نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283455
با 10 بازیکن نیکوکار دنیای فوتبال آشنا شوید
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۱
فوتبال بازی زیبایی است چرا که بعضی از فوتبالیست ها دلی به وسعت اقیانوس دارند و نه تنها با بازی شان دل هواداران تیمشان را شاد می کنند بلکه کارهای انسان دوستانه آنها هم لبخند خوشحالی را روی صورت هزاران نفر می نشاند

به گزارش هفته نامه زندگی مثبت، تاحالا از خودتان پرسیده اید چرا به فوتبال، بازی زیبا می گویند؟ آیا تنها دلیل این قضیه سرگرم شدن میلیون ها نفر به دلیل توانایی های فرازمینی بعضی از فوتبالیست هاست؟ نویسنده سایت sportkeeda برای این سوال پاسخ قانع کننده ای دارد. او می گوید فوتبال بازی زیبایی است چرا که بعضی از فوتبالیست ها دلی به وسعت اقیانوس دارند و نه تنها با بازی شان دل هواداران تیمشان را شاد می کنند بلکه کارهای انسان دوستانه آنها هم لبخند خوشحالی را روی صورت هزاران نفر می نشاند. بازیکنانی که پای ثابت انواع و اقسام فعالیت های خیرخواهانه هستند و این گزارش به معرفی ۱۰ نفر از آنها می پردازد.
1- لیونل مسی

با 10 بازیکن نیکوکار دنیای فوتبال آشنا شوید

از بازیکنی که حضور در تولد فرزندش را به دلیل همراهی یونیسف از دست داده، انتظار دیگری نمی رود. مسی تا دلتان بخواهد در انواع و اقسام برنامه های انسان دوستانه شرکت می کند که آخرین آن، کمک به بچه های بنگلادش، نپال و اندونزی برای بالارفتن وضعیت آموزشی و تحصیلاتی آنهاست.


2- دیدیه دروگبا

با 10 بازیکن نیکوکار دنیای فوتبال آشنا شوید

مردم ساحل عاج عاشق او هستند چرا که دروگبا هیچ وقت از کمک به مردم نیازمند کشورش دریغ نمی کند. او یک بار برای حضور در یک پروژه تبلیغاتی 3 میلیون دلار دستمزد گرفت و تمام آن را صرف ساخت یک بیمارستان در کشورش کرد. مهم ترین کار خیر او اما ساخت «بنیاد خیریه دیدیه دروگباست» که در بخش سلامت و آموزش، از کودکان قاره آفریقا حمایت می کند.


3- کریگ بلامی

با 10 بازیکن نیکوکار دنیای فوتبال آشنا شوید

شاید به قیافه این بازیکن نخورد که اهل چنین کارهایی باشد اما او وقتی سال 2007 به سیرالئون رفت و از نزدیک وضعیت زندگی آنها را دید، یک تصمیم بزرگ گرفت؛ بلامی همراه یونیسف مرکزی را راه انداخت که در کنار یاد دادن فوتبال به بچه ها، سعی می کرد آنها را طوری تربیت کند که بتوانند در آینده مردان خوبی برای جامعه شان باشند. بلامی در سال 2013، 1.4 میلیون پوند از حقوقش را به این پروژه اختصاص داد.


4- مایکل اسین

با 10 بازیکن نیکوکار دنیای فوتبال آشنا شوید

این فوتبالیست غنایی هم داستانی به مانند دروگبا دارد. او هم بنیاد خیریه ای با نام خودش راه انداخته که سرویس های اجتماعی خوبی به مردم کشورش می دهد. او از طرف دیگر در پروژه ای حضور دارد که هدفش بالابردن سطح مطالعه جوانان غنایی است.


5- کریس رونالدو

با 10 بازیکن نیکوکار دنیای فوتبال آشنا شوید

او هم در میدان هم بیرون آن ستاره است. بازیکن پرتغالی رئال مادرید به تازگی در پروژه کمک به کودکان زلزله زده نپالی شرکت کرده و سال 2012 هم 1.5 میلیون یورو برای مدارس غزه هزینه کرد. او در مادیرا، هزینه ساخت مرکز درمان سرطان را پرداخت کرد و سفیر موسسه ای شد که هدفش حمایت از بچه هایی است که مشکل تغذیه دارند.


6- مسعود اوزیل

با 10 بازیکن نیکوکار دنیای فوتبال آشنا شوید

کمتر بازیکنی پیدا می شود که از پاداش قهرمانی در جام جهانی بگذرد اما هافبک طراح آلمانی این کار را کرد تا پاداش او برای درمان 23 کودک برزیلی هزینه شود.


7- دیوید بکام

با 10 بازیکن نیکوکار دنیای فوتبال آشنا شوید

او را به عنوان انسان دوست ترین فوتبالیست دنیا می شناسند. کافی است به سایت هایی که اخبار مربوط به افراد مشهور را منتشر می کنند، سر بزنید تا ببینید بکام و خانواده اش چه علاقه ای به حضور در برنامه های خیریه دارند. یکی از کارهای او حمایت از موسسه ای است که به سربازان انگلیسی برگشته از جنگ در عراق و افغانستان کمک می کند. او بنیاد خیریه خودش را هم دارد و در کنار آن نزدیک به 186 هزار دلار به یک موسسه مبارزه علیه ظلم به کودکان کمک کرده است. اگر هنوز هم فکر می کنید که بکام کار خاصی نکرده، بد نیست به این نکته هم توجه داشته باشید که او تمام حقوق حضورش در پاری سن ژرمن را صرف امور خیریه کرد.


8- درک کویت

با 10 بازیکن نیکوکار دنیای فوتبال آشنا شوید

این بازیکن هلندی از بچگی آرزو داشت به فوتبالیست بزرگی تبدیل شود و وقتی به آرزویش رسید، تصمیم گرفت کار کند که سایر بچه ها هم به آرزوهایشان برسند. او از سال 2006 موسسه ای را تاسیس کرد که هدفش کمک کردن به بالارفتن سطح زندگی بچه های دنیاست.


9- نوانوکانو

با 10 بازیکن نیکوکار دنیای فوتبال آشنا شوید

بازیکن سابق آرسنال یک اسطوره در کشورش- نیجریه- محسوب می شود. او از زمانی که همکاری اش با یونیسف را شروع کرده، سراغ کارهای انسان دوستانه رفته و بنیادی را به نام خودش تاسیس کرده که به کودکانی که مشکل قلبی دارند، کمک می کنند و هزینه درمان آنها را پرداخت می کند. بنیاد او تا سال گذشته هزینه عمل قلب 415 کودک آفریقایی را تامین کرده بود.


10- زین الدین زیدان

با 10 بازیکن نیکوکار دنیای فوتبال آشنا شوید

زیدان از محبوبیت خودش در دنیای فوتبال به بهترین شکل ممکن استفاده می کند. او هرسال نقش اصلی را در برگزاری دیدار خیریه علیه فقر دارد. دیداری که ستاره های دنیای فوتبال در آن شرکت دارند و عواید آن صرف کمک به برنامه توسعه سازمان ملل می شود که به 27 کشور دنیا سود می رساند.
 
کلمات کلیدی : سرگرمی+نیکوکاری+فوتبال
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۱۹:۰۴:۵۲
راسته كه خدا به اندازه دل هر كسي بهش نعمت ميده.
اينها واقعاً اسطوره اند.
توي ايران خودمون هم كم نداريم از اين ورزشكاران. (3048596) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۱۹:۲۶:۴۵
بله دیگه اینم از فوتبالیستای کافر بی دین!! موندم دیوید بکام با این قیافش چرا بازیگر نمیشه:/ (3048654) (alef-11)
 
سیاوش
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۲۰:۰۱:۵۸
از کرامات بازیکنان میهنی هم بیگن لطفا... (3048734) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۲۰:۱۲:۱۸
9-اشتباه تایپی داره.نوانکو کانو صحیح است. (3048753) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۲۰:۵۱:۰۸
ما هم داخل کشور خودمون فوتبالیست خیر زیاد داریم.... چه میشد اونارو معرفی کنید (3048790) (alef-11)
 
محمد شریفی
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۲۲:۰۵:۳۹
قابل توجه فوتبالیست های وطنی........... (3048920) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۲۳:۴۶:۵۱
وای بر ما از کشور اسلامی ما کسی پیدا نشده از این کارهای خیر بکند (3049097) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۲۳:۴۸:۳۰
متاسفم از فوتبالیستهای ایرانی در این لیست نبود واقعا جای بسی تاسف ذارذ (3049100) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۰۰:۰۴:۲۱
قابل توجه فوتبالیست های متکبر که 20 سال پیش خودشونو فراموش کردند (3049144) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۰۳:۴۰:۳۳
علی کریمی هم کارش درسته (3049557) (alef-11)