نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 335259
تحلیل مهدی محمدی از نتایج انتخابات در تهران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۶
انتخابات در حوزه انتخابيه تهران چندان وفق مراد اصولگرايان نيست. اين را آخرين نتايج شمارش آرا مي گويد. علت بيش از هر چيز اين است كه مردم تهران تصميم گرفته اند فعلا به دولت حسن روحاني وقت بدهند.

به گزارش مشرق، مهدی محمدی پس از اعلام نتایج اکثر صندوق‌های شمارش‌شده در تهران، در کانال تلگرام خود، در یادداشت کوتاهی نتايج این دور از انتخابات مجلس و خبرگان تهران را تحلیل کرده است:

انتخابات در حوزه انتخابيه تهران چندان وفق مراد اصولگرايان نيست. اين را آخرين نتايج شمارش آرا مي گويد. از ديد من علت بيش از هر چيز اين است كه مردم تهران تصميم گرفته اند فعلا به دولت حسن روحاني وقت بدهند. در ارزيابي عملكرد دولت، ساعت مردم تهران كندتر از ساعت اصولگرايان حركت مي كند؛ اتفاقي كه در سراسر كشور ظاهرا معكوس بوده است.

با اين حال چيزي وجود دارد به نام "اخلاق شكست" كه اصولگرايان از آن عدول نخواهند كرد و از اين جهت خاطر رقبا مي تواند آسوده باشد.

از سوي ديگر، راي به آقايان جنتي و يزدي نشان مي دهد پروژه هاشمي- بي بي سي شكست خورده است. بيرون ماندن حضرت آيت الله مصباح يزدي از فهرست منتخبان هم -اگرچه هنوز قطعي نيست- توضيح روشني دارد و آن هم اين است كه برخي از آنها كه به آقايان جنتي و يزدي راي دادند، به دلايلي به ايشان راي نداده اند. بنابراين، اين مسئله اي درون اصولگرايي است و ارتباطي به غير ندارد، گرچه به عقيده من خطاي سهمگيني بوده است.
 
کلمات کلیدی : انتخابات مجلس
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۹ ۱۳:۱۷:۴۸
تحلیل کاملا منطقی است (3572511) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۱۲-۰۹ ۱۳:۲۳:۲۲
عاقلان دانند تنها چیزی که میشه گفت (3572533) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.