نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419175
آل‌اسحاق:
دولت حقوق‌های نجومی را خلاف قانون نمی‌داند/ دیوان محاسبات باید از دولت مطالبه‌گری کند
رئیس سابق اتاق بازرگانی با بیان اینکه دیوان محاسبات در پرونده حقوق‌های نجومی باید از دولت مطالبه‌گری کند گفت: دولت حقوق‌های نجومی را خلاف قانون نمی‌داند و تصور می‌کند بر اساس ضوابط و آیین‌نامه‌ها اقدام مکفی صورت گرفته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶
یحیی آل‌اسحاق رئیس سابق اتاق بازرگانی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تعلل دولت در معرفی متخلفان و صاحبان فیش‌های نجومی اظهار داشت: آنچه که در یک حاکمیت بسیار مهم و حائز اهمیت است، بحث اعتماد مردم به نظام است که اگر به هر دلیلی این اعتماد دچار خدشه شود، کار برای نظام و مسئولان سخت و سنگین خواهد شد.

آل‌اسحاق با تأکید بر اینکه اگر در حوزه‌های مختلف اعتماد از مردم سلب شود، کار برای دولت نیز سخت خواهد شد، تصریح کرد: آنچه در حال وقوع در حوزه‌های مختلف ازجمله مسائل سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی است، زمینه‌سازی برای بی‌اعتمادی بین مردم و دولت است و این امری بسیار خطرناک محسوب می‌شود. 

رئیس سابق اتاق بازرگانی با اشاره به دلایل تعلل دولت در معرفی صاحبان فیش‌های نجومی به ترس از فشار افکار عمومی پرداخت و گفت: مسئله دیگر این است که دولت حقوق‌های نجومی را خلاف قانون نمی‌داند و تصور می‌کند بر اساس ضوابط و آیین‌نامه‌ها اقدام مکفی صورت گرفته است. 

وی با بیان اینکه تخلف بودن فیش‌های نجومی امری محرز است، به نقش دیوان محاسبات اشاره کرد و گفت:‌ این نهاد حافظ بیت‌المال است و آنها باید درباره فیش‌های نجومی گزارش دهند؛ چراکه دیوان محاسبات دستگاه قضایی دارد و باید درباره حقوق‌های نجومی مطالبه‌گر باشد.

 
 
کلمات کلیدی : فیش های نجومی+دولت+دیوان محاسبات+آل‌اسحاق
 
جلال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۱۴:۰۷:۳۷
دستگاههای رسیدگی کننده از سازمان ها وبانک ها بخواهند اگر به غیر از حقوق های نجومی که در سیستم حقوق ودستمزد منعکس است پرداخت هایی خارج از ثبت در ان سبستم صورا گرفته اطلاع رسانوی کنند واگر بعدا معلوم شد جرم سنگینی برای ان بگذارید لازم به توضیح است که پرداخت های بسیار سنگینی به مدیران صورت گرفته که با ترفند های خاص وبدون ثبت در سیستم حقوقی بوده است (4041692) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.