توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 162350
زمان ثبت‌نام مسکن ویژه و قسطی در تهران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۲۰
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پنج راهکار برای کنترل بازار مسکن تهران از ابتدای تیر ماه برنامه ریزی و آغاز شده است، گفت: ثبت نام مسکن ویژه و قسطی تهران از ماه آینده آغاز می شود.

علی نیکزاد در گفت و گو با فارس افزود: برنامه ریزی ساخت ۵۰ تا ۱۰۰ هزار مسکن در تهران آغاز و عملیاتی شده است و تلاش خواهد شد تا از ماه آینده بصورت قطعی نحوه ثبت‌نام مسکن تهران که تعدادی از آنها نیز مسکن قسطی خواهد بود، مشخص و اعلام شود.

وی ادامه داد: این واحدهای مسکونی در ۲۲ منطقه تهران احداث خواهد شد و قطعا افرادی می توانند در این روش جدید ثبت نام کنند که اولا فاقد مسکن باشند و دوم اینکه فرم «ج» آنها سبز باشد، یعنی قبلا ملک و زمین از دولت نگرفته‌ باشند.

نیکزاد در پاسخ به این سوال که حجم مسکن های قسطی طرح مشخص است، خاطر نشان کرد: برنامه ریزی هنوز ادامه دارد اما به هر حال افرادی هستند که واجد شرایط هستند و می‌توانند ماهانه یک میلیون تومان قسط پرداخت کنند ولی در حال حاضر پول نقد ندارد.

وی اضافه کرد:پس ببینید برای افرادی که دوست ندارد از تهران برود نیز برنامه داریم و افرادی که ماهانه می‌تواند یک میلیون تومان هم پرداخت کنند را قصد داریم به تهران هدایت کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص راهکارهای کنترل و تعدیل بازار مسکن و اجاره‌بها توسط دولت گفت:دولت پنج راهکار برای کاهش اجاره‌بها و قیمت مسکن در تهران و کشور اتخاذ کرده است.

وی افزود: اولین راهکار افتتاح ۵۹ هزار واحد مسکونی برای شهر تهران و یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی برای کل کشور است که در حال حاضر تعدادی از این واحد‌ها افتتاح و تعدادی هم آماده بهره‌برداری است.

*واگذاری ۷۵ هزار مسکن ثبت نامی های پردیس تا پایان دولت دهم

وی با تاکید بر اینکه این افتتاح‌ها قطعا بازار مسکن را تعدیل خواهد کرد، افزود: راهکار دوم ثبت‌نام‌هایی است که اخیرا برای شهر جدید پردیس انجام شده است و تاکنون ۷۵ هزار واحد ثبت‌نام انجام گرفته که تمام این واحد‌ها تا پایان دولت دهم تحویل متقاضیان خواهد شد.

نیکزاد تاکید کرد:در کنار این موضوع تسهیلاتی برای بافت فرسوده در نظر گرفته شده است تا مردم بتوانند از این وام استفاده کنند.

وی ادامه داد: از این گروه چون فرم «ج» خواسته نخواهد شد، نرخ سود تسهیلات در دوران مشارکت ۲۰ درصد و در دوران فروش اقساطی ۱۵ درصد است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای برای انبوه سازان نیز وجود دارد، گفت: سوال خوبی است،چرا که انبوه‌سازان می گویند چرا از ما حمایت نمی‌شود به همین منظور بانک مسکن قرار شد با اعطای وام به انبوه سازان از انبوه سازان حمایت کند.

به گفته وی،در این روش که حمایت از انبوه سازان عنوان شده مقرر شده تا افرادی که تا ۵ واحد بیشتر بسازند متقاضی را معرفی نکنند.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: یعنی زمانی که واحد مسکونی تکمیل شد، انبوه ساز افراد واجد شرایط را معرفی کند و اگر نخواست می‌تواند به هر کسی که خواست این واحدهای مسکونی را بفروشد با این شرط که در آن زمان تسهیلاتی که گرفته است نرخ مسکن مهر نیست.

نیکزاد اجرای قانون تعزیرات برای کنترل بازار اجاره‌بها و بلوک‌بندی را از راهکارهای کنترل بازار اجاره بها دانست.

*سقف وام مسکن مهر افزایش نمی یابد

نیکزاد در پاسخ به این سوال که آیا میزان سهمیه مسکن مهر برای سال آینده تعیین شده است،گفت:هر میزانی که تقاضا برای ثبت نام مسکن مهر وجود داشته باشد ما قادر به پاسخگویی خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا سقف وام مسکن مهر افزایش می یابد گفت:سقف وام مسکن مهر برای سال آینده همان ۲۰ میلیون تومان برای سنتی سازی،۲۲ میلیون تومان برای نیمه صنعتی ها و ۲۵ میلیون تومان برای صنعتی سازها خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته