توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 239553
«زندگی اسرارآمیز»؛ سومانک کید، ترجمه عباس زارعی؛ نشر آموت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۷
زندگی اسرارآمیز
نویسنده: سومانک کید
مترجم: عباس زارعی
نشر آموت، چاپ اول بهار ۱۳۹۳
شمارگان ۱۱۰۰ نسخه
۳۷۹ صفحه، ۱۷۵۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

بعید است بتوان حسی بدتر از این در دنیا پیدا کرد، حس کسی که در طول زندگی گمان می‌کند در مرگ مادرش مقصر بوده است. حسی که باعث می‌شود فرد دمی آرام و قرار نگیرد و مدام با خودش کلنجار برود که‌ ای‌کاش ... زندگی اسرارآمیز اثر سومانگ کید درباره چنین شخصیتی‌ست. آن‌هم یک دختر نوجوان با حساسیت‌های فراوانی که خاص این سن و سال است.

راوی داستان لی‌لی دختری آمریکایی چهارده‌ساله‌ای است که در جنوب این کشور زندگی می‌کند. مادر لی‌لی وقتی چهارساله است می‌میرد. او با پدرش و زنی سیاه‌پوست زندگی می‌کند. سخت‌گیری‌ها و بداخلاقی‌های پدر و احساس اینکه در مورد مادرش به او دروغ گفته است، باعث می شود او برای پیدا کردن مادر از خانه فرار کند. سپس به منطقه‌ای می‌رود که مادرش در آنجا زندگی می‌کرده و در آنجا زنی سیاه‌پوست را پیدا می‌کند که در کودکی مادرش از او مراقبت می‌کرد...

نویسنده با استفاده از کهن‌الگوی سفر، بستری را فراهم آورده است که لی‌لی طی سفری درونی به شناخت خود رسیده و از قیدوبندهایی که سد راه او برای رسیدن به جایگاه انسانی رها و آزاد است، فارغ شود. این سفر درونی شخصیت اصلی رمان، با سفری بیرونی توسط او شکلی عینی پیدا می‌کند.

با این تمهید نویسنده به داستانی که در پوسته بیرونی خود شکلی سرگرم‌کننده دارد، ماهیتی فلسفی و عرفانی می‌دهد و البته برای این منظور نیازی به پیچیده کردن ماجرا با بازی‌هایی فرمی دشوار نمی‌بیند. بلکه به‌جای آن از زنبورهای عسل استفاده می‌کند. موجوداتی جالب بازندگی اسرارآمیز و شگفت‌آور که چه‌بسا نام رمان نیز کنایه‌ای به همین مسئله باشد هر بخش از رمان با پاراگرافی درباره این زنبورها شروع می‌شود که با محتوای آن بخش کم‌وبیش مرتبط است.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«زندگی اسرارآمیز»؛ سومانک کید، ترجمه عباس زارعی؛ نشر آموت