نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 249958
با فوت پاشایی جامعه را دوقطبی نکنید
بخش تعاملی الف - دکتر محمد لطفی زاده
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۳۲
مرتضی پاشایی پس از ابتلا به بیماری سرطان معده درگذشت. این خبر نسبتاً مهمی بود که دهان به دهان و مانیتور به مانیتور و گوشی به گوشی بین مردم پخش شد و البته صدا و سیما هم به صورت نسبی به آن پرداخت. باید عادت کنیم که درباره آدمها به راحتی قضاوت نکنیم و کسی را به راحتی بهشتی و به راحتی جهنمی نکنیم که خداوند سبحان بهتر می داند که سرنوشت هر انسانی چگونه است.

بهانه این نوشته حمایت از رواج موسیقی و کنسرت های موسیقی آنهم با مختصات شرکت کنندگانی که بعضاً به حجاب اسلامی مقید نیستند نیست بلکه خواستم نکته ای را درباره رفتار بعضی از هموطنانمان متذکر شوم.

یکی از سایت های مشهور خبری و بسیار پربیننده مطلبی درباره فوت این خواننده جوان نوشت و خاطرنشان کرد که مردم ایران راه خود را می روند و به سخت گیریها بها نمی دهند (اشاره به منع برگزاری کنسرت در مشهد مقدس) و چاره ای هم جز همراهی با مردم نیست.

خواستم به دوستان محترم و مدیران این سایت عرض کنم که اولاً مردم ایران، راه خود را در بها دادن به اسلام نشان داده اند و ثانیاً همه زیر پرچمی که پای آن خون ها ریخته شده در برابر دشمنان این مرز و بوم می ایستند و ایستاده اند اما باید متاسف بود که عده ای بخواهند در چنین شرایطی، جامعه را دو قطبی کنند و بخشی از مردم را مقابل بخشی دیگر قرار دهند. دو قطبی کردن جامعه همان خواسته ای است که آمریکا و دشمنان این ملت به دنبال آن هستند و نمونه آن و ضررش را در انتخابات ۸۸ و وقایع تأسف انگیز پس از آن دیدیم.

امیدواریم خداوند سبحان همه ما را به راه راست هدایت فرماید و زندگی ما را پر از برکت معنوی قرار دهد بطوری که پس از مرگمان حسرت شغل و اشتغال دنیوی را نخوریم. برای این جوان از دست رفته هم از خداوند متعال غفران الهی مسئلت می کنیم و ان شاء الله مشمول رحمت الهی واقع گردد.
 
کلمات کلیدی : محمد لطفی زاده
 
ترنم
۱۳۹۳-۰۹-۰۲ ۰۹:۱۹:۱۱
کاملا درسته و موافقم مردم برا فردای قیامت خودشونم اینقد غصه نخوردن که برا مرحوم پاشایی ناله کردن (2504065) (alef-17)
 
ما وشما
۱۳۹۳-۰۹-۰۲ ۰۹:۲۳:۱۷
داری اشتباه میکنی این جمعیت در مراسم مرحوم پاشایی واخورد سخت گیری های مسولین در برابر مردم و عدم تامین اینگونه نیاز های مردم است که به خلع کشیده شده و اینگونه بروز میکند
باید از این ضرفیت استفاده صحیح کرد نگزارید نااهلان سو استفاده کنند شما موسیقی را صحیح و کنترل شده ارائه بدهید که عاملی برای دفع عوام از نظام نشود امام علی (ع)میفرماید دین را سخت نگیرید باید به بعضی یاد آوری کرد که کاسه داغ تر از آش نشوند و اجازه بدهند جوانان راهی برای تخلیه خود داشته باشند وگر نه مستلزم هزینه های سنگین برای نظام اسلامی خواهد بود (2504072) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۲ ۰۹:۳۰:۲۵
" مردم ایران، راه خود را در بها دادن به اسلام نشان داده اند و ثانیاً همه زیر پرچمی که پای آن خون ها ریخته شده در برابر دشمنان این مرز و بوم می ایستند "

این روز ها همه به نمایندگی از "مردم" سخن می گویند. (2504082) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۲ ۱۰:۵۶:۴۶
به یاد غربت مرحوم سید جواد ذاکر (2504213) (alef-17)