توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463257
معارضان سوری برای حضور در مذاکرات آستانه دچار اختلاف شدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۹
منابع خبری از اختلاف شدید در اردوگاه معارضان سوری برای حضور در مذاکرات آستانه خبر دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، منابع خبری اعلام کردند معارضان سوری نتوانسته‌اند به تصمیم قاطعی برای حضور در مذاکرات آستانه دست پیدا کنند.

این منابع اعلام کرده‌اند که معارضان سوری دچار اختلاف در خصوص حضور یا عدم حضور در مذاکرات آستانه شده‌اند. مخالفان با حضور در این مذاکرات، عدم حضور در این مذاکرات را به عنوان اهرم فشاری علیه روسیه قلمداد می‌کنند که در حالی که موافقان با حضور در آستانه، عدم شرکت در مذاکرات را باعث تاثیر منفی شدید بر معارضان می‌دانند.

این اختلاف نظرهای موجود باعث شده است که تاکنون معارضان سوری به یک جمع‌بندی کامل در خصوص شرکت یا عدم شرکت در مذاکرات آستانه دست پیدا نکنند. 

همچنین گزارش شده است که گروه‌های معارض سوری در حال تدوین ملاحظات خود در قبال اسناد ارائه شده توسط روسیه در مذاکرات پیشین هستند.

معارضان کماکان در حال برگزاری نشست‌های خود برای دستیابی به نتیجه در خصوص دور چهارم مذاکرات آستانه هستند. 

معارضان تا کنون موفق نشده‌اند برای حضور یا عدم حضور در دور چهارم مذاکرات آستانه تصمیم قاطعی اتخاذ کنند و در حال برگزاری نشست‌هایی برای رسیدن به این امر هستند.

همچنین یکی از منابع وابسته به معارضان در خصوص مذاکرات روزهای اخیر در آنکارا که با حضور مقام‌های روس و برخی از نمایندگان گروه‌های معارض برگزار شده است، اعلام کرد در این نشست بیشتر بر سر مساله افراد بازداشت‌شده و مین‌روبی مناطق بحث و تبادل نظر شده و موضوع کمیته قانون اساسی و مدیریت مناطق زیر آتش‌بس نیز توسط معارضان سوری رد شده است.

این منبع اعلام کرد روسیه اکنون به بازیگر اصلی بحران سوریه تبدیل شده است که نمی‌توان با عدم حضور در آستانه و همکاری با روسیه این بحران را حل کرد.

برخی از منابع نیز اعلام کرده‌اند معارضان مخالف با حضور در مذاکرات آستانه اعتقاد دارند که روسیه به تعهدات خود پایبند نخواهد ماند.
 
کلمات کلیدی : مذاکرات آستانه + نشست سه جانیه + سوریه + قزاقستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.