توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450297
پلیس راهنمایی و رانندگی: 3200 نقطه پرحادثه در جاده‌ها داریم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۷
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه به 6000 دستگاه دوربین ثبت تخلف در جاده‌ها نیاز داریم، گفت:‌ در حال حاضر 3200 هزار نقطه پرحادثه در جاده‌ها وجود دارد که باید این نقاط اصلاح شوند.

به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری در مراسم بهره‌برداری از 527 سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور جاده‌ای، اظهار داشت: در سال 84 تعداد 27 هزار و 760 نفر در تصادفات رانندگی جان باختند اما این رقم در پایان سال 94 به 16 هزار و 586 نفر کاهش یافت یعنی 11 هزار نفر کمتر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: 73 درصد جانباختگان سوانح رانندگی سال 94 در تصادفات جاده‌های برون‌شهری و 27 درصد درون‌شهری بود.

سردار مهری افزود: بهره‌گیری از فناوری‌های جدید و برگزاری جلسات کمیسیون ایمنی راه‌ها به صورت منظم از مواردی است که به خوبی در وزارت راه دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 19 میلیون وسیله خودرویی پلاک ملی و 12 میلیون موتورسیکلت در کشور داریم، ادامه داد: امروز با افزایش خودرو و میل به سفر نمی‌توان رفت و آمدها را به صورت سنتی و دستی کنترل کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: از زمان نصب سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات شاهد کاهش سوانح رانندگی در جاده‌ها بودیم که در این باره می‌توان به کاهش 18 درصدی تصادفات رانندگی در آزاد راه تهران ـ قم در سال گذشته اشاره کرد.

وی گفت: مدیریت سوانح ترافیکی نیازمند راهبری جدید است و مجموعه‌ای برای هماهنگی کلی می‌خواهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه 3200 نقطه پرحادثه در جاده‌های کشور داریم که این رقم قبلا 8 هزار نقطه بود اما باید کاهش یابد، تصریح کرد: به نصب 6000 دستگاه دوربین ثبت تخلفات در جاده‌های کشور نیاز داریم.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار مهری بیان کرد: در حال حاضر 210هزار کیلومتر جاده برون‌شهری و 450هزار کیلومتر جاده درون‌شهری داریم که امیدواریم در بودجه سال 96 و برنامه بعدی افزایش اعتبارات جاده‌ها در دستور کار باشد.
 
کلمات کلیدی : راهنمایی و رانندگی + پلیس راهور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.