نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 266878
پوتین ممنوعیت تحویل اس-۳۰۰ به ایران را لغو کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۷
رئیس جمهوری روسیه ممنوعیت تحویل سامانه موشکی دفاع هوایی اس-۳۰۰ به ایران را لغو کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ممنوعیت تحویل سامانه موشکی دفاع هوایی اس-۳۰۰ به ایران را لغو کرد.

کرملین اعلام کرد: "این فرمان ممنوعیت انتقال (شامل حمل و نقل هوایی) سامانه موشکی دفاع هوایی اس-۳۰۰ از طریق روسیه و حمل آن به خارج از سرزمین‌های این کشور به سمت جمهوری اسلامی ایران همچنین در اختیار قرار دادن آن به جمهوری اسلامی ایران در خارج از سرزمین‌های روسیه را با استفاده از کشتی‌ها یا هواپیماهای حامل پرچم دولت روسیه لغو می‌کند."

در سال ۲۰۱۰ بود که طی دوران دمیتری مدودف، رئیس جمهوری وقت روسیه قرارداد ۸۰۰ میلون دلاری فروش سامانه موشکی دفاع هوایی اس-۳۰۰ را لغو کرد. در آن زمان روسیه اعلام کرده بوده در راستای تحریم‌های مصوب شورای امنیت سازمان ملل علیه کشورمان به خاطر برنامه هسته‌ای ایران، این اقدام را انجام داده است. در مقابل نیز تهران نیز شکوائیه‌ای را برای دریافت غرامت ۴ میلیارد دلاری از روسیه به دادگاه داوری ژنو ارائه کرد.

پس از آن روس‌ها حتی در یک مقطع زمانی پیشنهاد فروش سامانه موشکی دفاع دفاع هوایی آنتی-۲۵۰۰ را به جای اس-۳۰۰ به ایران پیشنهاد دادند، اما ایران حاضر به پذیرش این درخواست نشد.
 
کلمات کلیدی : اس-۳۰۰
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۱۸:۰۵:۵۰
از این پوتین حالم بهم میخوره اوووووووووووووووع (2819289) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۱۸:۱۸:۲۴
لطفا هر چه زودتر عمل کن تا باورمان شود و مردم ایران شاید کمی اعتماد کنند (2819327) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۲۳:۵۴:۲۹
باز چه نقشه ای داری؟؟؟؟؟ (2820358) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۲۳:۵۹:۳۰
نباید قبول کنیم (2820372) (alef-3)