نظر منتشر شده
۵۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 258471
اولتیماتوم پلیس به متقاضیان پرداخت جریمه غیبت از سربازی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۰
جانشین سازمان وظیفه عمومی از مشمولان غایبی که بیش از ۸ سال غیبت داشته‌اند خواست از تاریخ ۱۵ بهمن الی ۱۵ اسفند برای ثبت درخواست خود اقدام کنند چراکه درغیر اینصورت فرض بر تمایل آن‌ها برای اعزام به خدمت سربازی است.

به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا سردار ابراهیم کریمی جانشین این سازمان در خصوص ثبت نام طرح جریمه وتعیین تکلیف مشمولان غایب بیان داشت: سازمان وظیفه عمومی ناجا همزمان با طی مراحل تصویب لایحه بودجه سال ۹۴ درمجلس شورای اسلامی از تاریخ ۱۵/۱۱/۹۳ الی ۱۵/۱۲/۹۳ اقدام به ثبت درخواست‌های مشمولان غایبی که بیش از ۸ سال غیبت داشته و تاکنون نیز تعیین تکلیف خدمتی نشده‌اند، خواهد کرد.

کریمی به مشمولان غایبی که بیش از ۸ سال غیبت کرده وخواستار استفاده از این طرح می‌باشند خاطر نشان کرد: این دسته از افراد ظرف مدت یک ماه، می‌بایست به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند، درغیر این صورت فرض برآن خواهد بود که این عزیزان می‌خواهند برابر مقررات به خدمت اعزام شوند.

این مقام مسئول در سازمان وظیفه عمومی ناجا در ادامه گفت: مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست در این زمینه عبارتند از: اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مشمول، اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی و اصل و کپی شناسنامه همسر و فرزندان خود، درصورتی که متاهل بوده و دارای فرزند باشند می‌بایست به هنگام مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی برای ثبت درخواست این مدارک را به همراه داشته باشند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: مشمولان غایب در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانیwww.vazifeh.police.ir مراجعه و در جریان آخرین اخبار مربوط به تعیین تکلیف مشمولان غایب قرار گیرند.

شایان ذکر است که اطلاع رسانی لازم در سیر مراحل کاری ازطریق سامانه پیامک یا دیگر سامانه های مربوطه صورت می‌گیرد و نیازی به مراجعه حضوری نمی‌باشد.

کریمی تاکید کرد: سازمان وظیفه عمومی درحال حاضر فارغ از مبلغ جریمه درنظر گرفته شده و صرفاً به منظور پیشبرد مراحل اولیه این طرح و جلوگیری از طولانی شدن روند اجرایی آن پس از تصویب آیین نامه و ابلاغ جزئیات ازسوی ستاد کل نیروهای مسلح تنها اقدام به پیش ثبت نام می‌کند و پس از اعلام نهایی و تعیین دقیق میزان جریمه، چگونگی واریز آن و همچنین نحوه ثبت نام به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۱:۳۱:۱۴
چه جالب .هنوز رقم معلوم نیست برن ثبت درخواست بدن .........یعنی اول تعداد میخوان مشخص بشه بعدش بگن خوب حالا این تعداد ضربدر این رقم که میگیم (2654134) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۱:۳۹:۰۹
ميخوان با تهديد مردم بيچاره مجبورشون كنن دار و ندارشون رو بفروشن و بدن به اينها !‌ (2654163) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۲۲:۴۳:۳۴
از سایت الف خواهش میکنم پیگیری کنن ببینن تحصیلکرده ها هم میتونن بخرن یا نه؟ اصلا یه نفر با مدرک دکتری اندازه یه فراری با سیکل ارزش داره برای مسئولین؟ (2656099) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۱:۴۲:۱۱
بعضي وقتا كه يك كارت به نظام وظيفه ميفته بايد چند ماه كفش آهمي پا كني و بيفتي دنبالش! ولي حالا كه بوي پول مياد آقايون قبل از تصويب دارن مراحل اخذ مبلغ رو تسهيل ميكنن! هنوز تصويب نشده، هنوز از كميسيون درنيومده آقا كيسه رو دوخته! (2654174) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۲:۱۹:۲۷
کاش می شد فوق لیسانس به بالا هم خدمتو بخره ای کاش اندازه سربازان فراری به ما تحصیلکرده ها بها داده می شد .... (2654273) (alef-3)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۲:۴۰:۳۲
می خواهند ببینند چند نفر قادر به خرید هستند!!!! و همچنین مشخصات کامل آنان را دریافت کنند تا بانک اطلاعاتیشان کامل شود و لاغیر.این طرح ظالمانه فقط به درد آقا زاده ها میخورد لطفا حرفهای من را بگذارید. (2654328) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۲:۴۶:۰۵
من یه فرد تحصیلکرده م. دو ساله درسم تموم شده. 27 سالمه. آیا من شامل پرداخت جریمه میشم؟ یا فقط کسانی که درس نخوندن میتونن بیان و جریمه پرداخت کنن؟ تکلیف تحصیلکرده ها رو هم روشن کنید. تبعیضی قلئل نشید. به خدا ما هم رفتیم درس بخونیم که به این مملکت خدمت کنیم. اگه هر چه سریعتر مشکل سربازیمون حل بشه. میتونیم یه جایی تخصصمونو به کار ببریم. ممنون (2654347) (alef-3)
 
یه دوست
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۳:۲۳:۱۵
والله با این قیمتی که اینا گذاشتند باید بگن هر کی تونست بخره - بخره چون اونیکه سرباز فراری بوده از همه چیز هم محروم بوده سی میلیون تومنش کجا بود. (2654488) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۵:۲۷:۴۹
دوست عزیز شما که تحصیل کرده هستید واقعا از متن خبر متوجه نمی شوید که گفته کسانی که هشت سال غیبت دارند.

عزیز من اگر شما یک روز هم غیبت داشته باشی بهت اجازه ادامه تحصیل نمی دن، حتما تا حالا معافیت تحصیلی به گوشت خورده.

پس شما از معافیت استفاده کردی اما غیبت نداری. در نتیجه شامل حالت نمیشه. (2654965) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۹:۴۳:۲۴
نود درصد افرادی که در دانشگاه هان مثل این حقیر از ترس سربازیه و فکر خارجه (2655707) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۲:۵۷:۱۳
به همین خیال خوش باشید که کسانی که سربازی نرفته اند نفری سی میلیون به جیب دولت بریزند! (2654385) (alef-3)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۳:۰۶:۱۸
فروش سربازی
طرح خوبیه اما نه واسه من که از پانزده سالگی کار کردم و به سختی مخارج پدر از کار افتاده و برادران را دادم .
مثل من سی وسه ساله کم نیست که از تحصیل و سایر خدمات اجتماعی مثل رانندگی ، ثبت احوال، بیمه درمانی ،شرکت در مناقصات و کار دولتی محروم شده اند و
حالا هم علیرغم اینکه متاهل هستیم و خرج زن و بچه و تامین معیشت زند گی خانواده پدری هم بر دوشمان هست باید فکری برای خرید سربازی بکنیم .... نه ، این در توان من و امثال من نیست
شاید پرداخت بیست میلیون یا دویست میلیون در توان از ما بهتران باشد که قبلا هم توانستند خدمت سربازی را مثل آب خوردن بخرندمنظورم ده سال پیش بود که عده ایی از هم دوره های من که توان مالی خوبی داشتند خدمت را خریدند ولی من و امثال من که به نان شب محتاج بودند نتوانستند خدمت را بخرند و همچنان از خدمات اجتماعی محرومند ....
عیبی ندارد باز هم از خدمات محروم می مانیم تا میانسالی ما هم طی گردد .

الانم بلا تکلیفیم
اگه ثبت نام کنیم و قیمتش بالا باشه و نتوانیم بخریم چی میشه ؟؟؟
اگه نخریم باید بریم سربازی؟؟
یا فقط این یک ثبت نام ساده می باشه؟؟؟
کسی هم جواب گو نیست (2654416) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۳:۰۹:۱۷
چه مسخره، وقتی هنوز هیچیش معلوم نیست برا چی ثبت نام کنند! اومدیم تصویب نشد، اونوقت باید برن؟ :)) (2654424) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۴:۳۹:۴۲
دلت خوشه ها مطمءن باش ايين نامه هاش هم تا جند روز ديكه اعلام ميشه و انوقت تو هنوز منتظر تصويب نشدن ان هستي ؟ (2654759) (alef-13)
 
محمد رضا
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۳:۱۸:۴۴
من می دونید از چی می ترسم- نتونم پولش رو جور کنم تازه تمام اطلاعاتم رو هم لو بدم- یعنی الان اونا هیچ چیز از من ندارند ولی بعد از ثبت نام اگه نتونم بخرم سریع می تونن من رو بازداشت کنند. (2654458) (alef-13)
 
فراری
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۳:۲۰:۵۱
آخه کسی نمی گه من که الان 36 سالمه زن و بچه دارم - سی میلیون بدم بعد دو ماه چطوری از کار و زندگیم بزنم برم آموزشی.
واقعا این شدنیه - کدوم صاحب کاری دو ماه مرخصی می ده!!! (2654473) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۴:۳۵:۰۶
بالاخره هر کی خربزه می خوره باید پای لرزشم بشینه.
سربازی نرفتی طلبکارم هستی؟
می خواهی دولت یه چیزم بیاره دم خونه تون بهت بده بعدش معافت کنه! (2654742) (alef-3)
 
حسين
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۲۳:۱۶:۰۵
بله وظيفه دولت كه يه چيزى هم بده بنده إيراني مقيم كويت هستم اينجا هر كس خدمت كرد يك سرى امتياز اتى بهش ميدن مثلا اگر كارمند دولت باشه حقوقش بيشتر از كسى كه خدمت نكرده يعنى اينجا هيچ محروميت و جريمه اى نيست فقط تشويق هست (2656161) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۵:۱۷:۰۷
میلیونها نفر از جوانان مملکت سربازی رفته اند بخی شهید شده اند شما مثل اینکه اصلا متوجه نیستی؟؟ شما الان باید توی زندان باشی فرر از سربازی جرمه طلبکار هم هستی؟ برای چی فکر میکنی الان متاهل هستی نباید سربازی بری؟ اگر قرار باشه همه بگن ما سربازی نمیریم چون میخایم متاهل بشیم چه اتفاقی میفته؟ (2654921) (alef-13)
 
على
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۳:۲۳:۰۳
براى كسانى كه ارزش داشته باشد اين مبلغ را پرداخت مى كنند بخصوص ايرانيان مقيم خارج از كشور كه راه براى بازگشت آنها به ميهن هموار مى شود. (2654486) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۹:۴۰:۵۶
ما که تحصیلکرده داخلیم داریم در میریم! برگردن چیکار؟ (2655696) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۳:۲۷:۳۱
كاش براى ايرانيان مقيم خارج از كشور شرط سنى نمى گذاشتند چون آنها مثل جوانان داخل كشور مشكلات ادارى ناشى از نرفتن سربازى ندارند و انگيزه اصلى آنها امكان آمد و رفت آزادانه به كشور است. اين كار هم باعث افزايش درآمدهاى دولت است و هم تاثيرات فرهنگى روى جوانان ايرانى مقيم خارج دارد. (2654502) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۳:۲۸:۲۶
به نظر میاد این ثبت نام یک ماهه برای اینه که بدونن چند نفر مایل به خریدن سربازی هستن. آماری بدست بیاد که نشون بده درامد که حاصل میشه چقدره. اگه درامد به میزان کافی بود قانون سخت گیرانه تر و تصویب کنند و اگه طرح با استقبال مواجه نشد قانون و طوری بنویسن که افراد بیشتری بتونن شامل قانون بشن مثلا میزان غیبت رو کمتر کنند یا به جای غیبت شرایط سنی بزارن (2654506) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۳:۳۱:۴۲
این یک طرح هوشمندانه هست. واقعا تبریک میگم به مسئولین
با این طرح آقا زاده ها. متمولین و افراد صاحب رای و صاحب نفوذ با پرداخت مبلغی از خدمت معاف می شوند. بقیه افراد هم با زور و اجبار به سربازی برده می شوند اینجوری صدا کسی هم در نمیاد چون افراد درشت و صاحب رسانه و صاحب نفوذ قبلا قربال شده اند. (2654520) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۳:۴۴:۵۵
تورو خدا تکلیف تحصیلکرده هایی که الان بالای 28 سالشونه و تاحالااز معافیت تحصیلی استفاده کردن رو هم ممشخص کنید؟ آیا میتونن از این قانون استفاده کنن؟ (2654566) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۳:۴۹:۵۶
وقتى مبلغ مشخص نيست، از كجا بدونم كه از پس مبلغش بر ميام يا نه؟ چطور برم براى چيزى ثبت نام كنم كه از شرايطش اطلاعى ندارم؟ آيا حق من نيست كه جزئيات رو بدونم؟ محروميتهاى بعدش چى هستن؟ (2654590) (alef-13)
 
تصویب
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۳:۵۷:۱۰
تحصیل کرده ها چی ؟ (2654616) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۴:۰۲:۵۵
وقتى مبلغ و شرايطش مشخص نيست، كدام ادم عاقل ثبت نام مى كند. شايد مى خواهند ميزان استقبال مردم را ببينند و بعد نرخ را بالا ببرند. يا مردم را درعمل انجام شده قرار دهند كه راه بازگشت نباشد. اميدوارم كه تا قبل از 15 اسفند جزئياتش مشخص شود تا بتوان با آگاهى از شرايط ثبت نام كرد. (2654636) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۴:۱۰:۳۱
واقعا برای مجلسی که هیچ فکری به حال تحصیلکرده ها نکرد باید تاسف خورد (2654669) (alef-13)
 
سمانه حسنی
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۴:۱۴:۵۲
نکنه ثبت نام کنن. بعد الکی تو مجلس تصویبش نکنن. بعد همه را بفرستن خدمت. اونوقت چه شود. همسرم بیگار میشه. پسرم ۲ سال بی پدر میشه. (2654684) (alef-13)
 
یک دوست
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۴:۱۹:۰۴
هنوز معلوم نیست کی میتونه استفاده کنه و کی نمیتونه، اولتیماتوم میدن!

اول به این همه سوال پاسخ بدید!

ضمناً کسی که خدمت نرفته اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلیش کجا بوده؟
اگه این کاغذپاره رو دست ملت میدادن که دیگه کسی دنبال تعیین تکلیف خدمتش نبود. (2654704) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۴:۲۱:۳۳
اینا دارند آزمایش می کنند، پا نشید با کله برید پول بریزید صبر کنید اساسی که قیمت آوردند پایین می رید ثبت نام می کنید. (2654709) (alef-13)
 
سامان
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۴:۴۹:۴۲
الان ترکیه قانون خرید سربازی رو برای همه گذاشته با مبالغ کم(در حدی که با یکی دو ماه کار، یه کارگر توان پرداختشو پیدا میکنه). 30000000 خیلی زیاده. خیلی. کمتر کسی توان پرداخت مبلغ سی میلیون تومن رو داره. مبالغ جریمه رو یک پنجم بکنید و این امکان پرداخت جریمه رو برای همگان میسر بکنید. تا بودجه ی دولت تامین بشه. مگه نمیگید که یه 27 ساله به بالا به درد خدمت نمیخوره. خب طبیعتا میبایست تکلیفش روشن بشه. پس باید توان مالی پرداخت جریمه رو داشته باشه دیگه. (2654809) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۴:۵۱:۴۱
از فوتبالیستا این پولارو بگیرید. نه از مردم عادی. آخه کی سی میلیون داره بده؟!! مردمی که نیازمند یارانه ماهانه شون هستن سی میلیون تومن(!!!) از کجا بیارن. برای تامین بودجه یه فکر دیگه بکنید. (2654821) (alef-3)
 
محمدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۴:۵۵:۲۳
دانشگاه رفته ها گناه کردن؟؟ اونا هم باید تعیین تکلیف بشن. یه 27 ساله ی تحصیلکرده با یه 27 ساله ی کم سواد چه فرقی داره. جفتشون به درد خدمت نمیخورن. (2654835) (alef-3)
 
تحصیلکرده
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۵:۰۸:۴۳
چرا الف راجع به تحصیلکرده های بالای سی سال که غیبت نداره پیگیری نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2654882) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۶:۳۵:۵۸
این دوستان بدون پرداخت جریمه مشکل سربازیشون حل می شه
چون از طرفی بالای 30 هستند و به درد سربازی نمی خورند و از طرف دیگه غیبت ندارند تا جریمه بشوند (2655215) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۵:۲۵:۳۸
شرط سني بذاريد لطفا. دانشجوي 30 ساله متاهل فرق داره با 8 سال غيبت؟؟ (2654956) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۵:۵۴:۱۲
چرا اولتيماتوم؟ طرح يكساله شد يكماهه؟؟؟ (2655059) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۶:۲۳:۲۲
هدف از این پیش ثبت نام سنجش استقبال مشمولان می باشد که بر همان اساس نرخ جریمه مشخص خواهد شد ! (2655159) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۶:۲۵:۵۱
اولا" در تمام رسانه ها اعلام شده که این طرح برای سال 94 است چرا به سال 93 موکول شده ثانیا" متقاضیان نمی دانند که مبلغ جریمه چقدر است که بر مبنای آن درخواست بدهند ثالثا" از کجا معلوم که نظام وظیفه بدنبال شناسایی مشمولان غایب نیست رابعا" این طرح هنوز از خان اول هم عبور نکرده (مجلس شورای اسلامی) پس چطور می شود به بیانیه ای که هنوز تصویب نشده اعتماد و اقدام کرد چه رسد به پیش ثبت نام
حالا قضاوت با شما (2655172) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۹:۵۵:۲۸
من سربازي نرفتم بايد جريمه بدم من پارسال حاظر شدم يه دونه از كليه هام رو اهدا كنم تا از سربازي معاف بشم الانم هرجور شده پول جور ميكنم بدم (2655736) (alef-10)
 
سعيد
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۲۰:۳۴:۵۴
واقعا چه دليلي دارد كه شخصي كه خدمت نرفته وغيبت 8ساله دارد اين پول را بدهد شخصي كه 8سال بلاتكليف است كه به نظر من بلاتكليف نيست چون بدون كارت خدمت هم ميتوان همه كاركرد وكارت پايان خدمت فقط براي دريافت گذرنامه ضروري است انهم مگر چند درصد جوانان خارج ميروند خيليها هم كه غير قانوني ميروند .ابتدا بايد كاري كنند تا كسي كه خدمتش مشخص نيست احساس فشار كند بعد چنين طرحي بگزارند . (2655827) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۲۱:۱۵:۵۷
عزیزان تحصیل کرده چه دل خوجسته ای دارند.مسئولین حتی بین غایبین عدالت را رعایت نکردند و تنها کسانی که بیش از 8 سال غیبت دارند را در طرح گنجانده اند و انگار نه انگار چند میلیون غایب با غیبت کمتر از 8 سال مثل خودم با 4سال غیبت وجود دارند که با بالا رفتن سنشان تمام فرصت های پیشرفت را از دست میدهند و همچنان باید منتظر آزادی باشند.با این اوصاف چطور انتظار دارید ظالمین مجری عدالت باشند؟ (2655936) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۲۲:۲۱:۴۶
lمن همه این شرایط و داشتم و دو ماه قبل از اینکه اعلام شه رفتم خدمت- ایکاش این طرح جوری بود که ما هم میتونستیم استفاده کنیم. برای کسی که صاحب شغل و متاهل و بچه داره، مخصوصن تو سن من واقعا سخت و طاقتفرساست و بس بیهوده. به خدا من و امثال من بیرون از پادگان خیلی برای این جامعه مفید تریم. (2656054) (alef-13)
 
سام
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۲۳:۱۲:۴۶
مگر این قانون در مجلس و شورای نگهبان تصویب شده.یعنی اصلا نظر نماینده های مجلس و شورای نگهبان مهم نیست که می خواهند آن را عملی کنند. مگر گفته نشده از اول سال 94 اجرایی میشود. مبلغ که هنوز اعلام نشده،شرایط سنی که هنوز معلوم نشده ما باید از کجا بدانیم که این قانون به ما می خوره یا نه؟ والا ما که از قانونهای شما سردر نمی آوریم هر کسی از هر جایی یه حرفی می زنه و اصلا معلوم نیست قانون جامع چی هست. (2656155) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۱-۱۳ ۱۵:۱۰:۵۰
باید برای کسانی که فوق لیسانس به بالا هستن و غیبت ندارن هم سربازی رو آزاد کنن (2657533) (alef-3)
 
کاوه
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۰۴:۰۹:۲۹
توجه

توجه

مگر آقای جعفر زاده سه چهار روز پیش نگفتند که طبق مصوبه ی کمیسیون تلفیق سربازان فراری بالای 30 سال جریمه میدهند و خدمت نمیروند

پس چرا دیگه هیچ صحبتی از مشمولین بالای 30 سال نیست ؟

چرا من 34 ساله با 6 سال غیبت باز هم باید بلاتکلیف بمونم ؟ (2658902) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۰:۱۹:۳۴
به نظر شما کسی که ۸ سال غیبت داشته از این طرح بیشتر منفعت میبره یا کسی که ۱۵ سال غیبت داشته؟؟؟ کسی که ۱۵ سال غیبت داشته سن استخدامش تموم شده و دیگه نمیتونه استخدام بشه و انگیزه خریدش کمتر شده. در ضمن کسی که ۸ سال غیبت کرده اگه الان معاف نمیشد اونم ۷ سال دیگه ۱۵ سال غیبت کرده بود و همینطور کسی که الان ۱۵ سال غیبت داره اگه ۷ سال پیش این قانون تصویب میشد اونم با ۸سال غیبت و با جریمه کمتر و با انگیزه بیشتر (به جهت تمام نشدن سن استخدام و داشتن فرصتهای جوانی) خرید جریمه میکرد (2661215) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۰۲:۴۰:۰۳
آخه من نمیدونم این طرح که هرکسی غیبتش بیشترباشه بایدبیشترجریمه بشه روکدام پروفسورداده؟آخه مثلا یکی مثل من که۲۰سال غیبت دارم میل بیشتری برای خرید خدمت داره یا کسی که۸سال غیبت داره؟!اونایی که کمترغیبت دارن وبه واضح کمترمحرومیت کشیده اندباید کمترجریمه بشن.آیا جای تعجب ندارد؟یه مثال ساده:۲نفر بیان یه جرم دقیقا مثل هم مرتکب بشن وهردونفرزندانی بشن.مدت حبس این ۲ نفر هرکدام نفری ۱۰ سال باشد.از این ۲ نفریکیشون بعداز سه سال بگن ۵ میلیون بده آزاد شو!اون وقت به نفردومی بعدازهشت سال زندان بگن ۱۵ میلیون بده!این با عقل سلیم درمیاد؟خوب نفردوم ۲ سال دیگه تحمل میکنه تا مفتی آزاد بشه.پس چرا سن بیشتر.محرومیت بیشتر.جریمه بیشتر؟ (2678347) (alef-10)
 
محمدرضا
۱۳۹۳-۱۱-۳۰ ۲۲:۱۴:۳۵
الان من خودم سربازی نرفتم و از یک سری حقوق اجتماعی محرومم فقط کارت ملی و شناسنامه دارم من نوعی باید هشت سال کار کنم و بعد مبلغ جریمه رو از پدرم بگیرم و جریمه سرباری رو پرداخت کنم (2692488) (alef-3)
 
سرباز فراری
۱۳۹۳-۱۲-۲۶ ۲۱:۱۳:۳۹
چرا برای ترک خدمتی ها ملاک غیبت را اخرین فرار گذاشتید بخدا خیلی ها مشکل دارن و دیگه برنمیگردن بابا 30 سالمون شد بسته دیگه چقدر محرومیت (2754195) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۰۳:۱۶:۵۰
واقعا چرا این قدر زمان خرید کم گذاشتید من در اخر سال این قدر قرض داشتم که اصلا اطلاعی در خرید خدمت نداشتم فقط صبح تا شب دارم زحمت میکشم تا بتوانم خرجی خانوادم برسونم اگر امکان دارد دوباره تمدید کنید تا بتوانم هم به کشور و خانوادم خدمت کنم (2875540) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۴:۰۷:۵۰
با سلام من ثبت نام کردم کارتمم اومده ولی الان نظام وظیفه گرفته کارتم رو نمیدهند تکلیف من چی میشود؟ (3160958) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۸:۳۵:۰۸
توروخدا اقساطی کنید (3264596) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.