نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 152054
کام بازنشسته‌های فرهنگی شیرین می‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۷
وزیر آموزش و پرورش از پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان در همان هفته‌ای که بازنشسته می‌شوند، خبر داد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس «توانا»، اظهار داشت: از ابتدای فروردین امسال هر فرهنگی که بازنشسته شود، پاداش پایان خدمتش را در همان هفته دریافت خواهد کرد.

وی ادامه داد: در گذشته فرهنگیان بازنشسته می‌شدند و یک‌سال بعد پاداش پایان خدمت خود را دریافت می‌کردند که از این پس به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم و به ادارات کل استان‌ها نیز ابلاغ شد تا فرهنگیان در همان زمان بازنشستگی پاداش پایان خدمت را دریافت کند.
 
کلمات کلیدی : پادش+بازنشسته ها
 
حسن
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۰۹:۳۱:۳۱
آقای وزیر از لطف و مرحمت شما در انجام تمامی امور کمال تشکر را دارم و امیدوارم در تمامی سالیانی که وزیر آموزش و پرورش هستید موفق و پیروز باشید . آقای وزیر از اینکه به فکر ما فرهنگیان هستید ممنون ( بیمه طلایی و افزایش بدی آب و هوا ) آقای وزیر این را هم بگویم که در دولت دهم قانون خدمات کشوری برای تمامی کارمند ان باید اجرا شود و نه فقط کارمندان وزارت آموزش عالی و بهداشت و درمان (752436) (moderator18)
 
آشنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۱۰:۲۴:۱۲
بشنو ولي باور نكن
ما باز نشسته هاي مهرماه سال 90 تا كنون فقط يك ششم پاداشمان را گرفته ايم اگر وزير راست مي گويد اول بدهي خود را بپردازد نه اينكه الكي براي فرهنگيان دشمن درست كند مردم فكر مي كنند دولت هرچه دارد به فرهنگيان مي بخشد (752474) (moderator18)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۱۲:۴۰:۴۱
بنده نیز به نوبه خود از وزارت آموزش و پرورش تشکر میکنم ، گرچه خودم ووزرات علومی هستم وآموزش وپرورشی نیستم ولی همسرم فرهنگی است . گرچه خدماتی که آموزش وپرورش میدهد خیلی عالی نسیت ولی نسبت به جاهای دیگر مانند دانشگاه های وابسته به وزارت علوم که هیج خدماتی به کارکنان نمیدهد ، انصافا خدمات آموزش وپرورش با امکاناتی که در اختیاردارد درحد مطلوب است ، خصوصا مراکز اقامتی مثل خانه معلم و مدارس در ایام تعطیلات نوروزی، که با حداقل دریافتی حدود 10 هزار تومان با یک وعده غذای گرم، علاوه به فرهنگیان به دیگران در حد امکان با حداقل هزینه نیز خدمات میدادند .
ولی متاسفانه باید عرض کرد که وزارت علوم ودانشگاه های وابسته با این همه امکانات عریض وتحویل درسراسر کشور وبا آن همه دبدبه وکبکبه ، نه خدمات درست حسابی مثل ایام تعطیلات نوروزی داده نه توجه ای به کارکنان دانشگاه ها کرده، نمونه اش دانشگاه شیراز در ایام نوروز خوابگاه دانشجویی را داده شبی 50 تا 80 هزار تومان وبا این کارش تجارت کرده ، وقتی اعتراض کردیم، گفتن ما چیزی از وزارت علوم بابت اینگونه خدمات دریافت نمی کنیم . با هتل ها خودشان را می سنجند. رستوران دانشگاه با برنج خارجی از بیرون هم گرانتر بوده، یک دانشگاهی در شهر قریب، یا مجبور به پرداخت بودند یا از اسکان انصراف دهند و در کنار خیابان سرکنند.
جالب اینجاست، دیدند از خوابگاها از سوی کارکنان استقبالی نشده به ستاد اسکان شهر اعلان جای خالی می نمودند و جلوی ما از بیرون مسافر جذب میکردند.
واقیعت این است تا زمانی این دانشگاها توسط هیئت علمی بدون تخصص مدیریت اداره میشود و در هر موردی آزمون خطا باید بکنند تا تجربه کسب نمایند، تازه اگر عزل زود هنگام نشوند ، دوره 3ساله شان تمام شده، باید بروند وجایشان را به فرد جدید ، عضو دیگر هیت علمی تازه بدهند تا او نیز تجربه کند.
واقیعت اینه که اختیاراتی تام وزارت علوم به هیئت امناء دانشگاها داده قوانین کشوری ونظام هماهنگ ! سیری چند؟! با در آمدی که هیات علمی دارد ، هزینه ها و قیمتها براساس درآمد خودشان محاسبه میشود ، اختلاف در آمدی بین این دو قشر ناهمگون است ! این جمله در دانشگاه ها معروف است:« آپاردایت علمی» حاکم است!
نمونه دیگر هتل پردیس مشهد برای اعضاء هیت علمی با 50% تخفیف در اختیارشان است!
ما مخالف مدیریت بخش علمی، دانشگاه ها نیستیم اما هئیت علمی که حداقل دوره مدیریت گذرانده و تجربه داشته باشه . مثلا معاون اداری مالی وپشتیبانی از دانشگاه گرفته تا دانشکده، چرا باید از هئیت علمی باشه آیا دربین کارکنان با مدرک مرتبط فوق لیسانس وبالاتر وجود ندارد؟
(752703) (moderator18)
 
l
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۲۱:۱۵:۰۷
با سلام آقای وزیر لطف کنند هزینه سفر ما که 88 بازنشسته شده ایم را بپردازند بعد بروند سراغ با زنشسته های جدید (753355) (moderator101)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.