توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 166374
خوش بودن بدون ورود به مرز حرام منعی ندارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۲
یک عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی با اشاره به اینکه اگر خط قرمز دینی رعایت بشود انسان برخوردار از حیات طیبه پیش بینی شده در قرآن خواهد شد گفت: ضمن اینکه از مواهب دنیا هم بی نصیب نخواهیم ماند. 
حجت الاسلام محمد ابوطالبی در مورد سبک زندگی مبتنی بر باور دینی و عدم این باور به مهر گفت: سبک زندگی مبتنی بر این دو باور واعتقاد خیلی متفاوت از یکدیگر است. معتقدان با خداوند به فرموده قرآن کریم دارای حیات طیبه می‎باشند یعنی حیات طیبه علاوه بر داشتن همه مزایای حیات دنیوی انسان از پاداش و ثواب اخروی هم بهره‏مند می‎شود.

 
وی افزود: هیچ لازم نیست که انسان برای برخورداری از حیات طیبه از تفریح و خوشگذرانی و مناسبات اجتماعی خود چشم پوشی کند، بلکه تمام این مواهب را داراست منتها با داشتن یک خط قرمز و آن خط قرمز وارد نشدن به مرزهای حرام است. اگر این خط قرمز رعایت بشود برخوردار از حیات طیبه پیش بینی شده در قرآن را خواهد داشت در ضمن اینکه از مواهب دنیا هم بی نصیب نخواهد ماند. یعنی بهره مندی از لذات دنیوی بدون اینکه گناهی مرتکب شویم هیچ منع دینی و اشکال شرعی ندارد.

 
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی درمورد اینکه چه نسبتی میان تعریف ما از مرگ و سبک زندگی وجود دارد. به عبارت دیگر افراد معتقد به جهان پس از مرگ چه نوع سبک زندگی‏ای با افراد عدم اعتقاد به آن دارند هم تصریح کرد: اعتقاد به جهان پس از مرگ و حساب و کتاب خداوند از اعمال ما خیلی در سبک زندگی انسان مؤمن مؤثر است. 
این محقق و پژوهشگر علوم قرآنی یادآورشد: قرآن برای ذره‏ای کار بد و ذره‏ای کار خوب وعده محاسبه داده است و اینطور نیست که همه چیز در این دنیا تمام و بسته شود.

 
ابوطالبی تصریح کرد: انسانی که به چنین مسائلی باور ندارد خیلی از امور دینی و معنوی را رعایت نمی‏کند یعنی بایدها و نبایدها برای او بی معنی است. چنین انسانی می‏گوید برای چه خود را مقید به این باورها بکنم. زیرا می‎خواهم در این دو روز زندگی خوش باشم و حداکثر لذت و خوشی را از زندگی این دنیا ببرم. فلذا حقوق مردم، حقوق الهی، و حقوق نفس خود را رعایت نمی‎کند و در یک زندگی حیوانی صرف غوطه ور می‎شود.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته