نظر منتشر شده
۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505890
حامیان برقراری حصر
بخش سیاسی الف، 5 شهریور ۹۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴
«حصر» و دلایل واقعی آن همچنان بعد از گذشت7 سال از دیده‌ها پنهان مانده است، اصلاح طلبان درصددند تا حوادث بعد از انتخابات 88 را دلیل اصلی حصر نشان دهند و معتقدند دلایل این موضوع از بین رفته است؛ این در حالی است که اقدام به حصر آقایان موسوی و کروبی، نه در بحبوحه آشوب‌ها، که یک سال بعد و در پی دعوت به حضور خیابانی به بهانه حمایت از بیداری اسلامی در منطقه صورت گرفت؛ این خود نشانگر این است که حصر دلیلی بالاتر از وقایع انتخابات دارد و با بیان اشتباهات رقیب و همچنین ابراز پشیمانی قابل حل و فصل نیست.1389 زمانی که شاهد اوج‌گیری انقلاب‌های مردمی در مصر و تونس و یمن و بحرین و لیبی، با الگوگیری مبارزاتی از انقلاب اسلامی در برابر رژیم‌های دیکتاتوری وابسته به غرب بودیم که سناریو دشمن برای استفاده از فضای پرتلاطم غرب آسیا برای ضربه به محور مقاومت کلید خورد. موسوی و کروبی معترضان به نتیجه قانونی انتخابات ریاست جمهوری 88، پس از جشن پیروزی انقلاب اسلامی،‌ خواهان برپایی تجمعاتی با عنوان «همبستگی با قیام آزادیخواهانه مردم تونس و مصر علیه حکومت استبدادی در کشور» شدند.

الگوگیری مبارزاتی از مصر
25 بهمن ماه 89 است، عده‌ای در پاسخ به بیانیه موسوی و کروبی با بهانه «همبستگی با قیام آزادیخواهانه مردم تونس و مصر علیه حکومت استبدادی در کشور» به خیابان‌ها آمدند؛ اجتماعی که وزارت کشور حاضر به صدور مجوز آن نشد و سرانجام این تجمع، دو نفر کشته و چندین نفر زخمی بر جای گذاشت. حضور تعداد اندکی از همراهان موسوی و کروبی در این تجمع که در میان آن‌ها تعداد زیادی نیروهای منافقین و سلطنت طلب دستگیر شدند، تنها به فاصله سه روز بعد از راهپیمایی 22 بهمن ماه جشن پیروزی انقلاب برگزار شد و پوشش ویژه خبری رسانه‌های ضد انقلاب را به همراه داشت.

قشون کشی بدون مجوز
تجمع و قشون کشی خیابانی موسوی و کروبی که بعد از حوادث 88 اتفاق افتاد، ماجرای دیگری داشت و همین اتفاق سبب شد تا چهره‌های سیاسی که تا آن مقطع به این شفافیت و روشنی حوادث پس از انتخابات موضع‌گیری نکرده بودند، به زبان آمدند. مروری بر موضع گیری چهره‌های مطرح سیاسی مورد وثوق اصلاح طلبان نشان می‌دهد که این افراد بعد از 25 بهمن‌ماه 89، خود بر محاکمه عاملان این اقدام تأکید داشته و به‌گونه ای از حصر حمایت کردند.
ناطق نوری: قوه قضاییه باید با مسببان حادثه ضدانقلابی 25 بهمن برخورد قاطع کند
حجت الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری پس از ماه‌ها سکوت در برابر اقدامات غیر قانونی معترضان به انتخابات 88 در گفت‌وگویی تلویزیونی با شبکه خبر در 27 بهمن‌ماه اظهار داشت: «اقدام عده‌ای در ایجاد فتنه و تخریب در روز 25 بهمن‌ماه، غیرقانونی، غیرشرعی و شرم‌آور بوده و به‌شدت محکوم است. قوه قضائیه باید بر اساس قانون و عدالت اسلامی با مسببان این حادثه شرم‌آور و ضدانقلابی برخورد قاطع کند. این عده متأسفانه در حساس‌ترین شرایط منطقه خاورمیانه، روز 25 بهمن‌ماه دست‌به‌کاری ضدانقلابی زدند و خوراک تبلیغاتی برای دشمنان اسلام و انقلاب فراهم کردند اما دشمنان بدانند که ملت ما مثل 32 سال اخیر، پای انقلاب، اسلام، آرمان‌های امام؟ره؟ رهبری و ولایت‌فقیه ایستاده است و همگان سخن امام؟ره؟ را فراموش نمی‌کنند که می‌گفت اگر می‌خواهید کشورتان آسیب نبیند؛ دست از ولایت‌فقیه برندارید.»

هاشمی رفسنجانی: اقدامات خلاف قانون و هتاکی مذموم است
همچنین مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در 27 بهمن‌ماه در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه خبر سیما تأکید کرد: « اقدامات خلاف قانون و هتاکی مذموم است و همه باید در چارچوب قانون حرکت کنند. باید همه اقشار جامعه به قانون احترام بگذارند و هر اقدامی که با قانون مطابقت نداشته باشد، ضربه‌زننده به مملکت و خود انسان و به فتوای امام راحل حرام است... ما باید با درایت و وحدت کامل در برابر توطئه‌های قدرت‌های بیگانه متحد باشیم. در تمام دوران پس از انقلاب‌اسلامی، همواره مورد هجوم امواج منفی رسانه‌های استکباری قرار داشته‌ایم چرا که آنان با انقلاب، اسلام و ملت ایران که منافع استعماری آنان را به خطر انداختند، مسأله دارند.»

کواکبیان: آقای موسوی و کروبی، اشتباه کردید
آقای مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مردم‌سالاری طی سخنانی در نهمین کنگره حزب متبوعش در 28 بهمن‌ماه 89 در واکنش به اقدامات 25 بهمن گفت: «آقای موسوی و کروبی، شما اشتباه کردید که فراخوان دادید، ما با هر اقدام خلاف قانون مخالفیم. من به عمد نام آقای موسوی و کروبی را می‌آورم، چرا که می‌خواهم بگویم که ما به عنوان نمایندگان فراکسیون اقلیت مجلس و یا خط امام؟ره؟ همانگونه که سخنگوی فراکسیون اعلام کرد، با اقدامات غیر قانونی مخالفیم.»
مطهری: برخی ادعای تقلب در انتخابات کردند که باید این افراد مجازات شوند
آقای علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هم در همان روز (28 بهمن ماه 89) گفت: «برخی ادعای تقلب در انتخابات کردند و مردم را به حضور در خیابان‌ها و آشوب دعوت کردند که باید این افراد مجازات شوند.»

روحانی: حرکت 25 بهمن‌ حرکتی ضدملی است؛ قوه‌قضاییه برخورد کند
همچنین آقای حسن روحانی که در انتخابات 96 وعده رفع حصر می‌داد، آن زمان در کسوت دبیر شورای عالی امنیت ملی پس از غائله معروف 25بهمن89 می‌گوید: «در روز 25 بهمن‌ماه عده معدودی به بهانه حمایت از مردم مصر و تونس به خیابان‌ها آمدند که اتفاقاً در شعارهای آنها حمایتی از مردم مصر و تونس به چشم نمی‌خورد و متأسفانه با شعارهای ضدانقلابی، موجبات خوشحالی و بهره‌برداری آمریکا، رژیم صهیونیستی و ضدانقلاب را فراهم آوردند و موجب ناراحتی قاطبه مردم شریف ایران شدند. حرکت 25 بهمن‌ماه گروهی فریب‌خورده کاملاً محکوم است و قوه قضائیه باید براساس وظایف ذاتی خود نسبت به این حرکت ضدانقلابی اقدام کند. حرکت ضداسلامی و ضدملی 25 بهمن‌ماه از یک سو می‌خواست فریاد قاطعانه ملت ایران در روز 22 بهمن را تحت‌الشعاع قرار دهد و از سوی دیگر وسیله‌ای برای انحراف افکار مردم منطقه از دشمنان اصلی یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی و شکست اخیر آنان شود.»

ری شهری: حرکت زشت 25 بهمن محکوم
‌و مطرود‌است

آیت‌الله محمد محمدی ری شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی ؟ع؟ و رئیس هیأت امنای دانشکده علوم حدیث نیز در این باره گفته بود: «حرکت زشتی که در 25 بهمن به دعوت فتنه‌انگیزان در تهران و برخی از شهرها شکل گرفت بی تردید در جهت منافع دشمنان اسلام و ایران بود. وی افزود: این فتنه انگیزی‌ها متاسفانه موجبات شادی دشمنان اسلام و نظام اسلامی و در راس آن‌ها آمریکا و اسراییل را فراهم کرد و از این جهت از نگاه همه علاقه‌مندان به امام و انقلاب اسلامی محکوم و مطرود است.» حصر خانگی موسوی، کروبی و رهنورد که بعد از آشوب 25 بهمن‌ماه 89 عملی شد، ارتباطی با حوادث پس از انتخابات 88 ندارد و حصر خانگی این افراد در سال ۸۹ به تصویب شورای عالی امنیت ملی رسید و به اجرا در آمد؛ لیکن با روی کار آمدن دولت جدید و تغییر رییس، دبیر و شماری از اعضای این شورا، مصوبه به قوت خود باقی ماند و تغییری در آن حاصل نشد.
مرجع : صبح نو
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۰۹:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۳:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۷:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۸:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۲۳:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۴:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۵:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۰۸:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۷ ۱۸:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۷ ۰۷:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : رفع حصر+حصر+میرحسین موسوی+کروبی+محاکمه موسوی+محاکمه کروبی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۴:۵۸:۰۹
الان که اوضاع منطقه را می بینیم ، از این که روحانی پای حصر فتنه گران را امضا کرد ، واقعا مچکریم. (4536133) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۴:۵۹:۲۶
اصلاح طلبان تندرو ، حامی جدی حصر هستند ، چون با حصر موسوی و کروبی، کاسبی می کنند. (4536134) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۵:۰۱:۲۲
مردم ایران ، حامیان اصلی حصر سران فتنه هستند‌. (4536137) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۵:۰۶:۰۶
محاکمه شان کنید ، البته قبلش از ان ها تعهد بگیرید رای دادگاه را قبول کنند و باز سطل اشغال و عابربانک اتش نزنند. (4536142) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۵:۰۹:۳۰
سخنان ان زمان مطهری در محکومیت فتنه گران شنیدنی است. امان از حب جاه و مقام که باعث تغییر تاکتیکی مواضع می شود! (4536148) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۵:۱۰:۰۹
یعنی حالا ثابت کردید که حصر بعهده ناطق و روحانی و رفسنجانی است!!!

چرا فقط یکبار به دفاعیات محصورین گوش نمی دهید

سالهاست که فقط یک طرف حق دارد در تخریب این افراد هر کاری بکند ولی حتی یک کلمه از انها انتشار پیدا نمی کند تا مردم بفهمند کی درست میگوید (4536149) (alef-3)
 
م. ر.
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۵:۱۳:۱۳
صرف نظر ار محتوای مطلب فوق که با بخش های زیادی از آن موافقم اما اشتباهاتی در آن وجود دارد از جمله (...همچنین آقای حسن روحانی که در انتخابات 96 وعده رفع حصر می‌داد، آن زمان در کسوت دبیر شورای عالی امنیت ملی پس از غائله معروف 25بهمن89 می‌گوید:... )
حسن روحانی در سال 89 دبیر شورای عالی امنیت ملی نبوده بلکه در آن زمان (بهمن 89) عضو شورای امنیت ملی و یکی از دو نماینده مقام معظم رهبری در این شورا بوده است. (4536153) (alef-3)
 
توئیتر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۶:۲۸:۴۱
حدود 6 سال گذشته هنوز منتظر مدارک تقلب به دستشون نرسیده (4536242) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۶:۴۶:۰۰
مقالات شما را دو ده روز اخیر در مورد حصر خوانده ام، اما نمی دانم چرا جواب این سوال ساده را نمی دهید: چرا این محصورین را دادگاهی نمی کنید؟ اینها مه خودشان می گویند حاضرند به دادگاه بیاییند و هر حکمی بگیرند. (4536253) (alef-3)
 
Alireza
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۶:۵۲:۱۵
کلی نیروی منافق و سلطنت طلب دستگیر شدن؟

این داستانا رو خودتون باور می کنید؟ (4536261) (alef-3)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۷:۰۳:۴۸
همون مطهری که اون حرف رو زده حالا میگه محاکمه کنین چطور اون موقع راست میگفته حالا غلط میکنه. (4536272) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۷:۴۲:۳۸
زبانم بسته است اما مردم در انتخابات با رای خودشون حرفشون رو زدند (4536311) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۸:۵۹:۱۴
کسانی که نام بردید هر زمانی باد به سمتی وزش بگیرد در همان سمت هستند (4536368) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۹:۰۳:۱۷
بخدا قسم مردم هیچ مشکلی با حصر و .. اینا ندارن اینا مشکل داخلی خودتونه
اقتصاد رو درست کنید (4536373) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۹:۰۹:۲۵
حضور تعداد اندکی از همراهان موسوی و کروبی در این تجمع که در میان آن‌ها تعداد زیادی نیروهای منافقین و سلطنت طلب دستگیر شدند آخرش کم بودن یا زیاد؟ (4536380) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۹:۴۹:۱۲
خود گویی و خود خندی. (4536411) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۰:۰۷:۵۷
بهار عربی خيلی وقته خاتمه يافته! با مردم صادق باشيد. (4536421) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۰:۱۵:۲۱
سلام سال ۸۹ آقای روحانی دبیر شورای عالی ملی😅😅😅 (4536427) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۰:۳۵:۴۹
نميتونيد ايت الله هاشمي بدنام كنيد (4536446) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۲:۰۵:۱۷
شما خوبید حق با شماست (4536525) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۲:۱۶:۳۱
ما هم فقط با حصر بدون محاکمه مخالفیم وگرنه هر متهمی باید در یک دادگاه صالح ب اتهاماتش رسیدگی بشه (4536542) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۳:۴۴:۰۳
چه تضمینی برای پذیرش رای دادگاه هست؟
آیا کسانی که رای مردم را نپذیرفتن رای دادگاه را قبول خواهند کرد؟ یا اینکه برای این رای هم آشوب راه خواهند انداخت و دوباره افراد دیگری به حصر اضافه خواهند شد؟
(همون هایی که تو حصر نیستند و علنا به عدم تقلب اعتراف نمی کنن!) (4536630) (alef-3)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۲:۵۳:۲۰
چرا توجیه میکنید...این افراد گفتند اگر کسی جرمی کرده محاکمه شود ..برای کار غیر قانونی کسی حکمی نداده... (4536577) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۲:۵۹:۴۰
کار اگر ناقص انجام شود خسارت زیادی دارد اصلاح طلبان نون حصر را میخورند بیش از این التماس نکنند تاریخ اصلاحات واصول گرایی گذشته است ..... (4536582) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۳:۴۰:۳۱
مشکل اینجاست که می خوان امام زاده درست کنن (4536626) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۰:۱۴:۲۰
شما که می گید ملت فهمیده و آگاه!!!! اونوفت اصلاح طلبان چگونه نون حصر رو می خورند و 24 میلیون رای می آرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4536668) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۳:۱۶:۵۰
مملکت مسائل مهمتری داره... چه اهمیتی دارن چندتا وطن فروش خیانتکار... (4536601) (alef-3)
 
حسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۱:۲۳:۰۷
روحانی در 89 دبیر شورای علی امنیت ملی نبود بلکه آقای جلیلی دبیر بودند (4536744) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.