نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 288577
صالحی: چاله رآکتور اراک سالم باقی می‌ماند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۹
رییس سازمان انرژی اتمی ایران با رد شایعاتی مبنی بر این که مقرر شده بر اساس مفاد برجام داخل چاله رآکتور اراک بتون ریزی شود، گفت: چاله رآکتور به نوعی قلب آن محسوب شده و به هیچ وجه صدمه‌ای نخواهد دید و سالم می‌ماند، مخزن فولادی داخل آن خارج و آن مخزن بتون ریزی می‌شود.

به گزارش ایسنا علی اکبر صالحی با بیان اینکه جان کری به اشتباه در مورد رآکتور اراک گفته بود که در جایی که رآکتور برداشته می‌شود بتن ریخته می شود، گفت: اگر در رآکتور بتن ریخته شود دیگر رآکتوری باقی نمی ماند.

وی با تاکید بر اینکه مخزن فولادی که از داخل چاله در می‌آوریم جای دیگری می‌گذاریم، افزود: چند کار می‌توان روی این مخزن فولادی انجام داد از جمله یا آن را ببریم یا داخل آن سیمان بریزیم که آنها مطمئن شوند که دیگر نمی خواهیم آن را باز گردانیم.

صالحی با تاکید بر اینکه در مخزنی که در می‌آوریم نه در چاله رآکتور اراک بتن ریخته می‌شود، تصریح کرد: گنبد و قلب که اصل رآکتور است، در چاله قرار دارد.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران در گفت‌وگو با خانه ملت ضمن رد شایعاتی مبنی بر این که مقرر شده بر اساس مفاد برجام داخل چاله رآکتور اراک بتون ریزی شود، گفت: چاله رآکتور به نوعی قلب آن محسوب شده و به هیچ وجه صدمه‌ای نخواهد دید و سالم می‌ماند. مخزن فولادی داخل آن خارج و آن مخزن بتون ریزی می‌شود.
 
کلمات کلیدی : رآکتور اراک
 
شهروند
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۱۳:۴۰:۲۲
به سلامتی " تعطیل " می شود و می رود پی کارش ، راه های مختلفی برای دستیابی به انرژی های پاک و تجدید شونده در دنیا وجود دارد . زباله های اتمی در سراسر دنیا مخصوصا" اروپا معضل بزرگ و لاینحلی شده که اکثر کشورها را بر این داشته در پی تولید انرژی از منابع تجدید شونده باشند و کمتر محیط زیست را آلوده و نابود کنند . (3111123) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۱۳:۴۷:۰۳
چاله به چه درد می خوره آقای صالحی! این قلبس که مهمس! کدام عاقلی قلب را با بتون پر میکند!؟ (3111151) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.