توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495595
ترامپ و سعد الحریری در کنفرانس مطبوعاتی چه گفتند؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۰
رئیس‌جمهوری آمریکا با نخست‌وزیر لبنان که به واشنگتن سفر کرده بود، دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از دیدار با سعد الحریری، نخست‌وزیر لبنان در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وی شرکت کرد.

ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که از تلاش‌های لبنان برای حفاظت از مرزهای خود و جلوگیری از پا گرفتن داعش و گروه‌های شبه‌نظامی در داخل این کشور قدردانی می‌کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا با تاکید بر تداوم حمایت واشنگتن از لبنان، اظهار کرد: کمک‌های آمریکا می‌تواند به حصول اطمینان از این امر کمک کند که ارتش لبنان تنها مدافع نیازهای این کشور است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ترامپ و حریری در این کنفرانس مطبوعاتی نسبت به اتحاد و انسجام در مبارزه با داعش متعهد شدند.

از سوی دیگر، رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شد، جنبش «حزب‌الله» تهدیدی برای لبنان و تمام خاورمیانه است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، ترامپ در این کنفرانس خبری همچنین ادعا کرد: حزب‌الله لبنان موجب وخامت بحران انسانی در سوریه است.

ترامپ در بخش دیگری از اظهارات خود بیان کرد: ارتش لبنان به خاطر دفاع از مرزهای خود در مقابل داعش و جبهه النصره می جنگد. ما همیشه آماده کمک به ارتش لبنان در جنگ علیه تروریسم هستیم.

رئیس‌جمهوری آمریکا با بیان این که ارتش لبنان در خط مقدم مبارزه با تروریسم داعش و جبهه النصره است، ادعا کرد: حزب‌الله با حمایت ایران، تراژدی انسانی در لبنان را وخامت می‌بخشد.

دونالد ترامپ گفت: طی ۲۴ ساعت آینده نظر خودم را درباره حزب‌الله اعلام خواهم کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین مدعی شد: بشار اسد بارها و بارها از خطوط قرمز رد شد اما مانند دولت اوباما اجازه نمی‌دهم اسد با جنایاتی که انجام داده بگریزد.

 نخست‌وزیر لبنان نیز گفت: به همکاری‌ها با دولت آمریکا درخصوص تحریم‌ها و جریمه‌های در نظر گرفته برای فعالیت بانک‌های لبنانی با حزب‌الله ادامه می‌دهیم.

حریری افزود: با ترامپ درباره امنیت و اقتصاد لبنان و مبارزه مشترک علیه تروریسم صحبت کردم.

وی درباره بحران شورای همکاری خلیج فارس نیز گفت: گفت‌وگو بهترین راه حل برای بهبود روابط میان قطر و عربستان است.

حریری از پیشرفت میانجیگری‌های کویت برای حل بحران شورای همکاری خلیج فارس ابراز خرسندی کرد و افزود: آمریکا می تواند به حل بحران قطر کمک کند.

وی درباره تاثیر بحران سوریه بر کشورش نیز گفت: لبنان میزبان ۱.۵ میلیون آواره سوری است.

 
 
کلمات کلیدی : کنفرانس مطبوعاتی+ترامپ+سعد الحریری+لبنان+حزب الله+امریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.