نظر منتشر شده
۱۳۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 145953
سواستفاده بانك تجارت از كسر موجودی حساب مشتريان+ جوابیه بانک
دردل بینندگان، 17 اسفند 90
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۴۵
يكي از بينندگان الف با ارسال دردلي از ماجراي برداشت بدون اجازه شعبه مركزي بانك تجارت از موجودي حساب خود و برگشت زدن فوري چكهاي كلر حتي پس از تامين موجودي و پاس شدن آنها را شرح داده و خواستار دخالت بانك مركزي و سازمانهاي نظارتي براي جلوگيري از اين نوع سواستفاده بانك تجارت شده است. در انتهای در دل این بیننده نیز جوابیه بانک آمده است:

بانك تجارت اخيرا چكهاي كلري را كه داراي كسر موجودي باشند، بدون اطلاع صاحب حساب بلافاصله برگشت مي زند و حتي اگر صاحب حساب سريعا موجودي لازم را تامين كند و چك پاس شود، بانك تجارت بازهم مورد را به عنوان چك برگشتي به بانك مركزي اعلام مي كند تا در سوابق صاحب حساب ثبت شود. شايد اين رفتار بانك در نگاه اول تعجب انگيز به نظر برسد چراكه زحمت مضاعفي براي كاركنان بانك ايجاد مي كند. اما موضوعي كه اين فرايند را جالب مي كند، كاسبي جديد بانك از اين محل است.

بانك تجارت بابت هر اعلام چك برگشتي به بانك مركزي، مبلغ ۳۰۰۰تومان بدون اجازه يا حتي اطلاع صاحب حساب از حساب وي برداشت مي كنند. سواستفاده بانك تجارت از حساب صاحبان چكهاي داراي كسر موجودي به همين جا ختم نمي شود. صاحب حساب كه با تامين وجه و پاس كردن چك اش تصور نمي كند بانك تجارت برايش چك برگشتي به بانك مركزي اعلام كرده، پس از مدتي متوجه اين كار بانك مي شود و در مراجعه به شعبه مربوطه درخواست رفع سواثر مي كند. در اين زمان شعبه بانك تجارت بابت ارسال هر تقاضاي رفع سواثر به بانك مركزي، مبلغ ۱۰۰۰۰تومان ديگر از حساب صاحب چك برداشت مي كند.

در واقع بانك تجارت با اعلام فوري چكهاي برگشتي به بانك مركزي و ارسال مجدد درخواست رفع سواثر نه تنها مشتريانش را با مشكلات بزرگي مواجه مي كند بلكه منبع درآمد جديدي نيز پيداكرده است. درآمدي كه بدون اجازه و اطلاع صاحب حساب از موجودي او برداشت مي كند.

اداره روابط عمومی بانک تجارت در واکنش به انتشار این دردل بیننده الف، جوابیه ای ارسال کرده است که در پی می خوانید:

با عرض سلام و احترام
با عنایت به مطلب مندرج بر روی صفحه درد دل خوانندگان آن پایگاه خبری محترم تحت عنوان " سوء استفاده بانک تجارت از کسر حساب موجودی مشتریان" از سوی یکی از هموطنان ، توضیح ذیل جهت آگاهی کاربران آن پایگاه خبری و رفع ابهام از هموطن مورد اشاره ارسال می گردد :

براساس دستورالعمل های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران شعب بانکهای کشور به هنگام ارائه چک از سوی مشتریان در صورت کسری موجودی مکلف به اعلام موضوع به صورت آنی به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هستند ، امری که در راستای صیانت از حقوق ذینفعان چکهای صادره و افزایش اعتبار چک به عنوان یکی از مهمترین اسناد مبادلاتی اقتصاد کشور صورت می گیرد.

همچنین به اطلاع این هموطن محترم که اخذ کارمزذ اعلام چک برگشتی به بانک مرکزی و رفع سوءاثر چک برگشتی را "سوءاستفاده" و "کاسبی" بانک تجارت عنوان نموده اند می رساند که کسر این مبالغ نیز دقیقاً براساس مجوزهای صادره از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد.

بدیهی است شعب بانک تجارت نیز همچون سایر شعب شبکه بانکی کشور تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا هیچ یک از مشتریان خود را از دست نداده و در چهارچوبی که قانون تعیین نموده تمام ابزارهای لازم برای حفظ و رضایت مشتریان را به کار گیرند ، بنابر این منطقی به نظر نمی رسد که بانک بخواهد با انگیزه کسب درآمد کارمزد اعلام چک برگشتی اقدام به ایجاد نارضایتی در مشتریان ماندگار و متعهد خود نماید.
 
assad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۰۸:۵۸:۳۹
واقعيت اينه وقتي پاي سود ودرامد باد اورده در ميان باشد دين ومذهب وايين و......همه كشك .وگرنه چه كسي نميداند كه اين درامد حرام اندر حرام است (692811) (moderator7)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۱۴:۰۶:۵۳
دقیقا خیلی ها اینطوری شده

الان بانک ملت هم هین کارو میکنه

ساعت یک ونیم شب با وجود موجوی چک رو برگشت زدن
قبل تاریخ چک اونو پاس میکنن

کلاه برداری شده همه کارشون

بانک تجارت هم که وضعش بدتره یه اینترنت بانکی داره ضایع ععععععععع

ولی من قرض الحسنه مهر میرم خیلی از اینا کارو نداره
برگشت رو هم پاس میکنی دیگکه لازم به سواثر نیس
عالیه (2869528) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۰۹:۰۳:۵۴
2 ماه پیش رفتم همین شعبه مرکزی، در حالی که 3 نفر جلوی من بودند 17 دقیقه طول کشید و خانمی که آن ته سمت چپ نشسته بود پس از آنکه نوبت من شد و اعتراض کردم که معطل شده ام، با نهایت بی ادبی گفت: ناراحتید از خدمات ما استفاده نکنید. بعد هم بدون اجازه من حسابم را که 10 سال پیش باز کرده بودم بست.
(692823) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۳۸:۳۲
یک کارمند خیلی راحت حسابت رو بست !؟ اون هم خانومی که سمت چپ نشسته بود (693020) (moderator22)
 
یخی
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۵۱:۱۲
بله عزیز
بارها موارد اینچنینی از این بانک محترم مشاهده شده.
یادتون رفته زمانی که همه ی بانکها بدون کسر کارمزد بهتون از دستگاه خودپرداز پول میدادند این بانک 1000ریال کم میکرد!! حالا حساب کنید چقدر به جیب زدن!
البته بعد از بخش نامه ی بانک مرکزی دیگه نتونست به کار خودش ادامه بده (693057) (moderator18)
 
سید عبدالهادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۱۷ ۱۰:۳۴:۲۱
فقط دعا کنید حالا دیگه حضرت مهدی ظهورشان اشکار شود و اولین مکانی که تعطیلش میکنند این بانکهای ربا گیر و زور گیر باشد انشاالله//////اللهم عجل لولیک الفرج///انشاالله //////////////////////////////////////////////////التماسدعا//313+1نفر در راه هستند منتظر ظهور باشید///////از خدا بخواهید از ته دل //////نه فقط زبانی باشد////// (726152) (moderator101)
 
کریم
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۲:۳۷:۴۵
اینکه بانکها به دنبال سودجوئی در بسیاری از موارد هستند درست است ولی من می خواهم در مورد چکهای بلا محلی که بدون پشتوانه حقوقی مستحکم رد و بدل می شوند و اعتبار چک را در حد یک کاغذ معمولی پائین آورده اند مطلبی عرض کنم
من شنیده ام در بسیاری از کشورها وقتی شخصی برای دریافت وجه چک به بانک مراجعه می کند حتی اگر در حساب شخص موجودی کافی نباشد بانک پول چک را به شما پرداخت می کند و بعد با صاحب چک تماس می گیرد که مابقی پول را به حساب خود واریز کند و در غیر اینصورت بانک آن را به اجرا می گذارد و از اموال شخص بمقدار بدهیش را توقیف و به فروش می رساند که این کار دو سود دارد :
1- فردی که چک می دهد باید حتما چک را بموقع پاس کند و نمی تواند مردم را علاف کند
2- فردی که چک گرفته فکرش از بابت پرداخت چک راحت است و طرف حسابش بانک است نه شخص
با این قانون بانکها نیز به هر کسی چک نمیدهند و فقط به اشخاص معتبر چک خواهند داد
که این کار اعتبار چک را به اندازه پول نقد بالا می برد و از اتلاف وقت مردم در دادگاه ها و احیانا ضایع شدن حقشان جلوگیری می کند. (693304) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۳:۴۵:۱۷
ای آقا . اینجا چنین چیزی در حد یک رویاست. میگن سفته خیلی بهتراز چک هستش من الان از شهریور سفته گذاشتم به اجرا هنوز خبری از پول شدن نیست. هرچند که پولی که من دادم و الان میخوام بگیرم ارزشش نصف شده ولی همونم گیر نمیاد (693462) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۴:۰۰:۲۸
به عنوان کسی که مدتی را در خارج زندگی کردم اضافه کنم که تا زمانی که خودتون به اعتبار خودتون لطمه نزنید به راحتی دسته چک صادر می کنند. اتفاقا صدور دسته چک در اروپا و آمریکای شمالی راحت تر و گسترده تر از ایران صورت می گیرد. اما اگر به اعتبارتان لطمه وارد شود موصوع دیگر فرق خواهد کرد. (693495) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۲۲:۰۳:۳۴
کریم جان تمام این فرمایشات شما درسته و حتی اجازه بدین من فرمایش شما رو شفاف تر کنم ، شما اگه پول کافی تو حسابت نکشی و تاریخ دار هم چک رو کشیده باشی طرف میتونه ببره بانک و برگشت بزنه براساس قانو چون چک بلامحل میشه. اما این داستانها رو چرا حتی خود بانکها هم تو این کشور عمل نمیکنن؟ مثلا بانک قانونا هیچ وظیفه ای نداره که با مشتریش تماس بگیره و بگه که چکش رفته بانک تا صاحب چک موجودیش رو کامل کنه اما بانک اینکار رو میکنه. میدونی علتش چیه داداش کریم، علتش اینه که خود بانکهای کشورمون هم میدونن این چیزی که به اسم چک دست ما مردم میدن با اون چیزی که تو اروپا و آمریکا به اسم چک استفاده میشه محل استفادش، ذاتش، کارکردش و همه و همه چیزش و حتی قانونش با اونها فرق داره. پس انتظار میره که تجارت هم مثل سایر بانکها که همون قوانین رو دارن و مثل قبلا رفتار کنه نه یکدفعه یادش بیاد که یه قانون هم وجود داشته حالا باید اجراش کنه!! (696694) (moderator18)
 
پریناز
۱۳۹۳-۰۶-۱۲ ۱۵:۵۷:۱۹
بسیار ممنون از مطلبتون خیلی جالب بود (2357136) (alef-10)
 
Afshin
۱۳۹۴-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۴:۲۷
بله در خارج اینجوره ولی حد اکثر یکی ۲ بر در هر چند ماه. من خودم حساب در انگلیس دارم و همین طور هست (2827578) (alef-10)
 
موسوی
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۵:۴۴:۴۲
متاسفانه این یک روال در بانکهاست و برداشت بی اجازه از حساب مشتریان رایج شده. اینجانب در بانک صادرات حساب جاری دارم و برخی مواقع بعد از واریز در خود روز سررسید هم میبینی چکی برگشت خورده وقتی دلیل را میپرسی اعلام میکنند چک ساعت 8 برگشت خورده و شما الان مثلا ساعت 9 واریز کزدید . و ...
مبلغ رفع سوء اثر در بانک صادرات هم بیشتر از باتک تجارت است به اضافه اینکه این بانک حتی برای کاربران اینترنتی هم مبلغ 20000 تومان بابت یک دستگاه رمز میدهد . کسر مبلغ 3000 تومان بدون اجازه و اطلاع مشتریاناز طرف بانک بابت چک برگشتی هم که کاملا عادی است و اصلا به من مشتری ربطی ندارد که بداند.
امید که مسئولین بررسی و رسیدگی کنند (693710) (moderator18)
 
FARHAD
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۰:۵۸:۲۵
مي شه گفت اين مورد يك نوع بدرفتاري يك كارمند شعبه بوده ولي من به عنوان يكي از مشتريان چند ساله بانك تجارت بايد حداقل از يك مورد عملكرد اين بانك تقدير كنم و آن سيستم بانكداري اينترنتي آن است كه در مقايسه با ساير بانكها يك سر و گردن بالاتر است. (694095) (moderator7)
 
خواننده الف
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۲۰:۰۰:۵۳
با سلام
چند سال پیش در شعبه مرکزی بانک تجارت یک حساب متصل به کارت افتتاح کردم و مدت محدودی از آن استفاده کردم. چند ماه پیش بدلیل عدم استفاده از آن تصمیم به بستن حساب گرفتم. بعد از مراجعه به شعبه مرکزی و کلی این باجه و آن باجه رفتن کارتم را از من گرفتند و یک سند دریافت نقدی به من دادند تا چند هزار تومن کف حساب را دریافت کنم و تاکید هم کردم که میخواهم حساب بسته شود. جالب اینجاست که بعد از چند روز خودم توانستم از طریق کارت دیگری به همان حساب بسته شده یک ریال پول واریز کنم و متوجه شدم حساب همچنان باز و فعال میباشد!!!
نمیدانم دیگر به چه زبانی بگویم میخواهم حسابم را ببندم و کسی نتواند به آن پول واریز کند (696557) (moderator18)
 
ابوذر
۱۳۹۴-۰۱-۳۱ ۱۱:۵۹:۰۵
آخه مگه میشه یه چیزی میگی ها (2835435) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۰۹:۰۹:۱۹
من یکی از مشتریان بانک تجارت هستم.متاسفانه این اتفاق برای م افتاده است.آیا می توان انتظار داشت که این رویه اصلاح گردد. یا اینکه این رویه قانونی شود خیال همه راحت بشه (692836) (moderator18)
 
يه بنده خدا !
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۰۹:۲۸:۴۲
والله امان از بانكها و باقي ادارات .
آي امان از بانك تجارت !

آقا چشتون روز بد نبينه شركتي كه در اون شاغل هستم مقرر كرد بريد بانك تجارت حساب باز كنيد من بعد حقوق رو از اين بانك به حسابتون ميريزيم .
رفتيم يه بانك تجارت و حساب عابر بانك وا كرديم . تو فرم زدم حساب سپرده كوتاه مدت . گفت افتتاح واسه حقوقه ؟ راستگوييمون گل كرد گفتيم آره . گفت شما مجاز نيستيد سپرده وا كنيد . بايد قرض الحسنه وا كنيد . كلي جر و بحث كرديم كه آقا چرا تو فرمتون ننوشته و چرا منو ملزم ميكني به اين گزينه . گفت همينه كه هست .
بعد هم دو سه تا فرم داد به من كه فرت و فرت امضاء كن . ديدم يه فرم مال تحويل كارته . گفتم تازه دارم افتتاح حساب ميكنم . خوت ميگي دو هفته ديگه كارتت آماده ميشه پس واسه چي امضاء كنم ؟‌گفت يعني به من اعتماد نداري ؟ گفتم آقا شما به من مشاري كه امروز اولين برخورد ماست اعتماد داري ؟ در اين حين باجه بغلي امور منو به عهده گرفت و كارمان تمام شد .
آمديم رفتيم به سايت بازرسي كل كشور شكايت هم نوشتيم . اگر شما نتيجه ديديد ما هم ديديم .

بدتر از همه چنديد مرتبه كامنت گذاشتيم كه آقا چرا واسه يه تراكنش الكترونيكي در چند صدم ثانيه 500 تومان از حساب ما ور ميدارند ؟‌ و بابت 10 دقيقه كار و استهاتك پول شمار و زحمت كارمند باجه هم 500 تومن ميگيرن و اون هم بدون سند !!! به نظر خوانندگان اين رويه الكترونيكي شدن مطابق عقل سليمه ؟ آيا اخذ وجه بدن صدور سند از مشتري ترغيب به تخلفات ديگه نيست ؟
آقا چند روز پيش بچمون رو برديم يه بيمارستان خصوصي واسه جراحي . كلي فرم و رضايت و امضاء و اثر انگشت تبادل شد .
يكي از فرمها مثل مورد بالا بود كه از من بابت خدمات! انجام نشده اقرار ميگرفت . حالا شما تصور كنيد بعد از اخذ امضاء و اقرار من چه آيتمها و هزينه‌ةا كه ننوشتن

خدا عاقبت ههمون رون بخير كنه .
( آقاي يا خونوم مدريتور ! سر جدت اين كامنت رو حذف نكن . شايد يه مسئول محترم دولتي!!! دلش سوخت و رفت يه دو سه جا سركشي ) (692866) (moderator18)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۵:۱۸:۲۹
متاسفانه ن مطمئن شدم که سازمان بازرسی حداقل تو امور بانکی کار کارشناسی نمیکنه و به جوابهای بی اساس بانکها بسنده میکنه کاش یه موضوعی رو هم بزنید در مورد رسیدگی به وضعیت سازمان بازرسی (693651) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۶:۰۸:۲۳
دقیقا اتفاقی که برای باز کردن حساب حقوق برای شما پیش آمده برای من هم عینا اتفاق افتاده
کارت را هم با 2 ماه تاخیر دادن و من تو اون مدت نمی تونستم به پولم دست بزنم (693770) (moderator18)
 
بیات
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۰:۲۷:۲۰
با سلام خدمت همه عزیزان
من یک کارمند بانک تجارتم...اکثریت گفته هارا تقریبا تایید میکنم حق دارین دلخور باشید متاسفانه یکسری بخشنامه های آداری و دست وپا گیر در بانک و بعضا مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری از سوی دیگر باعث ناراحتی و عدم رضایت ارباب رجوع در بانک شده و اینها برمیگرده به نگاه مدیریت ارشد...
ما داریم کسانی را که نیم ساعت هم پشت باجه کار نکرده اند ولی امروز پستهای کلیدی و حساس را دربانک دارند ...طبیعی است که درک درستی از مشکلات و مسائل مشتریان و کارکنان را ندارند ..من نمیخوام کندی کار همکارانم را توجیح کنم ..ولی باور کنید دراکثریت پرسنل صف بانک تجارت قطعا صداقت.. مردم داری.. خدمت وفروتنی را زیاد مشاهده می کنید...کسانی که با بضاعت کم و کاستیها(از نظر سیستم سخت افزاری و نرم افزاری) مجدانه تلاش میکنند تا در رقابت با دیگر بانکها که بعضا سرمایه گذاریهای وسیعی در این مورد کرده اند عقب نمانند...باور کنید ما نرم افزارهایی را داریم که سالهاست در سیستم هست ولی اجرا نمیشود در حالی که با اجرای آنها بسیاری از مشکلات امروز ما حل خواهد شد... انشائ الله دید مدیریتی در بانک تجارت و بعضا سایر سازمانها و ادارات ( چون این درد گریبانگیر اکثریت سازمانهاست)بسمتی باشد که قوانین را بنفع مشتری آنهم به حق تفسیر کنیم (694056) (moderator7)
 
محمود
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۱۴:۱۰:۲۲
خیلی جالبه که برای تراکنش به قول دوستمون چند صدم ثانیه ای کارمزد 500 تومنی میگیرند، تازه اگر مبلغ انتقالی بیشتر از 1 میلیون تومن بشه کارمزدش هم بیشتر میشه- 700 تومن- اگر هم 3 میلیون کارت به کارت انجام بدی 900 تومن کارمزد میگیرن. انگار یکی نشسته اونجا و پولا رو می شمره که هرچی بیشتر باشه کارمزدش هم بیشتره. تازه کلی هم منت می ذارند که ما خدمات اینترنتی راه انداختیم و ...
(694976) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۰۹:۲۹:۵۶
این هم یک نوغ مشتری مداری است .!! (692870) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۰۹:۳۱:۵۰
حسابی که موجودی ندارد باید برگشت بخورد
انتظار دارید چه کار کنند؟

(692871) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۰۹:۴۳:۱۳
شما وظیفه داشتی روزی که چک داری پول تو حسابت داشته باشی تا نیاز به تماس بانک با شما نباشه (692888) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۲:۲۴:۵۹
نیازی به تماس بانک نداریم ولی بانک حق ندارد چکی که بلافاصله پس از اعلام ذینفع به صاحب چک تامبن موجودی میشود و پاس می شود را برگشت بزند (694220) (moderator7)
 
موووو
۱۳۹۱-۰۸-۰۷ ۰۳:۲۵:۳۸
آقا مردم روی چک دریافتی حساب کردن و چک دهنده باید تا روز قبل از تاریخ چک مبلغ را تامین کرده باشه و یا هم با دریافت کننده چک تماس بگیرد که یکی دو روز چک را نگه دارد که برگشت نخوره (1004411) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۰۹:۴۴:۳۷
شما چیزی از داد و ستد بازار نمی دونی ، لطفا در این مورد اظهار نظر نکن (694631) (moderator18)
 
hosein
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۰۹:۵۶:۲۳
راست میگه بنده خدا برای من هم همچین اتفاقی افتاده (692916) (moderator18)
 
ف-الف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۰۹:۵۸:۵۸
موضوع فوق برای من هم حدود 4 سال پیش درشعبه ای از بانک تجارت اتفاق افتاد برای مبلغی حدود 3000 هزارتومان کسری حساب چک مربوط به شرکت سایپا را بر گشت زدند من با یک روز تاخیر 3000 تومان را به حساب ریختم ولی بعد از چهار ماه از سایپا برام اخطار آمد که چکم برگشت خورد با مراجعه به بانک متوجه شدم که940 هزار تومان به مدت چهار ماه در حساب بوده وچک برگشت زدند به من حتی زنگی هم نزدند حدود 80000تومان فقط برای دیر کردبه سایپا دادم وباقی مشکلات مثل این همو طن برای من هم بوجود آمد . (692930) (moderator18)
 
yabi
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۰۱:۲۷
بانک تجارت هیچ کارغیرقانونی نمی کندودرحقیقت کاردرست خودراانجام می دهد. شما باید حواستان جمع باشد تا موجودی حسابتان به اندازه چکهایتان باشد.
نه بانک تجارت ونه هیچ بانک دیگری ملزم نیستند که کسرموجودی را به صاحب حساب اطلاع دهند. اگر بکنند منت گذاشته اند.
مبالغ برداشت شده ازحسابتان دردستورالعمل بانک مرکزی به تمامی بانکها ابلاغ شده ومبلغ اضافه ای برداشت نمی کند.
(692937) (moderator18)
 
غريب آشنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۳:۳۳:۱۲
با سلام، گمونم شما كارمند بانك تجارت باشيد. اگر باشيد هم نبايد از اجحافي كه صورت ميگيره دلخور باشيد بايد در جهت اصلاح امور حركت كرد. بنده با خواندن تيتر اين مقاله و ديدن نام بانك تجارت يادم افتاد كه 15-16 سال پيش همين بانك چه بازي سر بنده درآوردن. البته قوانين كمي بهتر شده ولي برخي بانكي ها از عدم اطلاع مردم استفاده كرده و حقوق آنها را ادا نمي كند. يك سؤال دارم و اون اينه كه آيا اين درسته كه بانك تجارت كارمزد وام رو قبل از اينكه وامي دريافت بشه از اون وام يا به گونه‌اي ديگر كم مي‌كنه؟ (693432) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۰۹:۴۶:۰۴
فکر کنم قراره به شما یه وامه بدون نوبت کم بهره بدن (694635) (moderator18)
 
ح
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۰۵:۱۱
وقتی سلطه پاک ترین دولت تاریخ بر سر ماست به همون نسبت پاک ترین بانک هم . . . (692946) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۰۶:۱۲
خداخیر بده هم الف و هم آن فردی که به الف این مطلب را فرستاده کسی هم پیگیری نمیکندمجلس هم چرا جلوی بانک تجارت را نمیگیرد (692948) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۱۰:۵۴
شما به موقع چکتو تامین موجودی کن تا جلوی سوء استفاده بانک گرفته بشه (692960) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۳:۵۱:۱۶
بانکی منتظر فرصت باشه که از مشتریاش سوء استفاده کنه بانک نیست --- (693477) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۰۹:۴۸:۰۵
لطفا مضع روشن فکری اتخاذ نکن این اتفاق روزانه 100 ها بار در سیستم بانکی میفته و خیلی وقتها پر شدن حساب از دست صاحب حساب خارجه.
لطفا در مواردی که تجربه ندارید اظهار نظر نفرمایید (694639) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۱۲:۵۹
بقیه بانکها هم همين كار را مي كند بدون اجازه از صاحب حساب !!!!!!!!!!!!! (692962) (moderator18)
 
سلیمان
Pakistan
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۱۵:۳۸
سلام علیکم انگار این نویسنده محترم تازه این درد را متوجه شده اند درحالیکه بانک ملی چندین سال است این کار را انجام می دهد وبنده بارهال اعتراض کردم وصورتحساب هم موجود است وبدون اینکه اطلاع دهند دوبار هم خود بانک در قرائت مبلغ چک اشتباه کرده بود وچون موجودی با مبلغ هم خوانی نداشت فورا برگشت زده واز حساب 3000 تومان برداشت کردند واین درآمدی برای شعب بانک (692967) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۲۹:۵۱
سلام

بانک ملت 4000 تومان برای برگشت و 10000 تومان برای سوئ اثر برداشت میکند. (693000) (moderator7)
 
omid
Norway
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۳۵:۲۵
در جواب درددل بینندگان باید عرض کنم شخصا از کسانی هستم که هیچ وابستگی به بانکی ندارم با اینکه به خیلی از کارهای بانکی می توان ایراد گرفت در این مورد خاص حق را به بانک می دهم.شخصی که چک صادر می کند یعنی در بانک موجودی لازم را دارد و بانک هیچ تعهدی مبنی بر اینکه به صاحب حساب کسری موجودی را اطلاع دهد ندارد.فرضا اگر چنین چیزی هم بود ایا همه باید انقدر صبر کنند تا صاحب حساب لطف کرده و موجودی خود را تکمیل کند؟؟ ایا کارمندان بانک انقدر وقت اضافه دارند که برای مشتری ها یکی یکی تلفن کرده و کافی نبودن موجودی را گزارش دهند؟ (693012) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۳:۵۴:۲۱
چطور برای یک انتقال حساب در کسری از ثانیه 500 تومان دریافت میکنن ولی وقت ارائه خدمات واقعی کم حوصله میشن؟ (693480) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۱۳:۵۳:۱۷
عزیز من این کامزدها را بانکها تعیین نکرده اند ، بانک مرکزی الزام نموده است .
لطفا موضوع کامزد را به بانکها نچسبان ، دستورالعمل بانک مرکزی است . (696189) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۵ ۰۲:۰۸:۰۶
بانک مرکزی هم بانکه دیگه عزیز.این که شد عذر بدتر از گناه! (953998) (alef-11)
 
حميدرضا
۱۳۹۴-۰۲-۱۷ ۰۱:۲۰:۱۳
دوست عزيز بانكها حتي چكهايي را كه ذينفع بنا به دلايلي مسدود ميكند برگشت زده و كارمزد ان را از صاحب حساب از همه جا بيخبر كه موجوديش نيز تكميل است كسر ميكنند. (2872986) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۳۷:۱۶
خبر یه جورایی مشکوکه ، هیچ کار غیر قانونی انجام نشده ! چرا اینجوری الف گندش کرده ؟!
دوست عزیز اگه مشکل داشتی و کار غیر قانونی بوده چرا به بازرسی همون بانک یا کالسنترش زنگ نزدی ؟!
یا شایدم هم زدید ، لطف می کنید بگید چی جواب دادن !؟ (693017) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۵۲:۱۱
کسی که حساب جاری باز می کند باید وقتی چک می کشد پول توی حسابش باشد، اگر نبود باید چکش به سرعت نور برگشت بخورد. این قانون مملکت است که تا به حال اجرا نشده و اگر هر بانکی شروع به اجرای آن بکند، تازه کار درست می‌شود. به جای گله کردن، چک بی محل نکشید تا این بلا سرتان نیاید! (693062) (moderator18)
 
پورحسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۵۶:۴۹
بانك طبق دستورالعمل بانك مركزي رفتار كرده پرداخت حقوق هم چون براي بانكها هزينه براست قرضالحسنه افتتاح ميشود (693073) (moderator18)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۱:۰۵:۵۷
من فقط یه حرف یا شعار درست از بانک تجارت شنیده و دیده ام اینکه:
بانک تجارت بانک فردا
واقعا" شعار درستی است چون هر روز برای کار بانکی اونجا بری کارت با مشکل روبرو میشه و باید بری فردا بیایی تازه فردا هم که بیایی میشه امروز و کارت فردا حل میشه خلاصه اینکه حرف بانک تجارت مثل حرف مرد یکیه هر موقع بیای بانک تجارت بانک فرداست!!!!!!! (693090) (moderator18)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۵:۱۴:۳۱
من براشون هم نوشتم که منظورتون از شعاری که میدید اینه که کاری که همه بانکها امروز انجام میدن و امکانات تکنولوژیک موجود بانکها رو بانک تجارت فردا یا همون چندسال دیگه تازه میفهمه چیه (693642) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۱:۱۴:۲۲
متاسفانه خدمات در این بانک بسیار ضعیف است برای مثال در صورت مفقود شدن کارت عابر یا شکستن آن 10 روز طول میکشد تا کارت جدید بیاید !!!! و بد تر از آن این است که عابر بانک این بانک عریض و طویل به بسیاری از سبکه ها وصل نمی باشد برای مثال به مرکز میثم سری بزنید برای پرداخت جریمه باید از دستگاه های کارت خوان استفاده کنید و با خط درشت بالای آن نوشته کارت بانک تجارت قابل استفاده نیست !!!!و صدها نفر دارنده کارتهای این بانک محترم ! سرگردان هستند و دلشان خوش است که از خدمات الکترونیک استفاده می کنند
احتمالا اگر این بانک روابط عمومی دارد بد نیست پاسخگو باشد (693105) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۲:۴۸:۰۹
اگر روابط عمومی خواست به این سوال شما پاسخ دهد اقایان به این هم جواب دهند :
در بانک های خصوصی پس از باز کردن حساب هر برداشت و واریزی به حساب سریعا اس ام اس میشود اما در این بانک تجارت بانک فردا شما باید چند صفحه فرم درخواست پر کنید برای این کار حالا باید امیدوار باشید این اتفاق بیفتد نا امید نباشید اگر اینگونه نشد تا 3 بار جا دارد که در این ترافیک دوباره به شعبه بروید و درخواست ای کار ساده را کتبی بدهید (693330) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۱:۱۶:۲۴
من هم تجربه‌ی مشابهی برای باز کردن حساب حقوقی در بانک دیگری داشتم

تا متوجه شدند که حساب حقوقی است می‌خواستند حساب قرض‌الحسنه باز کنند و همان 6 درصد در مقایسه با 20+ درصد تورم را هم پرداخت نکنند

با فشاری که به مدیر شعبه آوردم مجبورشان کردم که حساب کوتاه مدت باز کنند


(693108) (moderator18)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۱:۲۸:۵۳
من يكي از مشتريان اين بانكم و يارانه ام هم به اين بانك واريز مي شود و اگه قسطي عقب افتاده باشد بلافاصله از حساب يارانه ام كم مي كنند و بارها شده كه چك داشته ام پول به حسابم واريز كردم زود از حسابم برداشت كرده اند (693148) (moderator18)
 
احمد
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۱:۳۶:۰۴
بنده در بانک تجارت یک حساب پس انداز دارم و متاسفانه، حقوق ماهیانه ام به همین حساب ریخته می شود. طی چند نوبت، مبالغی از حسابم کم شده است بدون اینکه من برداشتی داشته باشم. یک بار، از خودپرداز، صد و شصت تومان درخواست کردم که فقط هشتاد تومان داد و از حسابم صدو شصت تومان کم شد و بقیه اش را با اینکه به بانک مراجعه کردم و فرم پرکردم و پی گیری کردم هرگز نتوانستم بگیرم.
چند بار هم از حسابم بدون اینکه پولی بردارم کم شده است، و هرگز برنگشته است. مراجعه به بانک هم نتیجه ای نداشته است.
بنده از محل کارم درخواست کرده ام که بانک مقصد حقوق کارمندان را عوض کنند،
لطفا این نظر را درج بفرمایید تا آقایان پاسخ بدهند. (693164) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۱۳:۵۷:۲۲
بالطبع در این زمینه روابط عمومی این اطلاعات را از سایت الف دریافت نموده و پیگیری خواهد نمود ولی بعنوان فردی که مسئولیت بخشی از امور کارت بانک را بر عهده دارم باید عرض کنم تشکیلات لازم برای رفع مغایراها و پاسخگوئی به مشتریان وجود دارد و اگر این عزیزان مشکلی دارند که حل نشده میتوانند با شماره 1554 تماس حاصل و به واحد ذیربط برای پاسخگوئی متصل شوند . (696192) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۱:۴۲:۳۶
بهتر است با چند بانک کار کنی و بیشترین موجودی و کارها بانکی را در بهترین بانک انجام بده در غیر اینصورت وقتی مجبوری در شریطی که حق انتخاب نداری اقدام کنی بهتربن کار این است کارت دقیق انجام بدهی که جریمه نشوی (693183) (moderator18)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۱:۵۰:۵۳
بانك تجارت براي پاس كردن چك جاري فراگير حتي به نام خودم و براي برداشت از حساب خودم اگر در شعبه غير از باز كننده حساب جاري باشد 500 تومان كارمزد مي گيره. به نظر من اين پول يك پول زوره. گرچه مبلغش كمه.. آيا از نظر شرعي اگر من مشتري بانك راضي نباشم صحيح است؟ (693208) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۱۳:۵۹:۳۹
تعیین کارمزد برای انجام مبادلات سنتی و اخذ پول نقد برای ترغیب مردم برای استفاده از خدمات الکترونیکی میباشد ، بطور معمول هزینه یک سند سنت در بانک قریب به 400 تومان است و اخذ کامزد برای پوشش بخشی از هزینه ها میباشد .
شما میتوانید با اخذ کارت بر روی حساب جاری خود به راحتی از پول خود استفاده نمائید . (696196) (moderator22)
 
شهرام
۱۳۹۱-۰۱-۱۱ ۰۱:۳۶:۱۲
پول این بنده خدا در حساب جاری قرض الحسنه نزد بانک بصورت امانت است ولی بانک از سود پول خود فرد به آن چیزی نمی دهد بعد 500 کارمزد هم می خواد (720407) (moderator101)
 
۱۳۹۱-۰۸-۰۷ ۰۳:۴۶:۱۵
همه بانکها چکهای آنلاین شان از طریق هر بانکی ازطریق کلر بدون هزینه است الا بانک تجارت یعنی اگر شما فراگیر تجارت مثلا قزوین داشته باشید به حساب بخوابانید شهرستان حساب میشه که هزینه اش از 580تومن شده 3650 تومن!! دستی هم 600 تومن در صورتی که بانکهای دیگر هزینه کلر نمیگیرند. این کجاش قانونیه؟ (1004413) (alef-4)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۲ ۱۹:۰۷:۲۲
این امر در تمامی بانکها اجرا میشود و منحصر به بانک تجارت نمی باشد. بنده که 10سال ازگار توی بازار بودم اینو از روی کار کردن با اکثر با نکها میگم. برای نمونه به بانکهای ملی صادرات مراجعه شود. با تشکر (702123) (moderator101)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۱:۵۲:۵۹
بانكهاي ما نه فقط این بانک ، به دلالخانه تبديل شده اند نه مكاني براي تجميع پولهاي خرد مردم براي تقويت توليد و كشاورزي و اشتغال.. بانكها شده اند دلال مسكن و زمين و .... . سالهاست كه اين اتفاق افتاده است اما براي توليد كننده و يك صنعتگر هزار جور اگر و اما مي آورند.. چون صنعت ريسك داره كشاورزي ريسك داره كلا توليد ريسك داره اما امور خدماتي و بازرگاني رو خيلي راحت تسهيلات مي دهند.. چون ريسكش خيلي كمتره.. (693211) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۱:۵۵:۲۱
دولت و مجلس بايد بانكهاي دولتي را تكليف كنند كه حداقل مثلا 80 درصد منابع و تسهيلاتشان را براي بخش صنعت و كشاورزي و حمل و نقل و گردشگري و صنايع نوين اختصاص دهند وگرنه روشهاي تنبيهي در نظر بگيرند و در صورت اجراي موفق اين قانون بانك را تشويق كند. به نظر من اين راهكار مناسبي براي رشد زيرساختها و بنيانهاي اقتصادي كشور است. (693218) (moderator18)
 
ابوذر
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۲:۰۲:۴۲
با سلام
بانك های دیگر هم همين كار رو انجام ميدهند و بدون اجازه برا برگشت چك 3000 برداشت ميكنه
اعتراض هم كه كرديم گفت بخشنامه است و قانوني
اگه كاري از دستتون برمياد بكنيد
حداقل خبر رساني كنيد
با تشكر از دقت نظرتون (693237) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۲:۱۳:۴۹
احمد همین اتفاق در شعبه شریعتی بانک تجارت لنگرود برام افتاد اتفاقا چک من با بودن موجودی در حسابم برگشت خورد (693260) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۲:۱۹:۵۹
سلام مااصل را رها کرده ایم وبه فرع چسبیده ایم کاش فقط برداشت ها به همین 3و10 هزارتومان ختم می شد بنده خدا بایستی خدا را شکر کرد اگر وام گرفتی واقساط آن به علت عدم پرداخت مطالبات باتاخیر روبروشدمی دانی بانک با شما چکار خواهد کردبنده حقیر 460ملیون تومان وام در سال 86 گرفته ام برای احداث یک واحدتولیدی پس از بهره برداری به علت عدم پرداخت مطالبات منجر به تعطیلی این واحد وبیکاری 44نفر از پرسنل این شرکت گردید ولی بانک محترم با تمدید وام به شکلهای مختلف وبا عناوین مختلف تاکنون مبلغ حدود 250ملیون تومان دریافت کرده ودر آخرین لطفی هم که به این حقیر فرمودند مجددا این وام را تقسیط کردند 1200ملیون ریال بدهی برای من ایجاد کردند ومن هم با کمال میل ونه به اجبار پذیرفتم بنده خدا انوقت شما به دنبال 3و10هزارتومان هستید بانک برای کسب درام راهای مختلفی دارد حتی برای وصول چک هم مبلغ 500ریال می گیرید برای استفاده از خدمات عابربانک وانتقال پول هم از شما کارمزد می گیرد ولی به مانده حساب شما در حسابهای قرض الحسنه وجاری هیچ سودی پرداخت نمی کند این نمونه ای از بانکداری اسلامی است (693268) (moderator18)
 
مشتری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۲:۳۷:۲۴
واقعاٌ باید تاسف خورد در سایر کشورها کارمندان بانک تا کمر جلوی مشتری خم میشوند و انواع تسهیلات رایگان و مشاوره میدهند و با دید مثبت نگاه میکنند (693301) (moderator18)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۱:۱۳:۴۵
ببخشید شما در کدام کشور به بانک رفته اید ؟؟؟؟؟ اگر منظور کشورهای پیشرفته باشد که معمولا مراجعه مردم به بانک کم است و همه کارها به صورت الکترونیکی انجام می شود . در ضمن هرکسی دارای شخصیت می باشد هم مشتری دارای احترام است و هم کارمند بانک هیچکس هم لازم در مقابل کسی تا کمر خم شود دو طرف می توانند بااحترام با هم بر خورد داشته باشند (694112) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۲:۳۷:۳۱
اين موضوع جزء بديهياته كه حساب جاري بايد در زمان ارائه چك به بانك داراي مانده به اندازه مبلغ چك باشه نكنه توقع داريد بانك چك بلا وجه شما را قبولي بدهد تا شما با فروش روزانه خود و تا اخر وقت اداري بانك حسابتون رو پر كنيد ؟اگر اينه كه توقع بيجايي داريد و مبالغ برداشتي هم عينا مطابق دستورالعمل بانك مركزيه پس مسايل شخصي و نا اگاهي از مقررات رو به رسانه ها نكشيد !كارشناس سيستم بانكي (693302) (moderator18)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۳:۴۹:۵۸
ازلحاظ مشتری مداری رتبه آخر را بین همه بانکها دارد
یک وام کالا سه میلیونی در جلسه تبلیغاتی بانک در صدا وسیما برنده شدم بع از 8ماه دوندگی هنوز موفق به دریافت نشده ام
برای پیگیری هربار میگویند بروید منتظر تماس باشید (693474) (moderator18)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۴:۳۷:۴۴
در کشورهای پیشرفته، مشتری بزرگترین سرمایه شرکتها و موسسات محسوب می شود. شرکت بزرگی در انگلستان به نام آرگوس وجود دارد که کالاهای مشتریان را به صورت اینترنتی نمایش می دهد و سفارش می گیرد و با دریافت هزینه اندکی کالای مورد نیاز را به محل زندگی افراد منتقل می کند. این شرکت و شرکتهای مشابه آن بسیار مشتری مدارند. بطوریکه خودشان بخش شکایات مشتریان دارند و اگر مشتری ای ناراضی باشد با یک تماس ساده با بخش شکایات در کمتر از یک هفته پاسخ عملی شکایت خود را دریافت می کند.
به عنوان نمونه من یک رختخواب از این شرکت خریدم ولی در موعد مقرر جنس من برای من ارسال نشد و وقتی که با بخش خدمات مشتریان تماس گرفتم گفتند که این کالا تمام شده است. من به ایشان گفتم که این مسئولیت شما بوده و باید کالای من را تامین کنید. آنها فردای همان روز یک جنس مشابه با قیمت بیشتر را برای من آوردند تا بدینگونه رضایت مشتری را جلب کنند.
(693572) (moderator22)
 
متهم اصلی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۵:۲۲:۰۷
من در بانک تجارت حساب قرض الحسنه دارم که ماهانه حقوقم در آن ریخته می شود هر بار که اقدام به برداشت در غیر از شعبه افتتاح حساب می کنم 5000 ریال کم می کنند. بدون انکه قبضی صادر شود. در حالی که همیشه مبلغی حدود یک میلیون ته حسابم هست بدون انکه به ان سودی تعلق گیرد.
(693658) (moderator18)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۵:۳۹:۳۳
قبلا بانک ها چک های کلر را تا ساعت 12 ظهر نگه می داشتند و بعد برگشت می زدند. اما جدیدا هر ساعت از روز این کار را می کنند که برای خیلی ها مشکل ایجاد کرده. مثلا ممکن است ساعت 9 صبح برگشت بزنند. در صورتی شما ممکن است برای تامین محل چک، پول را از حساب دیگری صبح اول وقت ساتنا کرده باشید و پول ساعت 10 صبح به بانک مقصد برسد. در این صورت با وجود تامین موجودی در ساعت 10 صبح، چک شما برگشت خورده و در حسابتان سوء اثر ایجاد می شود! (693690) (moderator18)
 
عی
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۵:۴۳:۰۱
با سلام و خسته نباشید
این بحثی که پیش اومده مختص به بانک تجارت نیست . البته حقیقت اینه که مقصر شخص صاحب حسابه نه بانک.کسی که چک میده باید به فکر پر کردن حسابش هم باشه . حتما نباید همون روزی که چک داره پول بریزه به حسابش که . خوب یه روز قبلش بریزه به حساب که به این مشکلات بر نخوره . (693700) (moderator18)
 
ناصر
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۶:۴۱:۲۴
با توجه به این اقدام سریع یعنی اعلام چک برگشتی به بانک مرکزی پس ما نباید افراذی که چک برگشتی دارند را دارای دسته چک ببینیم. بنده در این لحظه چندین چک برگشتی از افراد و شرکتهای گوناگون دارم که با گذشت یکسال نه تنها در همان بانک موفق به دریافت دسته چک شده اند بلکه پس از آن حساب جدید در سایر بانکها افتتاح و دسته چک دریافت کرده اند.
لطفا مسئولین بگویند این اقدام سریع اطلاع رسانی کجا به درد من مالباخته میخورد؟؟؟؟؟ (693829) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۶:۵۷:۲۵
من بیشتر از 15 ساله دسته چک دارم . تو این مدت اینو فهمیدم بانک دولتی دو ریال ارزش نداره نه خدمات خوب داره نه به مشتری احترام میزاره هیچی نداره ولی اینو هم بگم اگه رابطه خوب با رییس شعبه داشته باشی و بتونی تسهیلات با سود کم بگیری عالیه . در غیر این صورت بانک خصوصی بهتره چون امکانان و خدماتش متنوعه و احترامت رو هم نگه میدارند ولی از وام و تسهیلات کم بهره خبری نیست . من الان بیشتر گردش مالی ام تو بانک پاسارگاد است تا ساعت 12 هم چک منو نگه میداره تا حسابم رو پر کنم . بعضی وقتها آدم ممکنه فراموش کنه چک داره ، بانک که نباید کله سحر چک رو برگشت بزنه !!! (693846) (moderator7)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۸:۰۹:۰۶
اينا كه گفتين مطالب مهمي بودن منم مشكلمو ميگم شايد به لطف الف چاره ساز شد.
من و2نفر ديگه در بانك ملي شهرستان شادگان(خوزستان) ضامن شديم.الان حدود 4ساله فقط از حساب حقوقي من وبدون هيچ اخطاريه اي يا شكايتي برداشت ميكنند وبه اعتراضم هم جوابي نميدن .تاالان 5ميليون تومن از حقوم را برداشت كردن وهميشه يا كل حقوق ويا 80رصد حقوقم را برداشت ميكنن وحتي به يك سوم ويا يك چهارم هم قانع نيستن .جالبه به دونفر ديگه كاري ندارن به بهانه هاي مختلف
كد شعبه هم 6861 هست (693926) (moderator7)
 
lind
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۱۹:۳۸:۵۴
ببینید من کارمند بانک هستم .این خیلی طبیعی است که چک کلر اگر موجودی نداشت برگشت بخورد .
بنده به عنوان یک کارمند ساده بانک هم اعلام می کنم که هم من و هم سایر کارمندان مربوط به این امر در شعبه ما خوششان نمی اید که مشتری ای داشته باشیم که چکش برگشت بخورد.
اگر مشتری چکی می کشد باید بداند در پایان روز قبل از تاریخ چک باید حسابش موجودی داشته باشد
بنده به نوبه خود استقبال می کنم که 3 هزارتومان را فورا از حساب شخص دارای چک برگشتی بردارم و چند روز قبل به یکی از همکاران هم پیشنهاد دادم که ای کاش می شد کارمزد چک برگشتی حداقل بیشتر از این مقدار می شد (مثلا ده هزار تومان )تا مشتری جرات نکند که چک بدون موجودی بکشد . (694012) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۰:۵۷:۳۴
کاملابانظرشماموافقم (694092) (moderator18)
 
یاسر
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۱:۰۴:۰۹
حق با شماست. مشتری اگه پول نداره بیخود میکنه چک میکشه.
کارمندان بانک جزء زحمتکش ترین اقشار جامعه هستند. اما چون مجبورند تحت هر شرایطی (به دستور مقامات عالی بانک) با مشتری با احترام برخورد کنند همیشه مورد بی احترامی قرار می گیرند. در حالی که کسی جرأت نمیکنه به شاطر و یا راننده تاکسی توهین کنه. چون میدونه که در صورت توهین حسابش با کرام الکاتبینه!!!! (694101) (moderator7)
 
SMAH1
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۰:۲۳:۳۰
من هم یک سری چک داشتم که از صاحب حساب گرفته بودم و مال بانک تجارت بود.با اینکه دوتای اول بدون مشکل نقد شد ولی از سومی به بعد،همیشه به بهانه اینکه «امضا نمی خونه» در شعبه های نزدیک محل کار، کارمو راه نمی انداختند و مجبور بودم یا برم شعبه مرکزی یا برم اون سر شهر شعبه صاحب حساب!
در هر حال من هم با اینکه خیلی به ندرت با این بانک کار کردم،ولی خاطره خوبی ازش ندارم و الان هر کسی که میخواهد چک این بانک رو بده،ترجیح می دم که از خیر معامله بگذرم تا اینکه «پدر خودمو در بیارم». (694052) (moderator7)
 
برادران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۰:۳۱:۱۹
کارمندای بانکهای دولتی بجز بعضی مشتری هیا خاص!! از بقیه مشتری ها شون همیشه طلبکارن و توهین آمیز برخورد می کنن. بدتر از همه سپه و تجارت و ملی (694061) (moderator7)
 
لطفعلی لطیفی
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۱۱:۳۴:۰۵
سلام علیکم
با احترام باید عرض کنم چندین سال است بنده از خدمات بانک سپه شعبه میدان پلیس قم 1009 استفاده می کنم. سرعت خدمت رسانی و احترام و ادب آنها را تحسین می کنم. (694749) (moderator18)
 
یه مصیبت زده اقتصادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۱:۵۴:۵۴
مشکل این است که بانک تجارت بی اجازه دست توی حساب مشتری می کنه و بعد با پررویی این دزدی آشکار را توجیه هم می کند!!
چه کسی به این بانک اجازه داده دست توی حساب مشتری ببرد؟ وقاحت هم حدی داره (694157) (moderator7)
 
آزاد
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۲:۱۸:۴۵
من و همسرم یک شرکت کوچک داریم ، حساب شرکت هم متاسفانه مال بانک تجارته ، چند ماه پیش خواستیم یه ضمانتنامه 750 هزارتومانی بگیریم ( خندتون نگیره چون به هرکی میگیم خندش میگیره ) گفتن باید برای بازدید محل بیان ، بازرسشون از سرپرستی تشریف فرماشد و گفت در قسمت نان و نام خانوادگی جواز کسب چرا به جای اسم شرکت اسم مدیر عامل رو نوشته؟
بنده هم عرض کردم جواز کسب رو به نام فرد صادر میکنن نه شرکت وبرای مثال اتحادیه میتونه جواز کسب رو اینطوری صادر کنه:
فلانی مدیر عامل شرکت فلان
بازرسشون فرمود : سه روز دیگه برید شعبتون ضمانتنامه رو بگیرید
سه روز بعد رفتیم شعبه و رییس شعبه گفت جوابشون منفیه و علتش هم همونی بود که بالا گفتم
10 روز بعد یک چک من برگشت خورد به خاطر کسری 20 هزار تومنی و وقتی پیگیری کردم چون مطمئن بودم تو حساب پول بوده ، فهمیدم بابت تشریف فرمایی این بازرس با سواد و آگاه به امور جاریه ، 20هزار تومن کارمزد کسر کرده اند
به سر پرستی هم که مراجعه کردم رییسشون خیلی عالی از خجالت ما در آمد

رفتیم بانک سینا یه حساب شخصی باز کردیم و بانک در عرض یک روز ضمانت نامه برای ما صادر کرد -- دقت کنید : با حساب شخصی چون بانک خصوصی بود
بعد میگن خصوصی بده
عمومیش که فقط بلده اختلاس کنه با این کارمندان با سواد و آگاه به امور جاریه (694204) (moderator7)
 
رضوي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۲:۱۹:۳۸
باسلام لطفا انتقادات زير را به موسسه مالي و اعتباري ع منعكس نماييد تا شايد اولياي امر فكري براي آنهم بنمايند.
1- متاسفانه اين موسسه از ارائه يك نسخه از قرارداد به متقاضيان وام شانه خالي مي كند تا متن سست و دور از رعايت موازين بانكداري بدون رباي آن موسسه براحتي در معرض قضاوت حقوقدانان و متشرعين و احيانا مراجع عظام قرار نگيرد وغالبا روشن نيست كه در استقراض مشتريان بر اساس كدام عقد اسلامي اين تعامل مالي صورت گرفته و همه چيز در زير يك عنوان بي معناي مشاركت مدني پنهان مي گردد.
2- علي رغم اعلام حرمت عموم مراجع بر جريمه ديركرد آن موسسه علاوه بر محاسبه سود براي زمان ديركرد اقدام به مطالبه جريمه ديركرد نيز مي نمايد كه حقيقتا براي غير قابل باور است.
3- در اثناي صحبت با رئيس يكي از شعبات مشهد متوجه شدم كه سود محاسبه شده توسط بانك براي دريافت، بيش از رقم 25 درصد عنوان شده در قرارداد است كه ايشان عنوان مي نمود كه فرمول محاسبه براي دريافت از مشتري با فرمول محاسبه براي پرداخت به مشتري متفاوت است كه حقيقتا محل حيرت بود. تا آن زمان براي حقيرروشن بود كه نرخ سود براي دريافت كننده وام و براي سپرده گذار متفاوت است مثلا براي وام گيرنده 25 درصد و براي سپرده گذار 20 درصد اما ديگر نمي دانستيم كه نرخ مشخص 25 درصد مي تواند براي اين دو متفاوت باشد كه اين خود مصداق فريب مشتري است چون وقتي گفته مي شود كه سود وام 25درصد است مشتري مي داند كه بايد در سر سال در ازاي دريافت 100 تومان 125 تومان برگرداند نه اينكه 25 درصد را با فرمولهاي من دراوردي به بيش از 30 درصد برساند.
4- متاسفانه نكته زشت ديگري كه در اين ميان بسيار شايع است اين است كه از اضطرار سرمايه گذار سوء استفاده مي شود و افرادي براي اعطاي همين وام پربهره نقش دلال را بازي نموده و از اين طريق چند مليون تومان سرمايه گذار بيچاره كه عموما توليدكننده و كارآفرين است را سركيسه مي نمايند كه اين موضوع نيز بي ارتباطات با داخل موسسه ممكن نيست. (694206) (moderator7)
 
مشتری شعبه مرکزی تجارت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۲:۵۳:۴۹
اگر مسئولان بانک تجارت واقعا می خواهند ببینند کارکنان همین شعبه 00450 تجارت در نبش طالقانی نجات اللهی چه برخوردی با ارباب رجوع دارند؛ یکبار ناشناس بروند و طعم بداخلاقی بعضی از این آقایون و خانوما را بچشند (694239) (moderator7)
 
رضا قلی
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۳:۰۶:۳۹
ببخشید کارمند بانک نوکر شما نیست که تا کمر دولا بشه؟ چیزی شنیدید ولی این نیست تکریم ارباب رجوع شرایطی دارد که بحمدالله فقط در سیستم بانکی بصورت کامل انجام میشود قبول ندارید از سایت الف خواهش میکنم یک نظر سنجی بگذارد تا نتیجه را امسال اقایان ببینند و انتظار بیجا نداشته باشند که جلوی انها تا کمر دولا شوند خدا پدرت را بیامرزد کدام سیستم اداری را سراغ دارید که مثل بانکها باشد با این نظم و دقت و از همه مهمتر اینهمه ساعت کار مفید ترا خدا یک مقدار انصاف داشته باشید و وجدانتان را اگاه کنید والا خستگی اول هفته تا حالا توی تنم ماند (694258) (moderator7)
 
میلاد
Russian Federation
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۲۳:۰۸:۰۴
اره چندین بار جهت حواله به بانک تجارت مراجعه کردم یک چهار نخ دو هزارتومانی از بانکی که چکمو نقد کرده بودم در دست داشتم حواله کنم با کمال پررویی تحویلدار مر بوطه یک ساعت مرا باز جویی کرد از کجا اوردی و........صبح زود هم بود خلاصه بعد از جر بحث با کارمند مربوطه کارمو هم انجام نداد فرمودند ما نم تونیم کارت انجام بدیم بر وهر جایی دوست داری ایا کارمندی از ابتدای صبح بی حال جواب مردم و میده نمی دانم تا پایان ساعات کار را باید چطوری سپری کنه. البته یکی از شعب مناطق لرستان بوده ایا این تکریم ارباب رجوع است عمرا بانک تجارت نمیرم (694259) (moderator7)
 
bmw
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۰۱:۲۹:۰۷
براي بسياري از شما دوستان متاسفم كه فقط وفقط نيمه خالي ليوان را ميبينيد اگر به امارهاي مختلف سازمانهاي ايراني وخارجي مراجعه ميكرديد هيچوقت به خودتان اجازه نميداديد در مورد بانك تجارت و كاركنان شريف ان اينچنين طلبكارانه صحبت كنيد چرا كه اين بانك همواره به عنوان يكي از برترين بانكهاي ايراني مورد تقدير قرار گرفته است حال اون اقا يا خانمي كه داره با برگشت خوردن چكش يك جرم را مرتكب شده وچه شرعا و چه عرفا و چه قانونا متخلفه ول كرديد و بانك را كه بر طبق ضوابط و مقررات بانك مركزي همان كاري را كه ساير بانكها انجام ميدهند چسبيده (694402) (moderator18)
 
زارع صفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۰۳:۱۱:۰۱
من هم از متاسفانه به اجبار و تنها برای دریافت حقوق، از مشتریان بانک تجارت به مدت 5 سال شده ام
در چندین مورد واقعا از کارهای بانک مذکور ناراحت شدم و حتی تصمیم گرفتم که با نامه نگاری، بانک دیگری را معرفی کنم که متاسفانه نشد
اخیرا نیز، به قول خودشون، بنا به بخشنامه بانک مرکزی، تمامی حسابهایی که کد ملی رو نداشتن، مسدود کردن
متاسفانه، حساب من هم علی رغم کامل بودن کلیه مشخصات( به گفته بانک صادر کننده کارت از شعبه پردیس مشهد)، به دلایل نامعلومی جزء این حساب ها بود.
من هم گذاشتم به حساب بدشانسی
ولی نکته جالب اینجاست که خواستم حقوقم رو از حساب خارج کنم، با اینکه کارت ملی همراهم بود و حتی برای محکم کاری(!) شناسنامه ام رو برداشتم، متصدی بانک گفت حساب مسدود شده و شما مجاز به این کار نیستین!
بعد از حدود 1 ماه دوندگی هم از آخر مجبور شدم در ازای پرداخت 500 تومن(بدون رسید) بابت انتقال پول از حساب قبلی خودم به حساب جدیدم پرداخت کنم و 2500 تومن هم بابت صدور کارت جدید از حسابم کسر کردن
فقط واسه من جای تعجه که لابی بانک مذکور در دولت چجوری این قدر قوی هست که بازهم اکثر شرکت های دولتی، بانک پرداخت حقوق کارمندهاشون رو در بانک تجارت قرار میدن!
این مشکل برای چند نفر از همکارهام هم پیش اومده و بانک تجارت خیلی راحت مبالغی را از حساب آنها، به عناوین مختلف در قالب کارمزد، کم کرده است! (694461) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۰۷:۵۶:۴۳
به عقیده من الانه با وجود بعضی بانکهای خصوصی هیچ توجیهی برای وجود بانکهای دولتی وجود ندارد.
شاید اینگونه بانکها پاسخ دهند که ما هم خصوصی شده ایم اما باید به این قبیل بانکها گفت که خصوصی شدن به معنای در اختیار قراردادن بخش اعظمی از سهام به مردم نیست ، بلکه تغییر رفتار کارمندان اولویت بیشتری دارد .
(694512) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۰۸:۰۴:۵۷
بانك تحارت در رابطه با در يافت 500 تومان كارمزد چكهاي فراگير هم مرتكب تخلف ميشود وبابت انتقال وحه چك برخلاف ساير بانكها كارمزد دريافت ميكند (694521) (moderator18)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۰۸:۳۷:۱۴
قابل توجه بینندگان عزیز :
شاید هیچ کدام از شما تا کنون نتوانسته اید با سیستم بانکی و ظلم و جور آن تسویه حساب کنید و بیشتر منفعل و نظاره گر سیستم معیوب آن بوده اید اما هفته گذشته من با کل سیستم و موجودیت بانک صادرات تسویه حساب کردم و بخشی از نگرانی و ظلم های آنان را پاسخ دادم تا دیگر به خود اجازه غلط نا مربوط را ندهند .
هفته گذشته یک چک از دوستانم به مبلغ هفتاد میلیون ریال گرفتم و آنرا به شخص دیگری دادم تا از بانک بگیرد . بعد از یک ساعت معطلی سر صف بانک دوستم تماس گرفت که صندوقدار می گوید به جای پول نقد چک رمز دار ببر گفتم نه پول نقد .
دوباره تماس گرفت صندوقدار میگه اوراق خوبی داریم گفتم نه بابا جان پول می خوام . بعد از یک ساعت تماس گرفت که بانک گفته امروز پول نقد نداریم واریز می کنم به حساب فردا اول صبح بیا پول ببر . گوشی رو برداشتم اولا رییس بانک
گفتم آقا اگر کسی از شما وام بگیره بعد پول نداشته باشه یک روز قسط اون رو دیر بیاره جریمش نمی کنید گفت چرا آقا سیستم حساب می کنه ما که کاره ای نیستیم گفتم پس چرا پول ندارید شعبت رو نمی بندی بعد این سیکل برای حراست بانک صادرات تکرار شد .
بعد برای مدیر کل استان .
بعد برای ریسس حوزه
البته اگر این کارا رو نکن که جبران 3000 میلیارد نمی شه (694549) (moderator18)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۰۹:۳۴:۵۷
اگر صاحب چک حساب وکتاب نداره بهتره اين مجازات را تحمل کنه . در خونه تان اگر فرزندت کار نادرست انجام بده شما بهش جايزه ميدين .بانک نيرو گذاشته و صاحب چک بايد حق الزحمهبانک را پرداخت کند . درسته از سيستم های دولتی و خدمات رسانی انتقاد میکنيم ولی به عنوان يک شهروند بايد تاوان اشتبا هاتمان را به پردازيم . (694614) (moderator18)
 
نکیسا سامی
Russian Federation
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۰۹:۳۹:۲۳
وقتی برای آگاهی از میزان موجودی از طریق تلفنبانک 1000ریال ازحساب برداشت می کنند دیگر چه انتظاری دارید؟ (694619) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۲ ۱۱:۵۸:۱۷
برادر جان ما باید یاد بگیریم هر خدمتی دریافت می کنیم قدری هم هزینه هم بپردازیم من وشما می رویم دربانک فرم پر می کنیم وتقاضای کتبی می دهیم که خدمتی را بگیریم .پس چرا این جوری صحبت می کنیم ؟حرف از بیوفایی می زنی. (749943) (moderator18)
 
+
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۱۱:۰۰:۳۹
بانك تجارت شعبه 113 آذربايجان معمولاً پرداختي حسابهاي حقوقي را 24 ساعت بعد از واريزشدن به مشتري اجازه برداشت ميده و جالب اينكه در گردش‌هاي حساب دقيقا همان ساعت واريزي 24ساعت قبل را درج مي كنه!

اگر نماينده بانك جواب قانع كننده‌اي دارد لطفاً از طريق همين مطلب پاسخ دهد (694709) (moderator18)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۸ ۱۳:۴۲:۳۶
ببینید تفاوت از کجا به کجاست من در بانک دیگه ای حساب جاری دارم روزی که چک داشتم و یادم نبود که امروز وقته چکمه کارمند بانک با همراهم تماس گرفت و موضوع کسر موجودی را بمن گفت منهم چون کار داشتم و شعبه اون بانک نزدیکم نبود تلفنی شماره کارت عابر کارمند مربوطه رو ازش گرفتم و به حسابش واریز کردم اون هم پول رو به حساب جاری من ریخت و مشکل حل شد ف البته این به شخصیت و منش کارمند مربوط می شه ولی از طرفی به اهمییتی که بانک برای مشتری قائل است هم برمی گردد حالا ببینید تفاوت از کجا به کجاست انشاا.. همه بانکه اینجوری بشن و همه کارمند هام همینطور رفتار کنند (694937) (moderator18)
 
مجید
۱۳۹۰-۱۲-۲۲ ۰۶:۴۹:۰۰
این کار خلاف محسوب می شود و به منش کارمند هم هیچ ربطی ندارد (700829) (moderator18)
 
ارسلان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۲۰:۳۹:۴۱
هیچگونه احترامی برای مشتری قایل نیستند واهمیتی برایشان ندارد که مشتریشان از کار انها راضی هستند یا نه -درصورتی که باید بفهمند که حقوقشان از سپرده گذاری مشتریان تامین میشود و باید در همه حال احترام اورانگه دارند تا مشتری به سمت بانک دیگری جهت سپرده گذاری متمایل نشود (696597) (moderator18)
 
حمید
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۲۳:۰۳:۰۹
سلام
من یک روز رفتم مبلغ بیشتر از200 تومان بردارم مجبور شدم برم داخل شعبه نزدیک منزل وقتی پول رو گرفتم کارمند بانک 500 تومان کمتر به من دا د گفتم برای چی گفت کارمزده چون شما تو این شعبه حساب ندارید وحسابتون مال شعبه دیگریست باید کارمزدش رو بدید واین زمانی بود که هیچ بانکی حتی الان این کار رو نمیکنه ومن همونجا رفتم وحسابم رو کامل بستم (696755) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۹ ۲۳:۴۶:۴۳
جک 140000000ریالی اینجانب را با نک تجارت شعبه محلاتی با شبکه بایا فرستاذ بعد از 2 روز به حساب نرفت تا بالاخره بازحمت مجددا جک بانکی گرفتم این دوروز این مقدار بول کجا بود نفهمیدم اگر شما میدانید راهنمایی کنید از کجا باید حسارت بگیرم (696808) (moderator18)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۱۰:۳۱:۳۸
سلام
بانک تجارت شعبه سجاد مشهد همین امروز بدون اینکه من چکی کشیده باشم و یا وام ویا بدهی داشته باشم از موجودی من برداشت و مانده حسابم را صفر کرده است. (697177) (moderator18)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۱۴:۲۵:۲۷
سلام
من از فارق التحصيلان دانشگاه گيلان هستم اين دانشگاه متاسفانه با بانك تجارت قرار داد داشت الان داشتم دردو دل هموطنان را از سر كار ميخاندم كه ياد خاطره ي تلخ خودم افتادم .
از طرف دانشگاه اسم من براي سفر مشهد در قرعه كشي درامد از مشهد كه برگشتم وارده محوطه دانشگاه نشدم چون بي پول بودم و با خودم گفتم كه دانشكده تربيت بدني از اتوبوس پياده بشم و از خود پرداز اين دانشكده پول بگيرم
اول يك موجودي حساب گرفتم ديدم در حسابم 118هزار تومان است
با خودم گفتم18هزار تومان از حساب برداشت كنم كه حسابم رند 100تومان شود مبلغ180000ريال را زدم دستگاه پيام داد دو باره سعي كنيد دوباره180000ريال را زدم خود پرداز پول را پرداخت كرد در كمال ناباوري در رسيد ديدو زده مانده حساب شما820000ريال.
ظهر بود و بانك ها تعطيل به خوابگاه رفتم موضوع را به بچه ها گفتم يكي از دوستان گفت اين پول ديگر از حسابت پريده و اين بلا سر منم امده ولي بقيه دوستان گفتند حداكثر تا24ساعت به حسابت واريز ميشه و برگشت داده ميشه صبح رز بعد رفتم چك كردم ديدم هنوز 82تومان تو حسابمه رفتم پيش رئيس بانك و او يك صورت حساب برام گرفت ولي در اين صورت حساب هيج اثري از ان18 تومان مفقودي نبود و رئيس بانك خودش رفنار بسيار بدي با من و ودستم كه او هم جندي پيش 20تومان پولش چنين شرايطي پيدا كرده بود كرد
اقا اين پولا كجا ميره.....................................................////؟؟؟؟؟؟؟ (772928) (moderator18)
 
امیر قدیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۱۱:۴۳:۲۳
با سلام و احترام خدمت مسئولین سایت و تمامی کسانی که این نوشته را می خوانند ، خواستم به عنوان کارمند یکی دیگر از بانکها توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی به استحضار برسانم:

با توجه به قوانین موجود و بخشنامه ها و دستورالعمل های صادره بانک مرکزی ج.ا.ا دریافت کارمزد بابت برگشت چک ها و رفع سوء اثر از چک های برگشتی کاملاً قانونی است و در حال حاضر توسط سایر بانکها نیز انجام می پذیرد . پس امر فوق مشکل قانونی ندارد ولی اگر به این قانون اعتراضی دارید .امریست جدا (697380) (moderator18)
 
amir reza
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۲۳:۱۴:۲۷
من در خیلی از بانکهای خصوصی ودولتی حساب جاری وپس انداز دارم و بحث کارمزدهاوهزینه چک برگشتی, کم وبیش درهمه آنها برقراره وپس از کلی پرس وجو متوجه شدم این قوانین از بانک مرکزی بخشنامه میشه وبانکها دخالت کمی دارند. (698496) (moderator18)
 
مجید
۱۳۹۰-۱۲-۲۱ ۲۳:۰۶:۳۵
هر چکی که از کسی می آید سریع با صاحب حساب تماس بگیرند و هر کس که دوست داشت حسابشو صفر نگه داره و در تاریخ چک آن هم با تماس بانک حسابشو پر کنه بی خیاله اینکه ذینفع چک به اون پول نیاز داشته باشه یا خیر؟ اونایی هم که از بانکای خارجی مثال می زنند ذکر این نکته ضروریه که ما چک تاریخ آینده اصلا نداریم چک تاریخش به روزه در ایران از چک به جای سفته استفاده می شه هیچکس این نکته رو اشاره نمی کنه. فقط یک نکته، تو رو خدا در مورد مساله ای که به اون علم ندارید و در مورد اون اطلاعاتی ندارید (حالا هر موردی) اظهارنظر نکنید و تو رو خدا هیچوقت زود قضاوت نکنید در مورد هیچ مساله ای، نباشد که فردای قیامت همه مون پشیمون شیم. یاحق (700556) (moderator18)
 
جمال
۱۳۹۰-۱۲-۲۲ ۱۱:۵۷:۵۹
باسلام این داستان خیلی قدیمیه که بانکها سالهادارندفقط شعاراحترام به مشتری رامی نویسندوخدماتشان فقط یه مشت حرف توخالیه
بانکهابرای یک روزتاخیردرپرداخت اقساط وام جریمه آن رابصورت روزشماروگاها"حتی بصورت ساعتی نیزمحاسبه می کنند اماکسی نیست به آنهابگویدبرای دریافت پوا ازحساب شخصی بایدساعت هاالاف ودرصف طولانی بانکها شدویاهنگام دادن وام چندروزوچندماه بعدازوعده وتاریخ مقررشده پول به حساب تقاضاکننده وام واریزمی گدد
کجای دنیابه وایستادن درصف طولانی می گن خدمات
اینه احترام به مشتری
قبلا"ها همیشه حق بامشتری بود
(701355) (moderator18)
 
منصف
۱۳۹۰-۱۲-۲۲ ۱۶:۰۸:۰۳
ان موقع كه با سهل انگاري وبد حسابي ديگران را دچار مشكل ميكنيد به خدا و وجدان بي توجه هستيد وانقدر ريز بين نيستيد حال اين 13 هزار تومان نظام اقتصادي را زير سوال ميبرد (701875) (moderator101)
 
[جورشری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۲ ۲۳:۴۷:۴۸
سلام بزرگواران
به اطلاع میرسانم که 1- برگشت زدن چک به دستور دارنده چک یا همان ذینع است که صورت میگیرد 2- کارمزد برگشت زدن را بانک مرکزی تعیین میکند نه بانکها 3 - درخواست رفع اثر توسط مشتری صورت میگیرد نه بانک (اگر پول به اندازه کافی در حسابتان باشد و بانک چک شمارابرگشت بزند و شما متضرر شوید میتوانید نزد مقام محترم قضائی رفته و اعاده حیثت خسارت نمایید ) 4-هزینه رفع اثر راهم بانک مرکزی تعیین میکند نه بانکها .
بهتر است قبل از قضاوتهای سطحی اول نگاهی هم به تعریف چک بفرمایید. (702482) (moderator101)
 
قياسي كارمند بانك تجارت
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۳ ۲۱:۵۴:۰۳
بسم الله الرحمن الرحيم
باسلام خدمت تمامي عزيزان هموطن احتراما به اطلاع مي رساند كه اينجانب در شعبه يي از بانك فعاليت مي كنم در مورد اين عزيزي كه راجع به چكهاي برگشتي نظر داده بودند اولا بانك تجارت و نوع مديريت آن و نحوه رسيدگي به امور شعب روش هاي خاص خودش را دارد ويكي از اين روشها نمره منفي دادن به شعب خود به علت تعداد چكهاي برگشتي مي باشد يعني اينكه اگر شعبه اي در يك روز تعداد چكهاي برگشتي مشتريانش زياد باشد به همان تعداد نيز نمره منفي را براي شعبه به ارمغان مي آورد پس در درجه اول تمامي تلاش يك رئيس شعبه و همكارانش اين است كه اصلا چك مشتريش برگشت نخورد و حتي المكان از تعداد آن بكاهد .
در مورد مبلغ كارمزدها نيز بايستي عنوان شود كه اين مبالغ اعلام شده از ناحيه سيستم بانك مركزي بوده و تابع يك بانك مشخص يا به دلخواه يك بانك مشخص نمي باشد .
آيا اين عزيزي كه طراح اين مساله به اين مهمي بوده است و بانك تجارت را متهم مي كند كه از طريق چكهاي برگشتي مشتريانش درآمد زايي ميكند سوالي دارم و اينكه آيا ايشان آماري دارنند و اين آمار ايشان اين را نشان ميدهد كه بانك تجارت در صف اول اين آمار است و راه ديگر اينكه آيا بانك مركزي ، بانك تجارت را در ميان كل بانكهاي دولتي و خصوصي مقام اول را به اين بانك از حيث تعدد چكهاي برگشتي عطا كرده است و يا اينكه كدورت ديگري در بين بوده است يا ماجراجويي و يا ....
وديگر اينكه اين عزيز يك مسئله مهم را ناديده گرفتند و آن اينكه ما درختي هستيم و تبر را بگيريم و خود را قطع كنيم آيا مگر اين امكان دارد كه حيات بانك كه نيازمند مشتري است و كاري كند كه ادامه حيات خود را به خطر بيندازد و بخواهد ريشه خود را بخشكاند پس بهتر است كه كمي فكر كنيم و در آخر نيز راجع روزهاي كه بحث شده بود در رابطه با مسير طي شده چك برگشتي از شعبه مورد نظر تا اينكه به مقصد نهايي يعني ليست سياه بانك مركزي برسد الان ما در بانك يك سيستمي داريم كه اگر يك چك برگشت خورد و شماره چك در برنامه محفوظ است كه اگر چك آمد به شعبه مورد نظر و پاس شد برنامه از ما دوباره سريال دسته چك را مي خواهد چرا ؟ بعلت اينكه چك مورد نظر در همان شعبه سوءاثر شود و سابقه آن از بين برود در ضمن آيا مدركي وجود دارد كه يك روزه چك برگشت بخورد و بعد همان چك كمتر از يك هفته يا كمتر از ده روز به سيستم بانك مركزي منتقل بشود آيا اينها اين مدرك را دارنند كه بتوانند آن را ثابت كنند

ودر آخر از تمامي هموطنان عزيز اين كشور اسلامي كمال تشكر و قدرداني را دارم كه عزيزان ما كه كامل نيستيم و عنوان كنيم هيچ عيب و ايرادي نداريم بلكه بايستي ما را نقد سازنده كنيد تا به كمك شما عزيزان كامل شويم نه اينكه بخواهيم انطوري با آبروي يك سازمان و يا يك نهاد كه هدفي جز كمك به هموطنان و هموار نمودن چرخه اقتصادي اين مملكت را دارد حرمت آن را بازي بگيرنند و بخواهند كه آنرا كوچك و حقير جلوه بدهند . و هموطنان عزيز بدانند كه بانك تجارت و كاركنانش زحمتكش آن از هيچ كوششي دريغ نخواهند كرد مگر در خدمت رساني به شما مردم اسلامي ايران (704473) (moderator101)
 
علی انجیلی
Europe
۱۳۹۱-۰۱-۰۸ ۱۵:۱۹:۵۵
مبلغ 4000000ریال از حسابم می خواستم انتقال دهم بابت خرید که با پیغام انتقال ناموفق روبرو شدم اما با بررسی حسابم متوجه شدم از حسابم کم شده است
در تاریخ 90/12/20ولی تا ان الان این مبلغ به حسابم برگشت داده نشده است حال سوال بنده از مسئولین اگر تعداد این مورد زیاد باشد واقعا ............. (718698) (moderator101)
 
............
۱۳۹۱-۰۱-۱۴ ۲۲:۰۳:۴۳
سلام من هم به عنوان یک کارمند بانک وقتی این کامنتها رو خوندم خندهام گرفت(البته ببخشید!) این اعتراضاتی که عنوان شده به هیچ وجه پذیرفته نیست چون همه این مسایل از کارمزد چک بی محل! گرفته تا کارمزد رفع سواثرو کارمزد انتقال از طریق عابربانک و کارمزد وامهای قرض الحسنه و غیره طبق قانون بانک مرکزی انجام میشه وقانون همه بانکها هم یکی هست. شمایی که به خاطر سه هزار تومان اینهمه جارو جنجال بپا میکنی یه لحظه خودتو جای اون بنده خدایی بگذار که چک بلا محل جنابعالی رو دستش مونده! تازه در اینده نه چندان دور قوانین خیلی سختتر از این هم اعمال میشه مثه جرایم راهنمایی ورانندگی. اونوقته که میفهمیم معنای واقعی حساب جاری ودسته چک چی هست؟ به امید اون روز! (722850) (moderator101)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۰۱-۱۴ ۲۳:۳۴:۳۱
ضمن احترام برای همه هم میهنان عزیزم چند تا سوال از شما دارم

1- شغل شما چیه؟
2- از اول وقت شروع کار تا پایان اون چقدر وقت واسه استراحت, اس ام اس , اینترنت ,خوردن نوشیدنی و غیره می زارین ؟
3- چقدر حاضرین تحمل کنین وقتی که دارین یه سند مالی رو تو سیستم عمل می کنین کسی که اطلاعی از زمان انجام این کار نداره به شما توهین کنه نق بزنه و ... اگه ناراحت هم بشین در نهایت باید تاوان مالی و روانیش رو بدین

4- چقدر ناراحت میشین اگه عملکرد شما رو با کشورهایی مقایسه کنند که هیچ چیز دیگه ایشون قابل مقایسه نیست؟

ضمناً اگر چه بسیاری از عملکردهای سیستم بانکی ما دچار مشکله ولی نباید همه چیز رو با هم قاطی کرد وقتی ما چک می کشیم در حالی که هیچ اطلاعی از قانون چک نداربم یا داریم و خودمون رو به اون راه می زنیم نباید اطلاع دادن به مشتری رو از وظایف کارمندای بانک بدونیم .کارمندایی که با همین حجم کاری هم متهم به علاف کردن مشتری می شن.

در خصوص غیر قابل مقایسه بودن سیتستم بانکی ما و اروپا همین بس که اگه اون سیستم پیاده می شد اکثر ما مجاز به گرفتن تسهیلات یا خیلی از خدمات دیگه نبودیم. (722927) (moderator101)
 
محامد
United States
۱۳۹۱-۰۱-۱۷ ۱۴:۵۹:۴۵
چک در اروپا اینطوریه در آمریکا اونجوریه ........ خوب که چی؟

راستی قوانین چک در افغانستان سومالی .........چه جوریه (726541) (moderator101)
 
علیرضاقوی
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۰۹:۰۹:۵۸
خودکرده راتدبیر نیست . منم مشتری 15 ساله بانک تجارت هستم وازبانک تجارت و برخورد پرسنل بسیار راضی .گناه خودمان را به گردن دیگران نیندازیم .بانک وظیفه قانونی خودش را انجام داده ولی شما چک بی محل کشیده اید وحق ذینفع را پایمال وبانک وظیفه اطلاع دادن به مشتری را ندارد.ضمنا بی حسابی هم حدی دارد (731965) (moderator101)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۲:۰۹:۱۶
بهتر اینه که انسان به وظیفه خودش درست عمل کنه اونموقع دیگه کسی براحتی نمیتونه سودجویی کنه حتی بانک مرکزی پس ایراد کارازخودتونه که چک کلری را برگشت دادن چون تا جایی که میدونم همه بانکها این چکها رو برگشت میزنن پس تاوان گناه رو خودتون باید پس بدید والسلام (735737) (moderator18)
 
علي
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۳:۲۸:۳۳
اين بانك بسيار كار خوبي انجام داده شما كه پول ندارين براي چي چك مدت دار نوشتي پول چك بايد حداقل يك روز قبل در حساب شما باشه جريمه چك برگشتي بايد خيلي بيشتر از اينها باشه من به عنوان يك كاسب به خدا از چكهاي برگشتي مشتريان خسته شده ام . (735915) (moderator18)
 
ali
۱۳۹۱-۰۲-۱۷ ۱۳:۳۱:۰۹
بانک مرکزی و پیرو آن بانک تجارت اگر نگران حقوق مشتریانشان هستند با تصویب قوانینی اافراد حرفای وکلاه گذار راتا حصول حقوق مشتریانشان مقرارات وضع نمایند نه کسانی را که 100 تومن کم دارند ایگونه رنتار نماین. چیزی جز کاسبی نیست. (770985) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۲ ۲۱:۴۹:۰۳
بانک تجارت از مبلغ هشتصد هزار تومان حق الزحمه ای که به حساب من ریخته شده بود بدون اطلاع من چهار صد هزار تومان برداشت غیر قانونی کرده و طوری عمل کرده که نتوانم جایی ثابت کنم بدین تر تیب که خودم از طریق عابر بانک برداشت کرده ام در حالی که مثل روز روشن است من در روزهایی که ساعت هفت صبح از طریق عابر بانک مورد نظر پول برداشته ام اصلا در تهران نبوده ام و کسی هم به کارت من دسترسی نداشته است . فکر می کنم در این بانک به مشتریان خیلی خیانت میشود . حد اقل بر من یک نفر که محرز است
غلامرضا محمدزاده GH_MZH@YAHOO.COM
منتظر جوابیه بانک هستم (966094) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۸-۰۷ ۰۴:۳۹:۰۹
اگر دقت کنید اوراق مشارکت را یا دو سه روز بعد اعلام میکنند یا روز اول میگن نداریم چون برای هر روز تاخیر یه چیزی اضافه میگیرن (1004418) (alef-4)
 
حامي
۱۳۹۲-۱۲-۰۵ ۱۶:۵۲:۵۲
از يه سيستم نزول خور چه انتظاري دارين واي به حال كساني كه از اين سيستم نون ميبرن سر سفره زن و بچشون اون كساني كه سياست هاي كلي سيستم بانكي را عهده دارن آخه ببينيد چه كساني هستن.اينا همشون دلالن همشون منافع دارن ولي اينو مطمئنم تو همين دنيا جوابشونو مگيرن. (1993048) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۷-۱۲ ۰۲:۳۲:۲۹
سلام يك ميليون و هشتصد هزار تومان از صادرات به ملت كارت به كارت كردم ضمن كسر شدن موجودي به حساب كسي هم نرفته مدتي است سر گردانم /طلب راهنمايي/ (2406754) (alef-10)
 
جوجو
۱۳۹۳-۰۷-۱۴ ۱۴:۴۹:۱۳
سلام در همچین مواقعی تو حسابهای بانک هم اختلاف میاد و حداکثر بعد از 72 ساعت پول به حسابتون برگشت میشه،ولی اگر احیانا بعد از این مدت پول واریز یا برگشت نشد از بانک مبدا یه پرینت حساب بگیرید و برید بانک مقصد.. (2410454) (alef-3)
 
omid
۱۳۹۳-۱۰-۰۸ ۰۷:۵۲:۱۵
دو هفته پیش از دستگاه بانک تجارت پول گرفتم پول و نداد که هیچ از حساب هم کسر کرد بعد از این همه مکافاتی رفت و آمدنم که کشیدم که بماند نتیجه هم این شد که برو شکایت کن . بله دیگه هیچ آدم عاقلی برای 150000 تومان میره شکایت 200000 تومانی بکنه. البته یکی از راه های درامد زایی هستش دیگه خدایی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2570254) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۲-۱۱ ۱۰:۲۱:۲۳
بسیار کار خوبی است مشتری که چک می دهد باید قبل از ورود چک به بانک اقدام کند کاش جریمه این گونه آدم های بی خیال وکلاه بردار بیشتر شود (2715639) (alef-10)
 
رضاا
۱۳۹۴-۰۱-۱۵ ۰۰:۴۴:۰۹
ته چکها تا چه زمانی در بانکها نگهداری می کنند (2786177) (alef-10)
 
انا
۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۰۹:۱۴:۵۶
سلام من ۸میلیون پولمو سپرده بازکرده بودم وبعداز یه ماه سودش به حسابم واریز شد بعدازیه ماه وچندروز پولمو ازبانک گرفتم واون سودی که به حسابم واریز شده بود روازحسابم کم کردن گفتن که مبالغی که کمترازبیست میلیونه قبل از سررسید برداشت کنی برگشت سود میشه گفتن جدیدا اینطور شده (2881820) (alef-3)
 
حسن زاده
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۰:۱۸
با سلام وضعييت من در موضوع استفاده از عابر بانك تجارت كاملا برعكسه
بنده در سال 89 مبادرت به انتقال مبلغ 30ميليون ريال به حسابي نزد بانك كشاورزي كردم كه مبلغ به حساب بانك كشاورزي منتقل ومنظور شد همزمان عين مبلغ به حساب بانك تجارتم هم برگشت يعني سه ميليون تومان در دوحساب منظور شد بعد از گذشت شش سال هيچ كدام از اين بانكها قبول نمي كنن كه اين مبلغ متعلق به من نيست وفكر مي كنن من مجنونم وحواسم به حسابم نيست ولي واقعيت اينه كه اين رقم دوئ بار در حسابهاي مبدا ومقصد منظور شده كه يك بار اون مطمينا مال من نيست (2989012) (alef-11)
 
سید سعید میر جعفریان
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۲:۵۲:۳۵
اقایون محترم و کارمندای محترم چکاوک و شبکه ای بانکها........

خواهشن قبل از صدور برگشت عدم موجودی با صاحبان حساب تماس بگیرید.....

اعتبار چندین و چند ساله مشتریان رو هم در نظر نمیگیرید.....چه وضعیه اخه؟ (2995568) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.