توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393750
کودک ۷ساله در بوستان بازی جان داد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱
یک پسر هفت ساله بر اثر بروز حادثه در محل تاب بازی در بوستان شهر گلشن دهاقان از توابع استان اصفهان جان باخت.

به گزارش ایرنا، شهردار گلشن درباره این حادثه گفت: حادثه حدود ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۷ شهریور ماه جاری در پارک بازی و در محل ' تاب چند نفره متحرک ' اتفاق افتاد که بر اثر آن یک کودک هفت ساله به دلیل بی احتیاطی و استفاده نادرست از تاب مصدوم شد.

مهدی رضایی افزود: بر اساس گزارش های رسیده، این کودک هنگام بازی با تاب بطور ایستاده بر روی آن قرار گرفته بود که با بالا رفتن سرعت تاب، کنترل خود را از دست داد، به پایین سقوط کرد و میان تاب و زمین بازی گیر افتاد.

وی گفت: پس از افتادن، ضربه محکمی به دلیل سنگین بودن تاب و سوار شدن بیش از ظرفیت بر روی آن به سر کودک خورد که همین امر باعث آسیب جدی به سر و گردنش شد.

به گفته وی این تاب دارای چهار نفر ظرفیت است اما در این حادثه بیش از ظرفیت سوار آن شده بودند.

شهردار گلشن با اشاره به اینکه افراد حاضر در محل، دیرهنگام با نیروهای امدادی مانند اورژانس و آتش نشانی تماس گرفتند، اظهار کرد: نیروهای اورژانس و آتش نشانی پس از تماس تلفنی در محل حادثه حضور یافتند.

رضایی گفت: اهالی قبل از رسیدن نیروهای آتش نشانی، کودک را از زیر تاب رها کرده بودند و نیروهای اورژانس نیز اقدام به درمان وی و انتقالش به بیمارستان امیرالمومنین(ع) شهرضا کردند اما کودک در بیمارستان فوت کرد.

شهردار گلشن با بیان اینکه زمین این پارک دارای کفپوش است، افزود: شهرداری تلاش کرده است تا همه مسائل ایمنی و استاندارد در این پارک بازی رعایت شود.

وی با اظهار تاسف از حادثه پیش آمده و تاکید بر استفاده درست از وسائل و تجهیزات بازی در پارک ها، گفت: این کودک از عشایر ساکن گلشن بود.

مدیر روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان نیز در این باره به ایرنا گفت: حادثه مذکور ساعت ۱۸ و ۳۲ دقیقه شنبه این هفته به اورژانس گزارش شد و نیروهای اورژانس دو دقیقه پس از اعلام به محل حادثه رسیدند.

عباس عابدی افزود: زمانی که نیروهای اورژانس به محل پارک رسیدند کودک دچار آسیب دیدگی شدید در ناحیه سر و گردن و شکستگی فک و دندان و کاهش سطح هوشیاری بود به همین دلیل اقدام های درمانی برای وی انجام و به بیمارستان امیرالمومنین(ع) شهرضا منتقل شد.

وی زمان خاتمه ماموریت اورژانس شهرضا در این حادثه را ۱۹ و ۳۴ دقیقه اعلام و خاطرنشان کرد: زمانی که نیروهای اورژانس به محل حادثه رسیدند، کودک در آغوش مادر خود بوده و کارکنان اورژانس، نوع و چگونگی حادثه را مشاهده نکرده اند.

مسئول اتاق فرمان اورژانس ۱۱۵ شهرستان های شهرضا و دهاقان نیز به ایرنا گفت: شامگاه شنبه به علت حادثه در بوستان شهر گلشن پسر بچه هفت ساله جان خود را از دست داد.

حبیب صادقی تصریح کرد: این حادثه ساعت ۱۸:۳۰ عصر شنبه اتفاق افتاد که پس از اطلاع اورژانس، ماموران بیمار را سریع به بیمارستان امیرالمومنین(ع) شهرضا منتقل کردند.

وی افزود: بیمار ۵۰ دقیقه بعد از حادثه فوت کرد.
شهر گلشن در ۱۵ کیلومتری شهر دهاقان، مرکز شهرستان دهاقان در جنوب اصفهان است.
 
کلمات کلیدی : مرگ +کودک+شهردار گلشن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.