توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446256
رایزنی تیلرسون و چاووش اوغلو درباره سوریه و «گولن»
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۷
وزرای خارجه آمریکا و ترکیه ضمن دیدار در حاشیه نشست گروه 20 در آلمان، درباره سوریه و مسائلی چون استرداد «فتح الله گولن» گفت و گو کردند.

به گزارش فارس، رسانه های ترکیه از رایزنی وزیر خارجه این کشور با همتای آمریکایی خود در خصوص بحران سوریه و استرداد «فتح الله گولن» به ترکیه رایزنی و گفت  و گو کرده است.

امروز پنجشنبه در حاشیه نشست گروه 20 در شهر بُن، وزیر خارجه ترکیه با همتای آمریکایی خود که در اولین سفر خارجی به آلمان آمده بود، دیدار دوجانبه‌ای ترتیب داد.

به گزارش دیلی صاباح، «مولود چاووش اوغلو» و «رکس تیلرسون» درباره موضوعات مختلفی بحث و رایزنی کردند.

از جمله موضوعات مورد رایزنی، مذاکرات درباره قبرس، فعالیتهای «نیروهای اتحاد دموکراتیک»(PYD) در سوریه و گروه ترورویستی فتح الله گولن بوده است.

ترکیه همواره درباره فعالیتهای کردهای سوری در شمال این کشور ابراز نگرانی و گروه‌هایی چون نیروهای اتحاد دموکراتیک را تروریستی قلمداد کرده است.

از سوی دیگر، رایزنی چاووش اوغلو با تیلرسون درباره گروه فتح الله گولن و سرکرده آنها در حالی است که آنکارا او را که در آمریکا حضور دارد، عامل اصلی کودتای نافرجام در ترکیه خوانده و خواستار استرداد گولن به ترکیه شده است.
 
 
کلمات کلیدی : ترکیه+آمریکا+تیلرسون+گولن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
رایزنی تیلرسون و چاووش اوغلو درباره سوریه و «گولن»