نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469774
تیراندازی خونین در عروسی / کودک4ساله کشته شد،2 کودک دیگر مجروح شدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۹
ایران نوشت: در جریان تیراندازی سنتی هنگام برگزاری مراسم عروسی در یکی از روستاهای استان بوشهر، سه کودک و یک مرد جوان هدف گلوله قرار گرفتند.

در این حادثه کودک 4 ساله‌ای کشته شد و دو دختربچه هشت و نه ساله و یک جوان 30 ساله مجروح شدند.

به دنبال این حادثه خونین که بامداد شب در روستای «نظرآقا» واقع در شهرستان دشتستان بوشهر اتفاق افتاد، پلیس عامل تیراندازی و صاحب اسلحه را بازداشت کرد. فرمانده انتظامی بوشهر گفت: هرچند پیش از برگزاری مراسم عروسی به خانواده‌های عروس و داماد و افراد فامیل توصیه‌های لازم برای جلوگیری از سنت غلط تیراندازی در این گونه مراسم ابلاغ شده بود ولی متأسفانه باز هم شاهد چنین واقعه‌ای بودیم. در عین حال انتظار می‌رود بزرگان قبایل و طوایف و ریش‌سفیدان محلی خطرات استفاده از سلاح در مراسم جشن و عروسی را به افراد گوشزد کنند.

تیراندازی هوایی در عروسی‌ها یکی از سنت‌های قدیمی در برخی از مناطق روستای استان بوشهر و جنوب کشور است که همزمان با آوردن عروس به خانه داماد، توسط بستگان داماد صورت می‌گیرد. این رسم غلط تاکنون بارها باعث حوادث تلخ شده و عروسی‌ها را به عزا و سوگواری تبدیل کرده است.
 
کلمات کلیدی : تیراندازی + مراسم عروسی + بوشهر
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۸:۵۹:۰۵
لطفا سلاح ها را جمع آوری کنید. (4324691) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۹:۰۲:۴۰
فقر فرهنگی هنوز در بعضی استانها وجود دارد. تا بلوغ فکری در مردم آن مناطق نباشد آخرش همین مسائل هست.در سیستان دو بلوچستان به خاطر اشتی دو طایفه، دختر جوانی را از طایفه اول به عقد ریش سفید طایفه دوم دراوردند که او نیز به خاطر زن اولش، ازدواج دوم را ثبت نکرد و حالا بعد گذشت 15 سال و مرگ ریش سفید،این زن با دو بچه بیوه شده و وقتی برای احقاق حقوق خود و فرزندانش به دادگاه مراجعه می کند دادگاه می گوید عقدت ثبت محضری نشده و ارث به تو تعلق نمی گیرد .این زن و بچه هایش در فقر و بدبختی زندگی می کنند. (4324700) (alef-11)
 
زارع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۹:۰۶:۰۲
اون طرف خلیج فارس مردم به چ سمت پیشرفت میکنن با به جای قانون و فرهنگ سازی دنبال ریش سفید و بلند هستیم (4324712) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۲۰:۵۴:۳۳
به انها از این ترقه ها مواد منفجره بی زبان بدهید که در چهار شنبه سوری بکار می‌برند.! (4327273) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.