نظر منتشر شده
۱۸۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 104093
چرا نباید از انتخاب احمدی نژاد توبه کرد؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۱۲
علیرضا فرقانیقبل از پرداختن به وجوب یا عدم وجوب توبه در مورد انتخاب احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دهم، بایستی خود مفهوم توبه را مورد واکاوی قرار داد.توبه در لغت به معنی دست کشیدن ‌از گناه ‌و باز گشتن‌ به راه ‌حق است و دراصطلاح عبارت است از: « رجوع از طبیعت [حیوانی] به سوی روحانیت نفس بعد از آنکه به واسطه معاصی و کدورت نافرمانی، نور فطرت و روحانیت محجوب به ظلمت و طبیعت شده است.»[ چهل حدیث، امام خمینیامیرالمومنین(ع) نیز ابعاد عملیاتی توبه را برای شخصی که در حضور ایشان گفت: استغفرالله، این چنین ترسیم کردند. حضرت فرمودند: آیا می دانی استغفار چیست؟ استغفار کار مردان عالی مقام است که شش شرط دارد: 1- پشیمانی و حسرت از اعمال گذشته

 2- عزم بر ترک گناه برای همیشه

 3- اداء کردن حقوق مردم که بر عهده اش است

 4- اداء کردن حقوقی که از جانب خدا بر او واجب بوده و قضاء شده

 5- آنچه از گوشت بدنش از حرام روئیده با گرسنگی و غم و اندوه و گریه بر گناهان آبش کند تا پوست به استخوان رسیده و از نو گوشت بروید

 6- زحمت عبادت را به خود بچشاند چنانچه خوشی و شیرینی گناه را به خود چشانده است. وسائل الشیعه ج 11 صفحه 361همانطور که هم از معنی توبه و هم یکی از مراتب توبه بر می آید، پشیمانی از عمل گذشته که در راه باطل بوده، توبه را محقق می کند.اما آیا واقعا انتخاب احمدی نژاد در انتخابات 1388 جای پشیمانی دارد؟آیا انتخاب احمدی نژاد در ریاست جمهوری دهم، انتخابی باطل بود که اکنون از پیمودن آن راه باطل به حسرت یاد کنیم؟در 22 خرداد 1388 اکثریت ملت بر اساس تصمیم گیری عاقلانه و آگاهانه، محمود احمدی نژاد را برای تصدی گری ریاست جمهوری برگزیدند.تصور مردم این بود که این گزینه مورد حمایت رهبر انقلاب است و با همین بهانه و استدلال به وی رای دادند.

اینکه امتی پیش از آشکار شدن نظر امام خود، مسیر مورد تایید امام را-ولو از روی حدس و گمان- انتخاب کند گواه ولایتمداری آگاهانه است. پس آن انتخاب در آن دوران هم به دلیل نزدیک بودن ظاهری نظر احمدی نژاد به رهبر انقلاب و هم وجود رقیبانی که امتحان پس داده بودند، جزما و قطعا حق بوده. کسانی که آگاهانه از لفظ توبه در انتخاب احمدی نژاد استفاده می کنند و خود را از توابین احمدی نژاد می دانند باید در تشخیص سیاسی خود شک کنند.چرا که انتخاب احمدی نژاد در میان گزینه های موجود بود .کافی است لحظه ای تامل کنید.اگر موسوی رئیس جمهور بود و 11 روز قهر می کرد چه اتفاقی می افتاد؟حتما کشور به آشوب کشیده می شد.بنابراین انتخاب احمدی نژاد را باید نسبی دید. اما کسانی که ناآگاهانه جز توابین شده اند و در انتخاب احمدی نژاد تردید کرده اند، در صورتی که با بعضی سیاستهای در پیش گرفته رئیس جمهور مخالف هستند وتمایلی به ادامه همکاری با ایشان را در هر زمینه ای ندارند، حداکثر می بایست از ایشان اعلام برائت کند و نه توبه.به گفته بزرگان، نظرات ولی فقیه و امام در حالت کلی بر دو قسم است. گاه تحت تاثیر شرایط زمانی و مکانی و مخاطب خاصی موضعی می گیرند و گاهی به طور مطلق که زمان بردار نیست و از اینگونه احکام در زمان امام معصوم نیز وجود داشت.مانند القابی که پیامبر به طلحه و زبیر از سر محبت به ایشان، به آنان اطلاق کردند و در آینده ای نچندان دور جزء مغضوبین امام زمان خود قرار گرفتند. پس نمی بایست کسانی که در جنگ جمل در کنار امیر المومنین(ع) بودند، از همکاری گذشته خود با طلحه و زبیر ابراز ندامت می کردند.پس اگر نظر صادره از ولی فقیه مبتنی بر زمان و مکان و مخاطب خاصی نبود که ابطال ناپذیر است اما اگر به گفته خود امام یا علمای دین، زمان و یا مکان بهنگام ابراز نظر ایشان تاثیرگذار بود، نظر امام تا زمانی حجت است که آن شرایط ایراد نظر امام، همچنان به قوت خود باقی مانده باشد. 
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۰۹:۳۳:۴۱
با سلام .
ابتدا از دوستان محترم سایت الف خواهشمندم کامنت بنده را حذف نکنند اگر به شفاف سازی معتقدید .

1) این نشد که شما با هر جریانی که قبلا به زعم شما مشکل دار نبوده اند و حالا با عقاید شما مخالفند در خط طلحه و زبیر قرار گیرند برادر من !
اگر اینگونه پیش برود که دایره غیر زبیریان تنگ تر و تنگ تر می شود.

2) اینگونه تیترها شانه خالی کردن از زیر یک اشتباه است. کاش سایت محترم الف سخنان بشدت احساسی و غلو آمیز طیف گسترده ای از شخصیت های بلند پایه مذهبی و سیاسی نظام در مورد احمدی نژاد را پخش می کرد. 6 سال است جریان به قول شما \"انحرافی \" از این گونه سخنان می گوید. اکنون برای حضرات \" با بصیرت \" جن گیری و رمالی ایشان اثبات شده است ؟

3) حافظه تاریخی مردم ایران را \" زیاد \" دست کم نگیرید.
با تشکر که نظاران مخالف را خذف نمی کنید (444921)
 
سعید
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۱۳:۱۵
با سلام
البته من یه بار دیگه نظر داده بودم اما ظاهرا علاقمند به نمایش آن نبودید
خوب ایراد ندارد
البته شاید دلیلش نام بردن از افراد بوده؛البته توهینی بنده در نوشته ام نکردم بلکه چیزی را از آنها نقل کردم که خود افتخارش می خواندن وآن این موارد بود:

برخی افرادی که حال در واقع یا از روی ریا اظهار حزب الهی بودن می کردند و یا از روی جو ؛و با این موج و استفاده از تریبون های رسانه ای طیف مذهبی به مخاطبینی دست پیدا کردند و برخی نوشته هاشان را هم شما در سایتتان قرار دادید،پس از هیچگونه معتلی با رکیک ترین مقالات به آقای احمدی نژاد نقد و انتقاد نکردند بلکه مردمی را مورد تمسخر قرار دادند که طبق مبانی که از حضرت آقا در اختیار داشتند نزدیک ترین فرد به این مبنا را انتخاب کردند اما همین به اصطلاح وبلاگنویسان مذهبی (که البته بنده با خواندن همان یک مقاله پی در عدم فهم مساله ساده لوحی آنها شدم و نیز جو زدگی) دلایل ذهنی خودشان را در قالب یک مشت کلمه پس و پیش که از یک متن بصیر فقط بصیرتش کم بود!یعنی صرفا متن بود به عموم جامعه هم نسبت دادند و نه بطور تلویحی که آشکارا دلیل رای دادن به نزدیک ترین فرد به مبانی امام جامعه را جهل و کم سن و سالی رای اولی بودن خواندند

حالا بنده هم چیزی نوشتم و برای شما ارسال کردم و طبق معمول که بچه حزب الهی ها سانسور میشن،شما هم نظر بنده رو غیر قابل انتشار دونستید؛شما اگر درود بر آمریکا رابنویسند را حذف نمی کنید اما....

این اشتباه است که کسانی که مبنای تشخیص ندارن همانند خوارجی هستند که مبنای تشخیص ندارند و هر روز بر در خانه ای گدایی می کنند؟یک روز برای علی شمشیر می زدند و روزی همان علی را ترور کردند؟
شاید هم نظر بنده را به خاطر باز خوانی تفکرات اسلامی حذف کرده اید
یا شاید به خاطر بیان اعتقادات و نقد اکبر گنجی؟

دوستان همه بدانند آنهایی که امروز احمد نژاد را سنگ می زنند همان کسانی اند که آنرا تا آسمان هفتم بالا می بردند
خود بنده هر سه دوره به ایشان رای داد ه ام و اصلا پشیمان نیستم چون به احمدی نژاد رای ندادم بلکه به نزدیکترین فرد برای اجرای فرامین خط امام رای دادم
بنده اگر الان هم سوال کنند که حالا توی سه دوره قبل به کی رای می دادی؟باز هم می گم نزدیکترین فرد به تفکرات امام

تفکرات امام:ولایت فقه ،دوستی با دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خدا
امروز کسانی که ذره ای گراش به غیر از این موارد داشته باشند در خط امام نیستند
یاحق

دیگه مهم نیست روی سایت بزارین یا نه
http://sahifehemam.persianblog.ir (445084)
 
سعید
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۷:۵۴
بر هر چی سانسورچی حرف بچه حزب الهی ها از جمله سایت الف و دارو دسته هاش ؛صلوات.
اوه آقایون سکولار ببخشند می خواستم بگم هورا.هیپ هیپ هورا

احتمالا اگه می نوشتم نه غزه نه لبنان ....نظرم تایید میشد!

هر کی با هرچی دوست داره محشور میشه
برخی با اماما برخی هم با اوباما (445202)
 
سخن تازه
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۱:۳۷:۱۶
محمود دوستت داریم! (445391)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۱۷:۰۳:۴۶
بیهوده تلاش نکن. خدا همه را به راه راست هدایت نمی کند افراد باید لایق توبه باشند. قران می فرماید برخی بر کفر خود اسرار می ورزند. (446127)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۸ ۰۸:۱۹:۰۹
درسته (446374)
 
م كريما
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۰۹:۵۱:۵۶
صد البته هيچ وقت امام امت انتخاب مردم را زير سوال نمي برد!
و صد البته كه آقاي احمدي ن‍ژاد آن روي سكه را هم به مردم نشان داد كه قدرت با ايشان چه كرده است!
و البته بنده نيازي به توبه ندارم چون به آقاي رضايي رأي دادم! هم از فتنه ناشناخته گريختم و هم آب به آسياي جريان فعلي نريختم. (444939)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۸:۰۷
عیب او مهر و وفا و مردمی ............. عیب او صدق و ذكا و همدمی

كمترین عیبش جوانمردی و داد................... آن جوانمردی كه جان را هم بداد

صد هزاران جان خدا كرده پدید .......................... چه جوانمردی بود كان را ندید

من به دکتر احمدی نژاد رأی دادم و به دکتر عزیزم هم افتخار میکنم. ای کاش ذرّه ای از غیرت و وطن پرستی دکتر عزیز توی بعضی ها وجود داشت، اونوقت نمی اومدن وقتشوننرو به نوشتن یک مشت اراجیف تلف کنند. مطمئن باشید کسی براتون ترّه هم خرد نمیکنه. (445339)
 
بی بصیرت
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۰۹:۵۵:۴۱
من به احمدی نژاد رأی ندادم ونیازی به اعلام برئت ندارم اهلش نبود ظرفیتش را نداشت.یک روز علامه جعفری (ره)در دانشگاه ما سخنرانی میکرد گفت خدایا قبل از آنکه امتیازی پولی مقامی به ما بدهی اول ظرفیتش رابده.کلوخ زراندود بود. اما نگارنده مقاله فرموده اند که رقیبان ایشان امتحان پس داده بودند بله درست است کسی که از عنفوان جوانی فرمانده سپاه بوده وسربلند شده است امتحان پس داده ولی همه می گفتند آدم خوبی است ولی رأی نمی آورد پس به این آقا رأی دادند
یار مفروش به دنیا که بسی سود نکرد آنکه یوسف به زر ناسره بفروخته بود. فرمو دهاید اگر موسوی یازده روز قهر میکرد آشوب بر پا میشد پیشداوری کرده اید توبه تجویز میشود روزی سه بار بعد از نماز.
آنرا که بصارت نبود یوسف صدیق
جائی بفروشد که خریدار نباشد (444944)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۰:۰۴:۱۸
اگر موسوی بود که دیگر قهر و آشتی وجود نداشت. هرچه بود آشتی بود آن هم فقط با آمریکا و انگلیس و اسراییل! (445558)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۰:۰۸:۴۳
اگر موسوی بود که دیگر قهر و آشتی وجود نداشت. هرچه بود آشتی بود آن هم فقط با آمریکا و انگلیس و اسراییل! (445560)
 
محمد رضا باقری چالوپلی
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۱۷:۱۵:۰۳
زمان همین اصلاح طلبان هم سفرای ارا در زمان هاشمی قهر کردند ورفتند در زمان خاتمی هم شورای حکام با اجماع پرونده اییران را به شورای امنیت فرستاد ودر زمان موسوی هم ایرا ن به المپیک لس آنجلس نرفت حالا با کی آشتی بود باید از کسانی پرسید که در زمان انها در پناه اقتصاد دولتی رشد کرده اند . (446138)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۲۱:۴۷:۴۴
بهتر از آشتي با كومور و بوليوي و ونزوئلا و اينجور كشورهاي پهناور و فوق صنعتي و فوق پيشرفته و جهان صفرمي و...است (446258)
 
رستم شجاعی مقدم
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۰۹:۵۷:۰۷
جناب اقای فرقانی اصل اصالتها هستند و این من و شما هستیم که نباید دست از درستی ها برداریم , اگر جای شما بودم با صراحت از ملت ایران عذر خواهی میکردم و رمز بزرگواری را در پذیرش اشتباه و مسئولت دنیائی و اخروی خود می دانستم.
مگر طول حیات یک انسان چقدر میتواند باشد و فرصت چند اشتباه اینچنینی دارد ؟
مگر نفت تا چه زمانی میتواند با چنین نرخی به فروش رود که من و شما بتوانیم ناکارامدیها را با فروش این سرمایه بپوشانیم؟ مگر تاریخ و مورخان خوابیده اند که با چنین توجیهاتی بتوانیم خود را تبرئه کنیم ؟
میدانید که با روی کار امدن این گروه چه فرصتهای بزرگی از این ملت گرفته و سوزانده شده است؟ میدانید که چه امیدهائی بر باد رفته است ؟ میدانید چه پولهائی به ستاد تبلیغاتی این گروه که حدود هفت سال است همانند ده روزه منتهی به انتخابات فعال است سرازیر شده است؟
میدانید پناه بردن در قرن بیست و یکم به رمل و اسطرلاب چه معنی دارد؟و....
درست فرموده اید چنین عملی توبه ندارد اما نه از جهت اینکه خدا توبه پذیر نیست بلکه خدا به کسانی که به عمد چنین خطائی را مرتکب شده باشند فرصت توبه عطا نمی کند (444946)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۲:۲۵
\"اگر موسوی رئیس جمهور بود و 11 روز قهر می کرد چه اتفاقی می افتاد؟حتما کشور به آشوب کشیده می شد\"!!!!!شما نوستر اداموس هستين كه پيشگوئي ميكني؟كاش انقد زمين وزمان رو بهم نميبافتين وهركار رئيس جمهور ميكرد لاپوشاني كنين!اصلا ببينين احمدي ن‍ژاد شمارو قبول داره و حرفاتونو؟ (444950)
 
حمید علی زاده
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۸:۴۷
واقعا خنده دار است
کسانی به ما سرزنش می کنند و بخاطر حرکات این روزهای احمدی نژاد ، انسانهای مومن را مورد تمسخر قرار می دهند که خود ، دوسال است کشور را به بازی گرفته اند
اگر احمدی نژاد در تاریخ 28 فروردین 1390 در برابر حکم رهبری ایستاد
آنها ، در تاریخ 23 خرداد 1388 در برابر قانون ، مردم و رای مردم ، و رهبری ایستادند و هشت ماه کشور را به اشوب کشیدند و از سوی برخی افراد در خطبه های نماز جمعه حمایت شدند
سردمداران آنها که از روش فاشیستی میرحسین موسوی در این دوسال حمایت کرده اند
حق ندارند به مردم پاکدل و با ایمانی که به خاطر رفتارهای احمدی نژاد ، قبل از دوردهم ، به وی اعتماد کرده بودند ، سرزنش کنند
شخصیتهای این سوی میدان ، مانند آیت الله جنتی ، آیت الله مصباح و ... همگی به محض آنکه دیدند آقای محمود ، از خط رهبری بیرون رفت ، علیه او موضع گرفتند
اما افرادی چون آقای ه ، که همواره از اغتشاشات میرحسین موسوی حمایت کرده و هنوز هم اورا فرزانه می داند
او حق ندارد دیگران را زیر سوال ببرد
تفاوت صداقت شخصیتهای این سوی میدان ، با آن سوی میدان ، بسیار روشن است
آنها ، هنوز هم از رفتارهای ضد قانونی میرحسین حمایت می کنند (444958)
 
محمدی
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۸:۲۶:۰۳
جناب آقای علیزاده
سلام
نمیدانم چند سال دارید و چه مدتی است که طرفدار 2 آتشه حزبی خاص با چهره های شاخصی چون مشایی و بقایی و رحیمی و ... شده اید و اصولا این طیف چه مدتی است که پر و بال گرفته است.
اگر بنیانگذار جمهوری اسلامی میگوید : (اقای ه زنده است تا انقلاب زده است) و یا رهبری میفرمایند : ( هیچکس برای من آقای ه نمی شود)
و یا وقتی آقای ه رئیس مجمعی است که از طرف رهبری انتخاب میشود.

لطفا عملکرد بزرگان را با بی بصیرتی زیر سوال نبرید و اندکی دیگر صبر نمایید تا این غبار بخوابد و بعدا قضاوت کنید که در طرفداری از چه کسی باید جان فدا کرد و در مخالفت با چه کسی باید بصیرت پیشه کرد؟
یاد اوری میکنم که وقتی آقای ه دوش به دوش سایر بزرگان برای برقراری این نظام فداکاری میکردند ، دوستان و همفکران شما آنان را اشوب طلب و همراه و دوست انگلیس و امریکا می پنداشتند . حال پس از گذشت آن دوران سخت بار دیگر در تلاشند بزرگان نظام و مراجع و علما و دانشگاهیان و روشنفکران را به گونه ای دیگر از هم دور نمایند و خود میدانداری کنند و جریان انحرافی خویش را در این غبار پنهان نمایند. که به امید خداوند بار دیگر شکست را تجربه خواهد داد. (445308)
 
11111
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۳:۰۹
احسنت.---------کاملا با حرفات موافقم.-----------////////////میزان حال فعلی افراد است////////////.------------«««««««مرگ بر ضد ولایت فقیه»»»»»»» (445434)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۹:۰۶:۴۴
حید جان،
سیاه سیم زراندود گر به بته برند
خلاف آن به در آید که خلق پندارند.
حالا که سیاه سیم زراندود از بته ازمایش بدر آمده و نمره مردودی گرفته شما چرا باز هم میخواهی عقده اشتباهاتت را بر سر موسوی و دیگرانی که هشدار سیه سیمی داده بودند خالی کنی؟ بهتر نیست بجای محکومیت پیران انقلاب،اندکی به افراطیگریهایی که در حمایت از ظاهرسازان انجام دادید فکر کنید و سپس به انچه خدا و رسولش گفته اند عمل کنید. (445541)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۴:۵۳:۵۷
الف جان خواهشا جواب من را نسبت به اقای علیزاده نمایش بده.
بله،اقای اقای علیزاده .
موسوی اشتباهاتی کرد اما به پای اقای احمدی نژاد نمیرسد ما که حامی هتشمی هستیم نمیگوییم موسوی درست عمل کرد اما میدانستیم از همان اول که مشایی و انجمن حجتیه یک ارتباطی وجود دارد که به اقای احمدی نژاد خط میدهند
اقای علیزاده رئیس جمهور قبل از اقای موسوی جلوی رهبری و نظام ایستاد و ان شب شب مناظراتش بود
شبی که رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری و فرزندانش را به خاک مذلت کشاند و هاشمی را کوچک ساخت (445717)
 
مينا
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۰:۲۴:۴۲
بار اول كه اين جناب راي داديم نميدانستيم كه روزي ايشان با تفكرات القا شده امثال م و غ و... در مقابل رهبري نظام قرار ميگيرد. واقعا كه صد هزار بار توبه! (444975)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۶:۱۹
عاقل آنست که اندیشه کند پایان را
مضمون فرازی از سخنان حضرت علی به ذهنم متبادر شد که فرمود:
نهایت کارها را همه میبینند، ولی دوراندیش در ابتدا و ساده اندیش وقتی همه چیز تمام شد (445150)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۰:۴۰:۲۵
الف :کافی است لحظه ای تامل کنید.اگر موسوی رئیس جمهور بود و 11 روز قهر می کرد چه اتفاقی می افتاد؟حتما کشور به آشوب کشیده می شد.بنابراین انتخاب احمدی نژاد را باید نسبی دید.

پاسخ: الف عزیز بهتر است به جای گمانه زنی اندکی تاریخ را مطالعه کنی و به سوایق افراد در سخت تر روزهای مملکت توجه کنی
البته ما انتظاری نداریم فعلا بگویید انتخاب احمدی نژاد اشتباه بوده ست اما فراموش نکنید 2 سال دیگر باقیست. در این 2 سال آینده به این اشتباه بزرگتان نیز پی خواهید برد.
برادران با بصیرت لطفا سانسور نکنید (444989)
 
Prince
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۷:۱۲:۱۷
دوسال یرای چی صبر کنیم؟
شما هم بهتره به جای گمانه زنی تاریخی اندکی مطالعه کنی.
احمدی نژادی های تواب!!!!
خنده دار ترین چیزیه که شنیدم. کجاست به ما هم نشون بدید؟؟
نکنه مثل همون جریان انحرافیه که تا حالا با زور و ... سه نفر بیشتر براش پیدا نکردید.
آره منم می تونم به موسوی رای داده باشم و حالا هم ژست بگیرم بله من به احمدی نژاد رای دادم و حالا پشیمونم.وای وای! چرا من گول خوردم؟
متاسفانه این جور چیزا کنتور نداره که.
دور اول به احمدی رای ندادم و سال 88 این اشتباه و جبران کردم. با افتخار اعلام می کنم رای من احمدی بوده و هست و خواهد بود. (445264)
 
زرگرزاده از تبریز
۱۳۹۰-۱۰-۰۹ ۱۸:۵۸:۳۶
سپاس از شما. من هم دقیقا نظر شمارا دارم با این تفاوت که هر دو دوره من به جناب آقای احمدی نژ اد رای داده ام . (581078) (alef-11)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۱:۲۷:۲۳
شما که تاریخ دان هستید مگر نمیدانید که میرحسین هم مدتی با قهر کرد و شما که ویل دورانت هستید مگر جمله امام را از یاد برده اید که : \"اگر اندک خدمات شما نبود ......\" (445386)
 
شهروند
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۰:۴۶:۴۵
من كه از اول با مطالعه وتحقيق به آقاي احمدي نژاد راي ندادم و از كرده خودم هم بسيار خرسندم بنابراين پيش وجدانم و خداي خودم سر بلندم كه در مسير اشتباه گام بر نداشتم (445000)
 
شهروند تهرانی
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۷:۴۲:۲۲
سلام به همگی من متولد 1358هستم 10سال اول زندگی نسل من در اشوب بود گریه جنگ خون از 10 سال اول زندگی هیچی نفهمیدیم 10 سال دوم زندگی ما در بحران بود دوران رکود اقتصادی دوران امر به معروف و نهی هز منکر شلوار جین ممنوع.استین کوتاه ممنوع.10 سال دوم زندگی هم فقط توهین بود و ترس.10 سال سوم زندگی ما تشکیل شده از دعواههای سیاسی و تحریم و سهمیه بندی گرانی از همه یک سوال دارم ما کی زندگی کنیم.ما کی عشق بورزیم.ما کی یک روز راحت بخوابیم.مگر من من نوعی از این دنیا چی می خواهم .به خدا فقط ارامش ارامش ارامش (445766)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۱۸:۳۳:۳۰
به امید انتشارتوسط الف

چقدر با صداقت سخن گفتی. شما همین الان هم زندگی می کنی. می دانم به کیفیت زندگی اشاره داری . یعنی به مولد بودن ،به شکوفا شدن، به رسیدن به مقام انسانی.
ارامشی که می فرمایید مفهوم پذیرفته شده ی \" سلامت \" هست یعنی ایجاد تعادل در ابعاد سلامت
(سازمان بهداشت جهانی سلامتی را این گونه تعریف می‌کند: آرامش جسمی، ذهنی و اجتماعی و تنها به عدم وجود بیماری یا نبود ضعف و سستی مربوط نمی‌شود.)
بنابر این بایستی مفهوم سلامت را سیاستگذار و مردم فهم نمایندو حقوق خود را درک کنند و به دنبال ایجاد عملی ان در جامعه باشد .پس آرامش را شاید بتوان فرایندی دوطرفه ارزیابی کرد . اگر شعور جمعی رشد نکند که به دنبال کدام حقوق است آرامش را هم تجربه نمی کند. (446190)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۰:۵۶:۲۳
اگر مردم مسلمان به حکم خداوند روز عيد فطر افطار ميکنند دليل پشيماني از روزه ي رمضان نيست . بلکه زمان و وظيفه تغيير کرده .
امام راحلمان و رهبر گرامي نيز بارها تصريح کرده اند که ميزان حال فعلي افراد است.
اگر صد بار ديگر زمان ما را به خرداد 88 برگرداند همان تکليف را ( با فرض همان شرايط ) انجام ميدهيم.
و اگر صدبار هم ما را به زمان غمبار فعلي برگرداند با قاطعيت تمام از لجبازي ها و مسخر منحرفين بودن هاي اين آقاي احمدي نژاد برائت ميجوييم و اگر لازم بيايد ... .
پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملکت شما آسيبي نرسد. (445014)
 
سورنا
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۰۷:۴۲
واقعا این نظر در نوع خود شاهکاریست که به تنهایی طرز تفکر این آقایان و معنای تکلیف و وظیفه و شرع و.... را در نظر ایشان صریح و رک و پوست کنده نشان میدهد.مرحبا دست مریزاد... (445080)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۴۱:۱۶
برادر بزرگوار به نظرم شما متوجه هیچ کدام از 3 بطن قضیه نشده اید .
بطن اول اینکه اگر پی گیر بودید و رای شما از سر تامل و اینده اندیشی بود باید این روز را میدیدید .شما رای می دهید برای فردا .نه برای امروز .اگر این طور باشد که بررسی صلاحیت اصلا معنا ندارد .صلاحیت را بررسی مکی کنند که فردا گندش در نیاید
الف که نظر قبلی مرا منتشر نکرد حالا این پاسخ را منتشر کند (445109)
 
حسین
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۱:۳۱
آقا محمد! مشکل شما و امثال شما اینستکه خیلی دیر به کنه مسایل و نیت افراد پی میبرید. آنوقت مجبورید متونی شبیه همین مقاله را به نگارش درآورید. بایستی گفت که شما عزیزان به کمی \"بصیرت\"، البته از نوع اصلش نیاز دارید. (445252)
 
اسماعیل مرتضایی
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۲۱:۰۱:۲۲
میزان حال فعلی افراد است :
سوال : حال افراد نسبت به ایمان به خدا . ایمان به استقرار یا عدم استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی . یا تغییر دیدگاه
سوالی که هرکس به فرا خود حال خود جوابی برای ان دارد .
یقیننا میزان افراد از دیگاه اسلام و مراجع اسلام تقوا و ایمان انان به اسقرار اسلام وعدالت و در جامعه است . و بحث ولایت افراد صالح نیز در طول این این مقولات قرار دارد .

بنده پس از سالها زندگی و شرکت فعال در مراحل مختلف انقلاب (با امر حقانیت نظام ) فهمی را که شما از تکلیف می کنید ندارم ایا گمان زنی نسبت به سخنان رهبر
انجام تکلیف است
وَمَا يَتَّبِعُ أَكْثَرُهُمْ إِلاَّ ظَنًّا إَنَّ الظَّنَّ لاَ يُغْنِي مِنَ الْحَقِّ شَيْئًا إِنَّ اللّهَ عَلَيمٌ بِمَا يَفْعَلُونَ  (یونس / 36)و بيشترشان جز از گمان پيروى نمى‏كنند گمان به هيچ وجه از حقيقت بى‏نياز نمى‏گرداند آرى خدا به آنچه مى‏كنند داناست

ایا رهبر معظم انقلاب انتخاب فردی را تکلیف نمود .
دفاع بد اقایان از ولایت بدترین حمله به این جایگاه است .
مگر اقا نفرمودند هیچکس از رای من اگاه نیست .
در خصوص دفاع از دولتها :ایشان در انجام امور محوله به دولتهای پس از جنگ در کدام مورد مساعدت و کمک ننمودند
عزیزان تکلیف در خصوص ظن و گمان نیست در خصوص حکم صریح است
مثال :
امروز شرکت در جنگ و دفاع از نظام از اهم واجبات است .
در این مورد ادای تکلیف شده

ضمنا سعی کنیم ظن و گمانهای خود را به پای بزرگان ننویسیم که البته ظن و گمان امری نگوهیده است (445803)
 
حمید
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۰:۵۶:۴۷
پس بنده از اقای احمدی نژاد اعلام برائت می کنم. هرچند به ایشان رای هم نداده بودم. البته این دلیل ان نیست که به جبهه مخالف می پیوندم بلکه هر دو را مثل دو تیغه قیچی می بینم که بعلت خود خواهی سعادت ملت و کشور را دارند می برند. خداوند انشاالله مملکت را از شر نفس اماره این ها حفظ کند. (445015)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۰۸:۲۱
طبق گفته خودتان \"پشیمانی و حسرت از اعمال گذشته\" ما و شما هم که عالی مقام نیستیم توبه چرا تا رویمان سنگ پای قزوین است! (445026)
 
محمدعلي اميني
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۰۸:۵۵
ببخشيد ميشه بفرماييد كي توبه كرده كه الان اين آقاي نويسنده پيشنهاد داده نبايد توبه كرد؟
شما قبلا يه اشتباهي درباره آهستان كرديد و تيتر نوشته اش رو عوض كرديد . اون بنده خدا هم چند بار توضيح داده كه اصلا توبه اي دركار نبوده و متنش توبه نامه نبوده.
حالا يكي اومده جواب داده كه نبايد توبه كرد!! (445027)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۱۲:۱۷
الف نیوز

ما می بایستی از تحلیل واتفاقات درس عبرت بگیریم ونه اینکه دنبال این باشیم که خودمان را توجیه کنیم

!- می بایستی تحت تاثیر کروههای افراطی نیافتیم امروز ضربه آنها را در دولت واطرافیان رئیس جمهور می بینیم

2- نظر افرا زحمت کشیده وبا تجربه را بدانیم واز نظرات انها حداکثر استفاده را بکنیم نه اینکه برادری هرچند مومن که مداح اهل بیت است یک باره در مورد انتخاب ومسائل سیاسی صحنه گردان شود ویا علمایی که درزمان امام ترجیح میدانند کار علمی بکنند وحتی در شرایط بحرانی زمان امام هیچگاه در سیاست دخالت نمی کردنند یکباره خود وارد میدان شده وطلبه به تمام شهرها فرستادنند تا جهت آ قای احمدی نژاد تبلیغ کنند و آبروی رقیب آقای احمدی نژاد را که از نزدیکترین یاران امام وشناسنامه انقلاب در نیم قرن اخیر است را به باد تاراج بدهند


3- کارهای خلاف ومقابله با قانون و خود ودولت خود را امام زمانی معرفی کردن وهاله نور دیدن و بی حساب وکتاب خرج کردن که صدای دیوان محاسبات را هم درآورد مربوط به امروز نیست بلکه فضای سنکین کشور وبا توجیه اینکه دولت مورد حمایت ویژه رهبری است را از نقد وبرخورد با آن منع گردید وشاید عزلت یازده روزه نعمتی بود که جهره ها رامشخص کرد

4- امروزه مشخص میکند که هاشمی بیخود نبود که نزدیکترین فرد به امام بود و رهبری هم گفت هیجکس برای من هاشمی نمی شود نامه او به رهبری و تذکرات او در مورد آقای احمدی نژاد نشان داد که او چه مقدار آینده بین وتیز هوش است و بی جهت نبود که مکتب ایرانی وآقای امیری فر چه مقدار تلاش کردند که او راس مجلس خبرگان نباشد و بعض دوستان ناآگاه هم در زمین بازی مکتب ایرانی غرق شدن کسانی که امروز آین جریان را شبه فراماسونر وانحرافی میدانند

شرط عبرت این است که گذشته راجبران کنیم (445030)
 
حسین. گ
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۱۵:۴۳
در متن بالا برای این که از واقعیت فرار شود مغلطه شده و حسرت نخوردن از گذشته و ... مطرح شده است. آقایان آسمان به زمین نمی آید اگر یکبار هم که شده به اشتباهتان اعتراف کنید. طلحه و زبیر رو هم در همه جا که قافیه به تنگ آمد استفاده نکنید. چون دیگه خیلی بی مزه شده. (445035)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۳۲:۴۰
اختلاف بین دولت و مجلس در همه کشورهای دموکراتیک وجود دارد فقط فرق کشور ما اینه که هوچی گری ها بیشتره . دلیلش هم تعداد زیادی از افرادند که پشت در خانه ی اختلافات منتظرند تا رخنه کنند. (445041)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۳۳:۵۶
ميگن يه آدم پررو داشت ميرفت خونه كه زمين خورد براي اينكه پيش مردم كنف نشه تا خونش زمين خيز رفت . (445043)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۵۲:۱۰
مردم مستضعف کاری نداردکه طرف چه فکر می کند به این فکر می کند یکی از مسوولان توانسته به طورنسبی برخی از زخم های آنان رامداوا کند واقعا چه قدرآدم باید بی انصاف باشد که کسی راکه برای رضای خدابه مردم خدمت کردبایدراندواز اوتوبه کردآیا کارهایی که کرده
ماندگار است از نویسنده محترم می پرسم به دور ورش نگاه کند ایا انسان معصومی می بیند انسان ممکن الخطا است حالابایک کارنسنیجده نباید حدادیان شویم کمی صادق تر باشید
اگر صداقت دارید این اظهارنظر راحذف نکنید اگر هم حذف کردید تحمل دوکلمه حرف حساب راندارید
خوارج به زعم خود اگر کسی راکه گناه کند کافر می دانند (445065)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۵۴:۵۲
آقایان الآن تکلیف چیست درست است است که آماده بخدمت و گوش به فرمان ولی ایستاده ایم ولی واقعا الان تکلیف چیست ؟؟
کسانیکه تا دیروز ما را ملامت میکردند بخاطر حمایت از آقای احمدی نژاد حالا مسخره میکنن و همین اعداد و ارقام اظر من الشمس آقایان را به رخ میکشند که شرکت جهانکردی فلان و کیش اینطوری و خهمایش ایرانیان آنطوری و .... تکلیف چیست اینکه هرکس خود را تبرئه کند که نشد کار سکوت کنیم تایید کنیم یا نفی دم خروس به این عریض و طویلی را کجا چال کنیم از طرفی ماهم شریک این جماعت دنیادوست مقام پرست نشویم (برائت سرجای خودش ) واقعا اقدام عملی باید چیکار کنیم ؟ (445066)
 
پسر خاله
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۰۰:۴۴
با سلام
دوستان نظرات متفاوتی دارن
باید اعتراف کنم من دوبار به آقای احمدی و یک با به موسوی رای دادم و هر سه بار هم در انتخابم اشتباه کردم اما هدفم آبادی وطنم بود
بنی صدرم رای مردم را داشت ولی عاقبتش....
احمدی بد مدیری نیست ولی اشکال کار اونجاست که مقدس شده بود تا الان که کارد به استخوان رسیده مدیر سیاسی نباید مقدس بشه چون اشتباه میکنه که نیاز به انتقاد و تذکر و حتی برخورد داره که احمدی از برخورد بی نصیب بوده به برکت حمایت مقام معظم رهبری (د)
باید مصلحت و حق را در حال حاضر در نظربگیریم مجلس به عنوان نماینده مردم برخورد لازم را انجام بده و قوه قضائیه استلال عمل داشته باشه و جز خدا از کسی نترسه
اگر امروز به وظیفه خودمون عمل کنیم فردا پشیمون نمیشیم

امید وارم نظرم منتشر بشه حتی با سانسور متشکرم (445073)
 
بدنبال حقیقت
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۰۲:۱۲
نشانه های زیادی وجود داشت که احمدی نژاد با ارمانهای اصولی واخلاقی اسلام وولایت فقیه فاصله داشت اما چشمها بسته شد شاید باید گفت چشم بسیاری انگار سحر شد وان هتاکیها ودروغ پردازیها و کسب ارا به هروسیله را ندید وسواستفاده از اموال عمومی و حمایتهای غیر اصولی داوران شورای نگهبان را کوچک شمرد . انها که چشم بستند وایشان را انتخاب کردند قطعا باید توبه کنند . (445075)
 
قاسمی
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۰۷:۰۱
ازموضع اخیر ایشان احمدی نژاد بسیار گله مند هستم ولی انصاف نیست اورا در ردیف افراد ضد انقلاب قرارداد العان هم از سه رقیب دیگر ولایت پذیر تر است (445078)
 
سعید
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۰۸:۲۳
به احمدی نزاد رای دادم چون در دولت اول موفق بود ولی متاسفانه یک عنکبوت دور او تار تنید و مغرورش کرد و احمدی نزاد عوض شد.تنها کسانی که از نظر من از انقلاب تا الان یک رنگ بودند علما و مراجع هستند (445082)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۱۹:۰۱
امیدوارم سایت وزین الف سانسور ننماید

واقعا آدم نمی داند که از دست چنین تحلیل هایی به کجا پناه ببرد
احتمالا این قضیه قهر 10 یا 11 روزه ایشان هم به اصلاح طلبان و خاتمی وموسوی...باز می گردد
از این مسائل برای خود حربه ای درست کرده اید وخود را علی می دانید ودیگران را با وعیار طلحه وزبیر می سنجید
اصلا چه کسی به شما اجاز داده که چنین بی پروا بر دیگران بتازیدو آنان را منافق بدانیدوتنها خود را بر مدار حق بدانید.
چنین قرائتهای من در آوردی شما ثمره ای جز نفرت از دین و ریاکاری نداشته است.
زمانی مسابقه بین جناب اصولگرایان برای تعریف و حمایت های غلو آمیز از احمدی نژاد در گرفته بود از هر حرکت درست ونادرست ایشان تعبیر به حماسه ها میشد و رسانه به اصطلاح ملی هم به آن رنگ ولعاب های عجیب وغریب میدادکه البته فقط به درد عوام می خورد گویا ایشان تنها منجی و راننده لوکوموتیو انقلاب و ایران است و هر که با ایشان نیست منافق وخائن و ...است اما گویا راننده لوکوموتیوتان به مولود ناخلفی تبدیل شده که خود بر نمی تابیدش (445090)
 
عبداله عبداللهی
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۲۸:۳۷
آقای فرقانی :باید توبه کرد زیزا
بعد از اتفاقات اخیر و آشکار شدن نتایج اقدامات چند ساله احمدی نژاد خصوصاًنظرات ایشان در مورد روحانیت به نظر می رسد مشکل اصلی گروهی که تا کنون با منتقدین و مردم معترض از موضع کلنگی و برخوردهای غلاظ و شداد رفتار می کردند زیاد شده زیرا از طرفی مجبورند برای تنبیه جناب رییس دولت انتقاداتی را مطرح نمایندکه قبلاًعیناًتوسط موسوی و کروبی بیان شده است (البته طبق روال معمول آن آقایان از ادبیات محترمانه تری نسبت به این منتقدین جدید برخوردار بودند .کافی است به سخنان آقایان مصباح که احمدی نژاد و گروهش را زمینه بروز بابیه جدید دانسته وفرمانده سپاه که موضوع جن و رمال را مطرح کرده وسخنان خاتمی و صدیقی و علم الهدی امامان جمعه و از همه مهمتر و بالاتر مرشد اعظم سعید حدادیان در مورد عورت و... مراجعه کنید تا ببینید اینها چه گفته اند و موسوی و کروبی چه )و از طرف دیگر به این سوال مقدر جواب دهند چرا به منتقدین قبلی بخاطر همین حرفها فحش داده و به زندانشان افکنده اند .
این یکسانی موارداشکال از رییس دولت، آدمهای عاقل (آنهایی که چشمانشان را به امید باز بودن چشمان یک نفر نمی بندند و خود هم از عقل خداداد بهره میبرند و برای افعال آدمی صرف نظر از اینکه چه کسی مرتکب آن شده ذاتاً حسن و قبح قائلند ) را به این پرسش رهمنون میسازد اگر آن انتقادات درست بود چرا با منتقدین برخورد شد و اگر غلط بود چرا الان خود همانها را مطرح میکنند؟ سوال مهمتر این است که مگر میشود این اشکالات صحیح باشند و یک شبه بوجود آمده باشد.همچنانکه یکی از فرماندهان ارشد سپاه از دانستن این موضوعات از شش سال پیش سخن گفته است ،ارتباط با رمالها و فساد اقتصادی یاران اصلی و نزدیک احمدی نژاد (که بقول مصباح او را سحر کرده اند )همچنین مخالفت با ولایت فقیه و روحانیت و ...اعتقاداتی نیست که یک شبه پدید آیند که حال مدعی شویماینان همچون طلحه و زبیر قبلا چنان بودند و بعد چنان شدند (خدا را شکر ما طلحه و زبیر داریم و هر وقت با کسی دشمن شدیم بجای نقد عالمانه او و خود، با اعطای یک لقب طلحه ای و یک عنوان زبیری مساله را تمام کرده و علی و نفس خود را از گزند پرسش حفظ می کنیم )
برادر من ، گیریم موسوی با قصد و نیت بد آن انتقادات را گفته، چرا ما علیرغم وجود اینهمه همه اشکالات در آن فرد با او ،همرا ه شدیم و فقط زمانی که این جریان پاچه ما را هم گرفت با آن درگیر شدیم ؟
در ضروت و وجوب توبه همین بس که بزرگان با این باند ی که مدعی فسادی اویند برای حذف رقیب مماشات کرده اند در حالی که رقیب هم فقط به همین فساد معترض بود و اگر بزرگان با این فساد برخورد میکردند امثال موسوی حرفی برای گفتن نداشتند .آقای فرقانی آقای توکلی و آقایان .. .صورت مساله این نیست که موسوی و کروبی بدترند صورت مساله این است اگر با این گروه و باند برخورد میشد وبزرگانی از نظام حامی آنان نمی شدند اصلاًجنبش سبزی بوجود نمی آمد که نیاز به زندان و ...باشد
امروز هم دیر نشده صادقانه با مردم بگویند(ملهم از بیان آقای توکلی در مورد یارانه ها ) اشتباه کردند و جبرانش می کنند این معنای واقعی توبه است عذر خواهی از مردم هم هبه ما برای جبران اشتباهشان ! (445096)
 
منصور
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۳۷:۵۰
از این مقاله و پیام خوانندگان چیزی جز اینکه این دولت هم با از دست دادن فرصتها چیزی جز خراب کردن اوضاع اقتصادی و سیاسی و اجتماعی در بر نداشته لطفا با توجه به امکانات موجود مانند فروش نفت با قیمت بالا از 100 نمره نمره ای به این دولت بدهید تا مقبولیت ان نزد همه حداقل خوانندگان سایت الف مشخص شود. (445105)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۰:۲۹
اداره مملکت رئیس جمهور میخواهد و مردم پس از یک بار تجربه ی احمدی نژاد باز اورا از میان نامزدهای مختلف انتخاب کردند. و میزان رای مردم است.
نه احمدی و نه بالاتر و نه دیگران معصوم نیستند و حتما خطا می کنند.
از سوی دیگر مملکت قانون اساسی دارد همانگونه که می توان یک وزیر را استیضاح کرد می توان رئیس جمهور را نیز استیضاح کرد. آقای احمدی نژاد نهایتا دو سال دیگر رئیس جمهور هستند اما اگر مجلس می بیند مشکلات اساسی در اداره کشور بوجود آمده با استقلال رأی کامل وارد مرحله استیضاح شود. (445116)
 
خط انقلاب
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۱۳:۳۶:۳۹
مجلس اول خود را اصلاح کند. با دستمال کثیف نمی توان چیزی را پاک کرد. راستی طرح نظارت بر مجلس چرا این قدر مخالف داره؟! (446014)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۸:۱۱
مشکل اساسی ما این است که به همه چیز رنگ و بوی شرعی میدهیم.
کدام ابعاد زندگیمان شرعی است که انتخاب رئیس جمهورمان شرعی باشد که حالا بخواهیم توبه کنیم یا برائت بجوئیم.
انسانهای الهی نیز گاهی در انتخاب های خود اشتباه می کنند چه برسد به مردم.
اکثریت مردم به هر دلیلی تشخیص دادند که احمدی نژاد بهترین گزینه برای اداره کشور است و حق با آنهاست. راه حل هر مسآله ای نیز در قانون آمده است. اگر سیاسیون احساس می کنند که اداره کشور با بحران روبروست طرح استیضاح رئیس جمهور گزینه مناسبی است. چرا حالا بیاییم توبه کنیم. (445128)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۵:۰۸
واقعا برای سیاستی که پدر و مادر نداره شما چرا کاسه داغتر ازآش میشین؟
بعضی وقتها برقراری یک نظام هزینه های گزافی داره که باید پرداخت بشه حالا ممکنه این هزینه شخص رئیس جمهور دکتراحمدی نژاد باشه .

خدایا مرا در دخالت از بطن آنچه که خبر ندارم مصون بدار (445146)
 
سید غلامرضا قاضوی
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۴:۵۳
خداوند سبحان را شکر می کنم که تاکنون خود را ولایت مدار دانسته ام واگر نظر ولایت را شفاف دریافت نمایم آن خواهم کرد که شایسه است ودر انتخابات 9و10 شفاف دریافت نکردم که احمدی نژاد .... وبه همین خاطر هم در انتخابات نهم شخص هاشمی را لایق تشخیص دادم وبعد هم غیر از احمد نژاد را ودر دوران هر ریاست جمهوری تا زمانیکه ولایت تائید کرد ، تائید کردم وکار را بنحو احسن انجام دادم وحالاهم هرچه ولایت امر بفرماید اقدام میکنیم ودر اکثر موارد حتی می توان گفت تمام موارد در نظر رهبری پایدار بوده ام ولی چه باید گفت چه با ما وامسال ما کردند و میکنند . انشالله که همیشه پایدار باشیم وامروز هم نباید از رهبری جلوتر باشیم امروز هنوز احمدی نژاد رئیس جمهمری وماهم باید دفاع نمائیم تا ...... (445149)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۰:۲۶
1-متاسفانه اکثر قشرمذهبی تمامی کارهایشان را با دین گره می زنند وزمانی که اشتباه میکنید باهزار یک فتوا و حدیث ازدین به توجیه آن می پردازید آخر کجای قران انتخاب کردن ویانکردن احمدینژاد مشمول توبه شده .
2- نمیدانم ما نمیفهمیم معنی این بصیرت چیست یا واقعا این بصیرت چیز پیچیده ایست آقای موسوی 2 سال پیش گفت احساس خطر میکند وبا دروغ و توهم نمیتوان مملکت را اداره کرد اما شد بی بصیرت اما آنهایی که به احمدینژاد رای دادند وبا بصیرت نامیده شدند حال با افتخار ازدستگیری رمالان وکف بین ها و جن گیرها از تیم اداره کننده مملکت و دردولت خبرمیدهند ...واقعا بصیرت عجب چیز پیچیده ایست
لطفا ساسنسورنکنید وچاپش کنید (445188)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۴:۵۲
باید عاقل بود وبس (445189)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۹:۴۳
پشيمانم به خدا پشيمانم هر كدام از كانديداهارا انتخاب كرده بودم بهتر از اين آقا بود حداقل مقابل رهبري عزيزمان نمي ايستاد
برادران ولايي كجاييد تور را به خدا به خود بياييد اين آقا به مقام معظم رهبري توهين و بي احترامي كرده اونوقت شماها همه دست روي دست گذاشته ايد
اگه اين كار را خاتمي كرده بود واله حوزه علميه قم كفن پوش مي شد (445191)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۰۹:۵۰:۳۱
خداوند مخاطبین شما را به جوی آب امتحان کرد و همه در مال حرام غرق شدند . اگر کسی سخن علی زمان را نمی شنود اشکال از گوش آنها نیست اشکال از شکم های پرشده از حرامشان است . (445915)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۱۲:۰۸:۰۱
واقعا درست گفتید
اگه اين كار را خاتمي كرده بود واله حوزه علميه قم كفن پوش مي شد (445967)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۴:۱۰
لطفا نظر بنده را بذارين
برادر من شما 8 سال رياست جمهوري آقاي خاتمي اگر يك مورد برخورد اينچنيني با رهبر معظم انقلاب ميدين چيكار ميكردين؟ اوج نجابت برخورد با رهبري در زمان خاتمي بود. كجايند كفن پوشان؟ كجايند كسانيكه به مولايشان بي حرمتي ميكنن و نطق بر نمي اورند؟ كجايند كسانيكه دولت اصلاحات را مخالف آرمانهاي امام و انقلاب ميديدند؟ اينك آرمانهاي امام و انقلاب و شهداء رو اين افراد زير سوال بردند. اينها به قانون اساسي مملكت پايبند نيستند و خودشان را عين قانون و مفسر قانون و رهبر كشور ميدونن. پس كو اين كفن پوشان؟ (445197)
 
خط انقلاب
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۱۳:۴۵:۴۳
در زمان خاتمی به رهبری نامه می نوشنتد می گفتند جام زهر بنوش و معذرت خواهی کن. به بیت حمله می کردند. خروج از حاکیمت می کردن. ... حاکمیت دوگانه را مطرح می کردند. استعفا می دادند اعتصاب می کردند. شما نبودید که به خاطر این که مردم به احمدی نژاد رای دادند گفتید آقا تقلب کرده کخ احمدی نژاد رئیس جمهور بشه؟ پس لطفا در مسائل داخلی حزب اللهی ها وارد نشوید. (446012)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۴:۱۲
خوب شد سایت الف هست وگرنه طرفدارای موسوس جایی رو پیدا نمیکردن که مخالفت خود را به احمدی نژاد نشون دهند (445198)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۲۰:۳۲:۱۷
445198 عزیز خوب گفتی . دقت کن طرفداراش هم کم نیستن ها. دستت درد نکنه دکتر توکلی (446234)
 
نادر
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۶:۴۳
در خصوص رای دادن و توبه از آن ، در منابع جستجو کنید. در سخنان حضرت امام و مقام معظم رهبری. متوجه می شوید که رای دادن تقلیدی نیست و تبعیت از نظر مراجع و حتی رهبری نمی تواند انسان را در رای دادن بریء الذمه کند. اما اگر کسی تحقیق کرد و رای داد و بعدا متوجه خطای خود شد چنانچه در هنگام رای دادن معیارها و اصول درستی انتخاب کرده و فقط مصداق را اشتباه کرده بوده باید برای آینده هشیاری بیشتری بخرج دهد. اما اگر به خاطر غیر خدا ( دشمنی با فلان و فلان یا دوستی با فلان و فلان) رای داده باشد هرچند در مصداق به فرد درستی رای داده باشد باید توبه کند.
اکنون همه رای دهندگان باید به نیتهای خود مراجعه کنند. (445199)
 
عرفان توکل
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۸:۵۲
حداقل این است که شما رای‌دهندگان به احمدی‌نژاد بصیرت نداشتید. اکثر شما امروز همان اتتقاداتی را به او می‌کنید که رقبای انتخاباتی او دو سال قبل به او وارد می‌کردند و البته شما آن‌ها را نمی‌پذرفتید و به خبث طینت آن رقبا منسوب می‌کردید. انتقاداتی چون: قانون‌گریزی، ماجراجویی، پرونده‌سازی علیه مخالفان، خرافه‌پرستی، اتختذ تصمیات خلق‌الساعه و بدون کار کارشناسی، ضدیت با روحانیون، وسیله قرار دادن اسلام و ولایت فقیه ... . یا دو سال قبل بصیرت کافی نداشتید یا قدرت‌طلبانه حذف رقیب را بر حق ترجیح دادید. در هر دو صورت باید توبه کنید. (445204)
 
منصور
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۳:۲۹
بنام خداوند رسواکننده دروغگویان
من ب آقای احمدی نژاد رای ندادم .آقای موسوی را هم امتحان پس داده میدانستم .ما با موسوی برهبری حضرت امام جنگ را مدیریت کردیم و سرفراز تاریخ شدیم.آنان که با دروغ و تهمت فضای را آلوده کردند و جامعه را اربا اربا کردند و توصیه به بصیرت میکنند در حالیکه امروز روشن میشود که خود فاقد بصیرت بوده اند باید به درگاه خدا توبه کنند .
پرسش دارم ز دانشمند مجلس باز پرس
توبه فرمایان چرا خو توبه کمتر میکنند.
امیدوارم چون گذشته پیام مرا درج نفرمائیدو آنرا حذف فرمائید. (445208)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۸:۵۹
به احمدی نژاد رای ندادم اما اتفاقات بعد از انتخابات باعث شد که موقعیت و مال و حتی جان خود را در طرفداری یا بهتر بگویم مقابله با فتنه به خطر بیاندازم اما حال هم میگویم اگر احمدی نژاد با این سیاسیتهایش بخواهد یک روز بیش از دوران ریاست جمهوری اش بماند یا افراد زیر دست خود را چون مشایی به مردم تحمیل کند حتی اگر به اشوب به تمام ایران بیانجامد با او و گروهش مقابله خواهیم کرد ایشان باید بداند مردم ایران شخص پرست نیستند که به ایشان رای داده باشند هر که در مسیر انقلاب گام بردارد مخلصش هستند همچین که پاش رو کج گذاشت دیگه او را چون دشمن اجنبی میبینند ایشان باید از سرنوشت دیگران درس بگیرند و به ولایت قانون و مجلس احترام بگذارند و خارج قلمرو حقوقی خود که مردم به ایشان داده اند و هر گاه که صلاح بدانند حتی با خون و قیام پس میگیرند گام برندارند (445221)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۴۸:۴۰
سلام :
آقای مدیر وبلاک:
برای کسب نظر و یا سؤالت خدائیش این هم جمله است که انتخاب کردی ؟
احمدی نژاد همان شیر است که بود . هیچ چیزی هم عوض نشده فعلاً هم رئیس جمهور رسمی این مملکت است و مورد احترام . وهیچ کس هم حق ندارد از آزادی های موجود طوری استفاده کند که با سئوالاتی که مطرح میکند ، دیگران فکر کنند که آقای احمدی نژاد دیگه کارش بجائی رسیده که هر کسی که بیکار بود و حوصله اش سررفته ویا احیاناً در شرایطی هست که امر برایش مشتیه شده که خیلی میداند . چنین سئوالت را در باره ایشان مطرح کند . آقای مدیر وبلاک که بخودت چنین اجازه ای را دادی . اینرا بفهم که احمدی نژاد رئیس جمهور رسمی این مملکت است ، با همه اختیاراتی را که قانون برایش قائل شده کما اینکه مقام رهبری هم این اختیار را یادآوری کردند با این تفاوت که شخص ایشان براساس مصلحتی که خودشان تشخیص دادن در موارد مهم دخالت خواهند کرد و این دلیل نمیشود که هرکسی که چند کلمه نوشتن ویا گفتن را تو ذهنش کرده بخودش اجازه بدهد ایشانر ا کوچک کند .حتماً باید احترام ایشان را نگه داشت و اینرا بدان که احمدی نژاد با شهامت - دانش - اعتماد بنفس - اعتقاد - مناعت طبع - و ده ها مزیت دیگر ، توانسته رهگیر آرمان اصیل این انقلاب باشد ، و پوزه خیلی از افرادی که از اول انقلاب تا به حال برسرشان فریاد زده شده را به خاک بمالد . نمونه اش غرش و کوبش هائیست که در آمریکا بر سر صاحبان قدرت بعمل آورد و در مقابل با ارائه دکترین نجات بشریت از دست قدرت های فاسد موجبات خوشحالی تمام انسان های خداجو رافراهم کرد . لذا من توصیه میکنم حتی اگر شخص ایشان را هم قبول نداری ، قانون مملکت خودت که اجازه اهانت به ایشان را نمیدهد، بشناس ، و بدان و رعایت کن . (445231)
 
بسیجی دوران دفاع مقدس
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۶:۲۵:۲۷
جناب آقای فرقانی وکاربران محترم سایت الف همه این معضلات از افراط وتفریط ما درمورد اشخاص سرچشمه می گیرد وبس .روزی تاآنجا به تایید وتمجیدش می پردازیم که مخالفت با اورا مخالفت با پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) میدانیم وحکمش را حکم خدا وروزی دزدوخائن وآمریایی ورمال وجن گیر ش میخوانیم.بابا خداوند خودنیز درهمه کارها امر به اعتدال نموده وبس حتی در شناخت وعبادت خودش .بس بیایید انسانهارا آنگونه که هستند تعریفشان کنیم تاهم خودش رابیچاره نکنیم که فکرکند حتماًآنگونه هست که خودش خبر نداشت وهم با اعتقادات واحساسات پاک جوانان جامعه بازی نکنیم وباعث گمراهی آنها نشویم به نظر بنده اگر اینها را انجام دهیم دیگر نیازی به برائت وتوبه نخواهد بود. (445240)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۶:۲۹:۰۴
خیلی سعی نکنید مسئله را فلسفی جلوه دهید. مسیر از همان ابتدا روشن بود.کسی که قبل از اثبات جرمی، آن را نزد میلیونها بیننده تلویزیون مطرح می کند وضعش همان وقت معلوم بود. من هنوز منتظر هستم اگر ادعاهای احمدی نژاد درست بود قوه قضائیه وارد عمل شود و با همه آن افراد برخرود کند. ولی سکوت و انفعال دستگاه قضا نشان داد همه آن حرفها یا دروغ بوده یا آن گونه که احمدی نژاد گفته بود،نبوده است.
که در هر دو صورت کار وی اشتباه و از نظر قانونی مستوجب برخورد است. (445241)
 
مسعود
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۳:۵۷
مشکل در اینجاست که سیاست ما عین دیانت ما نبوده و ظاهرا هم نخواهد شد مشکل اینجاست که ما دینمان آلت دست سیاست شده یک روز هاله نور یک روز ادعای مدیریت امام زمان یک روز ادعای گرفتن تائید برای نمایندگان از حضرت حجت در شب قدر و....... ، ما همه مسائل را با دین آلوده میکنیم که هزینه انتقاد و مخالفت را بالا برده باشیم تا کسی جرات مخالفت نداشته باشد که اگر داشت انگ بی دینی بزنیم و کوس رسوائیش را عالمگیر کنیم وگرنه راه چاره تمام نشده یک استیضاح یک طرح عدم کفایت سیاسی و غائله تمام شده و دیگر چه نیازی به توبه و استغفار است خداوند به ما عقل داده و برای ما اگر بخواهیم راه باز میکند ولی ما نمی خواهیم و نمی توانیم ما از وکیلی که باقیمانده آب رییس جمهور در لیوان را بعنوان تبرک در یک جرعه سر میکشد چه انتظاری می توانیم داشته باشیم ما از وکیلی که خواهان تخته شدن و به توپ بسته شدن مجلس است چه انتظار می توانیم داشته باشیم پس از ماست که بر ماست و باید بسوزیم و بسازیم و 2 سال دیگر هم شاهد به قهقرا رفتن این مردم و مملکت باشیم. (445243)
 
مهدي
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۵:۱۹
درده سر اصلي از زماني شروع ميشه كه تو نظام هر مشكلي كه پيش اومد انداختيم گردن امريكا و اسرائيل / اين خيلي بده كم كسي مسئوليت كارهاي اشتباه خودش رو نمي پذيره البته اين بدان معني نيست كه امريكا و متحدانش كاري بر عليه ايران نميكنن ولي خوب بازم اين به اين معنا نيست كه ما همه مشكلات و گرفتاريهاي كه ساخته دست خودمون است رو گردن كس ديگه بندازيم از زمان پيغمبر خاتم (ع) هم اين جريان بوده كه اون قدري كه ياران شفيق مشكل درست كردن كافران و ملحدان اين كارو نكردن
همه ناراحتيم والا نه مي خوايم با آمريكا رابطه برقرار كنيم و نه اسرائيل و نه ضد انقلابيم فقط مي خوايم شرايط بهتر بشه جوانها بيكار نباشن معتاد نباشن هر انتقادي توهين تلقي نشه فقر تو كشور نباشه ديگه شاهد اين نباشيم كه تو ميدان بزرگ پايتخت 40 دقيقه انساني به خون خود بلغزذ و همه با وجدان نداشتشون خودشون را توجيه كنن نيروي انتظامي هم كه ديگه مشخص اوضاش . ديگه شاهد اين نباشيم كه انساني بيمار رو از تو بيمارستان شبانه تو خيابان ول كنن من كاري به كسي ندارم ولي من به عنوان يك مسلمان مسئولم (445245)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۳:۰۵
دوستان:
احمدی نژاد تغییری نکرده. یک عده دیر بیدار شده اند. (445254)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۵:۲۳
اميدورارم حذف نشود
يادآور شوم كه قصد مقايسه و انتساب ندارم و ليكن در جريان اولين دوره انتخابات رياست جمهوري پس از انقلاب نيز اكثريت بالاي مردم با همان حدس و گمان به بني صدر رآي دادند و حضرت امام نيز اين حكم را تنفيذ نمودند
انسان در انتخابهاي خود مي تواند خطا كند و اگر خطا كرد مسئول خطاي خود است (445255)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۶:۴۴
کجایند با بصیرتان؟ . این اتفاقات هدایت تکوینی خونهای به ناحق ریخته است. الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم. فتنه اصلی خودشو پشت آرای مردم پنهان کرده بود و حالا در حال نمایان شدن است اما آقایون دیگر جوابی برای مردم ندارند و نمیتوانند اسمش را بگذارند فتنه میگویند جریان انحرافی!!! به بصیرت میر حسین قسم که 2سال پیش این موقع ها پرده از جریان برداشت اما کو گوش شنوا!!! که چشم بینا که رای مردم را ببیند!!!
میر حسین خدانگهدارت باشد (445256)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۸:۰۱
نویسنده محترم سایت الف-
کدام عقل سلیمی با وجود ازدست رفتن این همه فرصتهای تاریخی و درآمد سرشار نفتی در 6 سال اخیر حاضر به تایید عملکرد این دوره میباشد. از دست دادن نیروهای مخلص، هوچی گری سیاسی، شعار داعیه ساختن دنیا ارزانی دوره اخیر است.
اگر اشتباهی شد سریعاً باید اعتراف نموده و به جبران آن بپردازیم نه اینکه با مماشات و نوشتن از این دست مقالات انحرافی حقوق ملت مظلوم و درمانده را پایمال کنیم.
همه ما مسئول هستیم اگر بخاطر مصلحت این دنیا واقعیت را کتمان و سانسور کنید با آنهایی که رمال و منحرف می نامید شریک جرم خواهید بود، همانگونه که رهبری در وقایع اخیر سکوت نکرده اند و با همه محمدودیت ها جلوی خطر را گرفتند. (445258)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۷:۰۴:۲۹
با سلام
در این شکی نیست که افکار و اعمال آقای احمدی نژاد برای همگان مشخص و واضح بود تنها مشکل این بود که ایشون از فرصتها به خوبی استفاده می کند ایشون از تمام سیاستمداران و حتی رهبر ی استفاده کردند.به نظر بنده ما یک رئیس جمهور نداریم بلکه یک گروه خاص با هدفی واحد کشور رو اداره می کنند .کسانی که تشنه قدرت و ثروت هستند ولی آقای توکلی فراموش کردید که دشمن با خدا بهتر از دوست . . .است (445259)
 
h
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۷:۰۸:۵۰
اتفاقا بايد توبه كرد (445261)
 
عماد
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۷:۱۳:۳۳
من تعجب می کنم از اینکه شما همیشه فکر می کنید در راه درست قدم بر می دارید و این دیگران هستند که به انحراف می روند ؟؟؟؟؟
روزی که فیلم آقای احمدی نژاد در مسجدی پخش شد که دختری 16 ساله انرژی هسنه را کشف کرده چطور به حرف ایشون فکر نکردید که یا این شخص سواد در حد کلاس راهنمایی هم ندارد یا فکر می کند مردم در حد راهنمایی هم ندارند و یا خواسته شما را امتحان کنه که ببینه شما تا چه حدی ابله هستید ؟؟؟؟؟؟؟ واقعاً این شعور شما را نشان نمی دهد که چطور ایشان چنین حرفی زده و شما هم هیچی نفهمیدید ؟؟؟
2 سال پیش وقتی نمودار کاهش بیکاری و کاهش تورم رو در تلویزیون مقابل 70 میلیون ایرانی نشان داد و به قول کروبی خدا بیامرز که ننه جون ایشون هم می فهمه که همه جا گرونی شده شما بازم شک نکردید ؟؟؟؟؟ اینهمه دروغ برای چی ؟؟؟؟ شاید روزی 2 تا حرف دروغ از ایشان می شنیدید ولی تا امروز ساکت شدید !!!! و مورد تایید شما بود ولی از روزی که ایشان خواست قدرت شما را هم بگیرد حالا دونبال توبه کردن کوبیدن و مچ گیری هستید ؟؟؟؟؟ در مورد هاله نور ایشان لال شدید ولی از اینکه چرا ایشون گفته رابطه پدر و فرزندی است خیلی نکته مهمی کشف کردید که مثلاً باید می گفت ما ولایتمدار مطلق هستیم ؟؟؟؟ این حرکات عجیب قریب و بزرگنمایی های شما هم نشان می دهد که دقیقا ً شما با احمدی نژاد از یک جنس هستید !!!! کهریزکتون چی شد ؟؟ کوی دانشگاه چی شد ؟؟؟ سعید مرتضوی حالش خوبه ؟؟؟؟ آنچنان در تاریخ از شما به بدی یاد خواهند کرد که از مغول ها و چنگیزها و هیتلرها پیش شما رو سفید خواهند شد.
این چرخ گردون که می چرخد بسی بهر حساب هر کسی یک روز جبران می کند جوری که با ما می کنی!!!! خدا هست و انتقام تک تک جوانهایی که این چند سال به خاطر آزادی خونشون ریخته شد و زندانی شدند رو خدا ازتون می گیره و این مثل روز روشنه.
اگر مرد بودید این نظر رو هم میزاشتین (445265)
 
ناسناس
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۷:۱۴:۱۰
آقاي فرقاني بنده با چند دليل با نظرات شما مخالفم .
1-حضرت آقا نه اين دروه و نه دوره هاي قبل صريحا از هيچ كانديداي حمايت نكرده و بارها علام نمودند كه من هم مثل ساير مردم فقط يك راي دارم و اين اظهار نظر ها فلانب با حمايت آقا راي آورد كاملا جفا در حق ايشان است متاسفانه افرادي كه قائده بازي را بلد نيستند اين چنين القا كردند كه آقا از فلاني حمايت دارد تا به منافع خودشان برسند و الان هم كه اوضاع فرق كرد و برخي تخلفات دولت آشكار شده پاي رهبر عزيزمان را با اين اظهارات به وسط نكشيد.
2- زمان اصلاخات زياد دور نيست و همه ما يادمان هست كه آن زمان هيچ كس اين چنين به
در مقابل فرامين و نظرات آقا ايستادگي نكرده بود. اين كه موسوي بو چي مي شد پيشداوري غير منصفانه است و من يقين دارم اگر موسوي بود اصلا اين جوري نمي شد
در نهايت عقيده ام اين است كه شما كه به اصطلاح جزئ خواص هستيد طوري اظهار نظر فرمائيد كه با واقيت مطابق باشد و از حب و بغض هب دور باشد چون مشكل امروز جامعه ما زياده روي و تعصبات خشك مي باشد (445266)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۷:۱۷:۱۱
آيا در زمان انتخابات رابطه تيم آقاي احمدي نژاد با رمالها مشخص نبود. مطمئنا\" بود در اين مورد ميتوان به مناظره هاي تلويزيوني و مطالب سايتها در هنگام انتخابات اشاره كرد
آيا در زمان انتخابات بين مردم امتيازات و پولهاي شبهه برانگيز توزيع نشد يقينا\" توزيع شد.
آيا در زمان انتخابات آقاي احمدي نژاد راجع به حجاب و امام زمان (عج) و ولايت نظرات امروزي را بيان نكرده بود يقينا\" بيان كرد (حداقل نامه ها و صحبتهاي آقاي علي مطهري دليل بر ادعاهاي مطرح شده است)
اماخط قرمز اصولگرايان به قدرت نرسيدن اصلاح طلبان بود و بس همانطور كه بارها اين موضوع را خود نيز مي گفتند و بارها اعلام كردند كه با چشم گريان به حمايت از احمدي نژاد پرداختند . عجيب اين است كه به جاي معذرت خواهي از مردم به دنبال توجيه شرعي اشتباهات بزرگ گذشته هستند تا كي بهره برداري از اعتقادات و مذهب (445269)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۷:۲۶:۳۵
مطمئن باشيد احمدي نژاد چهره واقعي خود را در انتخابات مجلس در سال 90 نشان خواهد داد وان وقت برادران بابصيرت متوجه اشتباه بزرگ خود مي شود.خاتمي هر گناهي كه مرتكب شد ولي در طول 8 سال رياست جمهوري يك بار در مقابل حكم حكومتي رهبري ايستادگي نكرد و هميشكي شان جايگاه رهبري را حفظ كردند(به عنوان مثال در مورد بركناري موسوي لاري از وزارت كشور)و حتي كروبي هم بدين شكل عمل كرد. (445272)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۷:۳۲:۰۴
خواهشا به اراده یک ملت احترام قائل شوید و بیش از این بر منتخبشان انگ نزنید چون متضرر خودمان خواهیم شد و از این بدعت ها نامیمون بپرهیزید از شانیت ما بعید است . (445277)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۷:۴۷:۰۴
احمدی نژاد اصلا با گزینه هایی همچون موسوی قابل مقایسه نیست دیدیم که حامیان موسوی چه طور به مقدسات توهین کردند در اوج آن حرمت عاشورا را شکستند به نظام تهمت تقلب زدند همه چیز را به بازی گرفتند .دیدیم که داشتند برای نابودی نظام اقدام می کردند این ها کسانی بودند که اگر می توانستند ما را به گذشته نامیمونمان بر می گرداندند دیدیم وزیر ارشاد! خاتمی چگونه در تلوزیون های بیگانه ارشاد می کند دیدیم که همسر موسوی چگونه استدلال می کند(موسوس داماد لر ها است پس لر ها حتما به او رای می دهند!) آن هم از طریق تلوزیون های بیگانه دیدیم که امسال هاشمی در فتنه چگونه عمل کردند نامه سرگشاده هنوز جگر ما را می سوزاند دیدیم که امسال رضایی چه کردند کروبی هم که وضعش مشخص بود .و دیدیم که در زمان خاتمی چگونه در 18 تیر به بیت رهبری حمله ور شدند قتل های زنجیره ای فراموش نشود .احمدی نژاد هر کاری هم که بکند ما از انتخاب خود پشیمان نیستیم زیرا بهترین انتخاب را کردیم .هنر آن است که از بین بد و بدتر بد را انتخاب کرد هرچند که احمدی نژاد با وجود اشتباهاتی که داشته آنچنان بد هم نیست. (445516)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۷:۳۴:۴۰
من اصلا کار‌های موسوی را تایید نمیکنم اما حالا که بحث قیاس است سوال من این است که اگر احمدی نژاد فکر میکرد که اری او را دزیده اند به همین راحتی‌ ولن کن ماجرا بود یا نه؟ بنشیند خانه و چند بیانیه بدهد و السلام؟ (445283)
 
عبدالله
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۷:۴۱:۰۸
آقاي توكلي و فرقاني و ....

آن روزي كه عمامه علامه جوادي آملي را به زمين انداختند شما كجا بوديد و چرا غيرت ديني شما نجنبيد؟
حالا كه پا رويمنافع اقتصادي شما گذاشته و بوي الرحمانتان بلند شده اهل آخرت شده و درد دين داريد؟
شما را بخدا رها كنيد اين جنگ زرگري را...
يك بار بگوييد اشتباه كرديد؛ دنيا به آخر كه نمي‌رسه. (445286)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۸:۰۹:۳۵
آقای احمدی نژاد با وعده اجرای عدالت و مبارزه با فساد در انتخابات شرکت کرد ولی متاسفانه در این موارد کاملا ناموفق بوده (445303)
 
صادق
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۸:۲۱:۱۰
از همان ابتدا برای ما دانشگاهیان روشن بود که محمود احمدی نژاد یک فرد فاقد توانمندی و در عین حال کاملا خود شیفته است که در همه زمینه‌ها رای و نظر (اغلب غیر کارشناسی و جاهلانه) خود را بهترین نظر می‌داند. خیلی زود دیدیم که دامنه این خود کارشناس ارشد بینی وی از حوزه مهندسی و مدیریت به حوزه‌های علوم حوزوی و اخلاق و عرفان و فقه و ... هم سرایت کرد. کافی است کمی تامل کنید: از تکرار پی‌درپی «مدیریت جهانی» در کلام وی، کاملا روشن است که کسی که خود را در حد و اندازه مدیر جهان می‌داند، به لحاظ منطقی بایستی ابتدا مدیریت ایران را در دست داشته باشد. برای همین مثل روز روشن بود/است که به زودی علیه آقای خامنه‌ای نیز موضع می‌گیرد/خواهد گرفت. چرا که برای مدعی مدیریت جهان لازم است که ابتدا مدیریت ایران را به دست گرفته باشد! برای همین ما دانشگاهیان مفتخریم که امضای نیمی از استادان مهمترین دانشگاه‌های کشور در بیانیه‌های تندی در مخالفت با آقای محمود احمدی نژاد ثبت شد. مفتخریم که از همان ابتدا تشخیص دادیم صلاحیت علمی و عملی این فرد، حتی برای کرسی استادیاری دانشگاه نیز محل تردید است، چه برسد به اداره مملکت! خودشیفتگی این فرد در آینده هم پیامدهای خطرناکی برای کشور خواهد داشت. باید منتظر ماند و دید سنتهای الهی چگونه جاری می‌شوند.

محمود احمدی نژاد تا ا ینجای کار یکه‌تازی‌های فراوانی و خطرناکی نموده است و بی‌محابا هرآنچه تشخیص شخصی‌اش بوده را انجام داده یا بر انجامش پافشاری کرده است. تجربه تاریخی نشان داده که اینچنین افرادی سقوط دردناکی نیز در پیش خواهند داشت. (445305)
 
شهاب
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۸:۲۱:۴۱
آقای موسوی بسیار تابع پذیرتر از امثال احمدی نژاد از ولی فقیه است و این را همه عقلا میدانند ، در تمام بیانیه ها و رفتار های آقای موسوی شما خلاف قانون و بی حرمتی به رهبری را نمیبینید و آنچه مطالبه داشت آن نبود که صدا و سیما به خورد مردم میداد و از کجا معلوم منظور رهبری از سران فتنه همین باند حاکمِ زنده کننده صهیونیزم در جهان نبودند ؟؟ آقای موسوی را تندروهای چپی بعنوان کاندید نمی پذیرفتند و استدلالشان این بود که موسوی علاوه بر خویشی با رهبری ، تابع ایشان است و تاثیر پذیر از وی ، حداقل اینکه موسوی عامل موساد نبود و نخواهد بود ولی دگران چی ؟؟!!! (445306)
 
fereydoon
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۸:۲۹:۳۹
وقتی همه چیز بر وفق مراد پیش رود همه خوش اند و به به و چه چه میکنند وقتی تصمیمات از روی عقل و درایت نباشد اخرش همه باهم دعوا دارند . نظام جمهوری اسلامی دلش خوش است که خارجیها سر از تصمیماتش در نمیاورند.نگو تصمیمات عاقلانه نیست . مثلاُ این غنی سازی اتمی که به ان مظهر ملَی میگوئید و خط قرمز دورش کشیده اید چه حسنی دارد جز اینکه باعث تحریمها شده و در مقابل درامدهای نفتی نمیتوانید کالای سرمایه ای وارد کنید و همه اش باید کالای مصرفی وارد کنید . اخر حالا که به غنی سازی دست یافته اید لابد باید حداقل 20 سال دیگرهم مشغول اختراعات لازم برای رعاکطور حصطه ای و چرخه سوخت و توربین وسایر ملزومات نیروگاه حصطه ای باشیم .بابا هندوستان که از نظر صنعتی از ما جلوتر است هنوز برایش مقرون به صرفه نیست که نیروگاه بسازد و دست به دامان روس و امریکا میشود . (445311)
 
مجتبی
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۸:۴۸:۲۲
اصلا پشیمان نیستم ،بین افسد وفاسد،احمدی نجادفاسد بود،وتاموقعی که ولو درظاهر طرفداررهبراست وآقاهم ایشان راقبول کنند قابل تحمل است ،درغیرآن صورت باید مثل بنی صدر بالباس ناموسش بگریزد. (445321)
 
شمپولک
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۸:۴۸:۲۷
اندکی صبر کنید برادران با بصیرت!
کاری خواهد کرد که به بدتر از این بیافتید توبه که سهل است. خوشحالم که هیچ وقت بصیرتی را که شما تعریفش کرده اید نیافته ام. این بصیرت عین نابینایی بود گذشت روزگار این را به نشان خواهد داد. (445322)
 
سعيد
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۰:۲۱
آقاي فرقاني عزيز
آخر اين چه مصلحتي بوده که 6 سال کشور به اين صورت اداره بشود که رشد اقتصادي ايران \"صفر\" شود. آيا اين مصلحت انديشي و دور نگري و انتخاب اصلح بوده که باعث شده تورم و بيکاري روز به روز بيشتر شود؟؟
آقاي فرقاني عزيز اميدوارم آن دنيا، هم شما و هم کساني که از روي حدس گمان و .. به آقاي احمدي نژاد راي داديد جواب مناسبي براي خداوند داشته باشيد- اين توجيه هايي که شما اينجا آوره ايد را فقط عده اي بي اراده و ... ميتوانند حضم کنند. (445334)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۵:۱۷
عزیز من اعتراف کنید که بصیرت نداشتید. آن خواص بی بصیرت به زعم شما امروز را دیده بودند. (445335)
 
سید میثم
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۵:۲۲
سلام

1. شما از کجا میدانید رهبر به چه کسی رأی دادند
2. مگر محسن رضایی چه کار ضد انقلابی کرده بود که جزو رقیبان امتحان پس داده شده است
3. وقتی میدانید یکی از نامزدهای انتخبات ریاست جمهوری انسان درستی است چرا باید با بهانه اینکه رأی اصولگرا ها شکسته میشود و مصلحت رأی دادن به فلانی است به او رأی ندهید؟
4. همه در آخرت در برابر کارهایی که کردیم مسِِِؤل هستیم


همیشه بخاطر مصلحت حقیقت را ذبح میکنند.
(دکتر علی شریعتی) (445336)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۹:۲۹:۴۳
این سوال که باید توبه کرد یا نکرد را لطفا از خودتون سوال نکنید. از مردمی سوال کنید که احمدی نژاد با مدیریتش به ورطه فقر و بدبختی پرت کرد. از تولید کنندگان و صنعتگرانی که دارایی و شغلشان را به خاطر سیاست های غلط و مدیریت افتضاح ایشان از دست دادند سوال کنید. از کارگرانی که از کار بیکار شدند و یا ماهها حقوق نگرفتند سوال کنید. کسانی که دستشان را این آقا به بیت المال مردم باز کرد پول همه مردم را بالا کشیدند نه فقط شخص نویسنده این مطلب را. اینجا مسایل سیاسی رخ داده را مطرح نمیکنم. ولی به عنوان یک ایرانی در حالی که خانواده ام در ایران زندگی میکنند و خواهند کرد به سهم خودم در درگاه خداوند از حمایت کنندگان از احمدی نژاد نخواهم گذشت حال چه توبه کنند چه نکنند. که پیش بینی این روزها و حتی شاید بدتر از این دو سال پیش کار سختی نبود. (445344)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۹:۳۷:۵۵
توبه کنند! په مزخرفاتی. ما به احمدی نژاد رای دادیم معلوم بود که از بقیه بهتره تموم شد و رفت پی کارش. باهاش ازدواج نکردیم یا ضمانت نامه صادر نکردیم که توبه کنیم! شما سران قدرت توبه کنید که ما مردم را بازی می دید.
همون بهتر که شرکت نکنیم تا مجبور به توبه هم نشیم. (445348)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۱۹:۵۲:۰۹
در حال حاضر که آقایی احمدی نژاد بی قانونی های خود را قانون کشوری می داند بالاتر از مجلس و شورای نگهبان و ....

ما که ندیدیم که ایشان کسی یا ارگانی را بالاتر از خود بداند و دستورات صندوق بین المللی و بانک جهانی که زیر سلطه سرمایه داران . کارترهای اسرائیلی هست را مو به مو بدون در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی مردم اجرا می کند و با توسل به دروغ یا زور این مسیر را که جز نابودی کشور نیست به پیش می برد. (445354)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۰:۱۰:۳۹
توبه را در مقابل خداوند متعال انجام میدهند یا درمقابل بنده خدا؟!!!1 بهتر است عبارت بهتری را انتخاب کنید.اینجوری مفاهیم قرآنی را سبک نکنید. (445365)
 
بنده
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۰:۱۲:۱۶
سلام
بی ظرفیتی آقای احمدی نژاد در دور اول ریاست جمهوری نیز مشخص بود. هنگامی که وی به سازمان ملل رفت و به توهم افتاد که هاله ای از نور بر سرش میباشد این چیزی نیست که توسط رحیم مشایی به او القا شده باشد چه در آن زمان این عامل سحر و جادو نبود. پس مشکل را در اطرافیان رییس جمهور نبینید که مشکل اصلی در خود رییس جمهور است و تمام مسئولین رده بالای مملکت نیز یا او را به این ضعفها می شناختند که در این صورت در تمام بلایایی که به سر مردم و آینده انها آمده مقصرند و یا این ضعفها را نمی شناختند و به عبارت دیگر شخصیت یک فردی که قرار است رییس جمهور شود را کاملا نشناخته از او به شدت حمایت و دفاع کرده اند که در این صورت صلاحیت مسئولیت رده بالا را ندارند. این آقایان فقط از ترس هاشمی و اصلاح طلبان مملکت را دو دستی تحویل یک سری افرادی که جامه حکومت، دولت و ریاست جمهوری برای آنها بسیار گشاد بود تحویل دادند که باید در پیشگاه خداوند قادر و مردم همیشه مستضعف پاسخگو باشند. (445367)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۰:۴۰:۴۶
موسوی در زمان امام از نزدیک ترین افراد به امام بود و مملکت رو در دوران جنگ زیر سایه امام و رهبر خیلی بهتر از الان اداره کرد، آقای خاتمی مملکت رو با نفت پیش فروش 16 تا 20 دلار چرخوند، من مهندسم و زمان خاتمی وارد بازار کار شدم حقوق الانم با حقوق 3 سال پیشم یکیه (تازه اگر سرکار باشم و بیکار نباشم) و هیچ فرقی نکرده در حالیکه هزینه ها حداقل دو برابر شده، آره من الان توبه که هیچی اشتباه کردم دور اول به احمدی نژاد رای دادم (445372)
 
خط انقلاب
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۱:۱۰:۰۹
از انتخاب احمدی نژاد بسیار خوشحالم و صد بار دیگر هم به او رای می دهم او نه تنها در بین کاندیداها بهترین بود بلکه در میان اکثر سیاسیون نیز بهترین بود و الان هم هست. کل جریان انحرافی در دولت او در مقابل جریان هایی مانند جریان موسوی، امام زاده حساب می شوند. حتی با وجود جریان انحرافی بازهم این دولت نمره اش می شود 18. احسنت بر احمدی نژاد با تمام اشتباهاتش. کاش ما صد رئیسجمهور داشته باشیم با این اشتباهات و بدی ها و 1 رئیس جمهور مثل خاتمی یا موسوی و کروبی نداشته باشیم.
آقا همواره از این دولتحمایت نمود و 11 روز قهر احمدی نژاد از اصول گرایان و نه آقا با تمام تلخی اش بهتر از 1 دقیقه رئیس جمور بودن امثال کروبی است.
خدایا شکر که احمدی نژاد \"سخت کوش\" (به قول رهبر عزیز) رئیس جمهور شد.

اشتباهات این دولت مانند تلخی یک داروی شفا بخش هستند.

adihamed.blogfa.com (445378)
 
عي اكبر حسنپور
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۱:۲۴:۰۳
موسوي در زمان نخست وزيريش از اين قهرها زياد كرده مساله اين است كه از احمدي نژاد بعيد د بود واتاكه موسوي يد بيضايي در اين كارها داشت منسه بار به احمدي نژاد دادم واگر هزار بار آن شرايط اتفاق بيفتد به احمدي نپاد راي مي دهم بائجود آنكه بابسياري از رفتارهاي ش مخالفم ولي باز هم بسيار بهتر از هاشمي2006وموسوياي كه آتش زنندگان علم هيئت حسيني رو خداجو مي نامه وباجاسوساي mi6 مي پره هست (445384)
 
مهران
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۱:۳۲:۰۶
واقعا متاسفم برای خواصی که تا چندی پیش فکر می کردیم با بصیرتند.
در همان روزی که رهبری فرمودند تا زنده هستم نخواهم گذاشت انحرافی در آرمان های انقلاب ایجاد شود،با تاکید فراوان هم از دولت و هم از خود شخص رئیس جمهور تعریف کردند، و فرمودند معیار خط کار است، کدامتان بعد از این بیانات از دولت تعریف نمودید.
ثانیا شما دایه دلسوزتر از مادر شده اید. رهبری زنده است و قطعا حکم انحراف را ایشان خواهند داد. شما چکاره اید که حکم به انحراف می دهد. ساده انگارانه است که انحرافی عمیق ایجاد شده باشد و رهبری دانسته یا ندانسته سکوت کرده اند و شما دانسته حکم صادر می کنید.
ثالثا خوب است قدری هم انصاف داشته باشید. قدری ولایتمدار باشید و به تصریح خود رهبری مسائل را اصلی و فرعی کنید. (445389)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۱:۳۵:۳۴
8سال پیش درروزنامه ای خواندم یکی ازاساتیدگفته بود دشمنان احمدی نژاد دوستان دیروز اویندوهمه همکارانش درآینده مقابل اوخواهندبود...خداپدرش رابیامرزدکه به مردم آگاهی رادادوکسی حرفش راگوش نداد.امروز آن استادخاموش است وازآن روزنامه خبری نیست ولی همان حرفها راپس از8سال اززبان مثلاتوابین مشنویم (445390)
 
روح الله
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۱:۴۹:۲۱
یادمه سال 84 بود و رقابت بین هاشمی و احمدی نژاد!!
از حضرت آیت الله جوادی آملی به مضمون نقل میکنم!
ایشون فرموده بودند :هیچ گاه بزرگی رو خوار نکنید و افراد خوار را بزرگ نکیند.
اگر به کسی بیشتر از ظرفیتش توجه شود ؛ بدون شک روزی طغیان خواهد کرد....
اون روزا توی قم عده از طلاب مقابل منزل ایشون تجمع کرده بودند و بشدت به ایشون اعتراض کرده بودند من هم با اون ها تا حدودی موافق بودم ..
اما الان به چشم آنچه این بزرگوار فرموده بود رو داریم میبینیم!!!
شد آنچه نباید میشد! (445394)
 
هادی
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۲:۲۵:۴۲
هنوز یادمون نرفته که همین تیم دست اندرکار در سایت الف چجور ی برای احمدی نژاد سینه چاک میکردند...!!! حالا چی شده....همه علیه ش میگن....این جریانات رمالی و جن گیری رو آقای موسوی سال 88 تو سفرهای استانی شون چندین بار گفته بودند...برید آرشیو سخنرانی ها رو ببینید...ولی همه شما موسوی رو فتنه گر خوندید و ضد انقلاب...حالا اگه یه ذره وجدان داشته باشید بایدقبول کنید که تو انتخابتون اشتباه کردید... (445406)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۲:۳۴:۰۹
توضیح راجع به عکس (به بهشت نمی روم اگر احمدی آنجا نباشد...):
از کجا اینقدر مطمئن هستیم که به بهشت می رویم یا نه و یا فلانی به بهشت می رود یا نه؟! استغفر الله خود را در چه مقامی مشاهده می کنیم؟ (445408)
 
برادر توکلی
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۶:۴۳
برادر توکلی,به یاران خود بگویید که دست از سر طلحه و زبیر بردارند چون هم وطنان اهل سنت ما به این دو تن احترام می گذارند.در ضمن,گمان نکنید که مردم انتظار دارند که طرفداران...استغفار کنند.
پاسخ شهید مدرس به رضا شاه را که یادتان هست. (445437)
 
خردمند
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۳:۲۴:۴۵
بسمه تعالی

روی کار آمدن احمدی نژاد اشتباه یا گناه نبوده است که کسی توبه کند بلکه یک تقلب مهندسی شده بوده است همین موضوع که اکنون میخواهد در مورد انتخابات اسفند امسال صورت بگیرد همه دعواهای این چند هفته بر سر چگونه تقلب کردن است این چند ماهی که به انتخابات مانده است وزیران موثر در انتخابات باید کاشته شوند وزارت خانه های کلیدی مانند اطلاعات و کشور باید مهندسی شود تا ذر راستای تقلب جواب مورد نظر حاصل شود.
ابزار های نظارت استصوابی و زندانی کردن افراد مقاوم در مقابل تقلب همراه با مهندسی تقلب اصولگرایان(سلفی های شیعه) را دچار توهم کرده است اما باید توجه کرد که این گونه عمل کردن پایه های نظام را متزلزل خواهد کرد همانطور که نظارت استصوابی به جای اینکه نظام را مستحکم کند در بحران مشروعیت قرار داده است. (445439)
 
امیر
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۳:۲۵:۲۵
لطفا ثابت کن که مردم احمدی نزاد را برای حمایت از رهبری برگزیدند؟؟
همین جوری رو هوا نظر دادن که نمی شه (445440)
 
امین
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۲۳:۳۲:۴۸
حضرت امام ره فرمودند :ما مامور به وظیفه هستیم نه مامور به نتیجه (445443)
 
امیر
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۰:۳۳:۲۳
با سلام به دوستانی که فکر می کنند فقط بصیرت در وجود خودشان می باشد و می خواستم ببینم که اگر آقای توکی در پست ریاست جمهور می بودند که امکان پذیر نمی باشد تا الان چندین بار کشور دچار بحران می شد.
بعدش خیلی جالب هست که همه ی ما می توانیم از طرف رهبری صحبت کنیم و بعد تفسیر نماییم انگار که با رهبری زندگی می کنیم و رهبر معظم با ما مشورت می کند که به لطیفه بیشتر می ماند.
سوم اینکه طبق فرمایشات امام اینکه در انتخاب افراد اگر هم یک عالم نظر داد انتخاب به عهده خود فرد است و موقع انتخابات ببینیم که چه افرادی از آقای احمدی نژاد حمایت کردند یعنی پس همه ما مشکل داریم.
چهارم ببینیم واقعاً که کدام یک از ما در جهت مصلحت کشور و از همه مهتر الام فکر می کنیم جهت می گیریم و اقدام می کنیم و نه فقط به فکر سلایق شخصی هستیم و از اصل خویش فاصله گرفتیم
امید به آنکه همه ما درجهت آماده کردن جامعه در جهت ظهور آقا گام برداریم.
با تشکر (445462)
 
محمد حسین
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۱:۳۶:۰۱
خیلی سخته اون چیزی که بهش اعتماد کامل داشتین رو تو این وضعیت میبینید
واسه همین دارید با تمام قوای ممکن توجیه میکنید
توجیه توجیه ...
اگه رو کاشتن در نیومد
ولی جوابت رو میدم :اگه موسوی میخاست ۱۱ روز قهر کنه، قهرش به روزه ۳ هم نمیکشید
حکمه عدم کفایاتش رو میدادن
اتفاقاواسه امثال شما مجلسی ها که کاملا این روز ها بی اختیار شده اید اشخاصی مثل احمدی نژاد خوبن
تا بهتون نشون بدن که شما ها هیچ کاره ید
حالا چه توبه کنید چه نکنید اون کار خودش رو میکنه
برید و از انتخابتون خوش باشید (445473)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۱:۵۵:۲۸
ضمن احترام به همه نظرات، فكر مي كنم اطلاعات بعضي از دوستان در تحليل كردن قضايا كافي نيست و همه رو به تامل اصولي دعوت مي كنم.. (445479)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۲:۳۸:۴۱
حالااحمدی نژاد بایک اشتباه شد شمرابن ذی الجوشن!انصافتان کجاست؟اگر اینطوراست خلافهای گروه مقابل چه جایگاهی دارد؟ (445489)
 
محمد(انگلیس)
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۳:۰۷:۳۰
خدایا مرا در دخالت از بطن آنچه که خبر ندارم مصون بدار (445496)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۴:۱۴:۱۰
شما از کجا می دونین موسوی یازده روز قهر می کرد؟ آخه اینم شد استدلال؟
بدترین چیز براتون اینه که دقیقا انتقادهایی که از دکترتون می کنین همونایی که موسوی دو سال پیش گفت و ما 6 ساله داریم می گیم. (445499)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۵:۲۹:۱۵
همه شما و خود شخص اقای فرقانی که احمدی ن ی بودید علاوه بر توبه عذرخواهی بزرگتری را به مردم و جمعیت سبز و اقایان کروبی و موسوی بدهکارید .چرا؟ چون با عمل اشتباهتان و دنباله روی اشتباهتان همه را به سمت فتنه هل دادید.. بله اقای محترم .. خود رهبری عزیز هم فرمودند که شما اگه به من هم ایرادی دارید بگویید . اگر در ابتدا چهار نفراز اصولگراهای عاقل و متفکر برای رهبری مسائل رو درست منتقل میکردند امروز وضع قانونی در کشور بهتر بود .. ولی تا موقعی که افرادی مثل شما بخواهند همه تقصیرات را گردن بالا بیندازند وضع به اینجا ( غیر قانونی . قهر و ....) میرسد .بله / شما با این متن همه اعمال خود را تقلید میدانید و میگویید من عمل به وظیفه کردم و اگر اشتباهی هم صورت گرفت از بالاتر بود .. نه عزیز من در ان دنیا خدا هر کسی را فقط با اعمال خودش میسنجد واین حرفها گناه را نمیشوید و شما اشتباه کردید و باید توبه کنید و از همه مردم ایران و جمعیت سبز و 3 کاندید دیگر معذرت بخواهید.( سانسور نکنید.) (445503)
 
خط انقلاب
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۱۳:۲۹:۱۸
ما با انتخاب احمدی نژاد سیلی محکمی بر صورت فتنه گران زدیم و این فتنه گران هستند که برای از بین بردن آبروی ایران و بهتان زدن به همه و از بین بردن رای مردم و توهین به ملت باید معذرت بخواهند که البه عذر خواهی آنها رد خواهد شد و این افراد باید محاکمه شوند. (446006)
 
روشن ضمیر
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۶:۴۱:۵۲
آخر بنده متوجه نشدم بالاخره چه کسی این وسط با بصیرت است اگه شما متوجه شدی به ما هم خبر بدهبا تشکر از شما (445505)
 
داریوش
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۷:۲۵:۱۷
جناب آقای فرقانی عزیز من نه تنها اعتقاد دارم که باید نسبت به انتخاب احمدی نژاد در انتخابات ۸۸ توبه کرد بلکه بایستی از ملت شریف ایران عذرخواهی شود دلیل آن هم بسیار روشن است :
۱-مناظره های دوران انتخابات را یک بار دیگر و در خلوت خود و با انصاف ببینید و تجزیه تحلیل کنید آنگاه متوجه خواهید شد که آقای احمدی نژاد صلاحیت ریاست جمهوری را ندارد نه به لحاظ اعتقادی و نه به لحاظ سیاسی و امنیتی .حتما به خاطر دارید که ایشان در مناظره با اقای موسوی چه تهمت هایی را متوجه بخشی از مقامات جمهوری اسلامی کرد و یا اینکه با حرکت های زشت و نشان دادن عکس همسر موسوی قصد ضربه زدن به حریف بود و مهمتر انکه ایشان بخشی ازاسرار نظام جمهوری اسلامی را که به درستی و یا نادرستی آن کاری نداریم مقابل دهها و شاید صدها میلیون بیننده فاش ساخت (ماجرای ارسال مواد منفجره به عربستان و اعزام نیرو به لبنان و...) .پس به اعتقاد من اگر ما واقعا مسلمانیم و سیاسی کاری نمی کنیم باید اذعان کنیم که احمدی نژاد حداقل در دور دوم ریاست جمهوری اش صلاحیت نداشت .
۲-برادر عزیز شما اگر کمی در رفتارهای آقای احمدی نژاد از ابتدای ریاست جمهوری در سال ۸۴ دقت می کردید و سخنرانی های ایشان را مورد تجزیه وتحلیل قرار می دادید بوضوح مشخص بود که متاسفانه آقای احمدی نژاد قلبا به اصل ولایت فقیه اعتقاد ندارد و اصولا ایشان نهایتا بدنبال جمهوری اسلامی ایران بدون دخالت مراجع و روحانیون در امور سیاسی و مملکتی است و اعتقاد دارد که مراجع کارشان هدایت و توصیه است و نه دخالت و دولت هم فقط به توصیه ها در صورت صلاحدید عمل خواهد کرد . در انبوه سخنرانی های اقای احمدی نژاد چندین با نام ولایت فقیه و مقام معظم رهبری آمده است البته ایشان همواره از کلمه ولایت که منظور آن حضرت ولیعصر(عج) است استفاده می کند.
۳-اماچرا آقای احمدی نژاد حالا چهره خود را نمایان کرده و خیلی مشخص در مقابل رهبری ایستاده است .
برادر عزیز احمدی نژاد سیاستمدار با هوشی است او موقعیت ها را خوب می سنجد و استفاده می کند باور کنید که طی شش سال گذشته هم همواره بصورت غیر محسوس و پنهان و گاهی نیز عیان برخلاف منویات رهبری عمل می کرده است و اگر رفتار ها و کردارهای ایشان را بررسی کنید به این واقیعت مهم می رسید.
۴- نکته آخر آنکه سال های ۹۰ و ۹۱ بسیار سرنوشت ساز است شما قطعا اقدامات و رفتارهای عجیب تری از آقای احمدی نژاد خواهید دید و ایشان ارام و آرام آن روی سکه خود را نمایان خواهد کرد که طرح جزییات آن در حوصله این مطلب نیست که امیدوارم خدا به خیر بگذراند.
*درخواست از سایت الف: لطفا عینا این نظر را استفاده کنید و حذف و یا سانسور نکنید.   (445507)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۸:۱۱:۳۵
تازمانی که این دولت مورد حمایت رهبری است مورد حمایت مردم هم باید باشد . این به معنی ولایت پذیری است که از ولی خود جلو یا عقب نیفتیم .
آیا جز حمایت از رهبری دیدیم که اینطور افراطی حرف میزنید . (445522)
 
سعید
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۸:۱۴:۱۳
با اینکه میدانم این کامنت مرا چون همیشه سانسور میکنید ولی باور کنید دلم برای میرحسین موسوی و شیخ مهدی کروبی تنگ شده است!

در این سایت دل تنگ هم نمیشود بود! (445523)
 
مصطفی
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۸:۲۳:۰۲
حالا باز خدا شکر این بابا شعارش را داد اون قبلی که فقط به فکر جیبوش بودند کسی جرات نداشت حتی در مورد حرف بزند چه برسه سایت راه بینداز یکم منطقی باشیم (445525)
 
اسماعیل مرتضایی
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۸:۳۸:۱۶
برادران محترم با هر توجیهی اعم از مخالف و موافق تواب تازه طرفدار که بیش بروید از نظر قانون ایشان تا پایان دوره مهلت قانونی خود رئیس جمهور هستند . ضمنا شک نکنیم موضوع گیریهای افراطی .و غالیگریانه دیروز و تفریط امروز ظرف شخصیتها را برای ملت روشن میکند .
پس بهتر است به حرف بزرگان گوش نموده اول فکر کنیم سپس تصمیم بگیریم نه اینکه اول تصمیم بگیریم و بعد برایمان فکر کنند (445531)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۸:۴۲:۰۲
آقای قرائتی فرموده اند :انسان مخلص استعفا نمد دهد.
ازایشان بعید است که نداند مخلص کسی است که اگرمقام وسمتی دارد که خودش تشخیص دهد توانایی بودن درآن سمت یا مقام را ندارد براوواجب است که جایش را به نفربالیاقت تری دهد که شایسته آن پست با شد.
مخلص آن است که صلاح مملکت را بر عقاید خود ترجیح دهد واگرشده استعفا دهد.
چرادرفرهنگ ما استعفا وعذرخواهی چیزبدی است؟ (445533)
 
مرتضی اشرفی
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۸:۵۵:۰۴
عدم توانایی شما در تحلیل رفتارهای باند احمدی نژاد نشان دهنده ضعف شناخت شما از جهان و انسان است.وقتی امثال ما ناله می زدیم که این جریان همان نامحرمانی هستند که امام نفوذ آنها را در انقلاب پیش بینی کرده بود. اگر چه چشم ما را با چشم بندبسته بودید ولی چشم بسته واقعی خودتان بودید. الان چشم خود را بگشائید وبرای نجات دین و کشور به یاران امام رو کنید موسوی و کروبی را از حصر غیر قانونی آزاد کنید (445535)
 
شاهد
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۹:۰۸:۵۴
سلام

اگر نفت به قيمت سالهاي پيش بود چه مي شد؟
تمام لاف و قمپز در كردنهاي توخالي دولت احمدي نژاد به بركت بالا رفتن قيمت نفت طي دوران حكمراني اش(اگر نگويند خودمان باعث شديم قيمت نفت بالا برود) است.
تصور كنيم اينگونه مي بود. آيا در اينصورت رشد اقتصادي صفر درصدي ما چقدر مي شد؟
ادعاي مديريت بر جهان ؟
رتبه هاي اول در منطقه؟
لحن صحبتهاي آموزگار وارانه (با شاگردان كلاس اولي) احمدي نژاد با ملت ايران؟
تقابل با مجلس(بخوانيد ملت) و مقام معظم رهبري؟
ادعاهاي آنچناني مبارزه با فساد(از انواع مختلف) و در آوردن ليست مفسدان از جيب؟
دولت ايشان بزرگترين فساد است. مشاوران ،منصوبين و همپالگيهاي او بزرگترين كارتلهاي رانت خواري را در روز روشن تشكيل داده اند(نميدانم در باره قوه قضاييه چه كلماتي را به كار برم تا بتواند بيانگر عمق تاسف و نااميدي ام از اين بزرگترين ركن مبارزه با تخلف باشد)
البته ناراحت نيستم از اينكه قيمت نفت بالا رفته است ولي مقايسه آماري (از نوع استاندارد آن نه از آن آمارهايي كه فردي كه يك ساعت در هفته كار مي كند را شاغل مي انگارد) انواع شاخصهاي اقتصادي در دوران احمدي نژاد با دوران دولتهاي قبل (با توجه ميزان در آمدهاي نفتي) نا كارآمدي شديد اين دو دولت اخير را نشان مي دهد.
جاي تعجب است آن زماني كه قيمت نفت در كمترين سطح بود ، مشكل اصلي مردم آب و نان بيان مي شد ولي الان كه قيمت نفت در بالاترين سطوح است، مشكل اصلي مردم چيزهاي ديگري است.
بابا جان مشكل اصلي مردم اين است كه آنها را ساده مي انگارند.
اين است كه دوست ندارند با نگاه عاقل اندر سفيه با آنها برخورد شود.
اين كه انتظار دارند مجلس كار خود را انجام دهد، دولت كار خود و قوه قضاييه نيز ايضا.
قانون به درستي اجرا شود و همه در برابر قانون يكسان باشند.
بساط رانت خواري و تاراج بيت المال برچيده شود.
همانگونه كه در صحنه هاي مختلف آبروي نظام را خريده اند و در سختيها حاضر بوده اند، در در آمدها نيز سهم داشته باشند(نه اينكه با پرداخت شندرغاز يارانه نقدي كه دو برابرش را بايد نقدا به مصرف آب و برق و گاز و نان و...... برسانند سرشان شيره ماليده شود)
القصه من يكي كه هيچ دل خوشي از احمدي نژاد و كارهايش ندارم و اميدوارم قبل از پايان مدت قانوني تصدي اش ، توسط نمايندگان مجلس به هزاران دليل كه هر كدامش براي صدور راي عدم كفايت ، كفايت ميكند از كار بركنار شود.
اميدوارم كساني سكان دار اجراي امور مملكت بشوند كه نه در حرف بلكه در عمل نوكر ملت باشند . (445543)
 
حميد
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۹:۳۰:۱۸
آقايان موسوي ،هاشمي وخاتمي با همه مشكلات هركدام هشت سال سكان هدايت امور اجرايي را در دست داشتند حتي يك دقيقه با رهبر وولي فقيه زمانشان قهر نكردند (445550)
 
عبداللهي
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۹:۴۳:۵۰
بنده به عنوان كسيكه در سال 84 بدليل رفتارهاي ساده زيستي(عدم استفاده از سلف سرويس شهرداري
،حذف برخي قوانين دست و پاگير در شهرداري) وخيلي از شعارهايي كه ظاهرا\" واقعيت داشت و
دلزدگي از سياستمداران قبلي ،به احمدي نژاد راي دادم و خيلي از دوستان را تشويق به راي به ايشان
كردم ،از اين سوراخ يكبار گزيده شدم و سال 88 اشتباه قبلي رو نكردم.چون همين 4 سال واسه محك
زدن انتخاب خودم كافي بود.اما جناب آقاي فرقاني و دوستان همفكر عزيز ! شما نخواسته ايد كه از
اصرار و تعصب خود مبني بر الزام وجود احمدي نژاد به هر قيمتي- اعم از تقابل با رهبري،سياستهاي
شتابزده داخلي (مسكن،كشاورزي،بنگاههاي زود بازده وليبراليسم فرهنگي (مخصوصا\" حجاب...)
وخارجي(انزواي در سطح بين المللي،عزل ونصبهاي شتابزده)،شكسته شدن حرمتها و رواج فرهنگ
فحاشي و توهين و دروغ و افترا و بزرگتر و منحرفتر از همه انتشار مستند سراسر گمراه \"ظهور بسيار
نزديك است\" كه متاسفانه با عبور ساده بسياري از دوستان با بصيرتي كه بصيرتشان فقط در ايام پس
ازانتخابات شكوفا شده بود- توبه كنيد و هنوز بر شرط اول از شرايط شش گانه امام علي (عليه السلام)
باقي مانده ايد! پس لطفا\" آهسته قدم برداريد.شما و دوستان احمدي نژادي مگر فرصت سوزيها رو نديديد؟
وقتي موسوي و كروبي توي مناظرات از اوهام و خرافه گرايي و هاله نور و رمالي ميگفتند شما كجا
بوديد؟! تصور شما از گراني،درك آن با تمام وجودتان و حضور در بازار است يا آمار و ارقام و حرف
و حديث ديگران؟!شما و دوستانتان فقط لاپوشاني ميكنيد و سرپوش بر خطاها ميگذاريد حالا به قيمت
شكسته شدن حرمت روحانيون و مراجع و متدينين و خادمين(اصلا\" مردم عادي كه حرمت مومن بنابر
روايات از كعبه هم بالاتر است) باشد ويا هر چيز ديگري.برادر عزيز! اين چه استدلال و پيش داوري
است كه در مورد موسوي ميكنيد؟! شما چه سند و مدركي داريد كه قصاص قبل از جنايت ميكنيد.؟!
ولايتمداري احمدي نژاد هم بيشتر به طنز شبيه است تا واقعيت ! بفرماييد عزل آقاي ري شهري آنهم در
حين سفر وماموريت ،عزل وزير امورخارجه(بخوانيد نماينده دستگاه ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران)
عزل چندتن از وزرا و شتابزدگي كه كابينه را تا مرز كسب راي اعتماد مجدد برد(وزرايي كه بدليل
حمايت از ولايت عزل شدند !!!)،تاخير در پاسخگويي به نامه رهبري مبني بر عزل مشايي(بخوانيد كناره
گيري از منظر احمدي نژاد !!!) و حمايت و تبعيت بي چون و چرا از مشايي و عزل مصلحي و قهر
چندروزه با ماله كشيهاي دم دستي ،توجيه پذير نيست كه نيست.
لطفا\" شعور مخاطبان را به تحميق نكشانيد.
هردم از اين باغ بري مي رسد تازه تر از تازه تري مي رسد. (445553)
 
میثم
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۰۹:۴۸:۵۳
دوستان محترم سایت الف آیا بهتر نیست به جای بی احترامی به یک دولت خدمتگذار که شبانه روز کار وتلاش میکنند مطالبی بیان کنیم که باعث رشد وتوسعه کشور شود نه اینکه مرتب یک دولت را بکوبیم ویه نقطه ضعف را آنقدر بزرگ کنیم وبعد هم آنقدر در ذهنمان پرورش دهیم که باعث شود تیتر بزنیم که بیائیم از رای که به احمدی نژاد دادیم توبه کنیم دوستام محترم بهتر است تسویه حسابهای شخصی خود را کنار گذاشته وبه حفظ ورشد کشور بپردازیم نه تخریب آن . امیدوارم که این مطلب در سایت شما قرار گیرد (445556)
 
sasha
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۲:۲۵
گویا هرکه از فتنه و جریان انحرافی فرار می کند به آقای رضایی پناه می برد.
امروز در جامعه شاهد آن هستیم که با هرکه سخن می گویی، می گوید به آقای رضایی رای داده. من نمی دانم پس چرا ایشان اینقدر رای پایینی داشتند!!!!!! (445562)
 
ایمان
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۱:۰۵
با عرض سلام به الفی ها
فکر نمی کنید این ادبیات و رفتاری که امروز صدای هواداران سابق آقای احمدی نژاد را درآورده همان چیزی است که در سال 88 گروهی از مردم معتقد به اصلاحات را به تمسخر گرفت و آنها را به واکنش وادار کرد
آن روز این تبری جویندگان ترجیح دادند هیچ تحلیل واقع بینانه ای از حرف های زده شده و رفتار های صورت گرفته نداشته باشند و در سکوت به تماشا بنشینند.
توبه حتما لازم است البته توبه از چشم بستن به واقعیت هایی که شاید رقیبمان آن را فریاد میزند. (445576)
 
حميد
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۹:۲۸
سلام. اولا اين كه بنده به آقاي دكتر محمود احمدي نژاد راي دادم و اصلا نه برائت مي جويم و نه توبه ميكنم، ثانيا بنده هر قدر فكر ميكنم كه دكتر چه كرده است كه اين همه مورد عتاب وخطاب قرار گرفته به هيچ نتيجه اي نمي رسم، نميدونم اين آقايون حامي ولايت زمان خاتمي ودر زمان وقوع فتنه هاي سال 88 كجا بودند و زبان به كام گرفته بودند الان مثل قارچ از كجا اومدند.
حرف بنده اين است كدام كار و زحمت هاي دكتر به ضرر مملكت بوده كه با اين همه بي انصافي انگ ضد ولايت و .......بهش مي بندند البته يه اختلاف نظري اين وسطا بود كه به شكر خدا الان رفع شده. اين همه حضرت آقا مي فرمايند كه مسائل حاشيه اي ما را بازندارند و به مسائل اصلي كه همان اعتلا و پيشرفت كشور است پرداخته شود كه الان دكتر هم همين وظيفه رو به خوبي داره انجام ميده. (445581)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۷:۳۶
به قول یکی 50 درصد نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که فعلا زندانند، 25 درصدشون هم اگر روزی سه بار نگه اشتباه کردم میره زندان!
چه وضعیه وجدانا؟! (445594)
 
م.م.
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۴:۳۶:۵۳
اگر حواست رو جمع میکردی و احساساتی برخورد نمی کردی قطب سوم (آقای رضایی)وجود داشت. (445712)
 
م.محسن
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۴:۳۸:۴۲
دوستان برای انتخابات مجلس چشم و گوشتون رو باز کنید و تا اشتباه ریاست جمهوری تکرار نشه.
بهترین راه جبران اشتباهات گذشته،دقت در انتخاب آینده ست. (445713)
 
وجدان شما
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۱:۳۳:۰۵
خوب فصت پیدا کرده اید وعقده گشایی می کنید خدا به دادتان برسد. (445597)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۱:۴۳:۲۰
این بابا در مصاحبه تلوزیونی میگفت که ببین وزارت راه وزیر ندارد کارها دارد پیش میرود اگر اینقدر ساده است پس کابینه را تعطیل پس کابینه نمیخواهیم حالا که اب از اب تکان نمیخورد برای جچه کابینه داشته باشیم رای بدهیم رای بگیریم مردم را پای صندوق رایهای مشکوک بیاوریم یکی بگه تقلب شد یکی دیگه بزنه توی دهانش حالا که وزیر داشته باشیم نداشته باشیم یکی است (445600)
 
هيچ وقت از راي خودم پشيمون نمي شوم
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۱:۵۱:۱۱
براي من خيلي جاي سوال دارد كه به اين راحتي از همه چي ميگذريد و هنوز هم داريد لاپوشوني ميكنيد/ پاسخ اين خون هاي ريخته شده پس از انتخابات و اين زندان هاي پر شده و خالي بودن صندوق ذخيره ارزي و وووو كي مي دهد . فقط دلتان را خوش كرديد به توبه تان خدا از حق خودش ميگذرد ولي از حق الناس هرگز .من كه از حق راي خودم نمي گذرم . خوشحالم كه بهش راي ندادم ....من با بصيرت راي دادم . هيچ وقت از راي خودم پشيمون نميشوم . موسوي صد بار ديگه هم كانديد بشي بهت راي ميدم (445604)
 
محمد رضا باقری چالوپلی
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۲:۰۶:۳۰
چرا مردم باید توبه کنند دکسانی باید توبه کنند که فضای کشور را دو قطبی کردند تا امثال من ناچار شدیم برای نجات از موسوی به احمدی نژاد رای دهیم کشور به یک قطب سوم نیاز دارد که مردم را ساماندهی کنند (445611)
 
حمید
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۲:۲۲:۵۹
آقای توکلی مردم به ایشان به خاطر ترس از بدتر رای دادند نه اینکه رابطه امام وماموم که شماها باب کردید و نانوائی باز کردید. (445618)
 
لیلا
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۲:۴۲:۳۷
ای که پدر سیاست بسوزه. همین دو سال پیش بود که آقای احمدی نژاد سه روز پس از انتخابات در نطقی سراپا مشحون از سرمستی پیروزی ، دو تن از یاران اصدیق امام را به طلحه و زبیر تشبیه کردند و حالا خود از جانب یارانش به طلحه و زبیر تشبیه میشوند . آقایان جان هر کی دوستش دارید بیایید از شرع و دین و اسلام کمتر استفاده کنید و از مشابهت سازی های باسمه ای پرهیز کنید و این همه دین و ایمان مردم را در راستای اهداف نامشروع سیاسی تان خرج نکنید . امروزه برای تبین و تحلیلهای پرسوناژها و جریانات سیاسی ، علمی هست به نام علم سیاست ، گاهی مبانی این علم را مرور کنید از قافله پیشرفت این همه عقب نمیمانید . (445632)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۲:۴۴:۰۴
سلام
چه خبر شده که همه مکنونات قلبي خود را آشکار کرده ايد؟
اينقدر سياه نمايي کرده ايد که خودتان هم باورتان شده است.
شما که رهبري را هم قبول نداريد!!و اصلاً به احمدي ن‍‍ژاد راي نداديد که پشيمان شويد و توبه کنيد . توبه مال کسي است که کار معصيتي کرده و پشيمان شده باشد.
در جايي که راي به احدي نژاد در جاي خود يک عبادت خالصانه بوده و اجر اخروي دارد.
اگر احمدي نژاد يکبار يا دو بار فرمان فرمان رهبري را به قول شما اجرا نکرده و مستحق اين نامرديها و رذالتها شده است . با هاشمي که در طول شاهنشاهي اش که يکبار هم حرف رهبري را عمل نکرده چه بايد کرد . همان کسي که همه اين جوسازي ها و فتنه ها زير سر اوست.
کساني که بر خلاف دستور رهبري جو جامعه را مغشوش ميکنند و با سخنان و اقدامات خود مملکت را به هم ميريزند بدانند که بازيچه سران مفد فتنه 88 شده اند و به خواسته هاي آنان عمل ميکنند که هدفشان به شرح ذيل برسند
1-سران فتنه در امان باشند و فراموش شوند و کسي بفکر مجازات اين مفسدين نباشند.
2-کسي به فکر بيداري اسلامي و کمک به مسلمانان و شيعيان مظلوم منطقه نباشند و در مقابل قرآن سوزي و تخريب مساجد موضعي نگيرد.
3- فرمان جهاداقتصادي رهبري رابه فراموشي بسپارند.
4- زمينه تبرئه و طلبکار شدن سران فتنه 88 را فراهم کنند.
5- عدم صلاحيت رهبري را اعلام کنند که چرا از احمدي نژاد حمايت ميکرد. (445634)
 
محمد فاضل
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۲:۴۴:۲۱
دوست نویسنده گفته اند که اگر موسوی 10 روز قهر میکرد مملکت چنین وچنان میشد.خوب برادر من خودت که به احمدی رای دادی وبقول اغلب تون باوضو سر صندوق تشریف بردین چرا وقتی محمود خان ما 11 روز قهر کرد هیچکدوم یادتون نیومد که ازش حمایت کنین؟بازم دم اونایی گرم که هنوزم بعد دوسال زندون وتبعید از نظرشون پشیمون نشدن.
بقول یکی از خواننده ها ایکاش همین الف متن صحبتهای خیلی از سران نظام رو که چپ وراست حمایتهای آسمانی از این آقا میکردند رو دوباره میذاشت.
خیال کردید اینکه احمدی رو انتخاب کردید نیاز به توبه داره اما موج تهمت وفحاشیهایی که شماها نثار مردم وکاندیداهای دیگه کردیدنیاز به توبه کردن نداره و پیش خدا ثواب داره براتون؟دیر نباشه زمانی که پرده ها کناربره وهمین شما از امثال موسوی ورضایی وکروبی هم طلب بخشش کنین البته اگر ایمانتون مصلحتی نباشه. (445635)
 
مجید
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۲:۵۰:۲۰
سلام
میدونم چاپش نمیکنید.
دلیل بهتر بودن احمدی نژاد از شماها مصاحبه شب قبل است .به خاطر همین من از رای دادن به ایشان توبه نمیکنم آقای توکلی. (445637)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۲:۵۹:۰۸
شعار که اقایان روی پارچه نوشتند ما به بهشت نمی رویم ایا شما از طرف خداوند نظر دادی یا از طرف خودتون ایا مطمئن هستید که شما و احمدی نژاد در بهشت هستی ببخشید برادری ثابت کن بعدا طلب ارث بکنید چون من هم به بهشت نمی روم اگر طلبه هایی قم و احمدی نژاد در بهشت باشند (445640)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۳:۰۸:۲۶
بابا شما اخر استدلالید منتهای مراتب همیشه انچه را که لازم است در توجیه خطایتان ببینید می بینید و بر بقیه شواهد خط می کشید (445650)
 
فراز
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۳:۱۲:۰۱
واقعا دم همه شما ها گرم که درست مثله حرکت برگی تو مسیر باد هستید . مگه خیلی از همین شما ها نبودید که مردم رو زدید تا بگید احمدی نژاد سرور ما اقای ما و رهبری فطرت پاک مهدیست ...
پس چه شد که عکس این مقاله نشان میدهد به بهشت نمیروم اگر احمدی باشد....
تا به حال فکر کرده اید شاید روزی حای اسم احمدی اسم های دیگر بزرگانتان بیادید و ان لحظه چه زیباست روی ماهتان :)
هیچکس در این دنیا لییاقت ندارد مگر انکه اثبات شود ..حالا تو بیا و میان این اخبار دقیق و سنجیده سایت های دولتی حقیقت رو بجو اگر واقعا حقیقت جویی (445655)
 
محمد آقاخانی
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۳:۲۱:۵۰
من شخصا از فعالیت برای ایشون در دور اول و این آقای احمدی نژادی که اموروز که چه عرض کنم در 4-5 سال گذشته هست توبه و استغفار میکنم (445659)
 
hata
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۳:۴۰:۱۹
سلام
خیال کردم وب سایت شفاف سازیه اما انگار که نه پس بدرود برای همیشه (445671)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۵:۰۶:۰۶
آیا مگر احمدی نژاد رای آورده که مردم توبه کنند؟ آمار کمنتهای شما هم در قبل انتخابات و هم امروز برآیند فکری جامعه را نشان می دهد. هر چند این کمنت را سانسور می کنید ولی بدانید چه شما توبه کنید و چه نکنید حق پنهان نمی ماند. حداقل شما از دارودسته های توکلی به ایشان رای نداده اید و نیازی هم به توبه ندارید. بقیه مردم هم - جز مشتی عوام و کمیته امدادی که از سر ناچاری به احمدی نژاد رای داده اند - آگاه تر از شمایند. (445722)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۶:۴۰:۱۹
احمدی نژاد رئیس جمهور ایران است ؟
من با 32 سال سن و روزی 12 تا 13 ساعت کار کردن دغدغه های زیادی دارم . از امروز نگران وضعیت مسکنم هستم که 7 ماه دیگه قراردادش تمام می شه و برای 54 متر خانه در امیر آباد نه در الهیه و تجریش ماهیانه 650 هزارتومان کرایه پرداخت می کنم و باز برای سال بعد نگرانم .
دلم می خواد تو چشمای رئیس جمهور خیره بشم و بهش بگم ... دروغ می گی آقای رئیس جمهور . ایرانی که تو ازش حرف می زنی با ایرانی که من و هزاران نفر ، نه میلیون ها نفر همچون من که اینجا زندگی می کنن ، با تصورات و رویاهای تو بسیار متفاوت هست . (445744)
 
بهدی
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۷:۱۲:۵۶
هر که بدون شناخت و آگاهی و از روی احساس وتقلید کورکورانه در این بلای بزرک شریک است ،تا فرصت دارد جبران کند.دین و دنیایمان در خطر است!!! (445760)
 
ميم
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۷:۳۱:۲۱
با سلام مومن در هر زماني وظيفه اي دارد و بايد به وظيف اش عمل كند . ملت با تفكر و نه تدبر در سال 88 به وظيفه خود عمل كرد . و هروقت و هر زمان ديگري هم كه ضرورت ايجاب كند و وظيفه ديگري احساس نمايد قطعا به آن عمل خواهد كرد ، همانگونه كه در قضيه بني صدر خائن عمل كرد، بهتر است ديگر به اين بحثهاي بي خاصيت پايان دهيد . (445762)
 
ن .خ
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۷:۳۷:۰۲
جهت یاداوری به اقای رییس جمهور محترم .مردم دو دسته اند یادوست وهم عقیدهی تو ویا مخالف وحتی بی دین .اما به یادداشته باش که در انسانیت با تو یکسانند .پس باهمه مهربان باش ومداراکن (445763)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۸:۳۹:۳۷
دوران ارباب رعیتی بسر آمده دوران انگ و برچسب ها تاریخ مصرفشان گذشته چرا به این وحدت ملی و مذهبی در سطح جامعه خدشه وارد می سازید . چرا برادر را بجان برادر می اندازید .چرا در یک خانواده دو برادر بجان هم بیفتند و محیط منزل را به میدان جنگ و جدل در آورند . اف بر شما و اوف بر من که خودمان رادر اثر اخلاص و صداقت قر بانی کردیم آخر الامر نتیجه اش این شد .ندامت و پشیمانی . از دست عقلای قوم - از دست رسانه های داخلی و از دست نمایندگان و برخی دولتیان ووووو الهی پناه بر در گاهت پناه بر آستان ربانیت . نجات مان بده تا بیش از این پرده دری نکنیم و به پاکان هتاکی نکنیم .زبانمان لال کن تا حرف حق را ناحق نگوییم و گوشمان را کر تا حرف حق را ناحق نشنویم (445781)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۹:۲۷:۵۵
سلام سال 88به دوستان اصولگرا گفتم تا پايان 89آفاي احمدي نژاد براي آقا شاخ و نشان خواهد كشيدآنوقت دوباره ما طيف چپ تمام قد از ولايت دفاع خواهيم كرد .مطمئن باشيد به آن هم خواهيد رسيد. حالا مي خواهيد حذف كنيد يا نه؟ (445786)
 
میثم تمار
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۱۹:۴۴:۰۴
بسم الله الرحمن الرحیم
فرقه آدم با ابلیس در اینجا بود که وقتی خداوند متعال به شیطان گفت که چرا تکبر کردی شیطان به خدا گفت که تو مرا گمراه کردی ولی آدم بعد از خوردن میوه ممنونه وقتیمورد خطاب خدا قرار گرفت آدم گفت که اشتباه کردم و استغفار کرد.
کمی باید واقع بین بود من دله خوشی از آقای احمدی نژاد ندارم یا بهتر بگویم دلم خون است ولی به نظرم باید تا پایان مدت رئیس جمهوریش به او فرصت داد و جوه کشور را به نفع دشمن متشنج نکرد و رصد کردنه دولت را به عهده ی ولی فقیه و بزرگان و نمایندگانه متعهد دولت سپرد البته ما هم نباید هوشیاریمان را از دست بدهیم و بادقت به اطرافیانه نا... احمدی نژاد توجه داشته باشیم.
یا علی(ع) (445791)
 
رضایی هم نامزد انتخابات دهم بود
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۲۰:۴۹:۵۰
بنده به رضایی رای دام
آیا آقای رضایی تابع رهبر نبود؟
آیا آقای رضایی مودب و شایستگی یک مسوول مومن کشور شیعی ایران را نداشت؟
آیا آقای رضایی ۳۰ سال تاریخ کشور را زیر سوال برد؟
آیا آقای رضایی دغدغه فرهنگی نداشت؟
آیا نباید بر اساس تکلیف عمل کرد؟

... (445801)
 
ع یگانه
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۲۰:۵۳:۵۸
1- نفس بوجود آمدن این سوال نشان دهنده نوعی پشیمانی است.
2- در متن به نوعی می خواهد خود را دلداری بدهد و این مرحله قبل از پذیرش است. فارغ از اینکه درست باشد یا نه.
3- به نظر من کسانی که بصیرت داشتند از همان زمان انتخابات احمدی نژاد را شناخته بودند. آن هم عدم پایبندی احمدی نژاد به هیچ قاعده و قانونی در جایی که لازم است بود. (445802)
 
رز
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۲۲:۱۳:۳۵
من هم معتقدم مهم حال افراد است. اما توجه کنید بین روزهایی که از احمدی نژاد با شور و هیجان دفاع می کردیم تا امروز فقط دو سال فاصله است. ضمن اینکه مدعیان انحراف احمدی نژاد نمی کویند او در این دو سال منحرف شده بلکه اتفاقا اسنادی که الف رو می کنند همشون بیش از دو سال است که اتفاق افتاده اند. ضمن اینکه همش داریم دروغ می گوییم و توجیح می کنیم. نویسنده گفته که مردم ظاهرا فکر کردند نظر رهبری به نظر احمدی نژاد نزدیکتر است و باصطلاح رای ولی را کشف کردند . نه عزیز این جوری نبود اقا خود اعلام کرد نظر من به نظر احمدی نژاد نزدیکتر است؟صریح و علنی. (445823)
 
امیر
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۲۳:۰۲:۳۵
انتخاب فردی مثل موسوی مثل این می ماند که یکی از رئیس جمهورهای فسیل سابق آمریکا مثلا ریگان را الان بیاورند و علم کنند و رای دادن به فردی مثل احمدی نژاد مثل اینست که شهردار واشنگتن بیاد بشه رئیس جمهور پس انتخاب هر دو طرف اشتباه بود.مردم ما از بنی صدرم رودست خوردن پس مردم امکان اشتباه هم دارن.حالا از این اشتباه دولت نهم و دهم و مجلس دارن به نحو احسن جهت هماهنگی برای هر چه به گند کشیده شدن مملکت تلاش میکنن ی نمونه سر این ادغام وزارتخانه ها واقعا یک افتضاح تاریخی است (445831)
 
حسن
۱۳۹۰-۰۲-۲۶ ۲۳:۲۸:۵۹
زمانه طوری شده که دیگه به چشم هات هم نمی تونی اعتماد کنی !

کی راست میگه ؟!

کی دروغ میگه ؟

کی ولایت مداره ؟

کی ولایت مدار نیست ؟

ما که هنگ کردیم ! (445839)
 
رزمنده دفاع مقدس
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۰۰:۵۴:۴۶
علی (ع) فرمودند:حب الشی یعمی و یصم
دوستی (علاقه بیش از حد ) به چیزی کو ر و کر میکند
حکایت دوستان احمدی نژاد هم چنین حالتی را دارد لطفا بیلان زیر را بخوانید
1-درخواست یا نداشتن مانع مبنی بر حضور دختران برای تماشای فوتبال پسران توسط احمدی نژاد
2-تخلف حدودا یک هفته ای از دستور کتبی رهبر معظم انقلاب برای کنار گذاشتن مشایی از معاون اولی
3-تخلف دو باره در مورد عدم برکناری وزیر محترم اطلاعات
البته مواردی از این دست زیاد است (445856)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۰۷:۵۵:۵۷
سلام به دوستان

من فقط به خاطر مقام معظم رهبری و بر اساس توصیه های ایشان به آقای احمدی نژاد رآی دادم. اگر توصیه ایشان نبود ایشان 5 میلیون رای هم نمی آورد تا به خودش ببالد!! (445879)
 
علي
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۰۸:۱۲:۴۰
بنام خدا
هنوز هم مشايي نور چشم احمدي نژاد است و ما مردم دون چشم ايشان. چرا؟
اگر احمدي نژاد با راي ما اومد بالا حالا راي ما اينست كه اين فرد معلوم الحال رو بر ما ترجيح نده.
چرا اينهمه لج بازي با مردم؟
چرا حرف همه تخ و نظر من به؟
چرا اينهمه علماء ميگن و دوستان انقلاب و همه ميگن‘ آيا واقعا نميشنوه يا مشايي رو سرور همه ما مي دونه؟ و مي خواد تو دهني بزنه؟
متنبه نشده كه هيچ خواباي خوبي برا سرور كردن مشايي بر ما ديده. ولي مثل اين بار مردم رو نشناخته. (445881)
 
سیاه رو
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۱۲:۴۵:۵۱
سلام
مشکل اینجاست که ما هنوز معنی جمهوریت رو نمدونیم
ما به جای تفکر و تحقیق وبررسی دنبال نگاه به دهن اینو اونیم
در صورتی که اگر درست این کارو هم انجام میدادیم
میدیدیم که هزاران با امام (ره) و مقام معظم رهبری بارها و بارها گفتند هر کی 1 رای داره و هر کس باید نظره خودشه بده اساسا زیبائی نظام ما اینه که رای من با رای رهبرم از نظره ارزش یکه و اگر من حتی از محتوی رای ایشون هم خبر داشته باشم حکم وحجتی برای عمل به اون رو ندارم
چرا که آگه اینطوری بود لزومی به انتخابات نبود تمام کاندیداها رو میبردن رهبری یکه انتخاب می کرد
همه مردم هم تمکین می کردن اون موقع می شد حاکمیت حکومت و.........
من واقعا به دوستان توصیه می کنم بجای بحث و جدل بی مورد تفکر کنند و برای آینده درست تصمیم بگیرند و مسئولیت درست یا غلط بودن اونو بپذیرند.
سلام حضرت دلبر سلام قرص قمر
زمین که لطف ندارد از آسمان چه خبر (445984)
 
هرگز توبه نمی کنم
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۱۶:۵۱:۴۸
هرگز از رای ندادن به او توبه نمی کنم چون هرچه زمان می کذرد به حقانیت خودم بیشتر پی می برم. (446120)
 
یکی ازمردم
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۱۹:۳۱:۲۸
خداوکیلی من به خاطرآقابه ایشان رای دادم
درحالی که نه ایشان رامی شناختم ونه به ایشان نظرمثبت داشتم اماحالا می فهمم که اشتباه نکرده ام که به آقا اقتداکرده ام آقای احمدی نژادبایدباورکنندکه مارای بسیاری برای شان جمع کردیم و ازحضرت آقا که موجب شدندنام ایشان به عنوان رئیس جمهورآن هم به مدت 8سال درتاریخ ایران ثبت شودممنون باشندوگرنه کسی ایشان را نمی شناخت ودرنهایت ایشان رای نمی آوردند.خوشحالم که مطیع رهبرم بودم وبربسیاری ازمسائل آگاهی پیداکردم . این خواست خدابودوخداراشاکرم . (446214)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۲۷ ۲۱:۳۷:۳۶
چرا ان وقت که قبل از تاید شورای نگهبان
رهبر تایدش کردقهر نکرد؟؟ (446252)
 
محمود
۱۳۹۰-۰۲-۲۸ ۰۲:۰۲:۰۷
من معتقد به اطاعت از رهنمود های رهبری هستم و به نظر من احمدی نزاد دارد مسیر اشتباه را میرود و ما دیدیم که خاتمی که نقطه ضعف هم داشت هرگز به رهبری و علما بی احترامی نکرد و رهبری را تضیف نکرد (446331)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۸ ۰۲:۰۲:۲۱
کودتا کردن که هنر نیست اسلحه رو یه مشت بی دفاع میکشی و یکی برشون قالب میکنی وسلام اما .. (446332)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۸ ۰۲:۰۹:۰۵
واقعا حالا نظر کی به چه کسی نزدیکه ؟ آیا میرحسین بد میگفت ؟ کی آینده نگریش بهتره ؟ (446333)
 
نباید ...زیرا
۱۳۹۰-۰۲-۲۸ ۰۶:۲۰:۱۱
نباید از رای دادن به او توبه کنید چون ممکن است خدای ناکرده خداوند توبه شما را بپذیرید و حق بسیاری از مردم ضایع شود. بعلاوه ,چه کسی بهتر از احمدی نژاد می تواند همه چیز را در نوردد؟کی از ایشان بهتر؟
بگذارید تا کارش را تمام کند . (446358)
 
سالر ابادانی
۱۳۹۰-۰۲-۲۸ ۰۹:۱۴:۲۷
انتخاب و دفاع متعصبانه بایکوت کلام دیگران اینها به درگاه احدیت توبه دارد اما از مردم (حق الناس ) حلالیت ! (446401)
 
sms
۱۳۹۰-۰۲-۲۸ ۰۹:۳۶:۴۶
این مقاله شما توهین به رأی مردم ونظام ودر رأس آن ولایت فقیه بود که شما آن را عملا قبول ندارید که اگر داشتید آب به آسیاب دشمن نمی ریختید خدا از سرتقصیرات شما بگذرد. برای سایت الف الفاتحه !!؟ (446418)
 
sms
۱۳۹۰-۰۲-۲۸ ۰۹:۴۷:۵۸
به نظر می رسد نویسنده دچار توهمات وتخیلات باطل وبه نوعی پارادوکس درونی شده وبه نظر می رسد خود ایشان اصلا به احمدی نژاد رأی نداده که حالا نیاز به توبه یا برائت داشته باشد. حلا چطور برای طرفداران احمدی نژاد نسخه می پیچاند خدا می داند و الف . خدا شفاش بده . (446427)
 
پارسا
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۱۰:۴۷:۳۸
من اصلاً پشيمان نيستم (447843)
 
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۱۴:۵۳:۴۰
با توجه به همه مشکلاتی که در جامعه ما اتفاق می افتد به عنوان یک شهروند این کشور عاجزانه درخواست می کنم که نسبت به حرکت کوته گونه برخی از افراد در رأس حکومت بی تفاوت نبوده واین افرادرا به دست قانون بسپارند . بنده و امثال بنده در این کشور به امید فردا زندگی می کنیم و دوست ندارم به خاطر غرور و یا حفظ قدرت و انحراف آن، آینده کشور و مردم به بن بست برسد .مسئولین به این امر توجه داشته باشند که غفلت و یا دیرکرد در تصمیم گیری و عدم رسیدگی باعث بی توجهی مردم به آنها نیز خواهد شد.من حق این را دارم که هوای پاکی را تنفس کنم که عاری از هرگونه دشمنی و بازیهای سیاسی است. (448108)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.