نظر منتشر شده
۴۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464896
وزیر کشور: موافق پخش زنده مناظره ها نیستیم/حرف‌ها در مناظره زنده قابل مدیریت نیست
بخش سیاسی الف، 2 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۷
وزیر کشور گفت: در برنامه‌های زنده هر حرفی که زده شود دیگر قابل مدیریت نیست و ما در سال ۸۸ هزینه‌های بسیاری را بابت این حرف‌ها پرداخت کردیم که آثار آن و کدورت‌های آن سال همچنان باقی است.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی امروز درحاشیه همایش فرماندهان ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد مسائل پیرامون پخش زنده مناظرات انتخاباتی گفت: موضوع پخش مناظره‌های ضبط شده از سوی کمیسیون تبلیغات مطرح شده و در افکار عمومی و رسانه‌ها واکنش‌های بسیاری داشت ولی من این سوال را می‌خواهم از شما و همه رسانه‌ها و مردم بپرسم که در مناظره‌های  آزاد و زنده چه حرف و مطلبی قابل بیان است که در مناظره‌های ضبط شده قابل گفتن نیست؟! تنها نگرانی آن است که عده‌ای بخواهند مواردی را سانسور کنند و از مناظر ه‌ها دربیاورند که برای چنین مواقعی پیش‌بینی‌های لازم انجام شده و ناظران و نماینده‌های کاندیداها حضور خواهند داشت و هیچکس نمی‌تواند به جز مواردی که مصداق تهمت، خلاف و برهم زننده شئونات است، موضوعی را از مناظره‌ها خارج کند.

رحمانی فضلی در پاسخ به این سوال که پخش مناظره‌های ضبط شده از جذابیت مناظرات خواهد کاست، گفت: من قبول دارم که جذابیت برنامه‌های بیش از برنامه‌های ضبط شده است، اما باید بدانید که در حوزه امنیت عمومی در جلسه مذکور استدلال‌هایی مطرح شد که منجر به این تصمیم‌گیری شد که 4 نفر از 5 عضو این کمیسیون به پخش ضبط شده مناظره‌های  تلویزیونی رأی دادند.

وی اضافه کرد: نکته‌ای که باید به آن توجه داشت آن است که در برنامه‌های زنده هر حرفی که زده شود دیگر قابل مدیریت نیست و ما در سال 88 هزینه‌های بسیاری را بابت این حرف‌ها پرداخت کردیم که آثار آن و کدورت‌های آن سال همچنان باقی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با رییس جمهور در این زمینه مشورتی کرده یا خیر گفت: من در این زمینه هیچ‌مشورتی با آقای روحانی نداشتم.

وزیر کشور در ادامه سخنانش با انتقاد از رفتار برخی رسانه‌ها در واکنش به این تصمیم ستاد انتخابات کشور گفت: من خوشحالم که رسانه‌ها در موضوعات مختلف کشور وارد می‌شوند و نظرات خود را مطرح می‌کنند و حتی انتقاد نیز انجام می‌دهند ولی متاسفانه برخی رسانه‌ها به جای انتشار مسائل کارشناسی، به صورت سیاسی با موضوع برخورد کردند و عنوان کردند که این تصمیم، تصمیم رحمانی فضلی وزارت کشور است حتی برخی دیگر عنوان کردند که این تصمیم با نظر رئیس‌جمهور و از طریق من گرفته شده در حالی که صادقانه عنوان می‌کنم در این موضوع هیچ مشورت و همفکری با رئیس‌جمهور نداشتم و حتی پس از اعلام این مصوبه رئیس‌جمهور نخستین‌ کسی بود که نسبت به آن معترض شد و نه تنها در شیراز بلکه 2 بار در تماس مستقیم با خودم اعتراض خودش را به این تصمیم ابراز کرد.

رحمانی فضلی در پاسخ به این سوال که بازنگری به این تصمیم انجام خواهد شد یا خیر، گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها عنوان کردند که شب گذشته جلسه تبلیغاتی ستاد انتخابات برگزار شد در حالی که جلسه شب گذشته تنها جلسه کمیسیون نظارت بود ولی در جلسه امروز حتما این موضوع مجددا مطرح خواهد شد و در صورتی که استدلال‌ها، شواهد و قراین به گونه‌ای باشد که افراد حاضر در جلسه را اقناع کند، دوباره رأی‌گیری انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد :نکته حائز اهمیت آن است که شخص بنده به عنوان وزیر کشور نه تنها مسئول برگزاری انتخابات بلکه مسئول برگزاری انتخابات در امنیت کامل و سلامت تمام هستم و این دو اصل باعث می‌شود تا تصمیمات سخت‌تر شود.
فیلم
 
کلمات کلیدی : مناظره ریاست جمهوری+برنامه مناظره+انتخابات ۹۶
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۰۹:۳۴
فقط مردم بایددیالوگ بشنوند....
باعث تاسفه... شاید میترسید معوقاتتون یابهتره بگم اختلاسهای این دولت بی تدبیر روبشه (4277352) (alef-13)
 
الف ر
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۱۱:۳۵
وقنيكه حرفاي روساي جمهور احتمالي آتي مردم بايد با قيچي سانسور اصلاح بشه تو خود بخوان حديث مفصل از اين ....... (4277353) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۱۲:۲۳
یک اتفاق خاص در سال 88 را چماق نکنید بر سر ازادی , مگر شما اعضای کمیسیون تبلیغات در چه جایگاهی قرار دارید که میخواهید حرفهای کاندیداتورهای ریاست جمهوری را مدیریت کنید چرا همه صاحبان قدرت در این مملکت تصور میکنن مجازند و نیاز است که افکار و گفتار و کردار 80 میلیون ایرانی را مدیریت کنند . (4277355) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۱۷:۱۸
چه اعتراف وحشتناکی !!!!!!!!
باز هم مایه ی شرمساری !!!! (4277367) (alef-13)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۲۴:۰۲
با سلام

جناب آقای رحمانی فضلی

خواست و نظر مردم شفافیت و صداقت در همه امور بوده و نظر مردم بر نظر همه مسوولان و تصمیم گیران مقدم هست.چطور مردم در جنگ، راهپیمایی و...محرم هستند ولی وقتی پای شفافیت مسوولان به میان میاید مردم نامحرم می شوند.حجم عظیم درخواست های مردمی در شبکه های اجتماعی و درخواست تمامی کاندیداها مناظره به صورت زنده می باشد. به جای فرافکنی و داستان بافی به نظر ولی نعمتان خودتان و تمامی کاندیداها و رئیس فعلی خودتان جناب آقای روحانی احترام بگذارید و بدانید که این قدرت توسط همین مردم به شما تنفیذ شده و مردم خواهان شفافیت کاندیداها بعد از گذشت 39 سال از انقلاب می باشند. (4277380) (alef-13)
 
شیرازی
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۲۴:۰۹
وقتی حرفهای کاندیداهای دستچین شده را جنابعالی میخواهید مدیریت کنید پس وای به حال رای مردم!!!!!!! (4277381) (alef-13)
 
ایرانی
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۲۶:۵۸
نگرانی امنیتی وزیر محترم کشور قابل درکه ولی امیدوارم باعث بی اعتمادی مردم به نظام نشه که در این صورت از حد کدورت فراتر میره... (4277386) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۱:۳۲
مشتی دیگر بر دهان ملت !!!!
نماد تدبیری دیگر !!!!!
باز هم محرومان را نامحرم و شیاطین را کدخدا دانستید
ما قطعا" شما را نمیخواهیم

مناظره ی زنده میخواهیم (4277393) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۲:۰۲
پس چرا سال 92 این بحثا نبود که مناظره رو نمیشه مدیریت کرد؟! اومدیم و مناظره رو مدیریت کردید و توهین و افتراها رو حذف کردید و ما طبق حرفایی که نامزدها میزنن و البته برخی شون احتمالا حذف شده رای دادیم به همون نامزدی که حرفاش حذف شده، حالا مصاحبه ها و سخنرانی های رئیس جمهور جدید رو هم میخواید مدیریت بکنید که یه موقع توهین و افترا نکنه؟! چون ما که نمیدونستیم مثلا این اقا تو مناظره توهین و افترا کرده تا بهش رای ندیم.... متوجه شدید :)) (4277395) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۲:۱۴
مناظرات سال 92 که مشکلی نداشت. الحمدلله هر 6 نفر هم افراد نسبتا معقولی هستند. و عکس زن طرف مقابل را رو نخواهند کرد. (4277396) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۲:۲۳
اقاي روحاني متاسفم، شما حتي نميتوني كابينه خودت رو مديريت كني (4277397) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۳:۲۳
الان كه شش نفر از فيلتر سخت شوراي نگهبان عبور كردن ، چه حرفي مثلا ممكن است بزنن كه اينقدر ترس شما رابرداشته ،؟! (4277401) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۵:۰۶
چه کسی به شما این قدرت و اجازه رو داده که با خواست یک ملت مخالفت بکنید؟! شما که یک وزیر بیشتر نیستید!‌ اگر نمایندگان این ملت حق دارند به شما رأی عدم اعتماد داده و عزلتان کنند، به طریق اولی مخالفت شما با یک مطالبه عمومی صلاحیت شما را در حفظ پست وزارت زیر سؤال می برد. (4277406) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۶:۴۴
مناظره غیر زنده هیچ ارزشی ندارد. (4277408) (alef-13)
 
عای
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۶:۴۸
عدم پخش زنده بی احترامی به افکار عمومی است مردم قدرت تشخیص دارند اگر به نظر مردم احترام می گذارید اکثریت قریب به اتفاق مردم خواهان مناظره بصورت زنده هستند به نظر مردم احترام بگذارید (4277409) (alef-13)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۸:۰۶
دلواپسان واقعی کم کم چهره ی خود را نشان میدهند!!!!!!!! (4277412) (alef-13)
 
آزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۸:۲۶
همه آحاد مردم و تمامی نامزدهای ریاست جمهوری خواستار مناظره زنده و پخش مستقیم هستن اما این آقا و اعوان و انصارش میگن نه به این کار و طرز تفکر چی میگن؟ (4277413) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۹:۳۳
این تدبیر هم شما را نجات نخواهد داد آقای رحمانی
رئیس شما انتخاب ملت نیست (4277415) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۰۱:۴۳
قابل توجه شما که اقای رحمانی فضلی انتخاب روحانی نبود و توسط مجلس اصولگرا به روحانی تحمیل شد. (4277607) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۴۹:۴۲
به قول پنجلی زد بیرون... ملوم شد ازادانه ترین شیوه مدنظر رئیس چیه (4277687) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۰:۱۸:۱۷
پس چرا ریس جمهور بیانیه داد و مخالفت کرد
یا دولت خیلی هرکی به هرکیه
یا دروغ بود ! (4277742) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۴۰:۲۲
دمش گرم اصلا منم مخالفم (4277417) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۴۳:۲۲
راستگویی های شاخ دار !!!!! (4277427) (alef-3)
 
دضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۵۲:۳۹
پس ایشان مخالف بوده است (4277442) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۰۸:۰۳
به امر رییسش ایشان مخالف بوده، (4277497) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۵۸:۳۱
نشکنید قلم ها را....نبندید دهان ها را.... (4277457) (alef-13)
 
جلیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۵۹:۱۱
حالا که نوبت به دولت محبوب شما رسید مخالفید الان معلوم شد دولت با برگزاری مناظره زنده مخالف بود و اون مخالفت روحانی با مناظره مرده هم فرار رو به جلو بود که هوادارانش دیشب قبول نمی کردند هر روز که میگذره هویت این دولت و ذاتش بیشتر مشخص میشه دروغ گویی دیگه به اوج خودش رسیده ذره ای صداقت در ذات این دولت نیست (4277459) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۰۰:۰۶
مناظره زنده یا مرده برای من یکی که فرقی نداره. باتوجه به افرادی که دور و بر آقای رئیسی جمع شده اند، رای من قطعا و بدون شک دکتر روحانی خواهد بود. دیگر با طتاب هیچ اصولگرایی ته چاه که هیچ، ته چاله هم نخواهیم رفت. والسلام
ضمنا الف جان جدیدا پیامها و کامنتها رو برای خودت نگه میداری و منتشر نمیکنی. میخوای ترشی بندازی کامنتهای مردم رو؟ (4277463) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۰۰:۴۳
بهانه سال88 رو نیار ، اگه سال 92 این حرفها رو میزدی باز جای فکر داشت، اما الان معلومه از چی میترسی جناب وزیر چهارساله (4277467) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۰۲:۲۶
اولا که دیگه شخصی مثل آقای احمدی نژاد نیست که بخواد مشکل جدی درست کنه. بعدش هم سطح فکر و فرهنگ مردم خیلی بالاتر از این حرفهاست که این مسائل مشکل امنیتی درست کنه. (4277475) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۰۳:۴۳
به نام خدا
سلام
اگر نامزدهای ریاست جمهوری لیاقت حضور در مناظره‌ی زمده را ندارند، چرا باید فکر کنیم که لیاقت اداره‌ی مملکت را دارند!
بدون شک این یک رفتار توهین آمیز است (4277478) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۰۸:۴۹
بعنوان یک اصلاح طلب متاسفم! البته آقای روحانی که دوبار به وزیرکشور زنگ زده و مخالفتش رو اعلام کرده ولی بازهم اینکه آقای روحانی چنین مدیرانی داره تاسف باره! (4277498) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۱۲:۴۷
خب وقتى ايشون مخالفه چطور ممكنه روحانى مخالف نباشه؟!!!
اوقت مياد پشت تريبون ميگه من مخالف عدم پخش زنده هستم
تا كى دروغگويى اين دولت رو بايد شاهد باشيم (4277513) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۱۵:۴۲
فکر کرده قراره مردم چی انتخاب کنند؟!! برادر قراره رییس جمهور انتخاب کنند یعنی کسی حداقلش از من و تو بیشتر بفهمد (4277523) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۱۵:۵۵
اینا نبودن می گفتن مخالف نیستن؟ دولت دروغ ! (4277524) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۱۹:۲۸
تقصیر کاندیداهای قبلیه که بی تقوایی کردند و نگرانی ایجاد کردند (4277527) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۳۳:۰۳
بوی سانسور میاید شدید بوی بدی است (4277557) (alef-13)
 
منصور
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۵۹:۳۷
این چه بازیه یه سری میان میگن زنده باشه یه سری میگن نباشه. معلوم نیست چ آشی پختن واسمون! فقط چیزی ک میدونم نصف رای علی قالیباف تو همین مناظره و داستانی که همچون می‌دونیم ریخت ولی الان چی شد که همه ازش اکراه دارن. خدا داند (4277602) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۰۲:۴۶
1- سطح فکری مردم به این اندازه رشد کرده که مناظره ها مشکل امنیتی درست نکنه.
2- در مناظره مرده، مردم نمیتونن اعتماد کنن که آیا اعمال نظر به نفع یک عده انجام شده یا نه.
3- در مناظره مردم همیشه این شائبه هست که یک چیز مهم حذف شده باشه و خودش زمینه شایعه میشه.
4- وقتی مناظره زنده نباشه کاندیداها راحت تر برخورد میکنن و میدونن مشکلات احتمالی رو میشه حذف کرد در حالیکه در مناظره زنده حتی حرکتهای بدن اونها و استرس اونها و غیره رو میشه دید و اینها برای تصمیم گیری مردم مهمه.
5- مهمترین نکات در مناظره همون بخشهایی هستن که ممکنه حذف بشن. حتی اگر یک نامزد توهینی بکنه دیدن این برای مردم لازمه تا بتونن درست انتخاب کنن.
6- نگرانی از مسائل غیراخلاقی هم بیهوده است. برای اینکه وقتی عمو پورنگ زنده پخش میشه یعنی به کاندیداهای ریاست جمهوری کمتر از عمو پورنگ اعتماد هست؟ بعدش هم برفرض یک مساله غیراخلاقی مطرح بشه، مردم بچه که نیستند.
7- انتخابات ریاست جمهوری یعنی تعیین سرنوشت 4 سال آینده کشور تا حد زیاد، بعضی از اینها یعنی فرق جنگ و صلح و یا رفاه و فقر و یا معضلات اجتماعی کلان و افزایش جرم و جنایت یا کاهش اون. این موضوع و انتخاب درست انقدر مهمه که مسائل کوچکی مثل چند تا توهین و یا مسائل غیراخلاقی یا حتی مسائل کوچک امنیتی اصلا دربرابر اون به حساب نمیاد. (4277613) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۰۴:۵۰
اگر این شش نفر با اینهمه کبکبه و دبدبه و سوابق انقلابی و مدیریتی و دفاع مقدسی و خدمت در مشاغل فوق حساس و ... نتوانند زبانشان را مدیریت کنند و نشود بهشان اعتماد کرد پس باید گفت : الفاتحه . بروید همان جواد گلپایگانی و اون آقای کراواتی و ... را بیاورید که همین حداقل انتظار راهم از آنها نداشته باشیم. (4277620) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۱۹:۵۶
به نظر شما این توهین به خودتان نیست:
1- اینها بهترین انتخاب خودتان هستند،
2- آمریکایی که خودتان به سخره می گیرید اینکار را نکرد و صد البته این کار شما رو در بوق و کرنا خواهد کرد،
3- شرکت در انتخابات به شدت افت خواهد کرد،
4-- مناظره غیر زنده ارزشی نخواهد داشت و کاندیداها جرات زدن یکسری از حرف های انتقادی را نخواهند داشت. آنها در مناظره زنده به پشتوانه مردم یکسری حرف ها را می زنند و
5- مسلما این به نفع روحانی نخواهد بود مسلما. (4277640) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۳۹:۰۶
یعنی یک عده قراره حرفهای نامزدهای ریاست جمهوری رو مدیریت کنن؟؟؟ لابد این رئیس جمهور وقتی انتخاب شد هم نمیتونه بره سازمان ملل حرف بزنه چون زنده پخش میشه توی دنیا! (4277670) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۴۹:۴۲
بعد می گویند دولت مخالف نبوده! (4277688) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۵۵:۴۸
واقعا اگر آقای رحمانی فضلی دلیل واقعا همین باشه که من اصلا از رای دادنم به آقای روحانی پشیمون میشم که وزیر کشورش یک همچین آدمی باشه .

استدلال بسیار ضعیف و غیر واقعی .
آخه مرد مؤمن, مگر ۴ سال پیش انتخابات نداشتیم, مگر حاد ثه ایی پیش اومد ؟
نمیشه تا ابد بترسیم که دوباره جریان ۸۸ ممکن پیش بیاد ؟؟
به علاوه کدام یک از این کاندیدا ها شخصیت جنجالی دارند که شما ازشون اینقدر میترسی ؟؟؟
هر کدوم از اینها بار ها و بار ها تو رسانه های گروهی صحبت کردن . مگه میترسین چی بگند ؟ (4277703) (alef-3)
 
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۰:۰۳:۰۶
معلوم شد چه کسانی مخالف بودند (4277721) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۸:۳۹:۱۷
صاحبانقدرت از دمکراسی دل خوشی ندارند اما بمحض خروج از قدرت یاد دمکراسی میافتند . (4279333) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۲۲:۰۱:۳۲
متاسفانه آقای روحانی نمیتونه کابینشو مدیریت کنه.اعتدال تقسیم وزارتخونه ها بین راست و چپ نیست.اعتدال باید در فکر و رفتار مسوولان باشه (4279684) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته