرو ايران" انحصاري بوده و ناظرين آنهم خودشان هستند. چاقو دسته خود را مي برد؟؟؟؟؟؟ (1966949) (alef-1)
 
اشنا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۷:۲۱
من معتقدم بحث ویزیت پزشکان یک طرف پورسانتی که بابت معرفی بیمار به مراکز تشخیصی میگیرند یک طرف. دکتر میروی میگوید ازمایشگاه فلان برو چون من فقط کار اون جا رو قبول دارم. برای ام ار ای باید بری مرکز فلان. نمونه برداری رو حتما باید تو فلان کلینیک انجام بدی. پزشکی هسته ای رو فقط بهمان جا باید بری. خلاصه این پزشکان محترم انقدر همه جا سرمایه گذاری کرده اند که اجازه نفس کشیدن هم به مریض نمی دهند. همه هم میدانند ادم وقتی عزیزش مریض است ریسک نمیکند که به فرامین پزشک تن ندهد. فقط دعای هر روزم این است خدایا ما را گرفتار دکتر و دوا و بیمارستان ، دادگاه و کلانتری نکن. (1966963) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۰۹:۰۰
خدا شاهده اینو با اطلاع میگم که راسته رفتم بیش دکتر میگم این ازمایشاتو انجام دادم میگه نه برو فلان ازمایشگاه انجام بده چون خودم کارشناس ازمایشگام گفتم از همون ازماایشگاه انجام دادم در کمال تعجب ازمایشاتو عوض کرد گفت خوب برو اینارو انجام بده بعد اخر ماه ازمایشگاهایی که دکترا واسشون مریض میفرستن از خجالت اونا با هدیه درمیان این دیگه تهوع اوره این اسمش طبابت یا حتی تجارت نیست این اسم زشتی داره (1968469) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۷:۴۱
تنها راه شكستن شاخ زير ميزي ودرآمد بالاي پزشكان 1.گرفتن ماليات پلكاني براي درامده هاي بالاي پزشكان در صورتي كه تعدا د عملها و ويزيت از تعداد خاصي بيشتر شود 2.باطل كردن پروانه پزشكي پزشكان متخلف تا كي بايد با پزشكان زير ميزي بگير مدارا كنيم مگر قحط پزشكه توي اين مملكت (1966964) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۲:۱۲
بنده رزيدنت كودكان هستم با حقوق ماهانه ششصد هزار تومان و دوازده شب كشيك در ماه. در حاليكه در همين كشور عراق حقوق اينترن يك ميليون دينار يعني بيش از دو ميليون تومان ميباشد. نگارنده خوابند. با احترام (1966985) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۷:۳۷
فرض کنید که درآمد پزشکان را جهت رفاه حال بیماران کم کردیم نتیجه این میشود که دیگر کسی دنبال پزشکی نمیرود چون مشاغل دیگری مثل بساز و بنداز هست که جوانها را جذب کند ما باید یک الگوی متناسب برای درآمد مشاغل ایجاد کنیم تا درآمد هر شغلی تناسب لازم را پیدا کند معلم پزشک بساز بفروش و ... همه باید درآمد متناسب داشته باشند افزایش بی رویه دستمزد پزشکان به سبب رشد بی رویه درآمد برخی مشاغل آزاد است (1967002) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۰۵:۲۵
خوب اقا تو اروبا وامریکا یه بزشک جند برابر یه معلم یا برستار میگیره شمل هم همونقدر بگیرید یکم هم بیشتر نه دیگه20 برابر (1968463) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۰۱:۱۸:۳۲
بمیرم پس فهمیدیم چرا شما پزشکان اینقدر پول زیاد می گیرید به فکر مردم هستید. جل الخالق (1971975) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۸:۲۸
با سلام نویسنده محترم فراموش کرده بنویسد که این درآمد مربوط به 3-4 ماه از یک سال پزشک است چرا که 5-6 ماه از سال را این پزشکان و متخصصان محترم در خارج کشور به اسم مآموریت و فرصت مطالعاتی !!!!!مشغول گذران عمر گرانبار هستند!!!!!!!!!! دلیل اصلی این مشکل فرض تصور خدایی پزشکان است ریاست یکی از دانشگاههای علوم پزشکی به پرسنل زحمت کش گفته وقتی میخواهید اسم دکتر به زبان جاری کنید دهنتان را آبکشیکنید!!!!!!!!!!!!!!! . همچنین نویسنده محترم این مسئله اختلاف درآمد بین دو یا چند قشر از درمان با شرایط مساوی را تجزیه و تحلیل نکرده!!!!!!! (1967007) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۰:۵۰
تحلیل آماری غیر منصفانه ای صورت گرفته است. این دوست عزیز عنوان نکرده اند که چگونه درآمد متوسط یک پزشک متخصص در ایان 460000 دلار شده است. بجر در مورد تعداد محدودی پزشک جراح صاحب نام که ممکن است در مورد برخی از آنها این درآمد صحیح باشد، در بقیه موارد میزان درآمد واقعی در بخش دولتی کمتر از 20% این مقدار است. اما به هیچ عنوان درآمد کمتر دلیل بر گرفتن زیر میزی و فساد نست و باید به شدت برخورد لازم با متخلفین به عمل آید. (1967021) (alef-1)
 
قاسم
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۴:۳۷
در حقیقت درآمد پزشکان به طور متوسط 15 میلیون تومان درنظر گرفته شده.
که به نظر من برای اکثر پزشکان متخصص این رقم خیلی هم کم است
اون قسمت "تطبیق یافته با قدرت خرید" رو بخونی می فهمی 460 هزار دلار چطور اومده. خیلی هم منطقی و مستدل هست. (1967474) (alef-10)
 
وحید
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۲:۰۲:۳۸
جلل خالق
پدر من 1.5 میلیون ماهانه می‌گیره
اونوقت 15 میلیون کمه ؟ (3741062) (alef-11)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۲:۱۴
خنده دارترین اماری که میشد ارائه داد . اغلب پزشکان متخصص کمتر از 10 میلیون تومان در ماه درامد دارند و این درامد 110 میلیون ماهانه تراوشات ذهنی یک شخص بیمار مغرض میباشد. (1967027) (alef-1)
 
سمیرا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۷:۰۱
دکتر جون!
اون قسمت "تطبیق یافته با قدرت خرید" رو بخونی می فهمی 460 هزار دلار چطور اومده دکتر!!!!!!!!! (1967487) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۰۷:۳۴
طرف دکتره، مهندسی که نخونده بتونه متن رو تحلیل کنه.

اگه یک پزشک هم مثل ما صبح تا شب کناره کوره های ذوب بود و توی سر و صدا غیر قابل تحمل کار میکرد دیگه اینقدر برای دریافت زیر میزی با عناوین شیرینی و .... تلاش نمی کرد (1968327) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۲۳:۳۸
چه کسی قدرت خرید تطبیق یافته رو حساب کرده قیمت 1 لیتر شیر در امریکا و ایران رو با هم مقایسه کن سمیرا خانم بعد متوجه میشی که این مقاله از اساس غلطه. پس اگه این طوره بر اساس درامد تطبیق یافته با قدرت خرید درامد کار گران ایران از امریکا بیشتره! (1968730) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۰۳:۳۶
بس جچوره اگثر شمال شهر تهران با خونه های میلیاردیش دکترا خونه دارند با درامد ناچچیز این خونه زندگی جور در نمیاد خدا بیشتر بده ولی نباید به بهای لهشدن مردم باشه بخدا خیلیا از ترس هزینه دکتر نمیرن (1968458) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۳۳:۲۵
بهتره یک بار متن رو کامل بخونی بعد شروع کنی به نویسندش فحش بدی!
تو مقاله اومده که این درآمد با قدرت خرید تطبیق داده شده یعنی شاخص برابری قدرت خرید میگه که تو سال 88 که شاخص برابری قدرت خرید 430 تومان بوده اما نرخ رسمی ارز (دلار) 1000 تومان بوده، حالا اکه یک ایرانی سالی 1 میلیون تومان درآمد داشته باشه 2 تا حالت پیش میاد:
1- اگه بخواد بره آمریکا زندگی کنه این 1 میلیون تومانش میشه 1000 دلار (یک میلیون تقسیم بر هزار)
2- اگه تو ایران باشه این 1 میلون تومان قدرت خریدی معادل 2325 دلار تو آمریکا بهش میده!(یک میلیون تقسیم بر 430)
در کل این طوری میشه نتیجه گرفت که چون هزینه های زندگی تو کشور های مختلف با هم فرق داره بنابراین برای مقایسه وضعیت مالی افراد تو کشورهای مختلف باید از شاخص برابری قدرت خرید استفاده کرد و نرخ رسمی ارز یا دلار رو فراموش کرد.
شاخص برابری قدرت خرید هم یک چیز من درآوردی نیست بلکه شاخص ای که هر سال بانک جهانی اعلام می کنه.
اینجا رو ببینید:
http://data.worldbank.org/indicator/PA.NUS.PPP (1968852) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۴۰:۱۹
جناب دکتر متخصص ممکن است بفرمایید بیماری ذهنی ایشان چیست؟ البته کمی باهاش ارزون حساب کن. (1969826) (alef-15)
 
رزيدنت مغزواعصاب
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۶:۴۵
باسلام
مجددا توضيحات مختصردوستان رو درموردسختي ،استرس بالا،حجم زياد كار ودستمزدتقريبامضحك دوران تحصيل وطرح تكرارنميكنم .
چندروزقبل سايت الف جدولي درموردمشابه منتشركرده بود ومن همين توضيحات رو نوشتم ولي نظرم منتشرنشد،سئوال من اينه آيا واقعاهدف اين سايت كمك به بهبودسيستم سلامته يا.....؟!!!!
واماتوضيحات:سالانه چهارصدهزاردلارميشودماهانه سي وسه هزاردلار،يعني روزانه هزاردلار،يعني روزانه سي ميليون،باويزيت سي هزارتوماني متخصص يعني روزانه صدبيمار،اگرهربيمارفقط پانزده دقيقه ويزيت شود روزانه بيست وپنج ساعت ويزيت بيمارلازم است!!!!!!!
سايت محترم الف،بنظرشمايك همكارمحترم اينترن صلاحيت انتشاراين آمار رادارد؟!!!
لطفااگرقصدتان شفاف سازي است منتشرنماييد. (1967040) (alef-10)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۶:۳۲
شما مطلبو کامل خوندیند جناب دکتر؟؟؟؟ گفته شده قدرت خرید معادل.
سواله بعدی اینه که کدوم پزشک متخصصه که 15 دقیقه برای بیمارش وقت بزاره؟ نهایتا 3 یا 4 دقیقه میشه (1968262) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۰۱:۴۳
اولا اون400هزار دلار نرخ برابریه ثانیاروزانه1000دلار میشه3میلیون یعنی بول15تا اندوسکوبی یا ویزیت100مریض یا حقوق2روز از بیمارستان یا کارانه سه روز از بیمارستان یا درامد یک روز مطب (1968454) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۲۵:۱۷
آقای دکتر خواهش می کنم حدافل برای یکبار هم که شده متن همکار اینترن تون رو کامل از بالا تا پایین بخونید بعد اظهار نظر کنید
دکتر جان تو مقاله اومده که میانگین درآمد پزشکان متخصص تو ایران رو در ماه 15 میلیون تومان و در سال 180 میلیون تومان. بعد گفته که این عدد رو نباید بر اساس نرخ رسمی دلار به دلار تبدیل کنید. چون قرار نیست که پزشک ایرانی بره آمریکا! هدف از این مقاله اینه که قدرت خرید هر پزشک در کشور خودش رو با قدرت خرید پزشک دیگه تو کشور خودش مقایسه کنه! برای همین اومده از شاخص برابر ی قدرت خرید استفاده کرده که طبق آمار بانک جهانی بوده 430 تومان . یعنی هر 1 دلار تو آمریکا قدرت خریدی معدل 430 تومان تو ایران داره. یعنی با این مقدار پول تو هر کشور میشه یک کالا مشابه خریداری کرد. البته همه این آمار مال سال 88 ه
بر این اساس 180 میلون تومان در سال میشه 418 هزار دلار (180 میلیون تقسیم بر 430)
دکتر جان دقت کن دیگه! یک بار متن رو بخون کامل بعد اظهار نظر کن! وای به حال مریضات یا این عجول بودنت! (1968845) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۳:۵۸:۱۸
این مقاله بیشتر از این که بیانگر ثروت پزشکان ما باشد نشان دهنده فقر عمومی مردم است. به علاوه تعداد کم نمونه های آماری باعث تردید در اعداد و نتایج می شود. درآمد پزشکان در بیمارستان های درجه ۱ بسیار بیشتر از متوسط درآمد مردم آن کشور است. (1967043) (alef-10)
 
رزيدنت مغزواعصاب
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۱:۲۵
باسلام مجدد
اصلاح ميكنم:روزانه صدبيمار !امابازهم بيست وپنج ساعت ويزيت لازمه!!! (1967051) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۵۹:۰۵
نخیر بیا حساب کنیم یه اندوسکوبی 5دقیقه ای180هزار تومن یه اکوی5دقیقهای80هزار تومن یهسونوگرافی5دقیقه ای 50هزار تومن یه انزیو گرافی400هزار تومن یه ازمایش باتولوزی که یه لام دیدنه50 هزار تومن یه ویزیت5دقیقه ای 20هزار تومن (1968450) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۰۸:۳۰
یعنی واقعا خاک بر سر ما که رفتیم مهندسی خوندیم......

برای خودم متاسفم. (1967074) (alef-10)
 
سینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۳:۲۴:۱۵
دوست عزیز خیلی خوب گفتی واقعا" (1968989) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۱:۰۹
اینا حکیم نیستند تاجرند متاسفانه بیمه ها هم آب به آسیابشون میریزند.همه میخوان بشن جراح از الان من به بچه م میگم حداقل باید بشی دندانپزشک جراح (1967085) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۱۱:۳۱
طبق فرمول آقا که ميگه. یک کارمند که دریافتی 1.5 میلیون در ماه دریافت میکنه میشه 41825دلار. یعنی متوسط ماهیانه حدود 3000 دلار (10میلیون تومان) (1967089) (alef-10)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۱۴:۳۰
در واقع شاخص برابری قدرت خرید میگه که تو سال 88 که شاخص برابری قدرت خرید 430 تومان بوده اما نرخ رسمی ارز (دلار) 1000 تومان بوده، حالا اکه یک ایرانی سالی 1 میلیون تومان درآمد داشته باشه 2 تا حالت پیش میاد:
1- اگه بخواد بره آمریکا زندگی کنه این 1 میلیون تومانش میشه 1000 دلار (یک میلیون تقسیم بر هزار)
2- اگه تو ایران باشه این 1 میلون تومان قدرت خریدی معادل 2325 دلار تو آمریکا بهش میده!(یک میلیون تقسیم بر 430)
در کل این طوری میشه نتیجه گرفت که چون هزینه های زندگی تو کشور های مختلف با هم فرق داره بنابراین برای مقایسه وضعیت مالی افراد تو کشورهای مختلف باید از شاخص برابری قدرت خرید استفاده کرد. (1968828) (alef-13)
 
كامران
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۲:۴۳
418529دلار ضرب در 2600تومان ميشود 1/088/175/400 تومان در سال كه اگر پزشكان 365 روز سال رو كار كنند و به تعطيلي نرن ميشه رروزي2/981/302تومان = با ويزيت 25000 توامن ميشه روزي 119 تا مريض؟!؟!؟!؟!؟ يعني ميشه ؟!؟!؟!؟!؟!؟عقلم خوب چيزيه يعني تمام پزشكاي متخصص تو اين مملكت روزي 119تا مرض مي بينن ؟ اصلا اينقدر مراجعه كننده در مملكت هست ؟؟ اون وقت يعني اينكه تمام مردم ايران هروز مريض هستند؟
تازه تو اين مملكت نصف سال كه تعطيله !!با اين همه تعطيلي تعداد مريضا در هر روزسر به فلك ميزنه . واقعا عقل چيزه خوبيه (1967163) (alef-10)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۳:۱۰
یه بار دیگه کامل مطلب و بخون.مخصوصا قسمت قدرت خرید بعد ج سوالتونو میگیرید (1968259) (alef-13)
 
پرهام
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۴۲:۰۰
نابغه پزشکان متخصص مگه فقط ویزیت میکنن
هرکدومش تو یه بیمارستان الکی مثلا گوشه یه کار میگیرن مریض بیچاره هم که بیهوشه اونوقت هم از مریض میگیرن هم از بیمه و بیمه تکمیلی (1968640) (alef-13)
 
پویا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۴۴:۱۴
بابا از پزشکی بهتر سیاسی کاری
تو شهر ما یه دندونپرشک با روزی حداقل یک میلیون تومان مطب ول کرده رفته شورای شهر شده (1968643) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۴۷:۳۹
بردار فقط حق ویزیت نیست که! اکو] آندوسکوپی، نوار عضله، و . . . همشون منبع درآمده خوبیه واسه پزشکان (1968649) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۴:۴۲
برادر من حساب شما بر اساس تبدیل واحدهای پول بر مبنای نرخ رسمی ارز ه. در حالیکه تو این مقاله گفته که طبق آمار بانک جهانی تو سال 88 هر 430 تومان تو ایران قدرت خریدی به اندازه 1 دلار در آمریکا داره. مثلا تو ایران میشه با 430 تومان یک تخم مرغ خرید تو آمریکا باید با یک دلار یک تخم مرغ خرید
بر این اساس اگر تو سال 88 میانگین درآمد پزشکان متخصص تو بیمارستان میلاد (چون گفته یک بیمارستان بزرگ متعلق به سازمان تامین اجتماعی که احتمال زیاد بیمارستان میلاد ه) ماهانه 15 میلیون تومان و سالانه 180 میلیون باشه (میانگین همه رشته های چراحی و داخلی و عفونی و اطفال و ...) بر اساس تبدیل برابری قدرت خرید میشه 418 هزار دلار.
متن رو دقیق بخون بعد اظهار نظر کن لطفا
شما باید اینجوری حساب کنی ماهی 15 میلیون درآمد، هر ویزیت 20 تومان باشه در ماه میشه 750 ویزیت که در روز میشه حدود 30 ویزیت که معقول ه! در ثانی درآمد پزشکان که فقط از ویزیت نیست. از جراحی از سونوگرافی از کارهای زیبایی و ... هم کلی پول در میارند. رشته هایی مثل داخلی، اطفال و عفونی هستند که فقط از ویزیت پول در می یارند و الا بعضی رشته ها مثل گوش حلق بینی دماغ عمل می کنند روزی 7 یا 8 تا و از هر کدوم هم 5 میلون می گیرند.
پس که گفتی عقل چیز خوبیه؟ من هم موافقم! چیز خوبیه!!! (1968806) (alef-13)
 
شمه
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۹:۲۸
به نظر بنده در امد ماهیانه پزشکان متخصص خیلی خیلی زیاد هست در مقایسه اساتید دانشگاه در حالی که سواد اساتید دانشگاه به مراتب بیشتر از پزشکان متخصص هست و این کاملا نا عادلانه هست (1967186) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۸:۲۳
کار جالبی انجام شده فقط بنظر میرسد بین جرا حان و سایر پزشکان متخصص تفاوت قائل نشده و معلوم نیست این درآمد جرا حان است که معمو لا خیلی بیشتر از اینهاست یا سایر متخصصین (1967209) (alef-10)
 
حسنی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۲:۲۱
امار اولی شما باید تجدید نظر شود
ویزیت 35000 ریال
150000000 تقسیم بر 35000
یعنی 4285 ویزیت در ماه
25 روز کاری یعنی 171 ویزیت در روز
بعضی اوقات برای رساندن واقعیات تلخ جامعه مجبور و یا نااگاهانه امارهای غیر منطقی ارایه می شود
مشکلات جامعه درمانی فراوان و هرکسی راکه به موضوع می پردازد جایی دیگر را خراب می کند
در شهر و استان خودمان از بیمارستان دولتی نمی گویم کسی سال 88 پول فوق را نگرفته ولی ار 1000 نفر متخصص کمتر ار 50 نفر نمی شود
بقیه دیگر اطلایی ندارم (1967231) (alef-10)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۳:۴۶
برادر من حساب شما بر اساس تبدیل واحدهای پول بر مبنای نرخ رسمی ارز ه. در حالیکه تو این مقاله گفته که طبق آمار بانک جهانی تو سال 88 هر 430 تومان تو ایران قدرت خریدی به اندازه 1 دلار در آمریکا داره. مثلا تو ایران میشه با 430 تومان یک تخم مرغ خرید تو آمریکا باید با یک دلار یک تخم مرغ خرید
بر این اساس اگر تو سال 88 میانگین درآمد پزشکان متخصص تو بیمارستان میلاد (چون گفته یک بیمارستان بزرگ متعلق به سازمان تامین اجتماعی که احتمال زیاد بیمارستان میلاد ه) ماهانه 15 میلیون تومان و سالانه 180 میلیون باشه (میانگین همه رشته های چراحی و داخلی و عفونی و اطفال و ...) بر اساس تبدیل برابری قدرت خرید میشه 418 هزار دلار.
متن رو دقیق بخون بعد اظهار نظر کن لطفا
شما باید اینجوری حساب کنی ماهی 15 میلیون درآمد، هر ویزیت 20 تومان باشه در ماه میشه 750 ویزیت که در روز میشه حدود 30 ویزیت که معقول ه! در ثانی درآمد پزشکان که فقط از ویزیت نیست. از جراحی از سونوگرافی از کارهای زیبایی و ... هم کلی پول در میارند. رشته هایی مثل داخلی، اطفال و عفونی هستند که فقط از ویزیت پول در می یارند و الا بعضی رشته ها مثل گوش حلق بینی دماغ عمل می کنند روزی 7 یا 8 تا و از هر کدوم هم 5 میلون می گیرند. (1968805) (alef-13)
 
1
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۶:۳۶
با سلام در ابتداي بيروزي انقلاب در سال 58 بحث فرار مغز ها توسط سلطنت طلبان مطرح شد در همان مقطع در نخست وزيري در فرودگاه مهر اباد با عده اي از همكاران در ارز نخست وزيري فعاليت داشتيم اقايان بزشكان متخصص در هر برواز ده الي بانزده نفر به خارج از كشور ميرفتند ولي بعد از دو سه ماه ملاحظه ميشد كه در يك برواز ورودي 70 تا 80 در صد مسافران ورودي را بزشكان تشكيل ميدهند به عبارت بهتر بزشكان كه قسم خورده بودند تا به ايران و بيماران ايراني خدمت كنند به كشورهاي ديگري رفتند ولي به چشم خود ديدند كه هيچ كشوري به اين اندازه كه ملت ايران اين اقايان نمك نشناس را تحويل ميگيرند را نميبذيرند وانان را فقط در حد واندازه خودشان قبول دارند فلذا گروه گروه به ايران بازگشتند كه اين خود يك تجربه عملي بود نه ادعا و حرف براي بايان دادن به اين ياوه گويي هاي بعضي از انها كه ادعاي كم بود ن در امد مطرح شده يا ميشود بيشنهاد عملي دارم وان اينكه اسم 1000 يا 2000 نفر از بزشكان متخصص به همراه كد ملي انها به سيستم بانكي داده شود تا درامد سالانه انها اولا مشخص شود ثانيا ماليات در امد انها وصول شود . (1967250) (alef-10)
 
hadadi
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۰:۳۹
سلام
من پزشک نیستم ولی خانمم متخصص زنان است . بخدا قسم این امارها سرتا پا اشتباه است خانم من در بهترین شرایط درامد مطب و زایمان و سزارین به 12 میلیون نمیرسه و این در شرایطی است که بخش عمده ان را مالیات میدهد .ماشین ما تنها یک پزو 85 است و یک اپارتمان 130 متری . البته ایشان زیرمیزی نمیگیره . شما مقایسه کنید با یک ارایشگر خانم که برای یکساعت رنگ کردن مو 700 هزار تومان دریافت میکند ولی یک پزشک با بیست سال تحصیل و رنج و مشقت شبانه روزی که با جان مردم سر و کار دارد و از حد اقل اسایش و ارامش برخوردار نیست شاید یک دهم یک ارایشگر درامد ندارد . (1967269) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۹:۱۲
پدر جان، من نیمی از زندگیم را دور از خانواده در سکوهای نفت و گاز میگذرونم کل حقوقم به ۳ میلیون تومن نمیرسه .وقتی شما حرف ۱۲میلیون حرف میزنی کلا حالم زیر و رو میشن (1968050) (alef-13)
 
محمدحسین
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۱۴:۱۲
آخی بمیرم. فقط ماهی 12 ملیون؟ (1968342) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۵۴:۲۶
برادر من مگه خانم شما جز اینکه7سال عمومی و4سالتخصص خونده در حالیکه یه phdهم11سال درس میخونه ولی کارم گیرش نمیاد یا اگرهم بیاد ماهی1تا1/5بهش میدن البته غیر استاد دانشگاهی که گیر همه نمیاد ضمنا در مورد مالیات دادن هم به حساب شوخی میزارمش (1968440) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۰۵:۰۴
خدا به خانم شما خیر بده. خانم شما استثنائا دکتر درستکاری هستند. این مطلب درباره استثنائات نوشته نشده . درباره مشکل عمومی نوشته شده. قوانین و قواعد را برای آنچه که معموله می نویسند نه برای استثنائات.
باز هم دعا میکنیم برای خانم شما و پاس میداریم درستکاری ایشون رو (1968461) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۱:۵۴
......... (1968703) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۴:۰۰
بخدا گفت نسبت درامد بخدا "نسبت" هم هست تو متن! (1968916) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۵:۱۸
من با خوندن کامنتا فقط به یک نتیجه رسیدم پزشکای بی سواد! بابا نسبت درامد گفت این بنده خدا (1968918) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۴۵:۳۷
بمیرم که با 12 میلیون در ماه بهتر از پژو نتوانستید بخرید. نکنه یک لکسوس هم دارید. در ضمن شما خودتان گفتید ایشان زیرمیزی نمی گیرند. پس کسی به شما کاری ندارد. (1969841) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۴۶:۳۸
یعنی آرایشگر ماهی 120 میلیون تومان در آمد دارد؟ (1969845) (alef-15)
 
ناصرى
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۸:۵۳:۵۴
مشكل اقتصاد كشور، و بويژه مشكل نظام سلامت و پزشكى كشور، معدود پزشكان زير ميز بگير با درآمدهاى محاسبه شده فوق نيست.
هموطنان عزيز بخصوص مهندسان و اساتيد دانشگاه عزيز و محترم و همچنين ساير تحصيل كردگانى كه به حقوق اوليه معيشتى خود دست نيافته ايد، در بين همكاران خود بگرديد و افرادى را كه از بقيه درآمد بيشترى را (چه از راه درست و چه از راه نادرست) كسب مى نمايند بشماريد. مطمئناً شمايى كه اينگونه مطالبى انتقادآميز به گروه پزشكان مطرح مى فرماييد، اگر شما را در گروه همان همكاران خودتان كه از هر راهى به كسب درآمد مى پردازند،قرار دهند و به باد انتقاد بگيرند و به چيزى كه نيستيد و مرتكب نشده ايد متهم كنند، به هيچ وجه اين انتقادها و اتهامات را بر نمى تابيد كه حق هم با شماست.
پس چرا كل گروه پزشكان را با معدود پزشكانى كه در هر شغل ديگرى هم مى بودند (حتى همكار خودتان) همين رفتارها را انجام مى دادند، جمع مى بنديد كه رسم انصاف اين نيست.
خداوند به همه ما ايرانيان، با اخلاقى و اخلاق مدارى عنايت بفرمايد (1971509) (alef-10)
 
مدیریت بهداشت ودرمان
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۰۲:۵۹
اولا چرا یک پزشک عمومی در ایران باید 7 سال درس بخواند؟ در کشورهای انگلیسی زبان دوطلبان این رشته حدود 4تا 5 سال آموزش راباید بگذارنند تا که GP شوندوبرای SP شدن همانند ایران 4 سال در بیمارستان های آموزشی وزیر نظر اساتید آموزش می بینند حال اگر فرآیند آموزش پزشکی مشکل دارد چرا مردم باید تاوان آنرا بدهند؟ ثانیا پزشکان زیاده خواه در ایران تنهاچیزی که نیستند پزشک است. برج ساز سرمایه گذار ...اساسا اگر پزشک نباشد سرمایه نیست کار نیست یاد اصل قیمومیت فرید من یا کارنگی در مسئولیت اجتماعی می افتم که چه زیبا پزشکان به مسئولیت اجتماعی وتعهدات خود عمل می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟اگر که از کناررزیدنتها با عجله فرارکنیم که البته حق باآنهاست وزارت بهداشت حقوق بسیار ناچیزی به آنها می دهد. پزشکان متخصص انصافا بعد از کسب شهرت خود را در بهشت فراموشی ها زندان می کنند .
لازم می دانم ضمن اینکه خدمت پزشکان متعهد وزحمت کش ومتدین عرض تشکر و خسته نباشیدداشته باشم به پزشکان زیاده خواه که بعضا کامنتی نیز در این قسمت داشته اند بگویم اقتصاد سلامت هم مانند رشته شما یک رشته دانشگاهی است وتامقطع دکترا در ایران آموزش داده می شوددکتر پارسا نسب حتما با استفاده از اصول این رشته به نتایج این تحقیق رسیده است مقایسه خودتان از نظر سنوات تحصیلی با سایر رشته ها قیاس مع الفارق است احتمالا هر رشته ای سختی های خود را دارا ست از نظر شماحتما IQ یک متخصص لابد از یک دکتر فیزیک یا ریاضی بیشتر است؟؟؟؟؟ امان از بی عدالتی وانصاف (1967281) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۲۰:۴۷
دکتر پارسانسب ، اینترن ( سال آخر پزشکی عمومی ) هستند نه کارشناس آمار ، تحقیقشان در باب درآمد پزشکان هم با آنچه بنده به عنوان یک دانشجوی دوره ی تخصص در رشته کودکان میبینم اصلا صحیح به نظر نمیرسد . (1968121) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۳:۱۱
اين بابا هنوز دانشجوست داغه خودش كه فارغ التحصيل شد فرستادنش دارغوز اباد پس از ٩ماه ٥٠٪كاركرد رو به عنوان حقوق بهش دادن و تو ٤٠سالگي ديد كه حتي خونه و ماشين نداره حالش جا مياد (1967418) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۷:۲۶
دقیقا امار ارائه شده تراوشات ذهنی افراد ی است که معلوم نیست چگوته به این نتایج رسیده اند (1967488) (alef-10)
 
سرمه
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۲۲:۵۷
قيمت تخم مرغ معيار درستي براي محاسبات شما نيست! چون دولت سوبسيت مى ده رو تخم مرغ! شما بيا با قيمت خونه محاسبه كن و بعد متوجه مي شي كه به جاى ضرب! بايد تقسيم كني! چون با ٦٠٠٠٠٠ دلار در امريكا مي شه يك خونه ويلايي خريد در صورتي كه در تهران با اين پول يك اپارتمان معمولي... (1968840) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۳:۰۹
امروز ميتوانيم بفهميم كه چقدر پزشك هاي ما بيسواد هستند(از روي كامنت هاي بعضي)
اين٤١٠٠٠٠دلاري كه در خبر نوشته براساس قدرت خريد هست نه درامد خالص
اون عزيزيم كه گفته در امريكا ويزيت يك پزشك١٠٠دلار هست!
عزيزم تو خبر خوندي كه قدرت خريد١دلار برابر٧٠٠تومان هست(١٣٩١)يعني ١٠٠دلار ميشود ٧٠٠٠٠تومان كه پزشكان فوق تخصص اكثرا ويزيت هايشان در همين حد است ٠.١اين پول ميشود٧٠٠٠تومان كه پزشك عمومي هم پول ويزيت در مطبش بيشتر از اين هست
بد نيست كه به دكتر هاي عزيزمان قدري علم امار و رياضي هم ياد بدهيم
البته بعيد ميدونم كساني كه اين كامنت ها را ميگذارند دكتر باشند اگر واقعا دكتر هستند واي به حالمان (1967539) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۲۳:۲۸
اقای با ادب و باسواد!، این امار اینقدر از واقعیت دور است که حتی اگر قدرت خرید یک دولار را برابر 350 تومان در نظر بگیریم باز هم میانگین متخصصین کشور چنین درامدی ندارند. (1967957) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۳۰:۰۲
خب اگر بر اساس قدرت خرید بوده که قدرت خرید کارگران و کارمندان ایران از امریکا وبسیاری کشورهای دیگه بیشتره!! (1968742) (alef-13)
 
پزشک ایرانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۱۷:۰۵
امریکا رو بی خیال شو من پزشک ایرانی در باکو (با در آمد سرانه بسیار پایین تر از ایران) ویزیتم 120 دلاره. (1968832) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۷:۱۳
اقا دمت گرم که من میخواستم بنویسم تو نوشتی. (1968920) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۵۹:۳۱
من یه بار تو مالزی رفتم پزشک. سرما خورده بودم بخدا بیشتر از نیم ساعت معاینه کرد و تازه 20 تا قرص همینجوری نداد. 6 تا قرص داد با نصفه یه شیشه شربت. اینجا که خودتون دیدید.
من یه بار تصادف کردم رفتم ارتوپد. این دکتر با انصاف پول ویزیت میگرفت و برات نسخه میپیجید بری عکس بگیری بعد دوباره پول ویزیت میگرفت که نگاه کنه عکسو! (1968929) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۶:۳۴:۳۲
قطعا پزشکان نه جز باهوشترین بلکه باهوشترین قشر جامعه هستند.ضمنا چنین خبری که سایت الف منتشر کرده کاملا اشتباه است. لطفا به امار زیر در بخش دولتی (که مد نظر نویسنده است)توجه کنید:
1-تعرفه کای جراحی در حال حاضر 8800 تومان است و تعرفه ویزیت متخصص 6600 تومان
2-هر عمل جراحی بسته به سختی انجام ان بصورت یک ضریب ثابت در این رقم ضرب میشود مثلا عمل جراحی شکستگی مچ دست ضریب 8/5 دارد
3-متوسط این عدد در اعمال جراحی 15 میباشد(از 0/5 تا 40)یعنی حق العمل متوسط هر جراحی میشود 15×8800=132000 تومان
4-بسته به شرایط، از این حق العمل بین 30 تا 70 درصد ان به پزشک تعلق میگیرد یعنی متوسط ان میشود 50 درصد که میشود حدود 66000 تومان
5-حال اگر این پزشک سه روز در هفته به صورت کامل یعنی از 8 صبح تا 8 شب در حال جراحی کردن باشد(که خیلی بعید است) و هر عملی به صورت متوسط 1/5ساعت طول بکشد میشود روزی 8 و در ماه میشود 96 عمل و مبلغ ان میشود 96×66000=6000000 تومان حدودا
6-حال اگر دو روز هم به کلینیک برود و از 4 تا 8 عصر بیمار ویزیت کند و فرض کنیم هر ساعت 15 بیمار ویزیت کند میشود 60 تا و ماهی 480 عدد که مبلغ ان میشود 480×6600=3200000 تومان که سهم پزشک میشود 50 درصد یعنی 1600000تومان
7-یعنی جمع کل درامد کارانه بدون کسورات مالیاتی میشود 7600000 تومان که حداقل 10 درصد مالیات کسر میشود میشود حدود 7000000
8-درامد دیگر پزشک میشود حقوق ثابت که بین 1100000 تومان تا 1800000 تومان است
9-در بهترین شرایط اگر فرد فوق جز هییت علمی باشد رقم کارانه وی میشود نهایتا 2 برابر رقم فوق و حقوق ثابت میشود حدود 3000000 تومان
10-این رقم درامد حدود 90 درصد متخصصین خدوم شاغل در بخش دولتی است و با فرض این بوده که تمام وقت از 8 صبح تا 8 شب 5 روز هفته کار کند تازه اگر بتواند به این حد مراجعه کننده داشته باشد (که اکثرا اینگونه نیست)
البته درامد های خارج از عرف در مورد پزشکان هم وجود دارد که در مورد تمام مشاغل با درصد بیشتر وجود دارد که باید سیستم پرداخت بیمه اصلاح گردد
ضمنا خدمتی که پزشکان ارایه میدهند اصلا قابل قیاس با هیچ شغلی نیست لطفا سعی در مهم جلوه دادن شغلها در مقابل پزشک نباشید البته این به معنای کم ارزش بودن شغلهای دیگر نیست (1969271) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۱۴:۳۸
در سال 1391 درآمد میانگین پزشکای متخصص 410000دلار بوده؟!!! تو خودت باورت می شه؟
بنده الان پزشک متخصص هستم پس چرا ویزیتم 16000 تومنه؟ (1969384) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۳۰:۱۱
آقای باسواد! لطفا دقیق بخون بعد قضاوت کن.آمار اشپیگل مربوط به سال 88. و قدرت خرید دلار هم الان تا یک چهارم آن سال کاهش پیدا کرده. (1969413) (alef-13)
 
پزشک
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۱:۲۸:۳۰
این وسط خیلی چیزها نادرست و سر جای خودش نیست.نظام سلامت مشکل داره.بیمه ها مشکل داره.باید طوری بشه که نه پزشک ضرر کنه نه بیمار.هم پزشک باید مزد زحماتشو بگیره و هم بیمار غم هزینه های درمانشو نداشته باشه.... (1970519) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۵:۳۲
ایرانیها همیشه اهل افراط وتفریط هستند.اگه بافحش دادن کارهادرست میشدتاحالاخیلی جلوبودیم.چشمهارابایدشست....... (1967683) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۳:۱۹
دردناك ترين قسمت داستان اينه كه جامعه پزشكي خودشان ناظر و برنامه ريز خودشان هستند و براي كم نشدن ميزان درآمد خودشان و براي اينكه دست زياد نشه اجازه افزايش تعداد متخصصين را نمي دهند و انحصاري عجيب در اين حوزه كه با جان مردم سروكار دارد راه انداخته اند من در اصفهان يك پزشك متخصص را سراغ دارم كه غير از حقوق دانشگاه و دستمزد نجومي جراحي هايش در بيمارستان ها بعداظهر ها در مطلبش حداقل 60 نفر را ويزيت كرده و مبلغ دوازده ميليون ريال در روز درامد ويزيت دريافت مي كند اين متخصص چند برابر اين مبلغ را از دانشگاه و بيمارستان گرفته و سرجمع روزي خداتومان در مي آورد . همين آقا در نظام پزشكي اعمال نفوذ داشته و بديهي است به انحاء گوناگون اجازه افزايش تعداد دانشجويان متخصص را نمي دهد. (1967796) (alef-13)
 
ایوب
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۳:۵۱
در جنگل کرسنگی عاملی است که شیر را بی رحم می کند
عزیزان
دکتری که در سن بالای 35 سال وارد بازار کار شده جهت خرید یک آپارتمان در شاَن متخصص به قیمت 1/5 میلیارد تومان اگر در ماه 10 میلیون پس انداز کند بایستی 12/5 سال کار بکند .
در حالیکه با یک روز میلیاردر شده ها خود را مقایسه ومی خواهد از کرس عقب نماند وبه جان ملت می افتد
این است وضعیت ما!!!!!! (1968026) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۵:۳۹
برای متخصص شدن باید 7 سال درس خوند 2 سال طرح رفت 4تا 6 سال هم تخصص خوند که میشه از 18سالگی تا 30تا34 سالگی تو این دوره 5سال اول هیچ حقوقی و در سنوات بعدی ماهی 300میدن و هر ماه حدود 5تا 16 روز کشیک های 24تا 34 ساعته اید به نظر شما حقه که اینطور معترض پزشکان شویم؟
در آمریکا کمتر کسی حاضر به تحصیل در این رشتست چون این رشته بشدت سخت و زمان گیر است
انسانی که حدود 72 سال زندگی میکنه چرا باید32 سال زندگیشو در رنج بگذرونه؟ (1968036) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۶:۲۱
خداوندبزرگ نويسنده اين مقاله را در پناه خود حفظ فرمايد سالهاست عرض مي كنم اين نظام پزشكي هوچيگري راه انداخته و با نفوذ در لايه هاي قدرت تصميم گيري و با همكاري صميمانه وزارت بهداشت سلامت مردم را نشانه رفته اند و حوزه سلامت را به تجارتخانه تبديل كرده و اخلاق پزشكي را محو ونابود كرده اند اميدوارم سازمان بازرسي ورود كند و عوامل پشت پرده گ
راني تعرفه ها و نارضايتي مردم را شاسايي و انها را به قوه محترم قضائيه معرفي و با انها كه سالهاست سلامت يك ملت را نشانه رفته اند برخورد قاطع كنند هيچ كشوري در دنيا يافت نميشود كه در ان متوسط حقوق كاركنان يك ميليون تومان در ماه و متخصصان سي ميليون تومان در ماه باشد يا يك متخصص بالاتر از وزير وكيل قاضي و حتي رئيس يك قوه مملكت در امد بيشتري داشته باشد و مرتب هم هوچيگري راه اندازند و بگويند تعرفه پايين است و متاسفانه سايت ها و رسانه ها هم سكوت اختيار كنند اين اولين بار است كه وضعيت اين صنف تاجر سلامت را رو مي كند البته عده اي معدود از پزشكان با شرف و وجدان حسابش فرق مي كند اخر منطقي است كه يك متخثصص ده برابر يك دكتر رياضي در امد داشته باشذد منطقي است براي پر كردن يك دندان سيصد هزار تومان يعني ده روز حقوق كارمند پرداخت شود نظام پزشكي با شبكه وسيع اقتصادي كه دارد قدرت سياسي پيدا كرده و با نفوذي كه دارد تعرفه ها را مرتب افزايش و سلامت يك ملت را بخطر مي اندازد سلامت و مردمابزاري دست اين ها شده براي افزايش تعرفه ها ايكاش نويسنده محترم امار ميدادند كه در ان كشور ها چگونه با افزايش در امد ميزان اخذ ماليات بيشتر ميشود و در كشور ما از پزشكان چقدر مالياتاخذ ميشود ماليات پزشكان اين كشور اگر بيان شود كه ميدانم فاجعه است اميد كه دولت محترم و نمايندگان محترم با سرعت در جهت كاهش تعرفه و نجات مردم دخالت كنند تا نگراني هايي كه خانواده ها از گراني تعرفه دارند برطرف گردد تورا خدا وزيري كه خود بيمارستان نور سهامدار عمده است مي تواند قانون اشتغال خدمت پزشكان در بيمارستان دولتي يا خصوصي را اجرا كند ميتواند (1968071) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۱:۲۴
ایران بهشت خیلی از افراد است دلال فوتبالیست سرمایه دار پزشک و ...... بجز افراد متوسط به پایین (1968182) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۱۲:۰۹
کمبود هر چیزی باعث گران شدن آن کالا میشود این مطلب هم جدا از مسئله انسانی آن اقتصادی است چه باید کرد؟؟؟؟
تولید پزشک متخصص همانند پزشک عمومی زیاد شود
امپراتوری گزینش برای پزشک متخصص باید شکسته شود
طول دوره طرح پزشکان متخصص طولانی تر شود
آموزش بهداشت عمومی که جلوی بیمار شدن جامعه را میگیرد در همه رسانه ها بیشتر شود
تا بیماری توسط پزشک عمومی ویزیت نشده نباید توسط پزشک متخصص دیده شود
قانون پزشک خانواده بصورت کامل اجرا شود بصلاح کشور است
در تمامی ستاد های شبکه های بهداشت و در مان تعداد کارشناسان از تعداد پرسنل در صف خدمت آن شبکه بیشتر است و اگر تمامی آن ها نباشند هیچ اتفاق خاصی نمی افتد فقط بودجه ها صرفه جویی میشود (1968212) (alef-13)
 
Ali
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۲۵:۰۴
agha man 1 soal daram fekr mikonam ke dar morede zaribe daramade sarane pezeshkan dar iran nesbat be daramade sarane eshtebah soorat gerefte va in kheili bayad balatar bashe agar shoma 418529 ro be 37 ke zaribe oon gheyd shode taghsim konid adade11311$ mishavad yani daramade sarane dar iran 11311$ mishavad yani har Irani hodoodan mahane miangin 1000$ daramad darad yani mahi 3milion toman be nazaretun in ada kheili ziad nist va zaribe daramade pezeshkan nesbat be daramade sarane nabayad bishtar bashad?
albate agar mabna ro bar dorost boodane daramade salaneye pezeshkane motekhasses gharar bedahim
mamnoon (1968247) (alef-13)
 
یه متخصص
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۴۷:۵۷
400 هزار دلار ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درامد میانگین در سال؟؟؟ دروغ محضه
متسفم برای الف که این دروغ را پابلیش کرده (1968288) (alef-13)
 
دانشجوی پزشکی
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۰:۵۸:۵۷
من یدانشجوی سال اخر پزشکی هستم.
امارتون واقعی نیست. 418 هزار درامد سالیانه واقعا صحیح نیست. ایکاش شفاف سازی میشد و دقیقا مردم میفهمیدن که پزشکا درامدشون جقدره.
یک مثال. جراحی آپاندیس فک میکنین چقد دستمزد جراحه؟ جراحی که بتعداد موهای سر منو شما شب تا صبح تو اورژانس بیدار بوده و کشیک داده تا شده جراح. فقط 80 هزار تومان. تازه کاری با اونهمه ریسکو عوارض.
بماند که هستن متخصصایی که بیشتر از میانگین امریکا درامد دارن، ولی میانگین درامد اصلا قابل مقایسه نیست. (1968310) (alef-13)
 
رحيم
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۳۳:۵۰
همانطور كه همه ميدانند در دوران تحصيل از ابتدايي ، همه خانواده ها استعداد و زرنگي بچه هايشان را در درس رياضي مي سنجندو نه در علوم و مثلا فارسي و بحق سنجش درستي است . ولي در ٣٥ سال گذشته به قدري شأن علوم مهندسي را پايين آوردند كه ديگر فرقي بين رشته هاي مهندسي با ... نيست، همه حتي افرادي كه در دوره متوسطه تجديد آورده اند هم مهندس ساختمان و برق و مكانيك شده اند كه البته اين از افتخارات علمي كشور است كه همه مسؤولين به آن مي نازند!!! و از طرف ديگر اين كشور يك كشور جهان سومي است كه از صنعت بي بهره و از بيمار و بدبخت و فقير ، بسيار غني است ، پس رشته هاي خدماتي، مثل پزشكي در يك سير كاملا طبيعي درامدشان بسيار بالاتر است و در كشورهاي پيشرفته و غني اينگونه رشته ها ارزشي ندارند، در مورد سطح علمي رشته ها كه دوستان محترم پزشكي مدعي هستند ، توصيه ميكنم يك سري به پذيرشهاي دانشگاههاي ممتاز آمريكايي و اروپايي بزنند و ببينند كه اصلا رشته پزشكي در مقايسه با رشته هاي مهندسي تعريف شده هستند؟ وشما پزشكان محترم درامدتان را مديون كساني هستيد كه اين وضعيت را به وجود آورده اند؟ شايد ياداوري وضعيت پزشكان و مهندسان در زمان قبل از انقلاب كمي به فهمتان در موردمديون بودنتان به اين آقايان كمك كند!!! موفق باشيد. (1968389) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۴۶:۲۲
من یک پزشک متخصص هستم
طبق امار شما در آمد ماهانه پزشکان متخصص باید بالای 100 میلیون تومان باشد.
من حاضرم با ماهی 30 میلیون تومان برای شما در هر نقط ی ایران کار کنم.

نویسنده مقاله مطمعنا یا مغرض است یا اطلاعات بسیار نادرستی دارد یا قصد آن بدبین کردن مردم و جامعه میباشد.
از سایت الف خواهشمندم در انتخاب مقالات دقت بیشتری بفرماید.
باتشکر (1968421) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۵۰:۳۴
اون متخصص تو اروباوامریکا30تا40درصد درامدشو مالیات باید بده درضمن اگه اشتباهی مرتکب بشه شدیدا باهاش برخورد میشه .جرات اینکه رشوه بگیره وبگه رشوه طبیعیه را همنداره تو 2ساعت100تا مریضم نمیتونه ببینه احتمالا هم هم در مطب هم بیمارستان دولتی هم خصوصی کار نمیکنه.در ضمن کاشکی درامد سایر اقشار جامعه را هم باخارج مقایسه میکردین تو همین وزارت بهداشت یه phdمثلا انگل شناسی یا خون ماهی1/5میگیره با11 سال درس خوندن ولی یه متخصصبا11سال درس فقط ماهی20میلیون کارانه از بیمارستان میگیره10تومن هم حقوق20تومن هم از مطب (1968435) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۰۳:۳۱:۲۱
این عدد ها را از کجا اوردی برادر؟؟؟؟؟؟؟؟ حقوق ریس جمهور هم 10تومان نیست (1973018) (alef-10)
 
كريم
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۵۰:۵۵
وقتي به يك دانشجوي مهندسي در دانشگاه آزاد !! بايد نمره ٣ را بدي ١٠ تا دانشجوي آنها كم نشود همين ميشود كه حالا بايد پزشكان بگويند از مهندسين بالاترند. (1968436) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۱:۵۸:۳۰
تشکر از تحلیل منطقی و واقع بینانه شما؛ برای بررسی درآمد پزشکان ایرانی کافی است یه بار به مطب پزشک مراجعه کنیم و می بینیم که یک پزشک برای یک شیفیت حدود 50 نفر را ویزیت می کند و تقریبا 20000 تومان از هر بیمار می گیرد و با احتساب 5 روز کاری در هفته می شود 20 میلیون تومان برای یک شیفت! که با احتساب هزینه های اجاره مطب، حقوق منشی، مالیات و غیره حداقل ماهیانه 12 میلیون تومان درآمد خالص می ماند و در صورتی که برای شیفیت دیگر هم 8 میلیون تومان در نظر بگیریم و فرض کنیم پزشک مورد نظر جراحی نمی کند حدود 20 میلیون تومان برایش ماهیانه می ماند در حالی که حقوق یک استاد دانشگاه ماهیانه بین 3 تا 5 میلیون تومان است. (1968448) (alef-13)
 
ماهان
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۸:۰۷
کاش می شد کار و کاسبی این پزشکان دلال را آجر کرد. کاش وزارت بهداشت از هند و پاکستان دکتر متخصص می آورد تا قیمت ها پایین بیاید. (1968482) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۱۱:۲۵:۳۹
حقتان همانها هستند واقعا. (1973147) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۲۴:۳۰
پزشکای زیر میزی بگیر آدمهای کاسب مسلک هستند. یعنی اگر پزشک هم نبودند استعدادشون بیشتر حول پول درآوردن می بود و این کار رو هم می کردن. اینا اگر بقال، آهنگر، مهندس، روحانی، هنرمند، کارگر یا هر چیز دیگه ای هم می شدن کارشون کاسبی بود و ازش پول حسابی در میاوردن. چنین آدمهایی رو همه ی ما دیدم و می شناسیم. و می دونید که از هیچ کاری نمیشه با صداقت و پاکدستی پول زیاد در آورد. هیچ کاخی نیست مگه کنارش کوخی باشه (1968489) (alef-13)
 
کوروش
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۴۸:۴۲
من یک پزشک فوق تخصص غیرجراح وعضوهیئت علمی دانشگاه وازپرمریض ترین پزشکان یکی استانهای جنوبی هستم . این آماربه سختی ده درصد از پزشکان متخصص وفوق تخصص را پوشش می دهد حتی دراستانهای محروم کم پزشک.نویسنده عزیز این مطلب ،خوب بود که علاوه برمقایسه درآمدهای پزشکان ایرانی باسایرملل،مقایسه ای درارتباط با حجم کاری ،شرایط وامکانات موجود هم انجام میدادند اونوقت معلوم می شد متوسط بیماران ویزیت شده دریک روزتوسط یک پزشک متخصص ایرانی بامتوسط حق ویزیت 8دلاری،بیش از متوسط تعداد بیماران یک هفته همکاران اروپایی وامریکایی بامتوسط حق ویزیت 500دلاری است.
این مقایسات غیرواقع بینانه فقط باعث ایجاد جو بدبینی نسبت به جامعه پزشکی میگردد که باور کنید دودش بیش ازهمه به چشم بیماران میرود. (1968539) (alef-13)
 
دادخواه
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۲:۵۶:۲۹
حقوق روزانه کارگر 15 هزار تومان و یزیت 2 دقیقه ایی 30 هزار تومان تازه پزشکان به این هم راضی نیستند با گرفتن انواع نوار قلبی- مغزی و.... مریض بیچاره را تا می تو انند می چاپند زیر میزی و...چونکه در بالا قدرت و نفوذ دارند کجایی انصاف - وجدان و عدالت ؟؟؟ (1968555) (alef-13)
 
میثم
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۱۸:۱۸
آین آمار کاملا دروغ است . متوسط 480000 دلار معادل یک میلیارد و پانصدمیلیون تومان است که فقط اندکی از پزشکان متخصص این درآمدرا دارند و اکثر متخصصین
یک دهم آنرا در سال درآمد دارند . (1968599) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۲۰:۵۴
چرا باید تعرفه پزشکان که از جیب ملت میره بین 40 تا 100 درصد افزایش پیدا کنه اما حقوق کارمندان چون از جیب دولت میره 18 الی 25 درصد؟؟؟!!

تا کی باید شاهد بیگاری کشیدن دولت از ملت باشیم؟ (1968606) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۳۴:۵۶
پزشکی نگو بگو تجارت

قابل توجه همه عزیزان
پزشکان اصلا خودشون با شاغلان و مهندسان مقایسه نمیکنند با تاجر یا بساز فروش همسایه مقایسه میکنه میبنه طرف سواد سیکل هم نداره درامدش میلیاردی پس ایشون چی کم داره (1968628) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۱ ۲۳:۵۶:۵۲
من پزشک نیستم ولی در بین دوستان دوره دبیرستانم کسانی بودند که وارد رشته پزشکی شدند. در مقایسه با ما که رشته های فنی بودیم حداقل 2-3 برابر بیشتر (هم کیفی و هم کمّی) درس می خواندند و دائم در خوف و استرس و .... بودند. بعد از عمومی امتحان نمی دونم بورد و تخصص و چه و چه چه داشتند. تازه ایشان از سربازی هم معاف نمی شوند مگر اینکه آنقدر ناتوان باشند برای خدمت که پروانه طبابتشان باطل گردد! فکر کنم یک پزشک متخصص با احتساب دوره طرح خود که معمولاً در بدترین شرایط انجام می شود، به سن 32-33 سالگی میرسد. به جای اینکه به درآمدشان گیر بدهید ازشان مالیات واقعی بگیرید. البته به همین نسبت از دلالها هم بگیرید، از آنهایی که با یک تلفن روزانه درآمدهای میلوینی دارند، از بسازو بفروشها هم مالیات واقعی بگیرید. نه اینکه فقط زورتان به پزشکها برسد. (1968669) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۰۹:۵۶
خدا پزشکان ایرانی را متناسب با انصافشان جزا دهد ان شاالله ولعن ا... ابن مرجانه (1968695) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۰:۱۷
نویسنده خیلی بی انصاف تحلیل کرده اند. حداقل بنویسند متخصصان بخش خصوصی تا مدیون این همه انسان زحمتکش نشوند.
من و همسرم هر دو متخصص هستیم.مجموع دریافتی ما حدود 5 میلیون است.
در 6 سالی که ازدواج کرده ایم فقط 1سال هردو در یک شهر بوده ایم ودر طرح نبودیم و فقط 1 سال تحویل با هم در کنار سفره هفت سین خانه نشستیم.

ایران بهشت ما نیست. ما به امید بهشت خدای بزرگ این همه سختی و متاسفانه این همه بی مهری را تحمل می کنیم. (1967384) (alef-10) (1968698) (alef-13)
 
مهرارین
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۱۱:۳۳
فقط باعث تاسفه.هیچکس نیست به داد بیماران بدبخت برسه خصوصا تو این سه چهار سال اخیر درامد پزشکان که کاملا حرامه بیشتروبیشتر شده.خواهرشوهرم وهمشرش متخصص سونو هستن تو این چهارسال از یک 206 رسیدن به سه تا ماشین تو پارکینک خونه تو کیش.رامسر .تهران وچهارتا ناقابل هم تو تبریز.این انصافه .تازه بیشتر از این میسوزم وقتیکه مریضی باید ده تا دکتر بری تا ببینی بالاخره کدوم یکی از مریضیت سر در میارن به نظر شما پول دادن به پزشکهایی که خیلی وقتا اصلا نمیفهمن چته حلاله؟الان خیلی وقته باید دندونمو پر کنم اما با کدوم پول؟کم کم دیگه باید بکشم البته با انبردست نو خونه فکر کنم شما اهم این رو میدونید که کشیدن دندون هم بالای هفتاد تومنه /ای خدا انصاف اصلا تو وجود اینا هست؟ (1968702) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۳۷:۲۴
دوستان به جای توهین وتحقیر بهتر است از چند نفر کارشناس خبره نظر خواهی شود اینکه فلان دکتر چقدر درآمد دارد وچه رشته ای خوب است یا بد در شان ما نیست همه رشته ها محترمند وهمه اقشار عزیزند قطعا یه پزشک زحمت می کشد وهمه کلاهبردار نیستند در هر قشری آدم کلاش وکلاهبردار دیده میشه نباید همه را با یک چشم دید عزیزان تورم بالاست ودرآمد کم است چرا به جون هم بیفتیم دولت باید جلوی تورم را بگیرد چرا از مدیریت ها نمی گویید که یک شبه با مدارک قلابی مدیرارشد جامعه میشند همین میشه دیگه (1968754) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۳۹:۴۹
با هوشن و درس خون! ای بابا کجای کاری؟

گلابی ترین دروس دانشگاهی متعلق به دروس پزشکی هست.

اینا اصلا" درس نمیخونن.

ببینید دزد حاضر بز حاضر:

کشور آمریکا مدارک پزشکی - دندانپزشکی - داروسازی - پیرا پزشکی - کاردانی

های پزشکی و هر گونه مقوله ای را که حتی کوچکترین سنخیتی

با حوضه پزشکی کشور ایران داشته باشد تحت

هیچ شرایطی قبول نمیکند و این موضوع هیچ ارتباطی هم به تحریم ... ندارد.

درصد بسیار بالایی از مهاجرین برگشتی از آمریکا به خود ایران , تحصیلکردگان

پزشکی ایران میباشند زیرا در آنجا به آنها گفته میشود باید از ب بسم الله شروع

کنید و دوباره درس بخوانید!

دانشجویان پزشکی فقط و فقط استادان تست زنی میباشند فقط همین

درس کیلو چنده بابا. (1968757) (alef-13)
 
خاطره
۱۳۹۲-۱۱-۲۷ ۲۱:۲۴:۴۵
شما اگه میتونی برو پزشک شو . وگرنه برو واسه معالجه اقدام کن (1977703) (alef-10)
 
صدای وجدان
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۲:۳۶
سایت محترم الف
من برای غرض ورزی های شما که با آمار های غیر واقعی و غیر اخلاقی و غیر علمی ،(جز شعله ور کردن یک آتش بی اعتمادی بین پزشک وبیمار و جامعه و ایجادیک آشوب اجتماعی هیچ کاری نکرده اید) متاسفم. اکثریت پزشکان کشور (نمی گویم همه) سربازان سلامت کشور هستند که در تمام شرایط سخت کشور پشتوانه های علمی و اخلاقی و اجتماعی این مرز و بوم بوده اند. این بی اعتمادی که شما ایجاد می کنید عواقب جبران ناپذیری به بار خواهد آورد که سلامت ارتباطات بین اقشار زحمت کش جامعه ی پزشکی با جامعه را به خطر می اندازد و هیچ پزشک و جامعه شناسی نیز این بیماری اجتماعی را نمی تواند درمان کند(مثل بسیاری از مشکلات دیگر مملکت که با ندانم کاری فقط یک نفر سال ها بار و دشواری براین ملت تحمیل کرد) . درست است که به دلیل هدفی که در نوشتن این یادداشت دارید این مطلب در سایت درج نخواهد شد اما حداقل به گوشتان بخورد بد نیست .حداقل کمی باعث رجوع شما به وجدان خفته تان خواهد شد. (1968763) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۴:۱۲
پزشک دلخسته...

امشب من تمام کامنت ها را خوندم و از اینهمه دل پر و همچنین بی انصافی ها دلم شکست...
اما دوستان عزیز خواهش میکنم کمی موضوع را عمیق تر بررسی کنید، کشور ما نیاز به بازساری بنیادی در بسیاری امور بویژه مسایل اقتصادی داره: چند سر نخ به شما میدم خودتون انشاله مطلب رو بخوبی دریافت خواهید کرد...
1. آیا استخراج، پردازش و تحلیل آمار با راستی و درستی انجام میشود؟
2. آیا تخصیص هزینه و درآمدها عادلانه صورت می گیرد(اشاره جزء به جزء به درآمد پزشکان، مدیران، بساز و بفروشان، تجار، بازاریان، نمایندگان، فوتبالیست ها، مداحان و... ورانتخواران لازم خواهد بود)
3. آیا مالیات عادلانه و شفاف از ایشان گرفته میشود؟
4. آیا مالیات گرفته شده به درستی خرج آحاد مردم- مثل سایر کشورهای مترقی- مثل تحصیل رایگان، خدمات شهروندی در خور(مثلا هوای پاک)، خدمات بهداشتی درمانی مناسب، امکانات ورزشی و... میشود؟( البته حق هر شهروند ایرانی برای دریافت درآمد نفتی کشور عزیزمان به کنار!!)
بیایید دست به دست هم بدیم و بجای توهین یا مجادله های تک بعدی برای یکبار هم که شده مسائل کشورمونو با دید وسیعتری ببنیم اون موقع نیروهامونو بجای سرکوب یکدیگر، صرف اعتلای کشورمون با نهایت هوش و اراده ایرونیمون که خقیقتی انکار نشدنیه بکار ببندیم و هرکس از پزشک و معلم و مهندس و کارگر و تاجر و فوتبالیست و هنرمند و روحانی و... به حق خودش برسونیم. همین. (1968767) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۸:۵۴
اولا متاسفم برای نویسنده این مقاله سراسر دروغ که معلوم نیست این امار وارقام را ازکجا در اورده؟!! دوما از سازمان نظام پزشکی تقاضا دارم این فرد را مورد پیگرد قانونی قرار دهند. ضمنا اگه واقعا اینجوریه به پزشکان امریکائی زود بگید بیان ایران جامونو با هم عوض کنیم تا هم اونا به پول وپله ای برسند و هم ما بریم اونجا یه خورده اذیت شیم!! در نهایت لازم نیست خودمون را با جهان اول مقایسه کنیم همین کشورهای دور وبر خودمان را ببینیم ویزیت پزشکان چنده با دلار 1000 تومان برای اینجا هم عمل کنیم و70% انرا بیمه پرداخت کند. در ضمن نمیدانم مدیریت این سایت بدون اگاهی از صحت این مطلب چطور اینو گذاشتن تو سایت؟؟! (1968776) (alef-13)
 
سرمه
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۵۱:۲۵
واقعا ممنون مي شوم توضيح بدهيد اين امار را از كجا دراورديد؟؟؟ من پزشكم و در اي چندين سال پزشكان بسياري را مي شناسم كه ماهي ٢ ميليون هم درامد ندارند، مي دانيد يالي ٤٠٠٠٠٠ دلار يعني چي؟ و اما در مورد المان!!! مى دانيد سالي ٥٦٠٠٠ دلار يعني چند يورو؟ اين درامد يك گارسون است در المان!! لطفا كمي قبل از اينكه ذهن مردم را نسبت به شريف ترين قشر جامعه ي كنوني ايران ( جامعه اي كه يه مشت بي سواد عقده اي مي شوند همه كاره و حتي مقاله نويس) ميموم كنيد در مورد چرندياتي كه مى نويسيد فكككككككككرررر كنيد!!!!!!!!! (1968784) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۰:۵۹:۵۴
بنده پزشک هستم (فارغ التحصیل دانشگاه تهران)، چند سال پیش به آمریکا مهاجرت کردم و جهت اطلاع علاوه بر پزشکی در اپیدمیولوژی و آمار هم فوق لیسانس دارم (از دانشگاه یوسی ال ای)
چند خبر اخیر شما را راجع به این موضوع مطالعه کردم .
در اینکه واقعا علاقه مند به کشف زوایای این مساله و حل آن هستید به شدت تردید دارم به دلایل زیر:

1) در اولین مقالاتی که در این زمینه منتشر کزدید (زیرمیزی پزشکان؛ رنج بی پایان بیماران و مقاله ای که پزشکان را با زورگیرها مقایسه کرده بودید) کامنت من و حدود 180 کامنت همکاران من و مخالفان نویسنده مقاله را بعد از نزدیک 10 روز منتشر کردید در حالی که کامنت های موافق نظر نویسنده روزانه بررسی، تایید و منتشر می شد و بعید است پس از ده روز مقاله دیگر خواننده ای داشته باشد.
2) در مقاله ای که آمار بسیج دانشجویی از درآمد متخصصین در دنیا چاپ کردید، آماری با رفرنس های فراوان و معتبر از درآمد پزشکان آمریکایی برایتان ارسال کردم که در رد مقاله مورد نظر و اصلاح آمار به شدت اشتباه آن بود اما قسمت کامنت ها چند ساعت بعد به صورت خودجوش غیر فعال شد.

ممکن است اتفاقات فوق تنها اتفاق بوده و شما واقعا به کشف زوایای این مساله و حل آن علاقه مند هستید ، بنابراین پیشنهاد میکنم حداقل آمار صحیح و معتبرتری استفاده کنید.
همچنین نوجه داشته باشید که متخصص های رشته های مختلف درآمد یکسانی ندارند و این حداقل ممکن برای ایحاد امکان مقایسه است.
نهایتا صحبت از این بحث بدون نقد جدی عملکرد شرکت های بیمه به شدت ناقص است.

امیدوارم بی طرفانه و با علاقه به حل مشکل جامعه بیماران و پزشکان این موضوع را بررسی کنید (1968795) (alef-13)
 
آرش آریا
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۲:۰۰
سلام
من یک پزشک متخصص داخلی هستم
این تحقیق و مقایسه اشکال داره ، _selection bias داره
جمعیت مورد مطالعه اشتباه انتخاب شده ، معلومه که درامد و قدرت خرید پزشکان یه بیمارستان غیر دولتی در تهران خیلی زیاد هست ، این جمعیت مورد مطالعه که نباید معیار میانگین درامد پزشکان متخصص باشه
فرضا صد پزشک در بیمارستان مورد مطالعه بررسی شده اند ، این صد پزشک متخصص معیار و نماینده کل پزشکان متخصص ممکلت نیستند (1968800) (alef-13)
 
میثم
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۳۷:۱۲
این همه بخل و حسد نسبت به جامعه پزشکی که با سلامت شما مردم سر و کار دارد برای چیست؟ آمار دروغ، کامنتهایی که فقط از روی حسادت و کینه هست، و....برادران و خواهران پزشکان نفرات برتر کنکور ما خستند.پزشکان افراد نخبه مملکت هستمد.لطفا از تنگ نظری دست بردارید.این امار دروغ محضه.من رفقای پزشک بسیاری دارم که درامدشان حدتکثر به ماهی 5تا10میلیون نمیرسد.اگه میبینید چند پزشک مشهور درامد نجوپی دارند نباید به همه پزشکان تعمیم بدهید. (1968912) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۳:۲۹:۴۶
همین یک هفته پیش پدر دوستم فوت شد. بیست میلیون تومان هم قبل از فوت دکتر محترمشون شبیه یک زورگیر ازشون زیرمیزی گرفت. (1968936) (alef-13)
 
پزشك
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۳:۴۵:۳۰
من و زنم هر دو پزشك متخصص هستيم 25 سال است هر دو كار ميكنيم خو دم جانباز انقلاب ام و كار دولتي هم نداريم كل دارايي ما به دلار ميشود 1 ميليون دلار كه شامل همه چيزمان ميشود روز قيامت دامن اين نويسنده را بابت اين دروغگويي و تعميم چند نفر خاص به زحمتكش ترين اقشار اجتماع مي گيرم هر چند گمان نميكنم اعتقادي داشته باشد. (1968941) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۰۶:۱۷:۴۸
نکته اول اینکه اگر در پی مقایسه معنادار هستیم باید وضعیت پزشکان در ایران را با وضعیت آنان در کشورهای درحال توسعه مقایسه کنیم. علت پایین بودن نسبت درآمد پزشکان به درآمد سرانه در کشورهایی که مثال آورده‎اید می‎تواند به سادگی به دلیل سطح بالای رفاه مردم آن کشورها (زیادتر بودن مخرج کسر) اتفاق افتاده باشد. درست این است که وضعیت ایران را با کشورهای همسایه، هند، چین و این کشورها مقایسه کنید.

دوم اینکه دستمزد تعادلی پزشکان (که به دلیل تخصص آنان طبیعتاً بالاتر از متوسط جامعه خواهد بود) نباید از طریق پرداخت از جیب بیماران تأمین شود. مشکل اصلی در ایران کارکرد نادرست سیستم بیمه است. در صورت وجود سیستم بیمه کارا این دستمزد بالا نه به صورت مستقیم از طرف مردم بلکه از طریق بیمه‎ها پرداخت خواهد شد و این راه حل معقولی برای بهبود انگیزه‎ها در بخش سلامت و در عین حال افزایش رفاه مصرف‎کنندگان این خدمات خواهد بود. (1968988) (alef-13)
 
دکتر ح
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۳:۴۴:۵۷
من یک متخصص بیهوشی مخالف زیر میزی در بیمارستان x هستم که مورد تحریم همکاران زیر میزی بگیر واقع شده ام اینکه می گویید تعدادی از پزشکان زیرمیزی میگیرند کمی اشکال داردبهتر است بگویید تعداد کمی نمی گیرند ومورد تمسخر بقیه نیز واقع می شوندتازه روشهای جدیدی نیز به عنوان شرکت دارنده لوازم مصرفی درجراحی پیدا شده اندکه نقش واسط بین جراح وبیمار را ایفا میکنندوهر چه گرفتند به تناسب تقسیم می کنندودادرسی هم نیست ومن با سابقه بیست ساله کلا ماهیانه حدود دو میلیون درامد دارم ولی شرف خود را با زیر میزی عوض نمی کنم وچون مدرک پزشکی ایران فقط درهمین کشور معتبر است بالای 90 در صد از پزشکان توانایی رفتن به خارج وطبابت کردن در انجا را ندارند چون باید امتحانات سختی را بگذرانندوتازه رشته های کم دردسر وپول ساز رانیز به خارجی ها نمی دهند پس منت بی خودی بر سر مردم نگذارند (1969022) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۴:۲۲:۴۹
درصد بالایی از دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی را دانشجویان انصرافی

سایر رشته تشکیل میدهند. چرا؟

اینها وقتی به داخل دانشگاه وارد میشوند و میبینند که دروس پزشکی تا چه حد

گلابی است از رشته خود انصراف داده و دوباره با جدیدت بیشتری به کنکور سریش

میشوند تا قبول شوند. (1969087) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۴:۲۴:۳۶
به همه داوطلبان توصیه اکید میکنم که راه پولدار شدن شما در آینده رشته پزشکی

میباشد, لطفا" گول علاقه به... نخورید. (1969092) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۴:۲۷:۵۹
"بنظرم برای رعایت انصاف سایت الف از وضعیت رزیدنت ها گزارشی تهیه کند"

وضعیت رزیدنتها و مسایل اخلاقی ...آنها نیازی به تهیه گزارش ندارد و همه مردم

عادی هر روز آنها را در بخشهای درمانگاه و بیمارستانها مشاهده و لمس میکنند.

این (( درد ها!! )) نیازی به تهیه گزارش ندارد. (1969102) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۵:۰۲:۵۱
چرا کامنت ها رو سانسور می کنین؟ (1969147) (alef-13)
 
امیدوار
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۵:۲۸:۱۵
قابل توجه پزشکان محترم؛ اگر نظام آموزشی ما هم مثل نظام پزشکی و سلامت کشور به صورت تقریباً خصوصی اداره میشد. و مثلاً در نظر بگیرید یک معلم ابتدایی برای برای تدریس یک سال از هر دانش آموز مبلغی حدود 3-4 میلیون تومان مطالبه میکرد در این صورت معلمان مقاطع مختلف تحصیلی خیلی راحت می توانستند درآمد هنگفتی داشته باشند، و مطمئن باشید در آن صورت خیلی از خانواده ها از عهده تآمین هزینه های بالای تحصیل فرزندانشان برنمی آمدند ولذا خیلی از پزشکان عزیزمان باید امروز در مشاغل دیگری خدمت میکردند! (1969178) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۶:۰۲:۱۰
اگه درامد ماهیانه 20000000میلیون باشه سالانه 240000000 تومان و80000دلار میشه حالا ممکنه درصد ناچیزی از پزشکان که مطمئنا تعدادشون به صد نفر هم نمیرسه چنین درامدی داشته باشن اونها هم پزشکان بسیار معروف ودر کارشان انصافا استاد هستند و بیمار حاضره تمام زندگیشو بده تا چنین پزشکی ایشون رو معالجه کنه که از تمام نقاط ایران به اونا مراجعه میکننداما در مجموع جامعه پزشکی به خاطر درامد بسیار بالای تعداد محدودی از پزشکان همیشه مظلوم واقع شده (1969227) (alef-13)
 
مهدي
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۶:۲۹:۱۵
من متخصص داخلي هستم در حال حاضر حدود ٢٠٠كيلومتر از خونم دورم و ١٥ شب در ماه مجبورم اينجا بمونم ماهي ١٣٠٠٠٠٠حقوق منه وكارانه بيكارستانم ماهي ١٥٠٠٠٠٠ كه حدود سك ساله كه نكرفتم خيلي وقتها نمي تونم احتياجات اوليه زندكيم را تامين كنم من متاسفم كه دوستان تعداد اندكي را ديدندوبه كل جامعه بسط ميدن (1969264) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۷:۴۹:۲۵
ضمن تشكر از سايت محترم الف و نويسنده شجاع ان حال كه ماهيت اين صنف تاجر سلامت بر همگان روشن شده است و نظرات مردم بيانگر فاجعه حوزه سلامت بوده كه در چند سال اخير به تجارتخانه تبديل كردهاند پيشنهاد ميشود اين مقاله بهمراه نظرات مردم به تك تك نمايندگان محترم و هيئت محترم دولت ارسال تا در خصوص كاهش تعرفه ها كه درد بزرك تمام خانواده هاست چاره انديشي كنند حقيقتا جامعه پزشكي با پول هاي باد اورده چند سال اخير كه در اثر نفوذ نظام پزشكي در اركان تصميم گيري و با ترفند هاي مختلف بدست اورده اند بقيه طبقات اجتماعي را بجا نمي اورند و اخلاق پزشكي محو و نابود كرده اند و فقط و فقط دنبال پول پول و پول هستند و درد اور اينكه حد اقل ماليات با نفوذ اين طبقه ميدهند غم و درد بزرگي است خدا بداد مردم برسد (1969348) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۷:۵۲:۲۶
با سلام

بنده خودم از کادر درمان هستم و اطلاعات دقیفی دارم.

آیا می دانید ویریت پزشک متخصص در بیمارستانهای دولتی 6100 تومان است یعنی 2 دلار

که از همین مبلع 40 % به پزشک تعلق می گیرد یعنی کمتر از 1 دلار برای هر مریض
حالا مبلغ آرایشگاه (سلمانی)حداقل 10000تومان است بعنی 3 دلار برای هر بیمار


این آمار که ارایه شده مطمینن نمایانگر واقعیت نیست و حتی دور از واقعیت است و حتی برای 1% جامعه پزشکی هم واقعیت ندارد

و تعدادی از جداول اشتباه محاسبه شده است که شاید کینه ورزی نویسنده را به جامعه پزشکی نشان می دهد (1969353) (alef-13)
 
پزشک
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۴:۱۲:۵۰
سلام درس خوندن پزشک شدن درآمد خوبی دارن?؟؟؟ نوش جونشون (2944626) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۰۵:۵۵
از سایت وزین الف بعید است مقاله و اطلاعات اشتباه اینچنینی را منتشر کند .
خوانندگان به بقیه مطالب هم شک می کنند (1969368) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۱۱:۵۴
از همون رفرانس شماره 1 معلومه که این مقاله چقدر توهمیه. مثل رفرانسش می مونه.
طبق این مقاله درآمد میانگین هر متخصص باید ماهی 120 میلیون تومن باشه، در حالیکه اگر درآمد 95% متخصص ها 10 تومن هم باشه کلاهشون رو می اندازن عرش هفتم. تو شهرستان ما هیچ کدوم از متخصص ها اینقدر درآمد ندارند. (1969378) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۱۶:۱۸
جناب ریاضی دان، خوبه تو همین سایت الف زده بود که قیمت مرغ و مسکن و بسیاری از اقلام مصرفی در ایران حتی بر حسب دلار از آمریکا بیشتره. (1969388) (alef-13)
 
پزشک متخصص
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۸:۴۰:۲۳
با سلام. واقعا آمار عجیب و غریبی بود. من باورم نمیشه به عنوان یک پزشک متخصص اینقدر پول دار بودم و نمی دانستم.!!!! این آمار شما احتمالا مربوط به تخصص های خاص و در پزشکانی به تعداد کاملا محدود است. k (ضریب) جراحی دولتی 8800 تومان است که در هر عملی ضرب در عدد خاص می شود. مثلا سزارین 17 - زایمان 16- جراخی خروج رحم هیسترکتومی 17- -----
8800 17=149600 که از این مبلغ طبق قرارداد 40% در بیمارستان های دولتی و بعد از حذف 10%مالیات 53856 تومان بابت یک جراحی مهم به متخصص زنان میرسد. این مبالغ بنا به دلایل نا معلومی هر چه از مرکز تهران دورتر باشیم: از 8 ماه در کرج تا شاید 18-20 ماه در شهرهای استانهای غربی و جنوبی و .. با تاخیر پرداخت خواهد. شد. باید آمار هر مرکزی را هم در نظر داشته باشید. چون آمار شهرهای کوچک با بیمارستان میلاد تهران قابل مقایسه نیست. به این حساب باید من به طور مدام و در طول هفته حتی درساعات خواب نیزدر حال کار باشم تا حدود مبلغ اعلام شده از طرف شما را کسب کنم. خوب نیست بی کفایتی مجلس در عادلانه کردن تعرفه ها( منظور به دلار نیست) بی خیال بودن وزارت بهداشت در امر نظارت و مقتدر بودن بیمه ها و تافته ی جدا بافته بودن برخی پزشکان این اجازه را به شما بدهد که کل صنف پزشکی را در برابر جوخه ی اعدام قرار دهید. (1969425) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۱۹:۵۹:۱۴
این اعداد و آمار چرت رو از کجا در میارید به خورد مردم میدید؟؟؟ هیچکدم سندیت نداره. پزشکان ایران در مقایسه با پزشکان امریکا بسیار فقیرند. این رو نحوه ی کیفیت زندگی پزشکان ایرانی نشون میده. شما احتمالا برای اعلام این اعداد رفتید تو 4 تا بیمارستان خصوصی تهران گشتید. خبر ندارید این مملکت غیر از تهران هم شهر های بسیار محروم و مورد ظلم واقع شده ای داره؟ عده ی زیادی از پزشکان جوان با حقوق کارمندی دارن سر میکنند. ایران بهشت پزشکانه؟؟؟ واقعا که. بابت خبر کذب و تشویش اذهان عمومی در پیشگاه خدا مسئولید. خدا همه فریب کاران را لعنت کند و نادایان را دانا کند. میدونم که جرات ندارید نظر منو منتشر کنید چون ... (1969588) (alef-13)
 
علیرضا زارع
۱۳۹۲-۱۱-۲۲ ۲۲:۲۷:۴۳
سایت محترم الف ابتدا بایستی برادری اثبات سپس ادعای میراث شود
امیدوارم که نظر مرا این بار سانسور نکنید
1: لطفا اصل مقاله اشپیگل را در این سایت بگذارید یا ادرس ان را بدهید چون در این موارد حرف زدن بدون رفرانس مطلبی قابل تأیید نیست
2- اینجانب خدمتتان عرض میکنم که در هر قشری ممکن است افرادی با درامدهای نجومی باشند وقشر پزشکی هم از این منظر مستثنی نیست در قشر روحانیت واعظ و مداحان و .... هم چنین تفاوتهای درامدی وجود دارد ولی متوسط درامد پزشک متخصص در حال حاضر از بسیاری از صنوف که اصلا سرمایه گذاری انها قابل قیاس با یک متخصص نیست کمتر است
3- دوست اینجانب الان بیش از 15 سال است که به لبنان رفته و پزشک عمومی شاغل و همکار با حزب ا... است و مطبی هم در بیروت دارد ویزیت مطب پزشک عمومی حدود 6 سال قبل در مطب 12 دلار امریکا و پزشک متخصص 60 دلار امریکا بوده البته تعداد بیمار نیز منطقی و هرساعت حداکثر 6 بیمار و این اشکال در کشور ما وارد است و باعث اختلاف درامدی کمی شده است
4 - اینجانب 13 ماه در فرانسه دوره تکمیلی گذرانده ام در انجا تفاوت درامدی بین پزشکان متخصص دولتی و خصوصی در ماه به طور متوسط 3 تا 5000 یورو در ماه بود و البته پزشکان خصوصی حد اکثر علاوه بر بیمه بیمار تا 1200 یورو از بیمار بسته به شهرتشان دریافت میکردند ( زیر میزی ) البته در انجا برای کنترل توزیع بیماران و درامدشان همانند کارت سوخت ما کنتور گذاشته به طوریکه گر جراح بالاتر از سقف مجاز اقدام به درمان میکرد با افزایش شدید مالیاتی مواجه میشد طوریکه برای وی انجام درمان با صرفه نبود و وقت خود را برای تفریحات و مطالعه بیشتر میگذاشت با این کنترل هم توزیع درامد جامعه پزشکی عادلانه بود و هم میزان خطای پزشکی ناشی از خستگی و طمع پزشک کنترل میگشت
5- لااقل عادل باشیم و به مردم بگوییم علت خیال مکیدن خون شما توسط پزشک عدم پرداخت سرانه مناسب بهداشت و درمان از سوی دولت است بسیار تفاوت است بین کشوری با بیش از 5000 دلار برای هر نفر تا کشوری با 2 دلار برای هر نفر یک عمل جراحی اپاندیسیت در کشور امریکا حدود 7000 دلار است که 1800 دلار دستمزد پزشک است یک عمل جراحی تعویض مفصل حدود 50000 دلار که 15000 دلار ان دستمزد گزشک است و تمامی این مقادیر برای بیمار بیمه شده 0 است ولی حق پزشک داده میشود ولی در کشور ما در بخش خصوصی میزان دستمزد پزشک با بیمه تکمیلی برای یک عمل تعویض مفصل حد اکثر 1300000 تومان است که بین 15 تا 25 درصد را بیمارستان کسر و بقیه به پزشک پرداخت میشود
درامد هر شخص بسته به شرایط شغلی وی میباشد بیایید به شما جوانانی را نشان دهم که در حد 2 راهنمایی نیستند و با سفر به ژاپن و 5 سال کار و پس از ان بساز بفروشی درامدشان از دهها پزشک متخصص هم بالاتر است این ملاک نیست که پزشک متخصص تا سن 29 سالگی فقط درس خوانده بیداری کشیده و لی یک کارمند شهرداری در این سن حداقل 2 اپارتمان در شهر برای خود دست و پا کرده در همین شهر هستند مشاغلی که برای یک ویزیت 5 دقیقه ای منزل ماشین و ... بالای 35000 تومان مطالبه کرده تا چه رسد هنگام کار
فرض کنیم پزشک جوان بخواهد در این شهر تهران یک باب اپارتمان در منطقه 2 به میزان 100 متر مربع بگیرد و فقط پولش را پس انداز کند و هفته ای 3 عمل انجام دهد و در مطب هم ماهی 5 میلیون درامد داشته باشد یعنی ماهی 17 میلیون که متوسط درامد یک پزشکان جوان است و ان اپارتمان هم متری 7 میلیون باشد یعنی 700 میلیون انوقت این پزشک بایستی یعنی پس از 3.4 سال کار و عدم صرف هیچ هزینه ای قادر به تأمین مسکن است در صورتیکه اگر هزینه های معمول زندگی را هم در نظر بگیریم و هزینه های مطب و... این زمان در شرایط کنونی به بیش از 10 سال خواهد رسید یعنی تازه در سن 40 سالگی یک اپارنمان خواهد داشت در حالیکه من بسیاری از کارمندان شهرداری را میشناسم که با سن 22 سالگی حداقل 2 اپارتمان دارند
بجای ایجاد بدبینی بین پزشک و مردم واقعیتهای دیگر اقتصادی را بگویید از الف و الوف یکشبه دلالان ارز و مسکن و میوه و سعی در کنترل پزشکان برای انجام خدمات بهتر و توزیع درامد با کنترل تعداد سرویسها را خدمات و ایجاد شرایط ارتقاء علمی انها باشیم تا سلامت مردم تأمین و عدالت هم حاکم شود (1969807) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۰:۳۲:۰۴
من یک جراح هستم با 20 سال سابقه خدمت که ده سالش در مناطق محروم این کشور بوده .به خدا قسم این آمار شما حتی در مورد یک در هزار جامعه پزشکی هم صدق نمیکنه.اینقدر مردم را به پزشکان بد بین نکنید و انگیزه خدمت رو از ماها نگیرید.بعد از خوندن این نوع گزارشها از خدمتی که کردم و عمری که صرف کردم احساس پشیمانی و خسران میکنم.این گزارشها فقط یرای تحت تاثیر فرار دادن مسئولین است تا از احقاق حق پزشکان منصرف شوند.باور کنید که اگر هر روز بگذرد و تعرفه ها واقعی نشود دود آن به چشم همین مردم نیازمند خواهد رفت . (1970001) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۱:۰۵:۳۷
تا رفتاراتون باپزشکا مثل یه بیمار نباشه مشکل حل نمیشه.مریض (بیمار )باید مطیع پزشکش باشه تاپزشکش هم یه ترحمی بکنه از بقراط و سقراط هم خبری نیست .تا زمانی که این طوری با پزشکتون رفتار کنید مشکل حل نمیشه از من گفتن(البته من طرفدار پزشکان زیرمیزی بگیر نیستم) (1970009) (alef-13)
 
يك پزشك فوق تخصص
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۰۹:۲۲:۰۵
سلام. متاسعفانه امار شما كاملا خيالي است. شايد در جامعه اي كه امار گرفته شده است جامعه خاصي از پزشكان معدودي بوده است. با پيچيده كردن و ادعا امار كردن واقعيت موجود در جامعه عوض نميشود من ١٨ ساله كه دكتراي پزشكي(دانشگاه علو پزشكي شهيد بهشتي) گر فته ام ١٤ ساله كه تخصص ( از دانشگاه علوم پزشكي تهران) ام تمام شده است ١١ سال از اتمام فوق تخصص ام ميگذرد ( از انگلستان و امريكا) . صبح ساعت ٦.٥ براي رسيدن به محل كارم كه يك بيمارستان دانشگاهي است منزل را ترك ميكنم. شبها هم اكثرا زودتر از ٩٠٥ - ١٠ شب زودتر به منزل نميرسم . دو و در بعضي هفته ها سه روز هم عصرها به مطب ميروم . هر جلسه در مطب حدود ١٠ - ١٢ بيمار ميبينم ( از ساعت ٤ تا ٩ شب) كه به طور متوسط هر بيما ر حداقل ٢٥ دقيقه طول ميكشد. مبلغ ويزيت براي هر بيمار ٢٥٠٠٠ تومان براي هر بيمار ميباشد(در ٢ ماه گذشته فقط دو ميليون وهفتصد وپنجاه هزارتومان شارژ ساختمان و هزينه ي تعمير اسانسور پرداخت كرده ام). منزل مسكوني ام يك اپارتمان ٩٥ متري در منطقه اي متوسط در تهران ميباشد. ماشينم نيز يك ماشين ژاپني مدل ٢٠٠٥ ميباشد كه حدود ٣٥تا ٤٠ميليون تومان قيمت گذاري شده است. ( اولين ماشينم را بعد ا ز تخصص و قبل از فوق تخصص خريدم كه يك پرايد بود كه نصف ان را قرض كردم) . از زندگي ام ناراضي نيستم و رفاهي متوسط و احتمالا بيشتر از اكثريت جامعه دارم ولي اين داستانهاي خيالي كه در مورد پزشكان و در امدهاي خيالي انها ذكر ميشود خود قضاوت كنيد كه ميتواند درست باشد. (1970202) (alef-13)
 
رزیدنت
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۱:۲۶:۰۴
دوستان خیلی بی انصافیه که همه رو مثل هم در نظر بگیریم.مسلما در هر رشته ای هم آدمهای با انصاف و خداترس داریم و هم آدم های بی انصاف.پزشک و مهندس و رشته های دیگه نداره که.همه زحمت میکشن.اما خدا شاهده این ارقام نجومی که میگن فقط در مورد عده کمی صادقه.من به عنوان پزشک عمومی 2 سال کار کردم.چند روز پیش کارانه بهمن 91 رو. واسمون واریز کردن.کدوم رشته ای اینجوریه پرداختیاشون.
بعدشم توی دوران تخصص ما حداقل ماهی 12 کشیک میدیم و توی هر کشیک حداقل 50 کریض رو میبینیم با حقوق 700 تومن.که اگر اینا رو قرار باشه پزشک عمومی هم ببینه حساب کنین چه هزینه چندین برابری برای دولت و بیمارستان خواهد بود.اونوقت چطور بعضی ادعا دارن که ما داریم از پول بیت المال برای تحصیل استفاده میکنیم.پولی که برای ما خرج میشه داریم چندین برابرشو براشون کار میکنیم.اونم توی یه شرایط خیلی بد.
کمی منصف باشیم.نذارین با قضاوتهای نادرست و حرفهای ناصحیح مدیون باشین.به خدا باید برای تک تک حرفامون توی اون دنیا جواب پس بدیم. (1970510) (alef-13)
 
يك ماما
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۱:۴۲:۴۱
سلام
نميخواهم در مورد حقوق بالاي پزشكان متخصص يا ... صحبت كنم كه البته همه در اين خصوص كلي حرف زده اند اما گله مندي من از سيستم غير عادلانه دولت هست من يك ماما هستم با مدرك ليسانس و با سابقه 17 سال كه حدود 10 سال آن را در بدترين شرايط آب و هوايي به مردم و مملكتم خدمت كردم به هر كس ميگويم كه حقوق من ماهيانه يك ميليون تومان ميشود باور نميكند ... واقعا خودم هم نميدانم چرا اين همه تفاوت وجود دارد حتي يك بهيار هم كه سابقه اش بمراتب كمتر از من هست حقوقي نزديك به من ميگيرد . شرايط كاري زايمان ، شيفت هاي شلوغ در بيمارستان ها و ... همه و همه به كنار ولي وقتي در مقام مقايسه با ديگر ارگانها هم نگاه ميكنم خيلي حقوقمان كم هست مثلا فرهنگيان ، شركت نفتي ها كه در اين مورد آخري سراغ دارم خانمي كه با 4 سال سابقه و مدرك ليسانس مديريت حقوقش يك ميليون و چهارصد تومان هست !!! به خدا قسم سختي كه در مراكز درماني براي ماماها و پرستاران هست خيلي زياده و اگر كاري هم انجام ميشه براي اين هست كه اين قشر افراد به كارشون علاقه دارن وگرنه اگر براي حقوق بود كه اين يك ذره خدمتي هم كه به مردم ميكردند انجام نميدادند.
باز هم كارم را دوست دارم و با جان و دل براي مردم عزيزم خدمت ميكنم اما بي عدالتي و تبعيض بين كاركنان كه از طرف دولت اجحاف ميشود را هيچگاه نمي بخشم (1970567) (alef-13)
 
میرزا
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۲:۵۳:۵۷
دلم شکست از اینهمه نامردی و نامردمی ! ما اسم خودمان را ایرانی و وارث تمدن کهن و فرهنگ ساز بشری گذاشته ایم و آن وقت پلیدی ها و پلشتی هایی اهریمنی در حق مردم مظلوم ایران ؟! اگر دست من بود جواز کسب همه آنها را لغو می کردم و قبل از آن هزاران پزشک واقعی از آلمان و هلند و سایر ممالک پیشرفته اروپایی برای خدمت به مردم خوب کشورم می آوردم و آنها با اشتیاق کامل هم می آمدند . از سایت مردمی الف هم کمال تشکر را بخاطر این خبر و آمار تکاندهنده و افشاگر تباهی ها دارم . پاینده و برقرار باشید (1970803) (alef-6)
 
؟؟؟
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۲۲:۴۹:۲۰
دوست عزیز ظاهرا خبر ندارین که برادران محترم رزمنده و خواهران محترمه شاهد و ایثارگرو ............ با سهمیه ای ویییییییییژه بخش اعظم ورودیهای رشته پزشکی و تخصص را برای خود اختصاص داده اند. الان نخبگان این مملکت پشت کنکور میمانند و دوستان سهمیه دار سکان پزشکی ایران را قبضه کرده اند. (1973737) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۳:۴۵:۰۷
من یک کارشناس بهداشت و درمان هستم و بخوبی میدانم چه کلاهی نظام پزشکی در ایران سر مردم گذاشته و متاسفانه هیچ کس دفاع نمیکنه در ایران این صنف خود قانون می نویسد و تعرفه تعیین میکند و خود اجرا و خود نظارت میکنند کجای دنیا شما چنین صنفی سراغ دارید همه هم پزشک هستند و از هم حمایت میکنند و چون مردم از پزشکی کمتر سر در می آورند فکر میکنند باید اینطور باشد در اکثر کشورهای دنیا هر پزشک در روز میتواند 8 بیمار و هر متخصص فقط6 بیمار را ویزیت کند ولی در ایران در چند دقیقه این کار انجام میشود و در ضمن برای آنها سقف در آمد تععین شده بیشتر از آن را باید کامل به حساب دولت واریز شود ولی در ایران چه؟؟؟ (1970965) (alef-6)
 
فاطمه
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۶:۴۲:۲۲
چرا حرف بیخود میزنین. به فرض محالم اگه درست باشه حقمونه. زندگیمونو دادیم.خواب راحت تفریح راحت هم نداشتیم.همه استرس همش استرس. شماها چی کیفتونو کردین. تا حالا از استرس زخم معده گرفتین؟! حقوق دانشجوی تخصص ک زن و بچه داره 500 تومنه. پس حرف اضافه نزنید (1971340) (alef-6)
 
دكتر شهرام
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۷:۲۱:۴۵
نويسنده اين مقاله با بازى با اعداد چنين مضحكه اى بر پا ساخته است اول اينكه تفاوت درآمد تخصصهاى مختلف بسيار زياد است. متخصصين اطفال و پاتولوژى كه آزمايشگاه خصوصى ندارند درآمد اندكى دارند . من متخصص قلب هستم و درآمدم با وجوديكه اينترونشنيست هستم يك سوم آن چيزى است كه در اين مقاله نوشته شده است. مقاله دقيقى نيست البته همكاران متخصصى هستند كه از اين درآمدها هم بسيار بيشتر دارن از جمله وزير محترم كه حداقل ٥ ميليوندلار در سال دارد. بحث پايين بودن تعرفه ها مربوط به بيمارستانهاى دولتى است سرى به درمانگاههاى مراكز تأمين اجتماعى بزنيد ويزيت متخصص حدود يك دلار است (1971387) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۸:۵۷:۵۶
مردم سالهاست ميدانند حوزه سلامت به تجارتخانه تبديل شده است مردم ميدانند با نفوذ نظام پزشكي در لايه هاي قدرت تصميمگيري و با همكاري صميمانه وزارت بهداشت با ترفند هايي كه بكار ميگيرند تعرفه ها را بالا و بالاتر برده اند و در امد متخصصان را در حاليكه متوسط حقوق كاركنان كشور يك ميليون تومان در ماه است به سي ميليون تومان در ماه رساندهاند حال بهتر است نظرات مردم بهوراه اين مقاله به تك تك نمايندگان محترم و اعضاي محترم هيئت دولت بفرستيد تا قبل از اجراي ترفند جديد نظام پزشكي و وزارت بهداشت براي افزايش تعرفه ها چاره انديشي كنند و مردم را از تجارتخانه سلامت برهانند انان كه اين وض (1971517) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۸:۵۹:۴۴
لطفا اين مقاله و نظرات مردم را براي تصميم گيري به نمايندگان محترم و اعضاي محترم دولت برسانيد تا قبل از اينكه نظام پزشكي و وزارت بهداشت با ترفند هايي براي افزايش تعرفه ها اقدام كنند چاره انديشي گردد (1971521) (alef-10)
 
پزشک
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۹:۵۲:۳۶
ایا میدونید چند درصد پزشکان در بخش خصوصی کار می کنند؟
ایا میدونید مثلا برای یک عمل پروستات که عملی خونریزی دهنده وپر استرسه واحتمال اینکه نیمه شب پزشک رو به بیمارستان بکشونه هست تا سال گذشته 38 هزار تومان انهم احتمالا 6ماه بعد از عملل به پزشک میدن؟
ایا تا به حال یک مریض دارای HIV یا هپاتیتC (که درمان ندارند) رو عمل کردی وحین عمل سوزن تو دستت رفته باشه؟
ایا میدونید حقوق یک رزیدنت تخصوصی در یک بیمارستان از نظافتچی همون بیمارستان کمتره؟
شاید خیلی از پزشکا زیر میزی میگیرن ولی ایا میدونی چه زلمی به پزشکای متعهدی میشه که در بخشهای دولتی کار میکنند؟
نه دوسته عزیز. نمیدونی . درد دل کردم باهات تا بدونی
از نطر من پزشک همین که خدا میدونه کافیه ... (1971611) (alef-10)
 
mahmoud
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۲۳:۱۴:۰۷
وقتی روبروی این پزشگان نشسته اید شما را دلار و یورو می بینند. چه می دونم ویلا و تعطیلات در اروپا و ترکیه درست مانند چارلی چاپلین در فیلم جویندگان طلا. خدا یا به ما سلامتی بده و گیر اینها ننداز. ع (1971858) (alef-6)
 
bmg
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۶:۵۴
-طی 6 ماه گذشته قیمت تمامی کالا ها و خدمات , از روسپی کنار خیابان و ذکر مصیبت سر قبر گرفته تا تخلیه چاه با فنر و پیش نماز مسجد گران شده است. تنها استثنا ویزیت پزشک عمومی است.(4400 تومان.)
-بالاترین دست مزد برای پزشک عمومی ساعتی 30 هزار تومان است که در ازای مبارزه تن به تن با قبایل مسلح بدوی ساکن در فلات ایران داده می شود (من ساعت ها فیلم مستند و تکان دهنده از این مبارزات دارم). که از این 30 هزار تومان 17100 تومان(با کسر مالیات و کسورات بیمه و ...) 2 ماه بعد, و مابقی آن سال ها بعد پرداخت می شود(ان شا الاه). (تدریس زبان فرانسه یا آلمانی به دختر زیبا روی در اتاق خوابش در تهران ساعتی 70 تا 100 هزار تومان است که سر ماه بدون کسر مالیات پرداخت می شود.)
-برای تبدیل شدن به پزشک عمومی فرزند شما باید بتواند ابتدا ازظرفیت محدودی که پس اشغال عمده ی آن توسط انواع سهمیه ها باقی می ماند استفاده کرده,سپس حداقل 7 سال عجیب و حیرت اور را تاب بیاورد, 2 سال را در نقاطی که درGoolgle earth, Google Map هم نیست را سپری کند تا بتواند مجوز کار در یکی از مناطق غیر شهری را به دست بیاورد. (وقتی به عمق فاجعه پی می برید که درجواب لبو فروش سر چهار راه که می پرسد: تخصصتان چیست می گویید عمومی هستم , او با نگاهی سرشار از از تاسف و هم دردی می گوید ایشالا تخصص می گیرید.)
-اگر تخصص بگیرید باید برای همیشه فکر زندگی و کار در جایی به غیر از ایران را از ذهنتان بیرون کنید. چون حتی اگر مادرتان را هم گرو بگذارید مدرکتان را آزاد نمی کنند.
-موهایتان زودتر ازگروه هم سالان سفید می شود( اگر مویی بر سرتان بماند), مفهوم خواب برایتان از یک مکانسیم طبیعی به تفریحی جذاب تغییر می کند, بد خط- پول پرست - بی رحم- زیراب زن می شوید. در تمامی میهمانی ها (اگر بتوانید بروید) ملت با دیدن شما همه ی درد های داشته و نداشته 7 جدشان را از شما می پرسند. ( آرزو به دلم مانده سر یک سفره ملت به جای صحبت راجع به آخرین تحقیقات پزشکان در باب فواید و مضرات فلان غذا از طعم و بوی آن لذت ببرند.)
-اگر خانم باشید فرصت های بسیار خوبی برای ازدواج را از دست می دهید, و اگر آقا باشید فرصت های بهتری را برای مجرد ماندن.
-اکثرآ ابتر می شوید زیرا یا وقت تولید مثل ندارید یا انرژی اش را.
-دیگه خود دانید... (1972135) (alef-10)
 
مانی
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۱:۱۲:۰۹
امروز رئیس نظام پزشکی خواستارافزایش دستمزدپزشکان متخصص شدن!!!! (1972145) (alef-10)
 
عضو سابق مافیا
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۳:۰۸:۱۷
درآمد زیاد نتیجه لابیگری ، مافیا، و باند بازی است در همه رشته ها،پزشکی ، مهندسی، وکالت وغیره.

چند نمونه از لابیگری در پزشکی:

١-سال ٨٣ کمسیون بهداشت و درمان مجلس ششم به ریاست یک جراح قلب که بعدا در یک تصادف فوت کردند، طرحی را ارایه و تصویب کرد که براسای آن طرح حق تعیین تعرفه و ظرفیت دانشگاه در رشته پزشکی و غیره به نظام پزشکی که انجمن صنفی پزشکان است ، داده شد. و از آن زمان هزینه درمان بشدت گران شد، حدود ده برابر تاکنون.

٢- محدود کردن پذیرش دانشجو بصورت علنی و پنهان.

٣- طولانی کردن زمان تحصیل و عقب انداختن ورود به بازار کار. مثلا در دندانپزشکی از یک زمان دندانپزشکان عمومی دیگرمجوز عصب کشی ندارند فقط باید دندان پر کنند. در حالیکه ۴٠ سال است که دندانپزشکان عمومی عصب کشی میکرده اند.

۴- ناتوان کردن فارغ التحصیلان، پزشک عمومی هیچ کاری نمی تواند بکند مگر اینکه خودش یاد بگیرد. سونوگرافی نباید بکند چون رادیولوژیستها کم در آمد میشوند. لیزر نباید بکند چون متخصصین پوست کم درآمد میشوند. در حالیکه همه اینکارها را دستگاههای ساخت خارج انجام میدهند با یک آموزش کوتاه مدت.

۵-داروخانه قفط داروساز باید تاسیس کند. آیا یک پزشک عمومی نمی تواند دارو فروشی کند داروی ساخت خارج.

۶- آزمایشگاه فقط پزشک متخصص آسیب شناسی می تواند تاسیس کند. حال آنکه کارها را دستگاههای ساخت خارج انجام میدهد با اپراتوری یک کاردان و یا لیسانس آزمایشگاه و پزشک متخصص آسیب شناسی هم هیچوقت نیست.
آیا یک پزشک عمومی نمو تواند یک ازمایشگاه را اداره کند.

خلاصه یک عده تقسیم کار کرده اند تا از مریض شدن مردم ملیاردر شوند. (1972222) (alef-10)
 
عضو سابق مافیا
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۳:۱۴:۴۴
تحصیلات پزشکی بر خلاف سایر رشته ها همراه با کا و کارآموزی است و این کارآموزی شاید حدود 40 درصد زمان تحصیل است. بنابر این 7 سال عمومی و 4 سال تخصص و حمعا 11 سال شاید فقط 7 سال آن دروس تئوری باشد. خوب یک قوق لیسانس سایر رشته های عملی هم حداقل باید 5 سال با حقوق کم کارآموزی کند با این تفاوت که بعد از کارآموزی هم همان فوق لیسانس می ماند.

در بعضی از کشورهای اروپایی و استرالیا پزشک عمومی ابتدا لیسانس پزشکی میگیرد و بعد از کار آموزی و کار برای تخصص فوق لیسانس میگیرد مثلا فوق لیسانس جراحی. خوب در این سیستم آموزشی عنوان ها و مدارک تحصیلی گنده دهن پر کن و اثر گذار و ناشناخته چون دکترای حرفه ای تخصص فلوشیپ و فوق تخصص نیستند.

این سیستم آموزشی پزشکی که با سایر رشته ها فرق می کند شاید نوع دیگری از لابیگری و مافیا گری است. همه می دانند لیسانس و فوق لیسانس چیست ولی فقط پزشکان میدانند مدرک دکترای حرفه ای عمومی و یا تخصص چه سطح از تحصیلات را مطرح می کند.

دوره های تخصصی جراحی همه کار و عمل می باشند و هر کس بیشتر کار و عمل کند در کار جراحی ماهرتر و شجاع تر میشود. گاهی یک تکنسین بعد از سالها کار در اطاق عمل کار جراحی را بمانند یک جراح ماهر انجام میدهد. از دوستی که پدرش پزشک بود شنیدم که یک تکنسین در یکی از بیمارستانهای تهران سالها بجای یک پزشک جراح معروف عمل میکرده و مشکلی هم پیش نیامده است.

خوب اگر شما و یا نزدیکان شما عمل جراحی انجام دهید آیا هرگز خواهید دانست که چه کسی شما را عمل کرده است. یک تکنسین یک پزشک عمومی و یا یک جراح ناشناس.

آقای دکتر ... مدیر عامل سابق بیمه در برنامه ثریا گفتند که در بیمارستان های دولتی رزیدنت ها یعنی دانشجویان دوره جراحی مریض را عمل می کنند و بعد مهر استاد را می زنند و چرا باید عمل در دولتی گران باشد. (1972229) (alef-10)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۶:۴۱:۲۴
اینکه گفتید همه میدانند لیسانس چیه......مهم اینه که توی رشته ای حد نهایتش کجاست وتو رشته ای که تا دکترا امکان ادامه تحصیل هست خوب مسلما لیسانس پایینتره ولی اگه تو رشته ای بیشتر از لیسانس نشه گرفت لیسانس اخرین درجه تخصص محسوب میشه پس اینکه دکترای حرفه ای معادل فوق لیسانس باشه اصلا چیزی رو اثبات یا نقض نمیکنه و این درجه بندی تو این رشته وجود داره و معناداره بالاترش هم متخصص و فوق تخصصه این چیز بدیهیه و انقدر تکیه کردن رو این موضوع فقط جو سازیه و سو استفاده از نا اگاهی مردم (2346808) (alef-10)
 
عضو سابق مافیا
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۳:۱۵:۵۷
در ادامه بحث لابیگری و مافیا:

چرا دانشگاه آزاد در همه رشته ها بدون کنکور دانشجو می پذیرد بجز رشته های پزشکی دندانپزشکی و دارو سازی. لابد چون این رشته ها با جان مردم سرو کار دارند. خوب فارغ التحصیلان
عمران برق و مکانیک هم با جان مردم سرو کار دارند و اگر یک ساختمان از نظر سازه و تاسیسات خوب طراحی نشود ممکن است باعث ریزش و یا آتش سوزی شود و جان هزاران نفر در خطر بیافتد.

تفاوت در این است که این رشته ها خوب لابیگری و مافیاگری بلد نیستند و شاید در آ ینده. (1972233) (alef-10)
 
عضو سابق مافیا
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۳:۴۳:۲۵
در ادامه بحث لابیگری و مافیا:

چرا قلب همه حداقل یکبار عمل شده است. مواظب باشید چون ممکن است بزودی قلب شما را هم عمل کنند کافی است بعلت افت فشار که می تواند در اثرعدم کارکرد صحیح غدد باشد،دچار ضعف شوید و بعد شما را اورژانس به بیمارستان ببرد. من بطور عیر مستقیم از یک پزشک عیر جراح شنیدم که 80 درصد عمل های قلب یرای کسب درآمد است و بی جهت انجام میشود . البته عملی هم انجام نمی شود فقط سینه توسط تکنسین شکافته شده و دوباره بسته میشود.

یک پرستار بارنشسته اطاق عمل که عضو یکی از گروه های کوهنوردی است گفته است که در اطاق عملی که قبلا کار میکردم همیشه بیمارانی را عمل میکردند که اصلا نیاز بعمل نداشتند و من از ترس اخراج شدن اعتراض نمی کردم تا اینکه یکروز
برادرم را برای عملی که نیاز نداشت آوردند که اینبار بشدت اعتراض کردم.

عمق فاجعه بسیار زیاد است. خوب چه کسی باید این مشکلات را حل کند وزارت بهداشت و درمان، کمسیون بهداشت و درمان مجلس ویا
سازمان نظام پزشکی. اما مشکل اینجاست که اعضای این نهاد ها همه پزشکند و هیچگاه علیه منافع صنفی خود اقدام نخواهند کرد.

آ یا عضویت این همه پزشک متخصص در کمسیون بهداشت و درمان مجلس برای دفاع از حقوق بیمار است یا حقوق پزشک؟ آیا رییس نظام پزشکی ، رییس کمسیون بهداشت و درمان مجلس میشود تا از حقوق بیمار دفاع کند یا حقوق پزشک؟

آیا وقتی وزیر بهداشت و همه معاونین ،پزشک متخصص می باشند،سیاست گذاریهای وزارت بهداشت در جهت منافع پزشکان خواهد بود و یا بیماران؟

پس اولین قدم برای جلوگیری از لابیگری و مافیاگری این است که غیر پزشک برای بیماران تصمیم بگیرد، و وزیر بهداشت و معاونین و غیره پزشک نباشند.

آمریکا هم با مشکلات لابیگری مواجه است و اوباما هم وزیر غیر پزشک برای وزارت بهداشت آمریکا منصوب کرد. (1972249) (alef-10)
 
عضو سابق مافیا
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۳:۴۴:۲۴
در ادامه بحث لابیگری و مافیا:

یکی از علل شکست اقتصادی آمریکا در مقابل چین و سایر اقتصاد های نوظهور و کوچ شرکت ها و مراکز تولید به خارج از آمریکا، هزینه سر سام آور و غیر واقعی درمان در آمریکا است، که هزینه تولید را بالا برده و شرکت ها توانایی رقابت را از دست داده اند. و دولت آمریکا توان مبارزه با مافیای درمان را ندارد، چون حالا دیگر مافیا به یک غول تبدیل شده است. (1972251) (alef-10)
 
عضو سابق مافیا
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۴:۰۱:۵۱
در ادامه بحث لابیگری و مافیا:

کانون وکلا ،که فقط انجمن صنفی وکلاست، لابی می کند که فقط من باید مجوز وکالت بدهم و تعداد هم خودم تعیین می کنم و خیلی کم (خلاصه به هرکی دلمان خواست پروانه میدهیم) و اگر جز این باشد استقلال وکیل از دست میرود، در حالیکه وقتی قاضی تصمیم نهایی را میگیرد اسقلال وکیل چه اهمیتی دارد، وکیل مستقل باشد یا نباشد.

ولی وکلا یک وزارتخانه با بودجه 50 هزار میلیارد تومان همانند وزارت بهداشت که ندارند. و من دلم برای وکلا میسوزد.

راستی وزیر بهداشت اینهمه ظروف پلاستیکی نوشابه و آب معدنی را که در افتاب و گرما نکهداری می کنند و پلاستیک را وارد نوشابه و آب می کنند و غیره ..،چرا نمی بینند ولی مشکل پایین بودن تعرفه و حقوق پزشکان را خوب متوجه میشوند. (1972261) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۷:۴۴:۰۴
وجدان دیگه نیست وجدان وجدان وجدان
کو دیگه وجدان بابا (1972406) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۸:۰۳:۰۴
فقط می تونم افسوس بخورم که بیشتر این آقایان در دبیرستان های نمونه و تیزهوشان رایگان و با امکانات دولتی و بیت المال تحصیل می کنند و ........ (1972423) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۲۲:۵۰:۱۹
چرا شما نرفتین از این امکانات استفاده کنید؟ دست و پایتان را بسته بودند؟ (1973740) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۱۹:۴۱:۰۳
جز شما از این امکانات نمیشه استفاده کرد دکتر جون, همه کس به رانت هایی که

شما دارید دسترسی ندارند

حتی پرونده های کنکور سراسری شما هم محرمانه هست

"ای کاش که این اسلام دست و بالمونو نبسته بود, (مارمولک) (1975457) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۲۲:۵۳:۰۰
دکتر محسن عزیز که متخصص ریاضی هستید، خدمتتون عارضم:
دوست عزیز
تو مملکتی که رو دیوار سلمونیش نوشته : اصلاح سه هزار تومان، ولی آقای آرایشگر بابت هفت دقیقه قیچی زدن مبلغ هفت هزار تومان میگیره و این درحالیه که این آقا تا شش ماه قبل که دوره سلمونی رو نگذرونده بود و ظرف شش ماه آرایشگر شده، سرکوچه زمین گز میکردند و در دوره تحصیل "سلمونی" رو با "صاد" مینوشت، در جواب اعتراض مودبانه بنده میفرمایند: اگه دوست دارین میتونین آرایشگاهای دیگه برین!!!
تو مملکتی که آقای "کارشناس رنگ ماشین" یه نگاه به کاپوت ماشین میندازه و میگه: رنگ نشده... تموم ... و بابت این نظر کارشناسیش سی هزار تومان فیش مینویسه......
بنده هم خدمتتون عرض میکنم: لابد شما به نظر کارشناسی اون پزشک احتیاج داشته اید و گرنه همون نظر کارشناسی هفتاد ثانیه ای رو میتونستید از فرد دیگری بپرسید. پس نظر اون متخصص محترم هفتاد هزار تومان می ارزیده که از شما فقط بیست هزار تومان گرفته. ناشکری نکنید. وگرنه میگم میخواستین برین پیش یه پزشک بهتر و منصف تر. ماشالله برادران رزمنده و سهمیه دار که رشته پزشکی رو قبضه کردن. که هم منصفن و هم متعهد و هم زبونم لال متخصص! (1973747) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۲۳:۰۷:۲۹
در همینجا به وضوح میشه دروغهای پزشکان را به گفته خودشان دید.

اینها انواع و اقسام ندارند و همه یک نوع! هستند.

رفیق .. و شریک قافله

اینها فاقد کوچکترین حس ترحم به همنوع هستند و هر روز در جراید میخوانیم که

پزشکان زن زائو را و یا بیمار اورژانس را بخاطر نداشتن پول از بیمارستانها بیرون

میکنند.

رها شدن بیماران را در بیابانهای اطراف تهران بیاد آورید که تازه خیلی از این اتفاقات

رسانه ای نمیشود.

ضمنا" اغلب همین دسته افراد بشدت بزور سهمیه های غیر واقعی

وارد دانشگاه شده اند و بعنوان مثال اغلب جانبازان و رزمندگان واقعی اصلا"

اهل ریا و درس و جاه و مقام نبوده اند. (1972806) (alef-10)
 
پزشک
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۲۰:۳۸:۵۲
آقای سینا تو هر قشر خوب و بد هستن.خودتونو با این حرفا مدیون نکنین.من خودم پزشکم و مطمئن باشین مجبورین برای این اظهاراتتون به من و خدای من و امثال من جواب بدین. (1973584) (alef-10)
 
سینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۱۷:۰۴:۵۵
شما پزشکان گرفتار عجب و خودپسندی ایران قسم بقراط را در همین دنیا

نتوانستید اجرا کنید و حرف از جهان آخرت میزنید؟

”من به آپولون، پزشک آسکلیپوس ... سوگند یاد میکنم و تمام خدایان و الهه ها را گواه می گیریم که در حدود قدرت و بر حسب قضاوت خود مفاد این سوگند نامه و تعهد کتبی را اجرا نمایم.

من سوگند نامه و تعهد کتبی را اجرا مینمایم. من سوکند یاد میکنم که شخصی را که به من حرفه پزشکی خواهد آموخت مانند والدین خود فرض کنم و در صورت که محتاج باشد درآمد خود را با وی تقسیم کنم و احتیاجات وی را مرتفع سازم.

پسرانش را مانند برادران خود بدانم و در صورتی که بخواهند به تحصیل پزشکی بپردازند بدون مزد یا قراردادی حرفه پزشکی را به آنها بیاموزم.

اصول دستورهای کلی، دروس شفاهی و تمام معلومات پزشکی را جز پسران خود، پسران استادم شاگردانی که طبق قانون پزشکی پذیرفته شده و سوگند یاد کرده اند به دیگری نیاموزم.

پرهیز غذایی را بر حسب توانایی و قضاوت خود به نفع ب یماران تجویز خواهم کرد نه برای ضرر و زیان آنها و به خواهش اشخاص به هیچ کس داروی کشنده نخواهم داد و مبتکر تلقین چنین فکری نخواهم بود.

همچنین وسیله سقط جنین در اختیار هیچ یک از زنان نخواهم گذاشت.

با پرهیزگاری و تقدس زندگی وحرفه خودر ا نجات خواهم داد.

بیماران سنگ دار را عمل نخواهنم کرد و این عمل را به اهل فن واگذار خواهم نمود.

در هر خانه ای که باید داخل شوم برای مفید بودن به حال بیماران وارد خواهم شد و از هر کار زشت ارادی و آلوده کننده به خصوص اعمال ناهنجار با زنان و مردان خواه آزاد و خواه برده باشند ، اجتناب خواهم کرد.

آنچه در حین انجام دادن حرفه خود و حتی خارج از آن درباره زندگی مردم خواهم دید یا خواهم شنید که نباید فاش شود به هیچ کس نخواهم گفت زیرا این قبیل مطالب را باید به گنجینه اسرار سپرد.

اگر تمام این سوگند نامه را اجرا کنم و به آن افتخار کنم از ثمرات زندگی و حرفه خود برخوردار شوم و همیشه بین مردان مفتخر و سربلند باشم، ولی اگر آن را نقص کنم و به سوگند عمل نکنم از ثمرات زندگی وحرفه خود بهره نبرم و همیشه بین مردان سرافکنده و شرمسار یاشم.“ (1975051) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۱۷:۱۷:۲۳
بد سرنوشتی در انتظار شما پزشکان ایرانی هست, دنیا محل آزمایش است!!

محال است که شما از پل صراط عبور کنید و اطمینان داشته باشید که از روی پل

صراط به دره عمیق صراط خواهید افتاد ( انشاالله )

ولی تا زنده هستید و در این دنیاید بدانید که خداوند جای حق نشسته است.

شما اصلا" میدانی معنای مدیون چیست؟

شما روزی صدها نفر را مدیون میشوی و بحساب تورم و نظام... میگذاری و شب

هم آسوده در ناز و نعمت میخوابی و به دولت و مردم و نظام و ایران و آسمان و فلک

نیش و کنایه میزنی...


شما اصلا" به همه مدیون هستی, خوب و بد هم ندارید و همه بد هستید. (1975085) (alef-13)
 
پزشک
۱۳۹۲-۱۱-۲۷ ۱۶:۲۱:۳۳
حتی اگر همه پزشکان دنیا هم خطاکار باشند من نیستم.نه زیر میزی گرفتم و نه حتی خواهم گرفت.خیلی وقتا خیلی استرسها رو میکشم و حتی توهین ها رو تحمل میکنم فقط چون اون پیرمرد یا پیرزنی رو که روی تخته مثل اعضای خانواده خودم میبینم.
پس وقتی میگین همه بد هستین پس مدیونین.
من دیگه نه پاسخی میدم و نه انتظار پاسخ مودبانه ای را از شما دارم.چرا که به خاطر ناسپاسانی چون شما کار نمیکنم.خدای من شاهد اعمال منه....
و شاهد همه حرفای شما.... (1977002) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۱۷:۲۶:۲۶
مواظب باشید مواظب باشید, مدیون نشوید:

اكنون كه با عنايات و الطاف بيكران الهي دوره دكتري پزشكي را با موفقيت به پايان

رسانده ام و مسؤوليت خدمت به خلق را بر عهده گرفته ام، در پيشگاه قرآن كريم به

خداوند قادر متعال كه داناي آشكار و نهان است و نامش آرامش دل هاي خردمندان و

يادش شفاي آلام دردمندان، سوگند ياد مي كنم كه: همواره حدود الهي و احكام

مقدس ديني را محترم شمارم، از تضييع حقوق بيماران بپرهيزم و سلامت و بهبود

آنان را بر منافع مادي و اميال نفساني خود مقدم دارم, در معاينه و معالجه حريم

عفاف را رعايت كنم و اسرار بيماران خود را، جز به ضرورت شرعي و قانوني، فاش

نسازم، خود را نسبت به حفظ قداست حرفه پزشكي و حرمت همكاران متعهد بدانم

و از آلودگي به اموري كه با پرهيزكاري و شرافت و اخلاق پزشكي منافات دارد

اجتناب ورزم، همواره براي ارتقاء دانش پزشكي خويش تلاش كنم و از دخالت در

اموري كه آگاهي و مهارت لازم را در آن ندارم خودداري نمايم, در امر بهداشت,

اعتلاء فرهنگ و آگاهي هاي عمومي تلاش نمايم و تأمين، حفظ و ارتقا سلامت

جامعه را مسؤوليت اساسي خويش بدانم. (1975100) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۱۱:۱۸:۳۳
با این درامد بالا زیر میزی هم میگیرند تازه دولت هرسال تعرفه ها را برایشان اصلاح میکند باید شدیدا با این پدیده زشت وضد انسانی و خانمان سوز مبارزه کرد.وزیر بهداشت هوشیار باشد ومشکلات مردم را حل کند هر کس زیر میزی گرفت پروانه اش باطل واز حق کار کردن محروم شود با پول ما مردم درس خوانده وحالا در اثر بی لیاقتی مسئولان اینگونه به مردم ظلم میکنند (1973138) (alef-13)
 
ehsan
۱۳۹۳-۰۵-۱۰ ۱۷:۰۵:۴۶
اولا کسی با پول شما درس نخونده. تنها قشری که تا قرون آخر هزینه تحصیل رایگان خودشون رو پس می دن، پزشکان هستند. کدوم رشته فارغ التحصیلانش به اجبار تا دو برابر مدت تحصیل برای دولت در یک منطقه محروم کار می کنند؟!
ثانیا منبع این مقاله جعلی هست و چنین مقاله ای وجود نداره. واقعا براتون سوال پیش نیامده چرا سیر مهاجرت پزشکان از ایران به سمت آمریکا، کانادا و اروپا هست و هیچ پزشک آمریکایی یا کانادایی یا اروپایی نمی بینید که در ایران مشغول به کار باشه؟!
ثالثا کدوم درآمد؟! دستمزد یک عمل درآوردن آپاندیس برای جراح به تنهایی حدود 2000 تا 2500 دلار هست و در ایران حدودک30000 تومان! این وضع دستمزد در بهشت پزشکان متخصص هست! (2280705) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۶:۲۹:۰۵
اگه بجای هوچی گری مردم عادت داشتن به فکر کردن که اینهمه مشکل نداشتیم مشکل اینه که هر کی هرچی بگه که به ظاهر به نفعشونه هورا میکشند دریغ از تعقل (2346796) (alef-10)
 
پزشک
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۲۱:۰۷:۳۳
اره هرچی به خوردتون میدن باور کنید لیاقتتون همینه. اولا که اتفاقا تنها رشته ای که مجانی نیست پزشکیه. بیمارستانهای اموزشی رو اینترنها و رزیدنتها می گردونن.به جای تمام پرسنلی که کم دارن از ما کار می کشن. من طرح توی یه روستایی بودم که 60 دقیقه با مرکز استان فاصله داشت روزانه بین 80 - 100 نفر مریض ویزیت میکردم با ماهی یه تومن.شماها که ابنقدر دم از خون توی شیشه کردن و این حرفای مفت می زنید یه عمری خوردید و خوابیدید. یکی از کشیکای ما رو عرضه ندارید وایسید. دولت برای این که سوئ مدیریت خودش رو لاپوشانی کنه گیر داده به درامد پزشکا شما هم برای خودتون حرف مفت بزنید (1973619) (alef-10)
 
پزشک
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۲۱:۳۰:۲۸
دوستان گول این حرفا رو نخورید
ما را به رخت و چوب شبانی فریفته است
این گرگ سالهاست که با گله اشناست ... (1973647) (alef-10)
 
سینا
۱۳۹۲-۱۱-۲۵ ۲۲:۳۸:۱۶
اینها علی الظاهر پزشک و در باطن جلاد بی رحم هستند

شما فقط و فقط باید دعا کنیید که سر و کارتان به بیمارستان و پزشکان نیفتد.

وقتی از در وارد میشوید با یک نگاه به سرو وضعتان برای بییماریتان نسخه میپیچند! (1973722) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۰۰:۴۹:۲۷
کاش یک روز فقط یک روز پزشکان از سرویس دهی شبانه روزی به این جماعت غرق در جهل و نادانی دریغ می کردند... (1973849) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۱۷:۳۴:۵۷
حسادت بورزید و از حسادت بمیرید (1975125) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۷ ۱۳:۳۷:۰۸
از بزرگمهر پرسيدند که ساسانيان را چه چيز بر باد داد ؟ گفت : « کارهای بزرگ را به اشخاص پست می دادند و شغل های پست را به افراد بزرگ می سپردند افراد بزرگ نسبت به شغل کوچک خود بی اعتنا شدند و اشخاص پست شايستگی کارهای بزرگ نداشتند.این شد که کار مملکت درهم شد و سلسله ساسانی از هم پاشید.» (1976746) (alef-13)
 
منصف
۱۳۹۲-۱۱-۲۷ ۱۷:۲۲:۴۴
متاسفانه بعضی حرمت پزشک رو نگه نمیدارند، دیدم که میگم

متاسفانه بضی از زحمات پزشکی خوندن و پزشک شدن بیخبرند

متاسفانه بعضی راحتتت رشته خودشون را با پزشکی مقایسه میکنن تازه اینها اگه یه شب بیداری بکشن تو کار خودشون تا مدتها در موردش حرف میزنن میدهند
و اگه تو کارشون کمی سختی بکشن دیگه هیچچچچ (1977115) (alef-10)
 
منصفتر
۱۳۹۲-۱۲-۰۱ ۱۰:۳۵:۰۱
اقای دکتر سلام
ولی ایا تنها پزشکان کشیک شب میدهند و دیگر کسی تو شب کار نمیکنه مگه کارمندای اتش نشانی رفتگران شهرداری پلیس وخیلی مشاغل دیگر نیستند که تو شب هم به اونا نیاز هست و باید کسایی توی شب بیدار باشند تااون کارا رو انجام بدندیانه پس لطفا این همه دیگه افتخار به شب بیداری ماندن برای کشیک نکنید بعد هم ایا فقط رشته ی پزشکی سختی داره اون که تو مطب می شینه زیر کولر یا نزدیک بخاری بیمار می بینه یااون که تو ی گرمای 40 درجه توی تابستون یاسرمای 1یا2 درجه توی زمستون تو سکوهای نفتی کارمیکنه اقای دکتر کمی منصفتر فکر کن (1984614) (alef-6)
 
رامتین
۱۳۹۳-۰۴-۲۸ ۱۳:۳۱:۲۲
نوش جونشون. والا متخصصان رشته هایی مثه چشم ماهانه 100 تومن هم دارند. خدا رو شکر که همسرم پزشک هست و البته خودم هیات علمی مهندسیم.
بجای اینکه مثه شماها بیکار باشم و تنبلی کنم، حسابی درس خوندیم.
موفق باشید (2261444) (alef-13)
 
پرستار
۱۳۹۳-۰۵-۰۵ ۰۲:۰۸:۲۷
من یک پرستارم. با تمام احترامی که واسه پزشکانمون قائل هستم دوست دارم یک مطلبی را که همیشه نادیده گرفته میشه بیان کنم. خداوکیلی خیلی جاها سواد ما پرستارا خیلی خیلی بیشتر بوده از یک متخصص... به خصوص واسه بیماری هایی که مرتبط هستن با بخشی که توش کار میکنیم. قبول دارم که کار پزشکان سخته... انصافا سخته ولی وقتی پزشکارو با پرستارا مقایسه میکنم و میبینم چقد تفاوت تو همه ی زمینه ها هست بینشون(حقوق، احترام، شیفت، مسئولیت بیمار و ....) خیلی ناراحت میشم... به این فک میکنم که ما پرستارا چقد سختی میکشیم ولی هیچوقت حرفی ازش زده نمیشه... اگه شما پزشکا صبحها یک ساعت کل بیمارا رو ویزیت میکنید و میرید ما پرستارا باید بقیه ی روز با بیمار باشیم و تمام مسئولیتاش با ما هست. تو تمام کشورهای اروپایی و بعضا کشورهای دیگه حقوق یه پرستار یا برابر با پزشک هست یا بیشتر... نهایتا اگه کمتر باشه تفاوتش اینقد زیاد نیست! نیویورگ ماهانه 20 میلیون حقوق میده، استرالیا، کانادا و... هم همه حقوقای خیلی خوبی میدن. کویت! کویت که یه کشور خیلی خیلی عقب تر از ما هست ماهانه 6میلیون میده... اما اینجا چی؟؟ خودتو بکشی با کلی اضافه کار و... 2میلیون به زور میدن! من با علاقه وارد رشتم شدم هیچ وقتم با هیچ رشته ای عوضش نمیکنم... با تموم سختیا و کاستی هایی هم که داره بازم راضیم... چون میدونم چیزی که واسم میمونه دعای اون بیماری هست که در حقم میکنه، پول و مقام و .... همش میره... اما فقط از یک مسئله ناراحتم اونم نحوه ی برخورد بعضی پزشکان با ماها هست!!! چرا فک میکنید ماها زیر دستتون هستیم؟؟ چرا گاها طوری صحبت میکنید که انگار ما نه چیزی بلدیم نه... این تفکر غلطی هست که پرستار فقط دارو میده و آمپول و سرم و ...
این پرستار هست که تمام مشکلات بیمار را متوجه میشه و به شما میگه تا نسخه کنید! این پرستار هست که تمام حساسیت های دارویی و موارد منع مصرف و مراقبتهای دارویی و مراقبتهای قبل و بعد عمل رو انجام میده... این پرستار هست که برای تمام مشکلات بیمار برنامه ریزی میکنه! این پرستار هست که تموم شب با ناله ها و در بیمار زندگی میکنه.... البته پزشکای زیادی هستن که متوجه این مسائل اند و غالبا افرادی اند که در خارج از کشور تحصیل کرده اند چون متوجه مقام و جایگاه یک پرستار که در کشورهای دیگه خیلی خوب نمایان هست هستن. ممنون. (2273613) (alef-13)
 
مارس
۱۳۹۳-۰۵-۱۶ ۱۶:۱۸:۰۱
حتما بخونین
یه روزی یه پزشک جراح قلب ماشینشو برده بود مکانیکی.
مکانیک گفت دکتر من هم موتور ماشینو که قلب ماشین هستش جراحی میکنم ولی چرا درامد شما 20 الی 30 برابر منه
دکتر گفت اگر تونستی قلب ماشینو در حالت روشن جراحی کنی درامد تو هم اندازه من میشه
عزیزان شما تو هر رشته ای متخصص باشی درامد بالای داری
یه مکانیک خبره ماشینهای خارجی کمتر از 15 ملیون درامد نداره
به نفر مهندس که از دوستان نزدیک بنده است برای تعمیر 10 روزه توربین نیروگاه 60 میلیون فاکتور میکنه
یه واسطه تو بازار که سواد بالای هم نداره ولی برای این که بازار و خوب شناخته و زحمت کشیده کمتر از ماهی 10 میلیون نداره
مدرس خوب ریاضی کنکور که زحمت کشیده خودشو جا انداخته تو تهران فکر میکنید کمتر از 10 میلیون داره
اگر فقط فکر میکنید دکترای ریاضی هستی و درامدت 2 ملیون داری به خودت رجوع کن.دکتر بودن مهم نیست.باید متخصص اون کار باشی و زحمت بکشی و خودتو بشناسونی
پزشک متخصص کلی بدبختی کشیده.7 سال عمومی.چهار سال تخصص و شب بیداری چهار سال طرح تو شهرستانهای دور دست.حال جون ادما دستشه.تخصص داره که جون ادما رو نجات بده.به نظر شما کمتز ار یه مهندس خبره تعمیره تورببینه
من خودم ارشد مکانیک با 6 سال سابقه تو تهران و برادره دو قلوم جراح قلب و الان طرحشو تو یکی از شهرهای مرزی میگذرونه و میدونم تا الان چقدر سختی کشیده و کل موهاش ریخته و و قیافش 10سال از من پیرتره.اگه درامدش 10 برابره من هم مزد زحمتت و تخصص خودش و میگیره
یا حق (2291985) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۶-۱۲ ۱۰:۴۹:۱۶
به نام خدا.

این نمودارها و البته واقعیت های جامعه، نشان از یک بی عدالتی آشکار داره. در واقع ملت ایران فارق از تهاجمات اقتصادی، فرهنگی و نظامی خارجی، درگیر نبرد با نابرابری صنفی گسترده و عمیقی در مرز ملت و جامعه پزشکی هستند.
آیا این نیست که پزشکان و متخصان آنها با ورود به این صنف، بر مردم حکومت بلاشکی در اقتصاد دارند؟ مسلما رفتار آنها نیز اینگونه حاکمانه است.
بی شک آنها به سایر جامعه بعنوان کارگران خود که باید مداوا شوند تا برای آنها کارکنند نگاه می کنند.
آیا این نیست که برای خود نوعی صنف برتر متصورند و آیا این با نژاد پرستی تفاوتی دارد؟
من (که در دانشگاه به تدریس مشغولم و کارم پژوهش و آموزش است) با مشاهده این تفاوتها و لمس آنها در اطراف خودم، انگیزه خودم رو برای تلاش و فعالیت علمی از دست می دم، چون وقتی می بینم متخصصان پزشکی چگونه به آسانی در یک روز حقوق یک ماه امثال من رو در میاورند، دچار احساس پوچی و بی انگیزگی می شوم.

آیابا وجود چنین نابرابری های واضح و عمیق در نظام مبتنی بر ارزش های اسلامی و الهی، شعار اسلام دین عدالت و برابری است برای جهانیان مورد توجه خواهد بود؟

به نظر من اصلاح این تفاوت عمیق و ظالمانه نیاز به عدالتی الهی دارد. (2356448) (alef-10)
 
soo
۱۳۹۳-۰۸-۲۸ ۰۳:۰۸:۲۴
پزشکای عمومی که همشون بدبخت و عقده ای هستن .به قول خودشون نخبه ان اما پول ندارن .اما متخصصای اکثر رشته ها در آمد بالایی دارن.اما چون اکثرا سهمیه ای هستن همه بی سوادن .واقعا نمیتونن تشخیص بدن ک مریض چه مشکلی داره. فقط کلی دارو میدن یکیش بالاخره اثر میکنه.من که پیش دکترای سهمیه ای نمیرم. کلا پزشکای محترم این قد پول میگیرن کاشکی بلد بودن طبابت کنن .همه درساشون یادشون رفته مطالعه هم ندارن که .فقط فکر مشتری ان . خدا کنه هیشکی مریض نشه که مجبور بشه بره پیش این جماعت خود خواه و پول پرست (2497379) (alef-10)
 
بهار
۱۳۹۳-۱۰-۲۸ ۲۱:۴۳:۰۷
عزیزم مشکل اینه شماها هزینه درس خوندتون خیلی زیاده هر چی میگیرید کمانه اشتهایی دارید در حد .... سیر نمیشید (2617776) (alef-3)
 
دانا
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۰۱:۵۰:۵۹
سلام تازه درد وقتی بیشتر میشه که یک پزشک عمومی با جعل عنوان پزشک متخصص شروع به کسب درامد از تخصص نداشته میکنه ...بیچاره مردم
من لااقل یک نفرو میشناسم با مدارک کافی اگه باهام تماس بگیرید در اختیارتون میزارم (2763390) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۷:۳۶:۲۲
امیوارم تعداد پزشکاهم مثل مهندسازیادبشه که اینقدرطمع نداشته باشن ومردم رانتیغن. (3281196) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.