نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 271052
فانی:آموزش و پرورش نیازمند حمایت است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۵
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سواد‌آموزی ربطی به شاغل شدن ندارد، گفت: هدف ما از سواد‌آموزی آشنا کردن مردم با حق و حقوق اجتماعی آنها‌ست تا بتوانند در جامعه مشکلات‌شان را برطرف کنند.

به گزارش ایسنا، علی‌اصغر فانی در همایش استانی عاری از بی‌سواد که در سالن خاتم استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد، افزود: آموزش و پرورش نیازمند حمایت است و اکنون باید با آسیب شناسی جدی چالش های پیش روی این وزارت خانه را با همدلی و همزبانی رفع کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: در رابطه با سوادآموزی باید به انسداد مبادی بیسوادی در سیستان و بلوچستان توجه ویژه شود.

فانی در ادامه به تراکم دانش آموزان در مدارس کشور اشاره و خاطرنشان کرد: ۴ هزار و ۸۰۰ مدرسه در کشور با زیر ۵ نفر دانش‌آموز فعال است که این نشان از توجه دولت جمهوری اسلامی ایران برای انسداد مبادی بی‌سوادی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۳ میلیون دانش آموز در واحدهای آموزشی مشغول به تحصیل هستند و این یعنی آموزش و پرورش نیازمند برنامه ریزی مدون در سیستم آموزشی است.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: بودجه کشور در سال ۹۳ نسبت به ۹۲ از رشد ۱۱ درصدی برخوردار بوده که این افزایش برای آموزش و پرورش ۲۶ درصد بوده است.

وی تاکید کرد: برای برطرف شدن مبادی بی‌سوادی، آموزش و پرورش با شدت زیاد به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد. مشکلات فرهنگی را که در مسیر باسوادی وجود دارند نیز باید ‌با همدلی و همراهی هم برطرف کنیم.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: مستندسازی این همایش و اقداماتی که برای ریشه‌کنی بیسوادی در استان در حال انجام است، می‌تواند بسیار موثر باشد تا سال آینده عملکرد خود را بررسی کرده و نواقص احتمالی را برطرف کنیم.

وی افزود: اکنون برخی از فضاهای آموزشی وضعیت مطلوبی ندارند که در راه رفع این چالش، اهتمام ویژه خیران را نیازمندیم.

فانی گفت: در سال تحصیلی جاری موفق شدیم ۱۶۰ هزار کودک را که خارج از مدرسه بودند از طریق حضور در منازل و رفتن درب تک تک خانه‌ها، توانستیم به داخل مدارس بیاوریم.
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۹:۰۹:۱۸
دوساله داره عینا همین حرفا رو تکرار میکنه...معلوم نیست برای چی حقوق میگیره... (2889927) (alef-11)
 
لرستانی
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۹:۳۰:۵۵
فانی جان.برو همون وزیر سوادآموزی شو.شاید............. (2889943) (alef-11)
 
امیرسامان
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۹:۴۲:۴۶
خداوکیلی رئیس جمهور چه چیزی در آقای فانی دید و ایشان را وزیر کرد من در عجبم. آیا واقعاً از این آقا بهتر در کل این کشور وجود نداشت............. (2889949) (alef-11)
 
معلم
۱۳۹۴-۰۲-۲۵ ۰۰:۳۹:۱۴
وقتي وزيرش هميشه...چه انتظاري از ديگران هست به داد ما برسند!!! (2890253) (alef-11)