توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392878
تابش: فعالیت آزادانه خبرنگاری در راستای حفظ منافع ملی است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵
نماینده مردم اردکان در مجلس گفت که فعالیت آزادانه خبرنگاران در راستای حفظ منافع ملی است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در جریان سفر خبرنگاران پارلمانی به استان یزد ابراز امیدواری کرد که خبرنگاران ضمن انجام مسوولیت خطیر اطلاع رسانی خود از پشتوانه‌های قانونی و حمایتی بهره‌مند شوند.

وی با تاکید بر لزوم گردش آزاد اطلاعات اظهار کرد: باید زمینه فعالیت آزادانه خبرنگاران را فراهم کرد و این امر در راستای حفظ منافع ملی است.

تابش همچنین بر ضرورت حفظ امنیت شغلی خبرنگاران و توجه به خواسته‌های صنفی آنها تاکید و ابراز امیدواری کرد که مجموعه دولت و مجلس در جهت تحقق این امر اقدامات لازم را انجام دهند.

استاندار یزد: تامین و مدیریت مصرف آب مهمترین محور توسعه استان یزد است

به گزارش ایسنا، سید محمد میرمحمدی نیز در جریان بازدید خبرنگاران پارلمانی یزد در دیدار با خبرنگاران گفت: حرفه خبرنگاری نقش بارزی در رابطه بین مردم و دولت ایفا می کند و رسالت خطیری بر عهده خبرنگاران است که از بازوهای قوی برای آگاهی دادن به مردم هستند.

‎وی امانتداری را از ویژگی‌های خبرنگاران عنوان و خاطر نشان کرد: امروز شبکه‌های مجازی برای انواع اطلاع رسانی به کار گرفته می‌شوند و مردم از نظر دسترسی به اطلاعات امکانات خوبی دارند که این نقطه قوت است اما دولتی‌ها هم برای انعکاس واقعیات نیاز به رسانه دارند و باید انتقادات از آنها مطرح شود تا عیب و نقص‌ها برطرف شود و این کمک به دولتمردان خواهد بود.

میرمحمدی در ادامه با اشاره به نقش بی بدیل مجلس در بین قوای سه گانه اظهار کرد: البته مجموعه قوا باید مورد نقد قرار گیرند تا فضای جامعه فضای شفافی باشد و این کار به عهده رسانه‌هاست چرا هرچه که شناخت بیشتر باشد مشکلات هم کمتر خواهد بود.

استاندار یزد در ادامه تامین و مدیریت مصرف آب شرب و کشاورزی، بهره برداری علمی از صنایع و معادن، توجه به گردشگری، توسعه بهداشت و درمان، تمرکز بر فرهنگ و سلامت اجتماعی، محیط زیست و منابع طبیعی و انرژی خورشیدی را از مهمترین محورهای توسعه استان یزد برشمرد.

میرمحمدی درباره پیشنهادی مبنی بر گرامیداشت روز گفت‌وگوی تمدن ها در استان یزد نیز بیان کرد: ما سرمایه‌های ملی کشور را محترم می‌دانیم و معتقدیم اگر در دوره‌ای وضعیت آنها با نوساناتی مواجه شوند آنها فراموش شدنی نیستند و در تاریخ باقی خواهند ماند.

استاندار یزد با استقبال از این پیشنهاد تصریح کرد: البته برگزاری چنین مراسم‌هایی باید توسط ان.جی.اوها و نهادهای مدنی باشد و اگر این گروه‌ها بخواهند در این رابطه اقدامی کنند ما هم در حد توان خود حمایت خواهیم کرد.

موسوی نماینده یزد نیز در دیدار خبرنگاران پارلمانی در استان یزد اظهار کرد: آب محور توسعه استان است و ما سعی می‌کنیم با آمایش استان به استراتژی مناسبی در این زمینه برسیم چرا که اگر مشکلی برای آب آشامیدنی ما ایجاد شود حیات استان دچار مشکل خواهد شد و این متکی به طرح آمایش است.

نماینده تفت و میبد: مشکل بیکاری در دو شهرستان اردکان و میبد وجود ندارد

به گزارش ایسنا، کمال دهقانی نماینده تفت و میبد نیز در جریان بازدید خبرنگاران پارلمانی از شهرستان میبد اظهار کرد: منطقه اردکان و میبد ۴۰ سال پیش با هم فاصله داشتند اما تقریبا اکنون کنار هم قرار گرفته و به نوعی در هم ادغام شده‌اند.

وی افزود: اولین نماینده مجلس بعد از انقلاب از حوزه اردکان و میبد آقای دکتر خاتمی بودند اما بعد از چند سال این دو شهرستان دو نماینده جدا پیدا کردند اما اتحاد و انسجام بین اردکان و میبد همچنان وجود داشته است.

دهقانی با بیان این که مشکل بیکاری در دو شهرستان اردکان و میبد وجود ندارد ادامه داد: بالغ بر ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر در اردکان و میبد کار می کنند و روحیه اعتماد و مشارکت بالایی بین مردم این دو شهرستان وجود دارد.

فلاح فرماندار میبد نیز در این دیدار با بیان این که ۵۰ درصد کاشی و سرامیک کشور در سه شهرستان میبد، اردکان و اشکذر تولید می شود خاطر نشان کرد: ما ۷۰۰ هکتار بافت فرسوده در میبد داریم که آن را به عنوان پتانسیلی برای توسعه بهتر این منطقه می شناسیم و امیدواریم با هماهنگی و انسجام شاهد رشد و توسعه منطقه باشیم.

فرماندار میبد همچنین ابراز امیدواری کرد که شهرهای تاریخی بهتر و در جهت توسعه، عمران و آبادانی کشور معرفی شوند.

شهردار میبد نیز با بیان اینکه شهر میبد از ۱۷ آبادی و بیش از ۹۰ هزار جمعیت تشکیل شده به وجود واحدهای صنعتی در این منطقه اشاره کرد و گفت: ما ۵۰۰ هکتار بافت تاریخی در این شهرستان داریم که بیشتر آن زنده است و مردم در آن ساکن هستند.

فرماندار مهریز : در صدد احیای بناهای تاریخی هستیم

به گزارش ایسنا، سیدمحمد رستگار فرماندار مهریز در جریان بازدید خبرنگاران پارلمانی از مجموعه گردشگری ارگ سریزد به وجود بناهای تاریخی در سطح این شهرستان اشاره کرد و گفت: ما در صدد احیای بناهای تاریخی در این شهرستان هستیم و امیدواریم تلفیقی از آثار باستانی و مناطق تفریحی را شاهد باشیم.

رستگار از ساخت یک مجموعه گردشگری و تفرج گاهی در این منطقه برای پرورش آهو و گوزن ایرانی در این منطقه نیز خبر داد.

مجید سریزدی مدیر مجموعه گردشگری ارگ سریزد نیز در این دیدار شهر یزد را یکی از راس مثلث گردشگری طلایی کشور دانست و با اشاره به علاقه یزدی ها به جذب گردشگر گفت: جایگاه یزد به سرعت در مثلث طلایی گردشگری در حال ارتقاء است.

وی با اشاره به وجود قلعه ساسانی در سریزد با ۱۷۰۰ سال قدمت اضافه کرد: ما تا سال آینده یک ظرفیت گردشگری ۱۰۰۰ نفره در سریزد ایجاد خواهیم کرد و شهرک سینمایی عالیوود را نیز افتتاح می کنیم.

صباغیان نماینده مهریز نیز با اشاره به وجود ۴۵۰ روستا، ۵ شهرستان و ۶ شهر در حوزه شهرستان مهریز ابراز امیداواری کرد که بتواند در دوره نمایندگی خود در مجلس دهم نسبت به ساماندهی حوزه انتخابیه خود اقدام کند.

به گزارش ایسنا خبرنگاران پارلمانی از روز چهارشنبه در سفری سه روزه به دعوت محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان و رییس مجمع نمایندگان استان به استان یزد سفر کردند و ضمن بازدید از اماکن تاریخی و واحدهای اقتصادی حوزه های چهار گانه انتخابیه اردکان، میبد، یزد و مهریز با استاندار، نمایندگان مجلس، فرمانداران، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و خبرنگاران استانی نیز دیدار و گقت‌وگو کردند .
 
کلمات کلیدی : خبرنگاری +تابش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.