نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 276750
با ادبیات ذلت، نتیجه چیزی جز برد باخت نیست
بخش تعاملی الف - سعید ابراهیمی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۹
با ادبیات ذلت، نتیجه ی مذاکرات چیزی جز برد باخت نیست

در کودکانه ترین بازیها هم اگر طرف مقابل به ضعف و زبونیت پی ببرد هرگز اجازه ی مالکیت توپ رو به تو نمیدهد.در عموم رقابتها وقتی حریفی در میان باشد، گزینه ای به پهنای عزت را همیشه باید در تمام رقابتها چاشنی مذاکرات کرد.خصوصا اینکه طرف حسابت، دشمنی باشد که برای ریشه کنی تو دندان تیز کرده است. و این دشمنی نه حرف یک سال و چند سال که از اول انقلاب این دشمنی ریشه دار است.حال تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل در مذاکره ای که طرف مقابلت دشمن خونی توست چطور میخواهی با ادبیات ذلت نتیجه ی برد برد را به چنگ بیاوری؟اینکه حتی آب خوردنت را به تحریم ها گره بزنی و لیوان آبت که رمز حیات ات است را هم از دست داده بدانی چطور و با چه منطقی مدعی برد برد هستی؟ وقتی ردای روحانیت به تن کنی و از حداقلهای دین اسلام دفاع نکنی چطور از منافع یک ملت دفاع خواهی کرد؟

متاع دنیا اگر چه اسباب خوشبختی است ولی در مرام اسلام هرگز مجوزی برای ذلت وجود ندارد.، امام حسین (ع): « مَوْتٌ في عِزٍّ خَيْرٌ مِنْ حَياة في ذُلٍّ»؛ (مرگ با عزّت بهتر از زندگى با ذلّت است»[۱]. پروتکل الحاقی اگر خط قرمز شما نبود ، اگر منعی برای پذیرش پروتکل نمیدید لااقل خط قرمز عزت را بر خود متصور میدانستید.با گرگ درنده اگر همچو میشی آرام باشی تن پاره پاره تنها نصیبی است که خواهی داشت.باید برای چنگال های گرگها شاخ تیز کرد.باید برای دندان طمع دشمنان مشتهای گره کرده را حاضر ساخت.

آنچه که موجبات تحیر می شود تناقضی است که در گفتار بسیار مشهود است.نمیدانم چرا برخی از مسئولین در تصور اینند که مردم به ستوه آمده اند و میخواهند به هر قیمتی شده سفره هایشان را رنگین کنند؟ چرا مسئولین به یاد نمیآورند که این ملت در طول این ۳۷ سال مظهر مقاومت و ایستادگی اند؟ چرا به خاطر نمیآورند که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی ین ملت از نان و از جان گذشتند تا خاک ندهند؟ چرا متوجه نیستند که عزت یک ملت تنها سرمایه ایست که در هیچ رقابتی قابل مذاکره نیست؟خوب است بدانید که اگر فشار تحریم دو سال است بر شما سنگینی میکند ۳۷ سال است این ملت طعم محرومیت و مبارزه و تحریم را چشیده اند.به گمانم همدلی و همزبانی یعنی همراهی مردم در راه مبارزه...

سعید ابراهیمی طلبه ی حوزه علمیه

[۱] (۲). بحارالانوار، ج ۴۴، ص ۱۹۲ و مناقب ابن شهر آشوب، ج ۴، ص ۷۵ - ۷۶.
 
کلمات کلیدی : سعید ابراهیمی
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۶ ۱۷:۳۷:۵۸
موافق نیستم. (2970509) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۶ ۱۷:۴۹:۲۸
سلام

برادر محترم طلبه. بنده همین حالا هم ذلیلم. هم در خانه جلوی زن و فرزند ذلیلم که پول ندارم. هم در خارج از خانه ذلیلم و مجبورم برای چندرغاز از صبح تا شب جان بکنم.

برای بنده فرقی ندارد که جلوی شما ذلیل باشم، یا جلوی خانواده یا جلوی فلان مسئول یا صاحب کار یا ....

شما لطف کنید راجع به عزت بنده و دیگران تصمیم نگیرید. متشکر خواهم بود.

شما اگر دنبال متاع دنیا نیستید به خودتان مربوط است ....اجازه دهید ما هم خودمان راجع به خودمان تصمیم بگیریم. (2970531) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۳:۲۲:۲۰
در برابر شیطان ذلیل نباشی برادر،چه بسیار بزرگانی که در برابر شیطان ذلیل اند (3015785) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۶ ۲۰:۵۷:۳۱
این سوال تکراری است ولی این متخصصان مذاکرات عزت مندانه زمان جلیلی کجا بودند که یک توصیه ای هم یه ایشان بنمایند. لابد همه آنچه که ایشان انجام می داد را دربست قبول داشتند. نتیجش را هم که دیدیم. (2970850) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۶ ۲۳:۲۹:۲۵
تعامل! کلمه قشنگی است. عقل هم آن را تایید می کند. ولی منظورشان تمکین است! (2971066) (alef-11)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۳۹:۴۸
عقبه فکری .... به جریانی واداده میرسه که اصولا به مفاهیمی مثل مقاومت و ایستادگی باور ندارن و اگر این مفاهیم در لسان ا...تکرار میشود لغلغه ای بیش نیست تا در لوای این الفاظ ،سازش با ...را دنبال و از قبح ذلت پذیری خ....کم کنند (2971934) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۰۰:۲۰:۰۴
بله ملت حاضرند هر فشاری را که از سوی دشمنان بیاید را تحمل کنند و لی لازمه حکومت داری صداقت با مردم است
آیا مردم میدانند که بخاطر تحریمها دولت و بخش خصوصی برای وارد کردن مواد اولیه و ... مصرفی مردم و مواد اولیه صنایع مجبور است چندین برابر هزینه کند و پولی که متعلق به همین مردم و نسلهای اتی است را به دلالها بدهد
از یکی از دیپلماتهای خارجی یکی از سفارتخانه های خودمان شنیدم که در زمان دولت قبل دهها پرونده کلاهبرداری دلالها از کشور ما فقط مربوط به همان کشور اروپائی داشت دنبال میشد که بلکه پولمان را پس بگیریم
اجازه بدهید مردم در قبال تصمیمی که میگیرند لااقل میزان هزینه و فایده آن را بدانند و سپس خود تصمیم بگیرند که چه چیز را تحمل کنند
اگر ما معتقدیم که مردم ما هوشیار و همیشه در صحنه و . . . هستند پس به ایشان اعتماد کنیم و میزان ثروتی که از بابت این تحریمها از جیب ملت هزینه شده و هم اکنون نیز دارد میشود اعلام کنیم مطمئن باشید مردم به اینکه ما از جانب ایشان شعار بدهیم ندارند (2973923) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۰۳:۰۶:۰۹
چرا سختیش مال من باشه منافعهش رو یک عده پولدار ببرند؟ شما یک فرد متصل به قدرت رو نشون بده که سختی میکشه اونوقت از من نوعی توقع داشته باش !!!!
بابا الف جان توقع زیادیه از اینکه این متن به این بلندوبالا رو منتشرکردی دوخط نظر منم منتشر کنی ؟!!! (2974116) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۰۸:۴۸:۱۶
تحریمها لغو بشه هم دوست گرامی بازم سختیش برای من و شماست! مازراتی و پورشه سوار و اقازاده و........ براش بازم امکانات بیشتر فراهم میشه برای واردات. ولی من و شما چه؟ قیمت ارز همینی هست که است که شاید هم بیشتر بشه که دولت از واردات هزینه خودشم تامین بکنه و .................................... (2978765) (alef-11)
 
کارگر
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۰۴:۰۸:۱۱
قابل توجه شمای طلبه ای که نیاز مالی نداری
کجا دانند حال ما سبک باران ساحل ها. (2978476) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۹:۳۵:۲۵
شما چه تحریم باشد چه نباشد تامین هستی اخوی پس بهتر است از مردم و دیگران مایه نگذاری که مورد پسند باریتعالی نیست (2982334) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.