نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 126053
بروجردی: سفیر عربستان ارزش ترور ندارد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۵۰
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مضحک است که جمهوری اسلامی ایران بخواهد برای سفیر عربستان که برای ایران فاقد ارزش است، طراحی کند،انحراف افکار عمومی را دلیل اتهام‌زنی کاخ سفید به تهران دانست.
علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  فارس با اشاره به تبلیغات سوء رسانه‌های آمریکایی-صهیونیستی اخیر علیه کشورمان گفت: محور اساسی حاکمیت نظام سرمایه‌داری و در رأس آن آمریکا، مدیریت افکار عمومی از طریق شبکه‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی است و بر همین اساس چهره‌ای غیرواقعی و مبتنی بر سیاه‌نمایی توسط رسانه‌های وابسته به کاخ سفید در افکار عمومی آمریکا علیه کشورمان ترسیم شده است.

* آمریکا امروز در باتلاق افغانستان دچار سردرگمی جدی شده است

وی با بیان اینکه برای افکار عمومی ملت آمریکا هم در رابطه با سیاست‌های آمریکا در جهان سؤالات متعددی وجود دارد، افزود: صدها میلیارد دلار از پول آمریکا صرف تصمیمات غلط در افغانستان و عراق شده و امروز نظامیان آمریکایی در باتلاق افغانستان دچار سردرگمی جدی بوده و آینده مبهمی در انتظار آنهاست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: نظامی که روز به روز توده‌های فقیر در آن بیشتر شده و صاحبان زر و زور، قدرت بیشتری پیدا می‌کنند، در این نظام افکار عمومی نیز به راحتی متوجه واقعیت‌های نظام سرمایه‌داری می‌شوند.

* آمریکا به خشن‌ترین شکل جنبش وال‌استریت را سرکوب می‌کند

بروجردی اضافه کرد: امروز در آمریکا جنبش وال‌استریت شکل گرفته و آمریکایی‌ها که همیشه مدعی بودند که مردم باید به صورت مسالمت‌آمیز به حقوق خود برسند و باید به مردم بهاء داد، جنبش وال استریت و قیام ملت آمریکا را به خشن‌ترین شکل ممکن سرکوب ‌کرده‌اند و این علی‌رغم مواضع قبلی به عنوان سیاست جدید در آمریکا توسط سردمداران این کشور اتخاذ شده است.

وی خاطرنشان کرد: سیاست‌هایی که آمریکایی‌ها برای مقابله با جنش وال‌استریت و مدیریت افکار عمومی اتخاذ کرده‌اند، ‌همان سیاست فرافکنی است.

* آمریکا حتی با کمک گرفتن از هم‌پیمانانش هم نتوانست برای ایران سناریوسازی کند

" امروز آمریکایی‌ها در سطح گسترده‌ای در رسانه‌ها و تبلیغات‌ها، با استفاده از طرحی مضحک، سیاستی را علیه جمهوری اسلامی آغاز کرده‌اند اما علی‌رغم تبلیغات فراوان و با کمک گرفتن از توانمندی‌های هم‌پیمانان خود، باز هم نتوانستند علیه ایران اسلامی سناریوسازی کنند و این شکست دیگری برای آمریکایی‌ها بود."

*مضحک است که ایران بخواهد برای سفیر عربستان که برای ایران فاقد ارزش است، طراحی کند

رئیس کمیسون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اوباما با توجه به عدم اجرای وعده‌های انتخاباتی خود با یک بحران جدی مواجه شده است، تأکید کرد: تهمت‌های تروریستی اخیر به ایران حتی در بازار جهانی هم خریدار پیدا نکرد چراکه این مضحک است که جمهوری اسلامی ایران بخواهد برای سفیر عربستان که برای ایران فاقد ارزش است، طراحی کند.

"سیاست ایران، سیاستی شناخته شده است و ما در جهان به عنوان کشوری که با تروریسم مقابله کرده و خود قربانی تروریست هستیم، شناخته می‌شویم."

بروجردی در پایان این گفت‌وگو ضمن ابراز خرسندی از تحقق پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب در گسترش موج بیداری به اروپا و آمریکا، این پیش‌بینی را تنها پیش‌بینی محقق‌شده ‌از میان تمام پیش‌بینی‌های سیاستمداران جهان در مورد موج بیداری دانست و عنوان کرد که اتهام‌زنی به جمهوری اسلامی ایران، سیاست جدی آمریکا برای انحراف افکار عمومی از جنبش وال‌استریت است.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۲۳ ۱۷:۱۴:۱۲
اكنون بهترين فرصت براي ايران است كه ادعاهاي پوچ امريكا با يك تحرك ديپلماتيك گسترده در جهان يبك زمين لرزه بزرگ در امريكا منجر شود .بهترين راه تشكيل يك كميته حقيقت ياب بين المللي در سازمان ملل و همكاري نزديك ايران با اين كميته است . مسئولين يا قدرت درك خطر را ندارند يا بجز حتاكي و فحاشي كاري بلد نيستند و هنري ندارند و وقتي يك ديپلومات اينچنين سخن بگويد حال و روز ما بهتر از اين نخواهد بود .بهتر است ادبيات ديپلوماتهاي ما را با ديپلوماتهاي عربستان مقايسه كنيد تا عمق فاجعه روشن شود . (510669) (moderator22)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.