توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390654
اعتراض دولت افغانستان به پلیس شیراز
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۱
نماینده پارلمان افغانستان نوشت: می‌گویند در شهرى که سعدى گفته" تو کز محنت دیگران بى غمى نشاید که نامت نهند آدمى - مردمانش انسان‌ها را داعش وار در قفس به نمایش می‌گذارند."

به گزارش ایسنا وزارت "امور مهاجرین و عودت کنندگان" افغانستان برخورد نیروی انتظامی شیراز با پناهجویان افغان را عملی غیر انسانی، توهین آمیز و تعرض به کرامت انسانی خوانده است.


دو روز پیش نیروی انتظامی ایران در شهر شیراز از مکشوفاتی از قبیل مواد قاچاق، مواد مخدر، خودروهای سرقتی ،فیلم‌های غیر مجاز، مشروبات الکلی و "دستگیری اتباع بیگانه" خبر داد و تصاویری از آن را منتشر کرد.

در این تصاویر شماری از مردان با چشم بند در حصاری فلزی در فضایی باز دیده می‌شوند. جزئیاتی در مورد تابعیت این شهروندان ذکر نشده است، ولی از ظاهر تصویر به نظر می‌رسد که افغان باشند.

وزارت مهاجرین افغانستان از دولت جمهوری اسلامی ایرانی خواسته است تا این موضوع را به شکل جدی پیگیری کند.

در دو روز گذشته انتشار این عکس‌ها زیر عنوان " مکشوفات ۴۸ ساعته نیروی انتظامی در شیراز" واکنش‌های شدید کاربران شبکه‌های اجتماعی هم از افغانستان و هم از ایران را به همراه داشته است.

محمد رضا خوشک، نماینده هرات در مجلس در صفحه فیسبوکش نوشته است:" می‌گویند در شهرى که سعدى گفته،

تو کز محنت دیگران بى غمى نشاید که نامت نهند آدمى،

مردمانش انسان‌ها را داعش وار در قفس به نمایش می‌گذارند.

این شعر سعدی در واکنش‌های زیادی هم از سوی ایرانی‌ها و هم افغان‌ها در ارتباط با عکس‌های منتشر شده، ذکر شده است.
 
کلمات کلیدی : ناجا+اتباع بیگانه+نیروی انتظامی فارس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.