نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 357651
ازدواج سفید یا بخت سیاه جوانان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۹
پایگاه اطلاع رسانی سفیر افلاک در مطلبی با عنوان 'ازدواج سفید یا بخت سیاه جوانان' نوشت:جوامع امروز را می توان به نبرد فرهنگی بین کشورها تشبیه کرد؛ جنگی که در آن جوامع غرب در حال القای فرهنگ خود به جوامع بشری هستند که رواج پیده ای به نام ازدواج سفید را می توان نمونه ای از این القای نامشروع فرهنگ غربی عنون کرد.

در ادامه این مطلب آمده است:به گزارش سفیر افلاک؛ در جامعه امروز که می توان آن را به نبرد فرهنگی بین کشورها تشبیه کرد؛ جنگی که در آن جوامع غرب در حال القای فرهنگ خود به جوامع بشری هستند که رواج پیده ای به نام ازدواج سفید را می توان نمونه ای از این القای نامشروع فرهنگ غربی عنون کرد.

عظیم دارایی فاضلی روانشانس مسائل خانوادگی- اجتماعی برای شناخت خانواده ها با این پدیده غیر شرعی یاداشتی را در اختیار سفیرافلاک به شرح ذیل قرار داده است.

ازدواج سفید چیست؟
منظور از ازدواج سفید زندگی مشترک زن و مرد بدون ازدواج رسمی است. یعنی به گونه ای که زن و مرد بدون اینکه خطبه عقد یا صیغه بین شان جاری شود برای زندگی زیر یک سقف می روند. هم خانگی بدون ازدواج یا ازدواج سفید، پدید ه ای است که دختر و پسر به عنوان هم خانه با یکدیگر زندگی می کنند، بی آنکه میان آن ها پیوند رسمی ازدواج و رابطه زن و شوهر باشد.

رواج چنین پدیده ای در جامعه صدای هشدار کار شناسان را به دلیل خاطرات گسترده حقوقی ، روانی و اجتماعی آن بلند کرده است. در این پدیده دختر و پسر و یا زن و مرد مجرد به عنوان هم خانه با یکدیگر زندگی می کنند، بی آنکه میان آن ها پیوند زن و شوهری باشد.

در دنیای غرب، با توجه به تغییر سبک زندگی و در کنار آن، افزایش فشارهای اقتصادی ، به طور کلی میلی به ازدواج شرعی و رسمی کاهش یافته و روابط ، بیشتر بر پایه ارضای غرایز و آزمایش گونه شکل می گیرد.

علل گرایش به ازدواج سپید

نبود مسئولیت پذیری ریسک فاکتوری اساسی برای زندگی محسوب می شود؛ چرا که در چنین روابطی افراد مسئولیت عملکرد خود را برعهده نمی گیرند. در حال حاضر که فضای ازدواج مناسب نیست و افراد به علت مشکلات مانند مسائل اقتصادی تمایل به ازدواج و رفتن زیر یک سقف را ندارند.

چنین افرادی برداشت درستی از خانواده و کارکردهای آن ندارند .خیلی دیر به بلوغ فکری لازم برای تعهد و مسئولیت پذیری ازدواج می رسند و از آن می گریزند زیرا یک الگوی موفقی در مورد ازدواج و خانوده تجربه کرده اند.

تحقیقات نشان داده است زنان در چنین رابطه هایی از انواع دیگر ازدواج دچار خشونت خانگی می شوند و چنین روابطی زودتر از ازدواج های رسمی و شرعی از هم می پاشد و کسانی که چنین سبکی از زندگی هم خانگی دارند پیوند را انتخاب می کنند کارکردهای خانواده را باور ندارند زیرا نزدیکان خود ان را تجربه نکرده اند.

معرفی این سبک زندگی (ازدواج سفید ) به عنوان تشویق جوانان به سمت ابتذال و بی بند باری و بی مسئولیتی زن و شوهر نسبت به هم، ارمغان دیگری به همراه ندارد لذا دشمن برای از هم پاشیدن بنیاد خانواده و عفت پاکی دختران ما از این راه وارد شده است که دقت و مسئولیت دو چندان والدین و همچنین برخورد مسئولین با مروجین این پدیده را می طلبد.
 
کلمات کلیدی : ازدواج سفید
 
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۰۹:۱۵:۲۴
دشمن ؟!!!!!!! (3732010) (alef-3)
 
سید مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۰:۳۳:۵۴
خوب نظر نقال در این مورد چیه
یعنی جوان تحصیل کرده ایی که نه کار دارد و نه در آمدی چکار باید بکند
نمونش خوده من 32 سالمه در خوشبینانه ترین حالت شاغلم در مخابرات
با حقوق بخداااا 900 هزار تومانی با مدرک کارشناسی ارشد با 12 سال سابقه
آیا میتونم ازدواج کنم
دوازده سال نیروی شرکتی هستیم هنو تبدیل وضعیت نشدیم
با این حقوق پول تو جیبی منم در نمیاد
انتظار دارین برم یه دختر تو شناسنامم بیارم بد بدبختش کنم
چشم دختر مردمو تو همه چیز بزارم
اخه شما ها چکار کاردید با جوانها که 12 میلون مجرد وجود دارد
چرا بعد از 35 سال حاضر نیستید به جوانهامون اعتماد کنید
من اگر وضعیت همینجوری باشد قطعا ازدواج نخواهم کرد اگر شده به تجردی کامل برسم
سردبیر الف تو رو خدا منتشرش کن
تو خبرگزاری هستی نمونه های من زیادن خیلی زیاد (3732147) (alef-13)
 
عسکر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۱:۲۰:۴۲
عزیزم حالا خوبه تو 32 سالته


من خودم 38 سالمه قید ازدواج رو هم زدم


مثل تو ؛ منم تو این مخابرات لعنتی دارم کار میکنم

تازه توی اداره ما دو سه نفر از من هم سنشون بیشتره ولی مجرد موندن

خدا جون خودت آدمای خیانت کار به مملکت واین جوون ها رو نابود کن

ما که زوری نداریم .....فقط شعار میدن

اینشاالله دولت که عوض بشه از دست این همه دروغ وحقوق های 70 80 میلیونی راحت بشیم.

در پایان جونم براتون بگه که :

دنیا را دو چیز تباه کرده است : زور گفتن معدودی و زور شنیدن بسیاری

دست حق نگهدارتون (3735693) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.