نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508572
نوش‌داروی راه آهن پس از فوت دانش آموزان/ اردوهای مدرسه ریلی می‌شود؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
به دنبال حادثه تلخ تصادف خودروی دانش آموزان هرمزگانی شرکت راه‌آهن اعلام آمادگی کرده مسافران اردوهای دانش آموزی در تمام نقاطی که به شبکه ریلی متصل هستند را جابه‌جا کند.

به گزارش ایسنا، در شرایطی که طبق اعلام بسیاری از مسوولان اقتصادی کشور استفاده از خطوط ریلی از نظر ایمنی فاصله قابل توجهی با حمل و نقل جاده‌ای دارد، اما هنوز در بسیاری از نقاط انتخاب نخست مسوولان برای جابه‌جایی در قالب اردوها یا ماموریت‌های دولتی، اتوبوس‌های بین شهری هستند که تاکنون حوادثی تلخ و بزرگ را رقم زده است، حوادثی که به نظر می‌رسد تنها پس از اتفاق افتادن مسوولان را از خواب غفلت بیدار می‌کند.

در تیرماه سال ۱۳۹۵ اتوبوس حامل سربازان استان فارس به دلیل تصادف باعث شهادت تعداد قابل توجه سرنشینان خودرو شد که این موضوع در کشور با واکنش‌های قابل توجهی همراه شده و از سوی سازمان‌های مختلف در دستور پیگیری قرار گرفت.

یکی از اصلی‌ترین پیگیری‌های صورت گرفته دراین زمینه امکان استفاده از سربازان از امکانات قطارهای بین شهری بود. در نخستین روزها پس از آن حادثه شرکت رجا رسما اعلام آمادگی کرد. جابه‌جایی سربازان نظام وظیفه در مناطقی که امکان حرکت قطار وجود دارد در اختیار بگیرد و پس از آن با اعلام آمادگی ستاد کل نیروهای مسلح جابه‌جایی گروهی از سربازان نظام وظیفه عمومی به وسیله قطار انجام شد تا شاید بتوان امکان پیشگیری از حوادث بعدی را به وجود آورد.

پس از گذشت بیش از یکسال از حادثه اتوبوس سربازان این بار نوبت تعدادی از دانش‌آموزان رسید که به دلایل مختلفی که در حمل و نقل جاده‌ای وجود دارد با خطرات جدی مواجه شود و حتی تعدادی از آنها جان خود را از دست بدهند.

پس از این اتفاق بار دیگر راه‌آهن اعلام کرده که شبکه ریلی این بار آمادگی آن را دارد که در جابه‌جایی دانش آموزان در اردوهای مسافرتی مشارکت کنند و در مسیرهایی که به شبکه ریلی متصل هستند وظیفه جابه جایی دانش آموزان را برعهده بگیرد.

هرچند هنوز آموزش و پرورش برنامه دقیق خود برای ادامه اردوهای دانش آموزی را اعلام نکرده اما به نظر می‌رسد یکبار دیگر پس از به وقوع پیوستن حادثه‌ای دردناک نگاه‌ها به سمت تغییر در روند جابه جایی مسافران به وجود آمده و این بار پس از سربازان نوبت به دانش آموزان رسیده است. مشخص نیست گروه بعدی که برای آنها حادثه‌ای در جاده‌های کشور اتفاق می‌افتد و پس از آن امکان رفت و آمد آنها در عرصه ریلی بررسی می‌شود کدام گروه خواهند بود.
 
کلمات کلیدی : حادثه اتوبوس سربازان + حمل و نقل + راه‌آهن + واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۲:۱۹:۲۷
به جای آنکه سیستم حمل و نقل جاده ای اصلاح و نواقص آن برطرف گردد دایم تکرار می شود علاج واقعه آن است که برای جابجایی دانش آموزان و سربازان از راه آهن استفاده شود خوب حالا برای آنها استفاده شد بقیه مردم چی؟ یعنی ارزش جان آدم ها با یکدیگر متفاوت است؟ خوب اگر اتوبوس بد است معنای آن این است که برای همه بد است تفکیک کردن بین افراد و گرو ههای مختلف دیگر چه معنایی دارد؟ خوب فرض نمایید به جای دانش آموزان کشته شده افراد عادی کشته میشدند یعنی دیگر در این حالت عمق خسارت بار و سهمگین این حادثه عادی بود و هیچ اتفاق مهمی پیش نیامده بود؟ بنده که هر چه فکر میکنم نمیتوانم این موضوع را هضم نمایم. این چه توجیهاتی است که در این مواقع از زبان برخی از افراد گفته میشود. (4546885) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۵:۱۰
پس چرا برای درخواست بلیط اردوی دانش اموزی از اهواز به مشهد طلب 30 درصد بیشتر از قیمت بلیط می کنند و میگن بلیط گروهی گرونتره؟؟؟؟و حاضر به ارائه فاکتور نیستن؟؟ (4546956) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۹:۳۵
باید آموزش و پرورش و مدیر مدرسه،دادگاهی شوند،و دلیل تغییر ساعت را که روز بوده ولی به شب تغییر کرد،وارسب شود و ببینند چه کسی این تغییر را داده،همان کس را به دلیل مشکوک بودن داستان،دادگاهی کنند. (4546962) (alef-11)
 
خسرو
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۳:۲۶:۵۱
همیشه همین طور بوده تا تجربه نکنیم تصمیمان را عوض نمیکنیم. (4546981) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۴:۲۰:۰۶
حالا مگه ما چقدر خط ریلی داریم؟؟؟؟ تقریبا هیچچچچچچچچچچچچچچچچچچ (4547045) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.