توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443556
تناقض‌گویی در باشگاه تراکتورسازی/ یک بام و دو هوای مشاوران حقوقی تراکتور
پس از محرومیت تراکتورسازی از نقل و انتقالات زمستانی، سایت رسمی این باشگاه در نخستین واکنش خود بیانیه‌ای از سوی مشاور حقوقی خود منتشر کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۵
به گزارش تسنیم، پس از چند روز سکوت باشگاه تراکتورسازی در رابطه با محرومیت این تیم از نقل و انتقالات زمستانی و مسائل پیش‌آمده شکست و سایت رسمی این باشگاه طی بیانیه‌ای جزئیات این پرونده را بیان کرد.

پس از انتشار بیانیه مذکور در سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، تناقضاتی در اظهارات مسئولان این باشگاه مشاهده می‌شود.

نامه‌ای که معادلات را بر هم زد
پیش‌ازاین مسئولان تراکتورسازی در گفت‌وگوهای خود از ابلاغ‌نامه محرومیت به این باشگاه اظهار بی‌اطلاعی می‌کردند. حتی یکی از مشاوران حقوقی تراکتورسازی در تماس با برنامه زنده ورزشی از ابلاغ‌نامه محرومیت از روز جمعه، 15 بهمن‌ماه خبر داده است.

سلمانی در این رابطه ضمن تکذیب دریافت نامه از سوی فیفا در تاریخ‌های 5 و 4 آبان ماه، حق اعتراض به کمیته استیناف را برای تراکتورسازی محفوظ دانسته و از فدراسیون فوتبال نیز درخواست کمک کرد.

این اظهارات در حالی اعلام شد که در بند چهارم بیانیه منتشرشده از سوی سایت رسمی تراکتورسازی مشخص می‌شود این باشگاه از زمان صدور و ابلاغ حکم آگاه بوده است. آرش نجفی به‌عنوان مشاور حقوقی و بین‌الملل باشگاه تراکتورسازی در این رابطه می‌گوید " به آگاهی طرفداران عزیز تراکتور می‌رسانم که رأی صادره حتی با وصف اعتراض در مهلت قانونی نزد دادگاه داوری ورزشی نیز ثمری نداشت و این مجازات دیر یا زود اعمال می‌شد گو اینکه کمیته مطالبات حقوقی بازیکنان در تاریخ 95/8/23 به ریاست دکتر غفاری زمانی تشکیل گردید که 20 روز از صدور رأی گذشته بود و رأی عملاً قطعیت یافته بود و کمیته اولویت خود را پرونده لوپز قرار داد که خطر کسر امتیاز داشت که بحمدالله پرونده حل‌وفصل و مختومه شد و حتی فیفا  نامه تقدیر و تشکر خود را به ما ابلاغ کرد."

بدین ترتیب مسئولان تراکتورسازی بااطلاع از زمان صدور رأی محرومیت این باشگاه، جلسه‌ای برگزار کرده و با توجه به قطعی بودن محرومیت سرخ پوشان، اعتراضی به رأی محرومیت خود نداشته‌اند. طبق اعلام فیفا نیز تراکتورسازی اعتراضی در رابطه با رأی صادرشده نداشته است.

با توجه به اظهارات نجفی مشخص می‌شود که تراکتورسازی به‌صورت مستقیم نامه فیفا را دریافت کرده است اما تکذیب این مساله از سوی مشاور حقوقی و مدیر رسانه‌ای تراکتورسازی قابل‌تأمل است.

تراکتورسازی شاکی خصوصی دارد؟

در بند دوم بیانیه منتشرشده از سوی سایت رسمی تراکتورسازی گفته‌شده است " در چند روز اخیر دیدیم که برخی شایعات منتشر شد که به‌هیچ‌وجه صحت نداشت. یکی از این اخبار این بود که طلب ژائو ویلا یا دیگر بازیکنان سابق و یا مربی اسبق، تونی الیویرا پرداخت‌نشده و این اهمال مدیران فعلی است که توجه لازم را نکرده‌اند و محرومیت شامل حال تراکتور شده. در این رابطه لازم است توضیحاتی برای روشن شدن افکار عمومی بیان گردد. درواقع حکمی که باعث محرومیت تراکتورسازی از نقل‌وانتقال بازیکن شده حکم صادره مربوط به بازیکن حمزه یونس می‌باشد."

نجفی به‌عنوان مشاور حقوقی باشگاه تراکتورسازی در رابطه با علت محرومیت این باشگاه، شکایت حمزه یونس را مسبب اصلی و رأی ابلاغ‌شده را اجرایی می‌داند این در حالی است که سلمانی، یکی دیگر از مشاوران تراکتورسازی با اشاره به اینکه تراکتورسازی شاکی خصوصی ندارد می‌گوید: می‌توان رأی صادرشده را به‌راحتی تعلیق یا متوقف کرد.

پیش‌ازاین نیز دلایلی از قبیل شکایت ژائو ویلا، آیان رمزی، تونی اولیویرا و ... عامل محرومیت تراکتورسازی عنوان‌شده بود. در حال حاضر تناقضات موجود در صحبت‌های دو مشاور حقوقی تراکتورسازی کار را پیچیده‌تر کرده و مشخص نیست که تراکتورسازی می‌تواند حکم محرومیت خود را تعلیق کند یا خیر.

درصورتی‌که اظهارات نجفی را به‌عنوان مبنای اتفاقات اخیر قرار دهیم محرومیت تراکتورسازی قابل‌برگشت نیست اما سلمانی از تعلیق محرومیت تراکتور خبر می‌دهد.

سکوت مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی نمی‌شکند

پس از اتفاقات اخیر انتظار می‌رفت مصطفی آجورلو به‌عنوان مدیرعامل تراکتورسازی شفاف‌سازی کرده و پرده از زوایای پنهان این حواشی بردارد. سکوت مدیرعامل تراکتورسازی ادامه‌دار شد تا پای سعید عباسی، جمشید نظمی، محمدحسین جعفری و... برای اظهارنظر در مورد شرایط تراکتورسازی باز شود.

هر یک از مدیران سابق تراکتورسازی با اظهارات خود، مدیرعاملان قبلی یا بعدی خود را به‌عنوان مقصر معرفی کرده و در برخی موارد مصطفی آجورلو را عامل محرومیت تراکتورسازی عنوان کردند. بر اساس اعلام مدیران سابق تراکتورسازی، آجورلو باید پاسخگوی شرایط پیش‌آمده و پرداخت نشدن بدهی‌های تراکتورسازی به بازیکنان خارجی باشد.

هر یک از مدیران سابق تراکتورسازی با تأیید عملکرد خود در این باشگاه از مبالغی حرف می‌زنند که برای پرداخت بدهی بازیکنان خارجی در حساب باشگاه گذاشته‌اند اما صرف کارهای دیگر شده است. از سوی دیگر تک‌تک مدیران مدعی‌اند باشگاه را با انبوهی از بدهی تحویل گرفته‌اند.

مدیرعامل تراکتورسازی پس از محرومیت تراکتورسازی اظهارنظر خاصی نداشته و فعلاً سکوت کرده است. آجورلو که پیش‌ازاین از طریق شبکه‌های مجازی با هواداران تیمش ارتباط برقرار می‌کرد مدتی است از این فضا نیز دور شده است.

نقش فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در حواشی ایجادشده

با توجه به اینکه نامه ابلاغ‌شده به باشگاه تراکتورسازی برای فدراسیون فوتبال نیز ارسال‌شده بود انتظار می‌رفت مسئولان این فدراسیون با توجه به‌حکم صادرشده، تراکتورسازی را از جوانب مختلف حضور در نقل و انتقالات آگاه کنند اما در مقابل فدراسیون فوتبال با صدور مجوز ثبت قرارداد تراکتورسازی با امید عالیشاه، احمد نور الهی و هاشم بیگ زاده باعث شد حواشی بیشتری دامن‌گیر سرخ پوشان تبریزی شود.

پس از رسانه‌ای شدن ماجرای محرومیت تراکتورسازی، نقل و قول‌های مختلفی مبنی بر اجازه درخواست حریفان برای برگرداندن نتیجه بازی با تراکتورسازی مطرح شد تا این تیم بیش‌ازپیش وارد حاشیه شود.

از سوی دیگر عدم پیگیری محرومیت تراکتورسازی به دلیل بازنشسته شدن یکی از مسئولان سازمان لیگ می‌تواند تبعاتی برای فدراسیون فوتبال و این سازمان نیز داشته باشد. گفته می‌شود فیفا یک روز پس از ارسال حکم صادرشده برای تراکتورسازی و فدراسیون فوتبال، در نامه‌ای دیگر بر محرومیت تراکتورسازی از نقل و انتقالات تأکید کرده و آن را برای فدراسیون فوتبال ارسال می‌کند.

بدین ترتیب به نظر می‌رسد حکم صادرشده علیه تراکتورسازی قطعی و اجرایی خواهد بود. تراکتورسازی از حضور در نقل و انتقالات ابتدای لیگ هفدهم نیز محروم خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : باشگاه تراکتورسازی+فوتبال لیگ برتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.