توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399871
تلاش اعراب برای برکناری محمود عباس
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۷
تعدادی از کشورهای عربی سعی در برکناری محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و جانشینی «ناصر قدوه» خواهر زاده یاسر عرفات رئیس سابق تشکیلات خودگردان به جای وی را دارند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، برخی کشورهای عربی مانند امارات، عربستان، مصر و اردن در تلاش هستند زمینه را برای برکناری محمود عباس و جانشینی «ناصر قدوه» خواهر زاده یاسر عرفات به جای وی فراهم کنند.

این کشورها از محمود عباس خواسته اند جانشین احتمالی خود را مشخص کند تا در صورت استعفا یا عدم توانایی در ادامه وظیفه اش، اوضاع متشنج نشود.

براساس این گزارش، «ملک عبدالله دوم» پادشاه اردن و «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر این موضوع را رهبری می کنند و با محمود عباس در این خصوص صحبت کرده اند و عربستان و امارات نیز نماینده هایی برای صحبت با وی در این باره فرستاده اند.

رهبران این چهار کشور عربی به محمود عباس تعهد داده اند که در صورت انتقال قدرت، از پسران وی حمایت خواهد شد.

البته برخی منابع قبل از این از جانشینی «محمد دحلان» رهبر برکنار شده جنبش فتح به جای عباس خبر داده بودند، اما گزارش های جدید حاکی از لغو این گزینه است. دحلان در سال ۲۰۱۱ به خاطر اتهاماتی مبنی بر دست داشتن وی در قضایایی مانند فساد و غیره از فتح جدا شد و اکنون مقیم امارات است
 
کلمات کلیدی : فلسطین+محمود عباس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.