توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496477
رایزنی آمریکا با عمان برای آزادی نمازی‌ها/ احتمال تبادل زندانی ها
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴
المانیتور بامداد شنبه به نقل از منابع آگاه مدعی شد دولت آمریکا در راستای تلاش برای آزادی «سیامک نمازی» و «باقر نمازی» رایزنی‌هایی را با عمان، سازمان ملل و دیگران انجام داده است.

به گزارش مهر به نقل از وبگاه المانیتور،  «یوسف بن علوی»، وزیر خارجه آمریکا پنجشنبه هفته گذشته با «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا در کاخ سفید دیدار کرد.

یک روز بعد از این دیدار، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای تهدید کرد ایران در صورت عدم اقدام برای آزادی برخی شهروندان آمریکایی با تبعات جدی و جدید مواجه خواهد شد.

المانیتور به نقل از منابع آگاه خود مدعی است تیلرسون در این دیدار، در رابطه با آزادی سیامک و باقر نمازی که به جرم جاسوسی در ایران بازداشت هستند، رایزنی کرده است.

در این رابطه، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران، این تهدیدها را ناشی از ماهیت مداخله‌جویانه و خوی سلطه‌طلبی دولت آمریکا دانست و گفت: صدور بیانیه‌های مداخله جویانه و تهدیدآمیز از سوی مقامات و نهادهای آمریکایی هیچ تاثیری در عزم و اراده سیستم قضایی کشور برای محاکمه و مجازات مرتکبین و ناقضین قوانین کشور و امنیت ملی ایران نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: افرادی که هیئت حاکم آمریکا خواستار آزادی آنها شده طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران دارای اتهاماتی هستند که مطابق قانون به آنها رسیدگی می‌شود.
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا + ایران + جاسوسی + سیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.