نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438778
نقش پلاسكو در انتخابات شوراي شهر آينده
بخش تعاملی الف - عبدالسلام معروفي
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۵


اين روزها فضاي رسانه اي و عمومي كشور در خصوص فاجعه غمبار ساختمان پلاسكو پر شده است، اين مهم نشان داد اكثر شهرهاي كشور با يك معضل اساسي مديريت بحران روبرو هستند.

از يك طرف فضاي ساختمان و ساخت و ساز در شهرها درگير است، از طرف ديگر مديريت شهري شديدا با كمبود امكانات و وسايل مورد نياز مواجه است.

همچنين برخي برخوردهاي سليقه اي، نبود مديران توانمند در بدنه شهرداي ها، عدم حمايت اصولي دولت ها از ادوار گذشته تا حال، نگاه ها و برخوردهاي سليقه اي و سياسي بازي و رانتي نگاه كردن به موضوع ساخت و ساز و فضاي شهرها و از همه مهمتر اعضاي شوراهاي اسلامي شهر كه عموما آشنايي آنچناني با مقوله شهري و شهرداري و موضوع بحران و چالش هاي پيش رو ندارند، باعث گرديده مديريت شهري از اوضاع مناسبي برخوردار نباشند.

  هرچند شوراهاي اسلامي شهر يك تركيب ناهمگون از جريان ها، اشخاص و صاحب نظران رشته هاي مختلف است و اين مهم نشان داد مديريت شهري به يك تغيير اساسي در اكثر شهرها نيازمند است.

بافت هاي فرسوده شهري، ترافيك هاي بي امان، ساخت و ساز هاي بي رويه، نبود مديريت واحد و بحران شهري، نبود مديريت مناسب افكار عمومي، نبود مهندسين و صاحب نظران توانمند در حوزه سازه و شهرسازي، نبود افراد توانمند در بدنه مديريت شهري همه و همه تلنگري است كه بايستي در دوره پنجم مديريت شوراها افكار عمومي در اكثر شهرهاي كشور و حتي اين استان به يك تغييرات اساسي دست بزنند.

موضوع بعدي ضرورت اين تغيير اوضاع قمر در عقرب و بلبشوي مالي مديريت شهري است و مديران شهري و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر بايستي دنبال منابع درآمد پايدار شهري و كسب و درآمد باشند و با توجه ركود بازار مسكن و ساخت و ساز عدم صدور پروانه و هزينه عوارض و كم شدن درآمد مالي شهرداري ها اين مهم احساس مي شود كه مديران شهري دوره پنجم بايستي دنبال منابع درآمد پايدار شهري باشند و از همين امروز بايد در دستور كار افكار عمومي قرار گيرد.

مورد بعدي اين دغدغه اختلافات اساسي و كليدي فارغ از تعهد و تخصص در مديريت شهري و شوراهاي اسلامي شهرها مي باشد، بعنوان مثال شهرهايي داريم كه طول 4 سال عمر شوراي چهارم 4 شهردار بر آن مديريت كرده اند.
 
 
کلمات کلیدی : عبدالسلام معروفي
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۰۹:۱۳:۲۷
شهر و شورای شهر نیازمند آدم متخصص هست در وهله اول حالا اگه این تخصص با تعهد همراه بشه که امور به خوبی پیش میره!!ورزشکاران و هنرمندان ما آدمهای شریف و عزیزی هستند در زمان و حوزه تخصصی خودشون برای مملکت زحمت کشیدند و مردم هم احترامشون را هم داشتند و دارند و تا اونجایی که به اونا مربوط میشه و از دستشون بر میاد قدرشون را دونستند و میدونند ولی این عزیزان به وجدان خودشون رجوع کنند و ببینند وقتی تو این حوزه تخصصی ندارند وارد نشوند تا موجب تحمیل هزینه به مردم نشوند و هم محبوبیت خودشون از بین نره!! (4134601) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۱۲:۰۴:۵۹
شما يه ليست از ادم هاي مدير و صادق بديد ما راي مي ديم
اكثر ليستها با باند بازي و رانت بسته مي شوند
مثل همين انتخابات مجلس كه يه خانم ٣٠ ساله بدون هيچ گونه تجربه اي با استفاده از رانت پدر وارد ليست شود و راي آورد (4134902) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۲:۱۵:۵۵
شورای شهر تهران برای برخی حالت موروثی و دائمی شده است . (4144637) (alef-11)
 
نادر موذن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۸:۵۷:۴۸
مراسم تجلیل از فداکاری های شهدای اتش نشان در حادثه دلخراش پلا سکو سه شبه از ساعت 3 الی 5 بعد از توسط اتحادیه ایمنی و اتش نشانی وکسبه برگزار خواهد شد مکا ن خ هلال احمر (4154365) (alef-11)
 
نادر موذن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۹:۰۱:۴۳
یاد کنیم از شهدای پلاسکو با یک صلوات (4154374) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته