نظر منتشر شده
۶۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 196272
شورای هماهنگی تبلیغات:
حادثه 22 بهمن قم توسط گروه خاصی سازماندهی شده بود
بخش داخلی الف، 30 مرداد 92
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۱
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در واکنش به نوشتار حجت اسلام روانبخش «با موضوع پاسخ دبیر سیاسی نشریه پرتو سخن به گزارش مجلس شورای اسلامی در ارتباط با غائله 22 بهمن قم»که در بخشی از آن، علیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مطالبی عنوان شده بود جوابیه ای بدین شرح صادر کرده است:
 
«شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان نهادی حاکمیتی که به فرموده مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از کهن ترین و پرسابقه ترین نهادهای نظام جمهوری اسلامی است، این مجموعه در طول این سال ها همچنان در خط درست و در صراط مستقیمی حرکت کرده، لحظه ها را شناخته و کار مناسب آن لحظه را انجام داده مسئولیت برنامه ریزی، سازماندهی و برگزاری مراسم عمومی و ایام الله را عهده دار می باشد که در این رابطه:
 
1- مسئولین این نهاد می بایست تمهیدات برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم عمومی خاصه راهپیمایی های حساس و تاثیرگذار در عرصه سیاسی- اجتماعی داخلی و بین المللی به پایبندی علمی به ارزش ها و آرمان های اصیل انقلاب اسلامی و منویات حکیمانه مقام عظمای ولایت را ملاک و مبنای عمل خویش قرار دهند و شرعاً و قانوناً مجاز به عملکرد جناحی و یا اعمال سلایق سیاسی و جناحی گروه های خاص نبوده و نیستند و از این منظر، ضرورت اقتضا می نماید تا شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با ویژگی خاص مترتب بر آن، بیش از دیگران ملتزم و مکلف به رعایت این اصول اصیل باشد که بحمدالله مبنای عمل بوده و خواهد بود.
 
2- صرفنظر از اینکه مواضع و عملکرد رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم در مناصب و فراز و نشیب های سیاسی برای عقلا و سیاسیون منصف، مبرهن بوده و فعالان سیاسی استان نیز به جناب آقای روانبخش و اطرافیان خاص او محدود و منحصر نمی باشد و در این رابطه گفتنی ها و مستندهای زیادی وجود دارد که اکنون از بیان آن به دلیل حفظ اخلاق رسانه ای و مصالح عمومی خودداری می شود لیکن همان طور که قبلاً نیز به طور رسمی اعلام گردیده است، دعوت مبتنی بر استدلال و ادله کاملاً منطقی و غیراحساسی از جناب آقای دکتر لاریجانی برای سخنرانی در مراسم راهپیمایی باشکوه مردم شریف و متدین در یوم الله 22 بهمن بدون ملاحظات سیاسی خاص صورت گرفته است که از جمله این دلایل عبارتند از:
 
*جایگاه حقیقی و حقوقی سخنران محترم به عنوان شخصیت علمی و پرورش یافته در بیت مرجعیت، نماینده مردم ولایی قم و رئیس قوه مقننه.
 
* پایگاه مطلوب اجتماعی ایشان در بین آحاد مردم شریف و متدین قم به طوری که علیرغم شرایط خاصی ناشی از بداخلاقی های انتخاباتی مخالفین، در انتخابات اسفندماه سال 1390 یعنی در فاصله زمانی کمتر از یک سال تا بهمن1391 با کسب 65 درصد (27.382 رای) از آرای واجدین شرایط شرکت کننده در انتخابات برای دومین بار به عنوان نماینده مردم بصیر و همیشه حاضر در صحنه قم در مجلس شورای اسلامی برگزیده شده بود و کب 65 درصد آرا به عنوان صدرنشین لیست 39 نفره نامزدهای انتخاباتی هم در حال تحقق یافته است که دیگر منتخبین محترم مردم قم با آرای کمتر از 40 درصد شرکت کنندگان در انتخابات راهی مجلس شورای اسلامی شده اند.
 
* مقبولیت مدعو محترم نزد اکثر علمای بزرگوار طراز اول و جامعه گرانسنگ مدرسین حوزه علمیه قم.
 
* اهمیت راهپیمایی 22 بهمن در شهر مقدس قم به عنوان پایگاه انقلاب اسلامی و ضرورت تمهید بازتاب بین المللی پیام شرکت کنندگان عزیز در راهپیمایی که لازمه جامعه عمل پوشاندن به این حقیقت، همانا دعوت از سخنرانان ملی و طراز اول می باشد که در این رابطه با تدبیر اتخاذ شده از رئیس محترم جمهور برای سخنرانی در تهران و از رئیس محترم مجلس شورای اسلامی برای سخنرانی در قم دعوت شده بود.
 
3- زمان دعوت رسمی از جناب آقای دکتر لاریجانی که مورد استناد متهمین گزارش مجلس شورای اسلامی می باشد. در دی ماه سال 1391 انجام گرفته و ارتباطی با اخبار و بازتاب های جلسه استیضاح مورخ 15/11/1391 وزیر کار در مجلس شورای اسلامی نداشته است.
 
4- ادعاهایی با عناوین هشدارهای امنیتی و یا هشدارهای مسئولان و همچنین اصرار رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به سخنرانی جناب آقای دکتر لاریجانی کذب محض و خلاف واقع است زیرا به زعم ادعاهای واهی و دروغین آقای روانبخش و امثال ایشان، هیچگونه هشدار و درخواستی از سوی مسئولین ذیربط استانی اعم از صریح، تلویحی، مکتوب و یا شفاهی برای لغو دعوت صورت نگرفته بود و صرفا در شب بیست و یکم بهمن ماه پس از ایجاد و یا تشدید شدن التهاب در یکی از مراسم ها با سخنرانی جناب آقای روانبخش و یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، یکی از همکاران جناب آقای روان بخش- تاکید می‌نماید یکی از همکاران آقای روانبخش و نه مسئول استانی- طی تماس تلفنی اصرار بر تغییر سخنران را داشته اند که به ایشان پاسخ داده شد لغو سخنرانی مستلزم انصراف سخنران محترم مدعو و یا اعلام مسئولین ذیربط استانی از جمله شورای محترم تامین می باشد که در این صورت قطعا اقدام مقتضی بعمل خواهد آمد لیکن با ملاحظات اخلاق و ادب، بدوا اقدامی از سوی شورای هماهنگی برای لغو یک جانبه دعوت متصور نمی باشد.
 
بنابراین بازهم تاکید می نماید همانطور که اشاره شد هیچگونه هشداری داده نشده و درخواستی صورت نگرفته است و به همین دلیل ادعای اصرار و در واقع پافشاری هم دروغ محض و خلاف می باشد.
 
ضمن اینکه اتخاذ تصمیم در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فردی نبوده و بر اساس خرد جمعی صورت می گیرد لذا موضوع سخنران 22 بهمن هم در جلسه مورخ 18/11/1391 مجمع نمایندگان نهادهای عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم مطرح و جمع بندی مبتنی بر رای اکثریت قاطع، همانا توجیه منطقی نداشتن به شرح فوق التوصیف بر تغییر سخنران بود.
 
ضمنا قضاوت راجع به دو ادعای کاملا متناقض مطرح شده از سوی جناب آقای روانبخش را هم به عهده مخاطبین عزیز می گذاریم که آیا جمع بین این دو موضوع ممکن است که از یک طرف ارادتمند جدی سخنران مدعی بودن و از طرف دیگر علیرغم علم و آگاهی از التهاب فرضی، ایشان را به جلسه ای که حاصل آن هتاکی و بی حرمتی در حد گسترده به سخنران خواهد بود را دعوت نمودن؟!
 
5- به دلایل عدیده ای که فعلا موضوع این نوشتار نمی باشد در ایام دهه فجر به خصوص در یوم الله 22 بهمن در بین قاطبه مردم ولایی و بصیر قم هیچ گونه التهابی وجود نداشت و آنچه در حرم حضرت معصومه «سلام الله علیها» اتفاق افتاد چیزی نبود به جز حاصل سازمان دهی صورت گرفته توسط گروه و یا افراد خاص و بهترین گواه همانا شرکت بدون حاشیه جناب آقای دکتر لاریجانی در راهپیمایی همان روز در مسیر طولانی حدفاصل کوچه منتهی به منزل پدری تا حوالی حرم مطهر حضرت معصومه «سلام الله علیها» و همچنین بیش از نیم ساعته توام با نظم و آرامش کامل، در جمع افراد حاضر در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر قبل از آغاز سخنرانی می باشد.»
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۰:۵۸:۰۷
اونوقت وقت چه تور انتظار دارید کشورهای دیگر مواضع رسمی‌ کشور را در سایر موارد مانند حمله خود جوش جمعی‌ دانشجو به سفارتها در تهران باور کنند؟! (1584788) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۷:۳۱:۲۵
واقعا خودجوشششششششششششششششششششششش!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! (1585784) (alef-13)
 
1362
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۱:۱۱:۱۴
اگر جلوی این افرادو از روز اول میگرفتن به اینجا نمیرسید باید عامرین مورد مواخذه قرار گیرند اینها به صورت شبکه به همه مسئولین نظام حمله میکنند و اگر جلوشوننگیرین جری تر می شن (1584805) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۱:۱۳:۴۵
من با هر تنشی مخالف هستم ولی باید بدانیم این حادثه بازخورد فتنه بزرگ و صهیونیستی 88 بود که اگر آن فتنه رخ نمی داد این حوادث هم رخ نمی داد.
اگر عده ای را به کاسب فتنه نسبت می دهیم ، باید از آنها پرسید چه کسانی این فتنه را درست کردند که دیگران کاسب فتنه شوند ؟ اینها برای ماله کشی فتنه ، فرع را چسبیدند و اصل را که اینهمه خسارت های معنوی و اقتصادی به بار آورد را رها می کنن ؟ باید گفت کاسب فتنه شما بودید که می خواستید با این فتنه کاسبی کنید و خدمت بزرگی به صهیونیست جهانی انجام دهید ، غیر از این ، همه توجیه است و گریز و فرافکنی و فرار به جلو... (1584811) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۳:۳۷:۱۱
چه ربطی داشت بابا اینها برای خاموشی صدای ملت بپا خواستن نه اسلام این فتنه چیست که لقلقه دهان شما شده کیهان نشینی بهکسی وفانکرد (1585162) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۹:۲۲:۴۶
بخش زیادی از اتفاقات سال 88 توسط همین افراد به وقوع پیوست و عامدانه و اگاهانه به حساب مردم گذاشتند تا بتوانند قدرت خود را به رخ همه بکشند و با ان کاسبی کنند ولی وقتی زیادی خود سر شدنند به خودیها هم گیر دادنند ولی........... (1585991) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۲۲:۱۶:۳۸
به به سلام اقای شریعتمداری (1586220) (alef-15)
 
سلمان شکیبا
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۱:۲۴:۱۸
جوانان حزب اللهی، خداجو و انقلابی بهترین جوانان میهن ما هستند، اما عده ای فرقان صفت از روحیۀ انقلابی آنان سوء استفاده می کنند و برخی از آنان را به گمراهی و تندروی و اعمال خوارج گونه می کشند، ریشۀ گروهک پایداری باید خشکانده شود!
یکی از دوستانم که فرد بسیار پاک وباتقوایی است می گفت: حسابی تحریکم کردند که من هم در بهم زدن مجلس مشارکت کنم اما از خدا ترسیدم!
اصلا چرا باید جوان مومنی که از خدا می ترسد به انجام چنین کار بی شرمانه ای وسوسه شود؟! (1584832) (alef-13)
 
اسان
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۴:۲۹:۰۶
من مطموئنم شما نه حزب اللهی و نه مومن ونه خداجو و ....هستی . اولا اکثر مردم کشور حزب اللهی به معنی عام هستند. ثانیا جوانان حزب اللهی مثل شما اونقدر خام و نپخته نیستند که با یه شعار و سخنرانی از خود بیخود بشن وبه جریانات اصیل انقلاب فحشاشی کنند .سراغ جمعیت حزب باد و احساساتی رو در دوران به اصطلاح اصلاحات میتونید بگیرید تا متوجه بشید ریشه چه جریاناتی باید خشکانده بشه (1585335) (alef-13)
 
همشیره
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۸:۰۶:۲۲
از وسوسه شیطان باید ترسید. (1585844) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۱:۲۸:۳۵
این عده قلیل به رهبری آقای روانبخش در قم به پشتوانه کدام قدرت در قم هرکاری بخواهند می کنند و به هرکسی می خواهند حمله می کنند. اگر هر گروه دیگری دست به حمله به ریاست مجلس بزند با آنان چگونه برخورد می شود؟ (1584842) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۱ ۰۹:۳۴:۲۸
چه قدرتی حامی آنهاست که حتی نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی هم جرات یا اراده برخورد ودستگیری آنها را ندارند ؟!!! (1588237) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۱:۳۵:۵۵
اشخاصی مثل اقای روان بخش که از شاگردان فلان اقا هستند وادعای پیروی از ولایت دارند هیچ بویی از پیروی ولایت نبردند که همانا کار خوارج رو انجام میدهند که شعار لا حکم الا لله سر دادند (1584859) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۰۱:۱۱:۳۸
چقدر از همدیگر کینه داریم آخر! (1586455) (alef-15)
 
بیژن
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۱:۴۲:۲۲
چرا اسم افراد اصلی خاطی را به مردم نمی گویید تا مردم تکلیف خودشان را بدانند. خوب همه می دانند یکی از گردانندگان اصلی این قضیه آقایان جبهه پایداری در مجلس و در رأس آن آقای ر بوده است (1584881) (alef-13)
 
امیرستار خویی
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۵:۳۲:۱۴
نترس بگو اقای رسایی (1585523) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۱ ۰۹:۴۲:۴۹
مگه جرات دارن اینا رو معرفی کنند ؟ این گروه یه عده جاده صاف کن برای جریانات خاص هستند که هر حرکت یا روشنگری را 180 درجه به نفع تفکر خود تغییر می دهند ! سال 88 همین گروه با نفوذ در صف معترضین با دادن شعارهای انحرافی زمینه را برای کاسبان فتنه فراهم کردند تا امروز فتنه فتنه کنند !!! جمعی از آنها هم با حمله به کوی دانشگاه سعی در ایجاد زمینه برای برخوردهای خیابانی داشتند که بحمدالله با درایت مردم ومعترضین تیرشان به سنگ خورد . عده ای هم با جنایت کهریزک در تلاش بودند از مردم زهر چشم بگیرند که مردم را شجاع تر از تصورات خود یافتند . انشا الله رسوا می شوند وسرانشان پای میز محاکمه خواهند نشست . (1588243) (alef-13)
 
باران
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۱:۴۷:۱۶
من خودم متاثرشدم ازاین حرکت وبایدبرخورد جدی باعوامل این فتنه صورت گیرد ان هم درقم کنارحرم بی بی وبیوت مراجع عظام. (1584898) (alef-13)
 
قمدوست
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۱:۴۷:۲۲
بهتر است استاندار قم به سرعت نور تعویض شود. (1584899) (alef-13)
 
محمدحسین
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۲:۲۲:۴۲
بسم الله الرحمن الرحیم
چندجمله کوتاه عرض می کنم:

بعضی از افراد و سایت ها مثل همین سایت مقصر اون حادثه را جناب آقای مصباح میدونن که من از ته دل برای این سایت ها متاسفم.
برید بخونید که حضرت آقا در مورد حضرت مصباح چه می فرمایندك
مگر غیر از این است که ایشون شهید مطهری زمان انند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لعلکم تعقلون... (1584966) (alef-13)
 
آریا
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۶:۱۹:۴۹
مطهری زمان هم اشتباه میکنند. مگر نعوظ بالله ایشون معصوم هستن؟در ضمن ایشون با این جهت گیریشون که یک روز گفتن بینی و بین الله از آقای ... اصلح تر نداریم ولی هفته بعدش اقای جلیلیو اصلح معرفی کردن معلومه در چه جایگاهی هستن. به قول خودتون ملاک حال افراده نه گذشتشون. (1585614) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۰۱:۴۱:۲۳
نعوذ بالله صحيح است (1586488) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۶:۳۶:۵۳
اينجانب هم براي شما متاسفم (1585668) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۶:۵۹:۵۸
شهيد مطهري با متحجران مبارزه مي كرد به همين دليل شهيدش كردند اما ايشان كي از در مخالفت با متحجران برامده (1585712) (alef-13)
 
م
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۸:۲۰:۴۱
ما نمیگیم آقای مصباح دستور دادند چون مدرکی نداریم و تهمت است.
اما به هر حال کسانی که عوامل این کار زشت بودند خیلی ایشان را قبول دارند و بعضی هاشون هم رفت و آمد دارند.
خب چرا آقای مصباح با این قبیل اقدامات زشت برخورد حداقل لفظی نمی کنند؟
چرا اعلام برائت نمی کنند؟
ما به اصلاح طلبان می گیم اگه می خواهید در سیستم مدیر باشید با از فتنه گران اعلام برائت کنید. خب چرا به خیلی از آقایان نمی گوییم از فتنه های 22 بهمن و حرم امام اعلام برائت کنید؟ (1585867) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۸:۵۳:۲۲
اقای مصباح خدا نیستند معصوم هم نیستن پس اشتباهاتی هم دارن (1585925) (alef-13)
 
بیژن
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۲۳:۳۲:۵۴
عجب قیاس مع الفارقی!!!!!!!!!!!!!!!
به راستی در حق مطهری چقدر ظلم کردید. (1586337) (alef-13)
 
مودی
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۲:۳۲:۲۰
بسم ا... الرحمن الرحیم: مردم شریف و انقلابی ایران به اطلاع شما میرساند که شما در خواب غفلت بودید که مشتی آدم کوته بین و جاهل و فریب خورده خیالی شوم و خطرناک در سر داشتند و آن هم این بود که قرار بود در قم با اخلال در سخنرانی یکی از شخصیت ها و اسطوره های انقلاب اخلال ایجاد کرده و علیه او شعار دهند و نظم جلسه را بر هم زدند. البته اگر فکر میکنید مصیبت فقط همین بود سخت در اشتباهید.برنامه ریزی گسترده و هولناکی شده بود که هجمه ای بزرگ و خطرناک علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شکل بگیرد و کلید و رمز آن هم اخلال در سخنرانی این شخصیت بزرگ انقلابی و موثر بود و قرار بود کار ها بشود و . . .

یک همچین اطلاعیه ای بدهید و کلک ماجرا را بکنید و متهمان این حادثه را هم به جای آدم های ناز و مهربون و مخملی فتنه (ببخشید از بس این نامردها کلمه فتنه را بکار بردند اشتباها به زبانم آمد) اعتراضات مردمسالارانه و کاملا مسالمت آمیز و قانونی سال 88 محاکمه و به اشد مجازات برسانید تا همه معاندان و دشمنان نظام بدانند که این مملکت هر کی به هرکی نیست و حساب و کتاب دارد و نمیشود هر پدرسوخته ای سرش را بیندازد پایین و به میان سخنر انی اسطوره های نظا م برود و شلوغ کند و اجازه ندهد که مردم از بیانات و افضات ایشان بهر ببرند.

خوب بود؟!! اگر کم است و آتش کینه و انتقام شما را از بعضی گروه ها را نمینشاند پیاز داغش را باز هم زیادتر کنیم تا دلتان خوب خنک شود و حال آن طرفی ها گرفته شود.

عجیب دنیای بی تقوایی شده است و عجیب اخلاق در آشفته بازار سیاست امروزی کیمیای گمشده ایست .

اینقدر خبر و تحلیل و حاشیه ومتن و. . . در خصوص حادثه 22 بهمن قم و تحقیق و تفحص از آن بررسی علل و ریشه ها و پیامدهای آن گفتند و نوشتند و به گوش مردم خواندند انگار علت العلل مصایب و مشکلات و گرفتاریهای امروز مردم همین حادثه بوده است. آقایان شما رابه خدا بس کنید و کمی تقوا د اشته باشید.

شنیدم کسانی را که پیگیر فتنه 88 بودندکاسب فتنه نامیدند . حال باید اسم شمارا چه نامید ؟!! کاسب . . . (1584983) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۲:۳۲:۳۸
اين گره خواص از كجا كي هستن در مافع لازم .................. (1584985) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۲:۳۲:۴۲
اگر این حادثه جرم بوده پس چرا رسیدگی نمیشود؟اگر جرم نبوده پس چرا شما به بررسی اتفاقات و حوادث پیش پا افتاده در این سایت می پردازید همه می دانیم که سایت الف حوادث عادی را بررسی نمی کند لطفا مشخص کنید ایا جرمی واقع شده؟مجرم کیست؟چرا دستگاه قضا پیگیری نمی کند؟
اگر جرمی واقع نشده چرا شما دارید قضیه را پیگیری می کنید؟
ایا جنس جرم از جنس جرمهای کوی دانشگاهی است؟ (1584986) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۲:۵۲:۰۱
باید عوامل خود جوش، لباس شخصی ها و نیروهای موازی سازماندهی شوند و زیر نظر یک مرجع قانونی کلیه حرکات خود جوش انجام شود
کسانی که با برنامه های قبلی صندلی های سخنرانی را در دانشگاهها اشغال میکنند و در بین عموم بصورت خودجوش تظاهرات راه می اندازند و خود جوش اعتراض و اغتشاش میکنند باید در فیش حقوقیشان نمره منفی و جریمه وارد شود (1585020) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۵:۰۸
بالاخره خودجوش باشه یا سازماندهی بشه ؟! نمیشه که هر دو تاش!
نظرتون چیه که از طرف یه نهادی سازماندهی بشه بعدش هر اتفاقی افتاد اون نهاد مورد نظر بگه حرکت خودجوش بوده و به ما ربطی نداره !
یا اینکه نهادهای مختلف هر کدوم حرکات خودجوش خودشون رو سازماندهی کنند؟! ... (1585349) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۳:۰۰:۵۴
کسانی که می گویند سازماندهی شده بوده از توده ی مردم خبر ندارند مردم از بداخلاقی های روز استیضاح از لازیجانی و احمدی نژاد عصبانی بودند اینکه این اتفاق برای احمدی نژاد نیفتاد این بودکه مکان سخنرانی او از توده ی مردم فاصله داشت وگروه سرود 22هزارنفری و....حائل بودند مطمئن باشید اگر اوهم در مکان محدودی مثل حرم حضرت معصومه بود کمتر از لاریجانی به او اعتراض نمی شد (1585042) (alef-13)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۴:۱۰:۳۵
حركت غلط و ايذايي محكوم است. لطفا با تغيير صورت مسئله و يا آوردن عذر بدتر از گناه بر رفتار و كردار گروهي هنجارشكن و خاطي مهر تاييد نزنيد. ولو آنكه آن اتفاقات براي شخص رئيس جمهور سابق هم روي ميداد باز هم هم صورت مسئله به قوت خود باقي بود و چيزي فرق نمي كرد. كار غلط غلط است براي اين يا آن ندارد! البته برخلاف ترويج اين ذهنيت براي مخاطبين اين حقير باورم نميشود كه در مورد شخصيت مورد اشاره شما و هم طيفي هاي موافق حادثه قم اين اتفاقات عينا رخ مي داد! بنابراين با توسيع مسئله مسئله قابل حل نميشود به جز آنكه مفروضات و شقوق ديگري نيز در بررسي حادثه قم قابل تامل و بررسي بيشتر خواهند شد. تندروي هاي سالهاي نه چندان دور در گوشه و كنار اين كشور چه بسا همگي داراي يك ريشه و خواستگاه باشند كه ميطلبد گروه بررسي كننده تمام ذهن و هم وغم خود را صرفا مصروف حادثه قم ننمايد بلكه به طور كاملا ريشه اي اين حادثه را به عنوان مبنا و نقطه شروعي براي رسيدگي به حوادث مشابه در طول سالهاي پيشين قرار دهند انشاءالله تعالي. (1585263) (alef-13)
 
سلمان شکیبا
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۴:۱۷:۱۱
مغالطه نکنید!
اعتراض با بهم زدن و حمله متفاوت است مردم را هم با گروهک پایداری یکی نکنید!
در مجلس لاریجانی کاری نکرد که مستحق اعتراض باشد با "قدری زیاده روی از خودش دفاع کرد"(عین جملۀ رهبری) (1585291) (alef-13)
 
1392
۱۳۹۲-۰۶-۰۲ ۱۲:۵۵:۱۲
اين هم از آن حرفهاست !!!!!!!!!
بابا هر كس در هر لباس خطا كرده بايد طبق قانون بررسي بشه نه هنجار شكني.
البته عادلانه............. (1589707) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۳:۴۵
اگر اینجوری که میگی هست پس چرا روحانی توی فم نفر اول شد!!!!!!!!!!!!!!! (1585345) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۶:۳۱:۳۴
شما هم از توده مردم خبری ندارید توده ی مردم نان ندارند شکم خود را سیر کنند که به فکراین موارد خود جوش بیفتند اینها توده ی مردم نیستند افراد سازماندهی شده ی خاصی هستند که از اتفاق شکمشان سیر است یا در قبال انجام کارهایی اینچنین سیر می شود (1585649) (alef-13)
 
ل
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۷:۵۰:۲۰
جناب توده مردم!
ممکن است چند نفری هم احساساتی شدند و مطابق فرمایش شما از بی اخلاقی یکشنبه سیاه ناراحت بودند اما چند سوال:
بد اخلاقی رئیس جمهور در مجلس چه ربطی به رئیس مجلس داشت؟
چرا مدیریت این آشوب توسط حامیان دولت اتفاق افتاد؟
چرا این افراد هیچ جای دیگری علیه دولت وقت شعار ندادند؟
یا خودتو زدی به اون راه یا اینکه خیلی از ماجرا بی خبری! (1585816) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۲۱:۲۳:۲۶
بهتر نيست خودعمارپندار عزيز ازجانب مردم سخن نگوييد (1586135) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۴:۰۶:۱۷
سلام
بی توجهی وتوهین رواج پیدا کرده، اگر کشورمان مانند هندیالبنان به واسطه اقوام وادیان مختلف می بود چکار می کردیم (1585250) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۲:۳۷
با سلام به نظر میرسد تمام مشکلات اخلاقی , اقتصادی , اجتماعی و ... باعثش تعرض همین گروه کوچکی است که خودش را بزرگ جلوه میدهد فقط فرقش با گروه های دیگر اینست که حامیانش دم کلفت هستند و کسی نمی تواند با اینها برخورد قانونی انجام دهد حرکت و آغاز این فتنه ها و تعرض به سخنرانی ها و ... از ابتدای سال 72 شروع شد . (1585342) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۵:۰۰:۰۸
مجلس فقط بلد است با وزراء روحانی مخالفت قراء و آشکار کند و بعضا" اهانت کند اصلا" جرات بیان واقعیت حادثه قم رادر پشت تریبون مجلس ندارند آقای بزرگواری و سایرناطقین مخالف فقط صدایشان به وزراء روحانی(وزراء ملت) بلند است من که از این مجلس نا امید هستم .صدای ملت در مجلس فقط از حنجره افراد معدودی امثال مطهری شجاع شنیده می شود خدا حفظ اش کند. (1585412) (alef-13)
 
امیرستار خویی
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۵:۳۵:۰۲
فک کن اصلاح طلبا این کارو میکردند.....تصوراینکه چه بلایی سرشون میاوردن تن ادمو میلرزونه (1585530) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۶:۳۰:۲۳
ما بفهميم آب شما سر اين قضيه از كجا گرم مي شود خيلي خوب است (1585645) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۰۴:۲۸:۵۴
برای کوی دانشگاه هم همینقدر این دوستان الف داد بیداد می کردند ادم دلش نمیسوخت... (1586553) (alef-15)
 
ش
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۷:۳۷:۳۰
این گروه های خاص و معلوم الحال که متاسفانه در مجلس هم نفر دارند دیگر جایگاهی بین مردم ندارند و مردم پاسخ آنها را در مجلس دهم خواهند داد.
رهبری انقلاب صراحتا غلط بودن کارهای این افراد را اعلام کردند لذا اگر قصد ادامه دادن رفتارهای زشتشان باشیم دینداری این افراد با خوارج تفاوتی نمی کند. (1585795) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۱ ۰۹:۵۴:۱۸
وعجیبه چرا با وجود مخالفت رهبری با این گروه باز هم از گوشه امن بر خوردارند !! (1588255) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۹:۰۲:۱۹
این کار شدیدا محکومه
ولی خداوکیلی اون موقع که تو مجلس نماینده های محترم در حین سخنرانی احمدی نژاد دو دو کردن،که صدای آقا هم بلند شد،هیچکی جیک نزد،آخه اون موقع این حرکت عین اعتدال و عقلانیت بود،اصلا بوی افراط نداشت!!!
(شدیدا آنتی احمدی نژدایم،گفتم که نگی افراطی!!)
الف یکبار هم که شده چاپش کن. (1585948) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۲۰:۴۶:۳۶
اين مزدور ها جز پولى كه ميگيرند هيچ خدايي را بنده نيستند چه برسه به انقلاب وارمانهايش (1586093) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۰۲:۱۰:۰۷
کاشکی این پیگیریها رو هم واسه سخنرانی های اصلاح طلبان در سال 88 صورت میدادند. اون سال هم خیلی به جلسات حمله میکردن ولی هیچ پیگیری نشده تا حالا. (1586511) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۰۲:۱۵:۳۹
هر چی بود بخیر گذشت آقای لاهیجانی باید بره خدارو شکر کنه که جون سالم بدر برد از اونجا. من دیدم از مهر های بزرگ پرتاپ میکردن که از نزدیک سر آقای لاهیجانی رد شد که اگه یکدونه به سرش میخورد جان به جان آفرین تسلیم میکرد. نمیدونستم مهرم کارایی اینطوری هم داشته. (1586519) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۰۴:۳۵:۴۶
اگر مقصران حادثه کوی را تنبیه می کردید اون موقع این اتفاقات تکرار نمیشد
ضمنا دم این افراد خودجوش گرم
و یه سوال هم داشتم
این مجسمه هایی که از سطح شهر برداشته شد عاقبتش چی شد؟
معلوم نشد کی برداشته؟
مگه دوربین همه جای شهر نیست؟ (1586555) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۰۷:۱۲:۰۹
این افراد همیشه در جامعه مورد نیازند اخر تا شعبان بی مخ ها نباشند که نمیشود از یک مملکت سهم خواهی کرد یک روز به انها میگفتند گروه های فشار امروزمیگویند....ولی بهترین نام همان شعبان بی مخ است برای کسانی که فکرخود را اچ مز کرده تا دیگران برایشان تصمیم بگیرند (1586571) (alef-15)
 
محمدعلی مجمدی م.ریحان
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۰۸:۰۲:۳۰
به دلایل عدیده ای که فعلا موضوع این نوشتار نمی باشد در ایام دهه فجر به خصوص در یوم الله 22 بهمن در بین قاطبه مردم ولایی و بصیر قم هیچ گونه التهابی وجود نداشت و آنچه در حرم حضرت معصومه «سلام الله علیها» اتفاق افتاد چیزی نبود به جز حاصل سازمان دهی صورت گرفته توسط گروه و یا افراد خاص و بهترین گواه همانا شرکت بدون حاشیه جناب آقای دکتر لاریجانی در راهپیمایی همان روز در مسیر طولانی حدفاصل کوچه منتهی به منزل پدری تا حوالی حرم مطهر حضرت معصومه «سلام الله علیها» و همچنین بیش از نیم ساعته توام با نظم و آرامش کامل، در جمع افراد حاضر در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر قبل از آغاز سخنرانی می باشد.»
افرین
اگر راست می گویند جواب همین استدلال روشن را بدهند (1586593) (alef-15)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۶-۰۲ ۲۳:۵۶:۴۸
یک عده اعتراض کردند مگه چه اتفاقی افتاده؟ مگه لاریجانی کیه؟ اگه یک فرد عادی هم بود این همه پیگیری و گمان‌زنی می‌شد؟ بابا مردم به این افراد اعتراض دارن به کی باید گفت؟ (1590945) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۲۰:۴۵:۴۴
این حادثه شر به این نتیجه خیر منتهی شد که نقاب از چهره دین فروشان وکسانی که دین را ابزاری برای رسیدن به تمنیات نفسانی و وساوس دنیایی قرار داده بودند بر داشته شود . من فکر میکنم اینکار ارزشی کمتر از کاری که خاتمی در بالایش وزارت اطلاعات کرد و ریشه خودسری برخی عناصر مشکوک نفوذ کرده در بین سربازان گمنام امام زمان را خشکانید ونظام را از خطرات حتمی انها نجات داد ندارد. وجا دارد مجموعه نطام تا اخر این قضیه را دنبال کرده واهداف بنهانی این عوامل وآمران وبرنامه ریزان انها را کشف نمایند ومطمین هستم به دستاوردهای مهمی خواهند رسید که هم به نفع نظام وهم کشور ومردم خواهد بود . اگر تاریخ ایران را مرور کنیم خواهیم دید که ایران جزو معدود کشورهایی است که سابقه برده داری بت برستی و جنگ داخلی در ان وجود ندارد واگر این بر رسی را تنگ تر کنیم می توانیم ادعا بکنیم تنها کشور دارای تمدن وتمدن ساز هستیم که این عوارض وبلیات را نداشته ایم گفتم تنها کشور دارای تمدن چون کشورهایی که دارای تمدن بوده ویا هستند انگشت شمار وقابل بر رسی اند مثلا تمدن فینقی یا تمدن مصر که هم سابقه برده داری دارد وهم سابقه بت برستی . تمدن چینی {خاقان های شش هزار سال قبل }که هم سابقه برده داری دارند وسابقه چندین جنگ داخلی . روم باستان ... تمدن مایایی . تمدن غرب و.... که اگر بخواهیم وارد جزییات شویم از موضوع دور می افتیم . این مقدمه /وبعد/ در عصر حاضر ایران یکی از امن ترین کشورهای جهان است که در منطقه بر اشوب ما . واقعا بهشت امنیت محسوب میشود . واز این جهت همه باید شاکر وسباسگزار نظام جمهوری اسلامی و سریازان گمنام وزارت اطلاعات باشند وهر کس اهمیت این موضوع را درک نکند واقعا باید از زمره کسانی شمرده شود که چشم دارد ونمی بیند گوش دارد ونمی شنود و .....واین امنیت به قیمت جان هزاران سر باز گمنام وفداکاری هایی که در هیچ کجا ذکر نمیشود برای ما مهیا شده ./ یکی از وجوه این امنیت زندگی مسالمت امیز مردم کشور ما با وجود تنوع قومی مذهبی نزادی .جغرافیایی و....با همدیگر در طول تاریخ و درشرایط فعلی است ./ آتش جنگ داخلی بدون مقدمه در هیچ کجا شعله ور نشده و نمیشود . بلکه با تمهیداتی که بدبین نمودن مردم یک جامعه به همدیگر و کوبیدن بر طبل اختلاف وعمده کردن تفاوت های قومی وملی از ابزار ان است مهیا میشود . لذا در شرایط کنونی هر کس وهر جناح وهر مجموعه ای که اساس فعالیت وبرنامه هایش بدبین کردن مردم بهمدیگر و باز کردن شکاف های عقیدتی و....باشد باید با حساسیت مورد توجه دستگاههای امنیتی قرار بگیرند و ومردم نیز باید برای حفاظت از نعمت امنیت این جوامع را مطرود کنند .هر کس که می خواهد باشد هیچ چیز مهمتر از امنیت ملی نیست دستگاه قضایی نیز باید این موضوع را بسادگی رها نکند . ودر یم کلام عزم ملی . عزم ملی. (1587702) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۰۱ ۱۲:۳۰:۲۱
راه حل قضیه برای جلوگیری از تکرار چنین مسائلی ساده است
- وجود قانون شفاف
- عدم تفسیر چندگانه قانون
- برابری همگان در برابر قانون
- فراقانونی نبودن هیچ گروه و هیچ کس در جامعه
- وجود قوه قضایه مستقل (1588417) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۰۲ ۰۴:۱۶:۲۸
ترا بخدا کمی صادق باشد
بزرگترین گناه شما این است که این کارها را در یک محفل های محدودی سازمان دهی میکنید و بعد به اسم مردم و خودجوش ان را خورد مردم میدهید. (1589176) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۲-۰۶-۰۳ ۰۶:۰۶:۲۹
جلساتی که آقای خاتمی و دیگر آقانی که در سال 88 سخنرانی داشتند از اینجور حرکات و حتی بدتر رخ داد. خوب بود دست کسانی که سال 88 جلسات اصلاح طلبها رو به آشوب و درگیری کشیدند رو بشه و به آنها رسیدگی بشه. خوب بود به همش رسیدگی میشد نه فقط به قضیه قم آقای لاهیجانی. چون تفکر از یکجا نشئت گرفته و باید ریشه کن بشه. (1591142) (alef-13)