توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478657
ایران، روسیه و ترکیه در حال بررسی مناطق کاهش تنش در سوریه
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۱
بنا به گفته معاون وزیر خارجه روسیه، کارشناسان نظامی سه کشور ایران، روسیه ترکیه در حال بررسی مناطق کاهش تنش در سوریه هستند.

به گزارش ایسنا، گنادی گاتیلوف، معاون وزیرخارجه روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری تاس گفت: کارشناسان نظامی ایران، روسیه و ترکیه هنوز در حال بررسی و کار بر روی جزئیات مناطق کاهش تنش مشخص شده در سوریه هستند.

وی افزود: تا جایی که من می‌دانم کار در این‌باره تکمیل نشده است و کارشناسان نظامی به تلاش خود برای نهایی کردن چارچوب تفاهمنامه در مورد مناطق کاهش تنش در سوریه ادامه می‌دهند.

گاتیلوف گفت: هنوز برای صحبت کردن از نتیجه این نشست‌ها زود است. در سند مورد توافق ایران، روسیه و ترکیه، مناطقی که بیشترین تنش و درگیری میان دولت سوریه و گروه‌های معارض در جریان است، به عنوان مناطق کاهش تنش تعیین شده است.

سه کشور همچنین با تشکیل گروه‌های مشترک برای حل و فصل مسائل فنی پیرامون این توافق، موافقت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، پیش‌ر نیز میخاییل بوگدانف، معاون وزیرامورخارجه روسیه در این‌باره گفته بود: کارشناسانی از ایران، روسیه وترکیه نقشه‌های مرزهای مناطق کاهش تنش در سوریه را مشخص خواهند کرد که ایستگاه‌هایی در این مناطق باری منع ورود افراد مسلح ایجاد خواهد شد.

مناطق کاهش تنش شامل مناطقی در استان‌های ادلب، بخش‌هایی در لاذقیه، حماه و حلب و همچنین درعا و قنیطریه است.

 آتش بس سراسری در سوریه از 30 دسامبر 2016 اجرایی شده و با وجود گزارش‌هایی از نقض آن هنوز پابرجاست.
 
کلمات کلیدی : ایران، روسیه ، ترکیه ، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.