نظر منتشر شده
۲۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 269370
ماه طلایی برای بازار مسکن
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۹
به گزارش باشگاه خبرنگاران،براساس این گزارش فروردین ماه بسیاری از کارشناسان و مسولان خبر از ثبات بازار مسکن و کاهش قیمت ها داده بودند و اردیبهشت ماه را ماه طلایی بازار مسکن عنوان کرده بودند این درحالی است که هنوز یک ماه نگذشته از سال قیمت های فروش و اجاره مسکن به صورت صعودی رشد یافته است.

اردیبهشت ماه طلایی بازار مسکن

براساس این گزارش حسام عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری ۱۹ فرودین ماه از پایدار بودن قیمت‌ها در فصل بهار خبر داده بود و عنوان کرده بود : از ابتدای تابستان بازار مسکن رونق بیشتری خواهد گرفت اما این رونق به معنای گرانی قیمت مسکن نخواهد بود.

وی با بیان اینکه وضعیت بازار مسکن در سال ۹۴ پایدار خواهد بود، گفت: در دو سال گذشته سعی کرده‌ایم خیز خروج از رکود بازار مسکن را برداریم که این امر امسال با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد.
رئیس اتحادیه املاک کشوری تصریح کرد: در بهار ۹۴ وضعیت معاملات چشمگیر خواهد بود و اردیبهشت را ماه طلایی فصل بهار برای بازار مسکن می‌دانیم.


رئیس اتحادیه املاک کشوری خاطرنشان کرد: بازار مسکن در فصل بهار ظرفیت افزایش قیمت ندارد و با پایدار بودن قیمت‌ها بهترین زمان برای خرید مسکن به شمار می‌رود.

براساس این گزارش عقبایی با همزمان با افزایش اجاره به بهانه کاهش نرخ سود گفت: این کاهش ۲ درصدی نرخ سود بر بازار مسکن اثری نگذاشته و بعید است که با اجرای آن هم شاهد تاثیر خاصی بر بازار مسکن باشیم.

حسام عقبایی تصریح کرد: سیستم بانکی در کشور ما به جای تزریق پول به بخش تولید و بخش مولد به بنگاه داری و برج سازی و ... می پردازد که این مساله باعث می شود بانکها زیر سوال بروند.

عقبایی خاطر نشان کرد: سودی که سرمایه گذاری در مسکن ایجاد می کند با سودی که بانکها به سپرده ها می دهند قابل قیاس نیست به همین جهت سرمایه گذاران این بخش ترجیح می دهند پول خود را در بانک گذاشته و سود دریافت کنند تا اینکه آن را وارد حوزه مسکن نمایند.

وی افزود: به عنوان نمونه اگر قرار باشد فردی یک واحد آپارتمان را به قصد گرفتن اجاره خریداری کند با یک حساب ساده متوجه می شود که اگر پولش را در بانک بگذارد مبلغ بیشتری سود می کند تا اینکه در ساختمان پس انداز کند.

عقبایی در پاسخ به این سوال که آیا طی سال جاری با افزایش قیمت مسکن مواجه خواهیم بود یا نه ؟ خاطر نشان کرد: بعید است با سیاستهای دولت در کنترل قیمتها قیمت مسکن افزایش بیابد.

وی افزود: البته خروج از رکود این بخش هم در قیمت موثر است چنانچه تحرکات بخش مسکن افزایش پیدا کند معاملات بیشتر شده و قیمتها هم تعدیل می شود.

گزارشات میدانی حاکی از آن است که قیمت های اجاره در طی ۲۰ روز گذشته رشد ۲۰ درصد داشته این در حالی است که به گفته عقبایی قیمت های اجاره تا تابستان هیچ افزایشی نمی یابد.

براساس این گزارش یکی از مشاوران املاک با اشاره به اینکه هنوز سه ماه به فصل نقل وانتقال باقی مانده قیمت اجاره بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است ،گفت: به طور قطع قیمت های اجاره تا تابستان رشد ۵۰ درصدی خواهد یافت.

همچنین مشاور املاک دیگری معتقد است: با افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن قیمت های خرید به طور قطع افزایش می یابد و این بازار کمی رونق می یابد.

مشاور املاک دیگری در ادامه اظهار داشت: قیمت های اجاره تا سه ماه آینده بیش از ۴۰ درصد افزایش و قیمت های خرید نیز ۱۰ درصدی رشد می یابد.

براساس این گزارش علیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر با انباشت یک میلیون تقاضا روبرو هستیم،گفت:این در حالی است که میزان عرضه مسکن در کشور به صفر رسیده است.

وی اظهار داشت: سود بانکها در حال حاضر بسیار زیاد است و همین موضوع باعث افزایش زیان‌دهی در بازار مسکن شده است و بنابراین میزان مشارکت در بازار مسکن کاهش یافته است.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: صدور جوازهای ساختمانی نیز بسیار کاهش یافته و همین موضوع در کاهش عرضه مسکن تاثیرگذار بوده است.

خسروی تصریح کرد: در طی دو سال گذشته سالیانه حدود یک میلیون تقاضا در بخش مسکن ایجاد شده است و این در حالی است که میزان عرضه مسکن بسیار پایین بوده در صورتی که همین روند را پیش رود قیمت مسکن افزایش بسیاری می‌یابد.

براساس این گزارش حال باید منتظر ماند و اقدامات وزیر راه وشهرسازی را در خصوص کنترل بازار مسکن همزمان با افزایش تسهیلات خرید دید و این درحالی است که تا کنون آخوندی هیچ طرحی را برای تثیبت بازار اجاره و کاهش قیمت ها ارائه نکرده است.
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۷:۲۸:۲۹
همش حرفه کلی خونه خالی هست ! اینا جو دادن به بازاره که رسانه ی میلی آن را انجام میده (2862678) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۲۲:۵۲:۰۷
بيست تا سى درصد قيمتها هنوز گران هستند و اتفاقا اجاره بها زياد گران نشده است ، معلوم نيست اين اطلاعات از كجاست و سايت الف چرا مناشر ميكند ؟ (2863120) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۰۱:۰۳:۳۱
اجاره بها گرون نشده؟؟؟!!!!! (2863290) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۰۱:۰۶:۳۰
مشاور املاک واسه ما شده کارشناس. فرمودن اجاره 40 درصد گرون میشه. (2863291) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۷:۲۹:۲۳
الکی جو ندید بابا (2862685) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۷:۳۰:۲۳
تو محله ی ما خونه ها هم اجاره نمیرند چطور رشد اجازه پیدا میکنه (2862687) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۷:۳۱:۰۷
من مشاور مسکنم هیچ اتفاقی تا قبل از تیر ماه نمی افته (2862690) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۷:۳۱:۴۳
اینا همش الکیه ! چیزی که زیاد خونه خالی مسکن مهر هم که نصفش خالیه (2862693) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۷:۳۳:۰۲
بنظر میرسه صدا و سیمکا خیلی از بابت کاهش قیمت مسکن دلش پره (2862696) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۷:۳۴:۴۴
هنوز ساده ترین اصول اقتصاد را نمیدانیم بعد تحلیل هم میکنیم ! بابا قیمت ها بالاست مردم نمیتونند تو این قیمت ها تقاضا داشته باشند اونوقت شما دم از افزایش قیمت میزنید (2862699) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۸:۱۶:۴۰
بیشتر مطالب آقا چرت است
نخرید تا ارزانتر و راکدتر شود
هیچ انباشت تقاضایی وجود ندارد (2862751) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۸:۲۳:۰۷
دولت جلوى گران شدن مسكن و بورس بازى و دلال بازى و احتكار را در مسكن سريعا بگيرد (2862760) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۲۱:۱۱:۲۹
آقاي الف الكي با اين تيترها به مردم جو نديد تا يك سري كه آپارتمانهايشان رو دستشون باد كرده از سادگى مردم سود ببرند، بازار مسكن هيچ خبري نيست، بنده دو واحد آپارتمان را به همان قيمت پارسال اجاره دادم( تازه به زور) (2862999) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۲۱:۵۵:۵۸
عجب نماینده کم دانشی هست این خسروی فکر کنم اینم از قماش بیت اله ستاری هست که برج هایش در منطقه 22 رو دستش باد کرده و اینطوری می خواد جو بده تا قیمت افزایش پیدا کنه راستی تقاضای 1 میلیونی در سال را از کجا اورده این اقا با توجه به کاهش 10 درصدی ازدواج از بعد هدفمندی یارانه ها؟! (2863052) (alef-13)
 
م
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۲۲:۲۲:۰۵
اقایان کارشناس انقدر ببرید بالا تا بساز بفروشها رو هم بدبختر کنید اخه یکی نیست بگه کدوم میدون رفتی بررسی کردی اقا از مردم بپرس اصلا پول دارن یا نه شما بالا ببر کیه که بتونه بخره برطرف شدن تورم 300 درصدی سالها طول میکشه که قشر متوسط بتونه خودشو برسونه به این تورم حالا با این قیمتها کسی خریدار نیست حالا شما دم از بالا رفتن میزنی خوب بزنین ببینیم چه نسلی رو نابود میکنین (2863081) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۲۲:۴۷:۵۰
آقا لطفا مطالب کذب درح نکنید اجاره ها تکان نخورده و در تمامی ساختمانها حداقل بیست درصد فضای ختلی داریم (2863112) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۰۰:۲۹:۲۲
آقای عقبایی چرا جو بیخود میدی
سودت توی چیه
حتما واحد های رو دست مونده داری
تو هی میگی الف هم هی نشر میده سخنان گهر بار تورو
ولی من الان پول نقد دارم و دنبال واحد میگردم روز به روز شکر خدا به سود مردم و جامعه داره ارزون میشه
به خاطر چهار تا واحد خودنو خراب نکن
الف لطف کن
لطف کن و این کامنت سانسور نکن (2863268) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۰۰:۴۶:۵۹
عذر خواهی میکنم الف منظورم خسروی بود نه عقبایی
عقبایی درست گفته
مسکن دیگه جایی برای رشد نداره چون مردم نمیتونن بخرن
ولی آقای خسروی نمیدونم دنبال چیه با این نظرانش
احتمالا واحد باد کرده زیاد داره
از عقبایی عذر میخوام
البته تو این خبر
چون چندی پیش الف صحبتی از عقبایی گذاشته بود که به گرونی دامن بزنه (2863282) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۰۷:۲۲:۲۸
الف جان تو هم فکر کنم چندین آپارتمان برای اجاره داری که اینطور بازار گرمی میکنی اخوی. (2863409) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۰۷:۳۴:۵۷
با سر زیر برف کردن چیزی درست نمیشه.
عزیزان وقتی همه چیز گرون شده ؛ انتظار داریم مسکن ارزون بشه؟
با توجه به توقف ۲ ساله تقاضا؛ افزایش قیمت دور از انتظار نیست. (2863420) (alef-13)
 
عماد
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۰۸:۰۸:۴۷
اپارتمانی که بنده خرداد.شهریور و اسفند ۹۳ در شیراز بازید نمودم و نوساز بودند فروردین ۹۴ هم همچنان خالی و با همان قیمت قبولی اعلام فروش دارد.!!!؟؟؟؟ (2863462) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۰۸:۲۱:۱۶
از افزایش قیمت مسکن چی سودی می برید؟؟؟ (2863484) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.