نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 285075
چرا از موزیک ویدئوی "انرژی هسته ای" عصبانی اند؟
بخش تعاملی الف - نوید کمالی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۲
در روزهای اخیر و در پی انتشار ویدئو موزیکی یکی از هنرمندان جوان کشور با عنوان "انرژی هسته ای" در رسانه های اجتماعی بازتابها و واکنش های مختلفی در رسانه های داخلی و بین المللی ایجاد شده است که پرداختن به آن می تواند نمایانگر جلوه ای از تفکرات جریانهای سیاسی زاویه دار داخلی و هواداران آنها باشد  .

 

در طول تاریخ بشریت هنر  و بطور خاص موسیقی همیشه ابزاری برای انتقال احساسات و اندیشه ها بوده است ولی در هر دوره تاریخی طبع هنری مردم با نسلهای قبلی متفاوت بوده است و این مساله طبعا در کشور ما نیز صادق بوده و هست و خواهی نخواهی امروزه سلبریتی های جوان عرصه موسیقی هواداران ویژه و خاص خود را در بین جوانان دارند که بطور مثال یک نمونه ارزشی و شاخص آن حامد زمانی است که در بین دوستداران جوان انقلاب اسلامی هواداران فراوانی دارد ، پس چه خوب و هوشمندانه است که از توان آن دسته از عزیزان هنرمند جوانی که دغدغه کشور و دستاوردهای آن را دارند به نفع کشور بهره برده شود و این عزیزان نیز به نحو احسن تکریم و حمایت گردند .

امیرحسین مقصودلو با نام هنری امیر تتلو را در سالهایی نه چندان دور به عنوان یک خواننده زیر زمینی می شناختیم که دغدغه اش سرگمی و شاید پارتی و هنجارشکنی بود اما وی توانست با ارائه موزیک ویدئوی انرژی هسته ای تصویری جدید از خود را ارائه دهد که در نتیجه آن زمینه افزایش مقبولیت وی در جامعه هنری و بین جوانان دوستدار دستاورهای شاخص و راهبردی کشور افزایش مهیا شد .

موزیک ویدئوی انرژی هسته ای که با حمایت ارتش جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است ، با بهره گیری از زیرنویس انگلیسی و بهره گیری از فضاهای نظامی از جمله ضبط بخشی از ویدئوها در عرشه یکی از رزم ناو های ارتش واکنش گسترده ای را در رسانه های بین المللی از جمله تایم و واشنگتن پست برانگیخت و مطمئنا می توان اینگونه برداشت نمود که در بین آثار هنری مختلفی که در حمایت از صنعت صلح آمیز هسته ای کشور و دستاوردهای علمی و فنی تولید شده اند این موزیک ویدئو توانسته است بیش از همه توجهات افکار عمومی را به خود جلب کند .

موزیک ویدئوی انرژی هسته ای برخلاف برداشت عمومی یک اثر سیاسی نیست و همانگونه که خواننده اثر در متن آهنگ تاکید می کند و مطمئنا ملت ایران نیز اینگونه می اندیشند ، حفظ حق بهره مندی از دستاوردهای علمی و نظامی کشور و حق بهره گیری از آنها در راستای توسعه و پیشرفت ایران یک حق و نیاز مسلم است که با خط و نشان سیاستمداران بین المللی قابل چشم پوشی نیست .

اما نکته جالب توجه اینجا است که پس از انتشار این اثر در فضای مجازی و استقبال بی سابقه از آن خصوصا در بین اقشار جوان ، فعالین رسانه ای و هواداران جناح های تندرو و همسو با تفکرات تجدید نظر طلبانه با حمله به صفحات مجازی این خواننده جوان و انتشار توهین و نقدهای غیر سازنده ، نسبت به انتشار این اثر مخالفت کردند بطوری که حتی این خواننده جوان در صفحات خود از تماسهای متعدد تلفنی با وی و تهدید و ارعاب نسبت به خود خبر داد .

 

 

با رصدی که نگارنده این یادداشت در شبکه های اجتماعی از جمله توییتر ، فیسبوک و اینستاگرام انجام داد اینگونه مشخص شد که محتوای غالب توهین ها یکسان بوده و حتی امیر تتلو را بدلیل انتشار موزیک ویدئوی "انرژی هسته ای" و همچنین تلاش هنری وی در راستای حفظ دستاورهای ملی وطن فروش خطاب نموده اند !

از این رو این سوال در ذهن هر فرد مستقل و دوست دار وطنی مطرح است که آیا دفاع از حقوق ملی و بین المللی کشور و آنچه با ایثار خون هزاران شهید تهیه شده است وطن فروشی است و بالطبع حراج آن و تسلیم شدن در برابر زیاده خواهی های دشمنان اسلام ایران عین وطن دوستی ؟ البته مطمئنا از کسانی که در پایکوبی های توافق هسته ای وین شعار " ظریف الکسیس رو بیار "  سر می دادند نمی توان انتظار درک و فهم ارزش و اهمیت دستاوردهای ارزشمند علمی و نظامی کشور را داشت !

باید پذیرفت که با توجه به سیاست جذب حداکثری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، گذشته هنری یک جوان نمی تواند مانع از بازگشت او به سوی ملت و تلاش در راستای تعالی آن باشد ، همانگونه که در منابع شیعی و اسلامی بر دقت بر احوال حال مسلمانان تاکید شده و نه تمرکز بر گذشته ایشان که در مورد امیر تتلو نیز حال وی ملاک بوده و تلاش وی در راستای دفاع از دستاورهای علمی و نظامی کشور بین مردم و دوستداران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مورد احترام است و این موضوع اثباتی بر باز بودن آغوش نظام اسلامی ایران بر روی همه دوستداران اسلام و ایران است .

 

 

باید صادقانه گفت که امروز هر ایرانی هنر دوستی و با هر سلیقه هنری از امیر تتلو بدلیل بهره گیری از توان هنری اش (حتی اگر آن را زیرزمینی و غیر رسمی هم بنامیم) در راه حمایت از اقتدار ملت ایران و دستاورهای شاخص آن خوشحال است و از او تشکر می کند و مطمئنا تا هنر او در خدمت ملت و منافع ملی و بین المللی ان باشد خصوصا در شرایطی که هجمه های فراوانی از سوی معاندین و مخالفین نظام اسلامی او را هدف قرار داده است از او حمایت و پشتیبانی می کند .

 
کلمات کلیدی : نوید کمالی
 
محمد ساسانی
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۲:۰۷:۰۶
من زیاد از سبک رپ خوشم نمیاد ولی خیلی ها هم عاشق این سبک هستند پس تبریک می گم بهشون و خوشحالم که یکم آزادی در هر جهتی داریم می بینیم (3069444) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۶:۳۹:۱۸
خوشحالم از اینکه

رپ هم می تونه مجوز بگیره
میتونه تو تی وی خودمون پخش شه

خوشحال از اینکه ارتش امیر تتلو رو پس نزد
و امیر تتلو با تمام مشکلات پشت به وطنش نکرد (3070559) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۹:۱۰:۵۶
آره توجیح کن که تو جیح کار خوبی است (3070940) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۱۳:۰۶:۰۸
توجیه نه توجیح (3138331) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۲:۱۰:۵۳
((اثباتی بر باز بودن آغوش نظام اسلامی ایران بر روی همه دوستداران اسلام و ایران است))؟؟ آغوش باز یعنی این که این بدبخت این همه دنبال مجوز بدووه و آخرش هیچی؟ (3069457) (alef-13)
 
علی‌
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۲:۲۸:۲۴
من به عنوان یک ایرانی‌ هنردوست از کار ایشون خوشم نیومد و تشکر نمیکنم. چرا از طرف هر ایرانی‌ هنردوست صحبت میکنی‌، از طرف خودت صحبت کن (3069522) (alef-13)
 
مهمان
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۵:۲۴
عصبانیت از برخورد دو گانه است و از نداشتن اصول است. (3069543) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۶:۱۶:۵۱
برخورد دوگانه همه جا وجود داره(حتی در فقه بین زن و مرد).
مهم اینه که شما منطقش را بفهمی.
منطق روابط بین الملل هم اینه که اگر زورت نمی رسه مجبوری از قوانین دیپلوماسی استفاده کنی. کشورهای قدرتمند اکثر اوقات اصلا نیازی به دیپلوماسی ندارند.
به قول مولا علی خدا رحمت کند کسی را که حد خودش را شناخت. (3070482) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۳:۵۰:۵۲
بحث این موزیک ویدئو نیست بحث اینه که چطور این هنرمند به زعم شما جوان کشورمون با اون سوابق درخشان موسیقاییش که حتی اسمش هم به هنرمندا نمیبره واسه باقی ترانه هاش ، که چه عرض کنم . . . .هنرمند محسوب نمیشه ولی تا یه چیزی راجع به انرژی هسته ای میخونه میشه هنررررمند جوان .!!!

با این استدلال شما ، خوب تمام هنرمندای اونور آبی هم که اقلا" شعرای ترانه هاشون نسبت به این آقای خالکوبی به شعر نزدیکتره هم اگه یه چیزی درباره انرژی هسته ای بخونن قضیه حله دیگه .

آره ه ه ه ه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3069901) (alef-13)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۸:۳۰:۱۵
ما ایرانی ها کلا معلوم نیس فازمون چیه بیچاره واسه هسته ای میخونه میگیم اقای خالکوبی وقتی میره اهنگ های جلف میخونه میگیم یه بار درست و حسابی نمیخونه. خب چی کار کنه این خواننده (4124409) (alef-11)
 
علي
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۴:۲۶:۵۸
برادر اين كارا پويايي و انعطاف پذيري بالاي فقه شيعي رو نشون ميده. خيلي خوبه كه مابتونيم از توانمندي هاي همه ايراني ها استفاده كنيم. اومدن حبيب به ايران كلي به طرفدارهاي اين دولت و نظام اضافه كرد. چرا ما بايد كاري كنيم كه افرادي كه تو اين كشور متولد شدن،با هزينه اين نظام درس خوندن و نون جمهوري اسلامي رو خوردن با يه سري اتفاقات جزئي برن تو صف مخالفين همين نظام. بهتون قول ميدم كه اگه اجازه بدن معين وارد كشور بشه يه چند ميليون نفر به راي دهندگان انتخابات بعدي اضافه ميشه. (3070078) (alef-13)
 
ابراهیم اسلامی
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۴:۵۷:۳۵
بسمه تعالی
من تا بحال این اثر را ندیده ام ولی من با نگارنده کاملا مواففم
تتلو با اجرای این اثر توانست حداقل این را به همه دنبا نشان دهد که که خواننده ای با هر سبکی چه موجه از نظر وزارت ارشاد مانند زمانی و چه خواننده هایی که تا بحال زیر زمینی کار کرده اند مسائل حساس ملی و بین اللملی مرتبط با وطن برایشان مهم بوده و از منافع ملی دفاع می کنند
واقعا برای افرادی که به این خواننده توهین و ایشان را مورد ارعاب قرار داده اند بسیار متاسفم
چرا باید کشوری با این همه تکثر سلایق به یک نحو حمایت و پشتیبانی خود را به یک مسئله نشان دهند بایستی کمی سعه صدر و تحمل خود را بالا ببریم و با دیده باز به رویداد های اینچنینی نگاه کنیم من به شخصه از ایشان تشکر میکنم (3070223) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۵-۰۵ ۱۰:۰۱:۴۵
من خیلی تتلو رو دوست دارم تقریبا همه آهنگهاش رو گوش کردم ولی فکر می کنم ایشون دیگه تابلو داره تلاشش رو می کنه که به هر طریقی شده مجوز بگیره. (3072044) (alef-3)
 
وحید
۱۳۹۴-۰۵-۰۹ ۱۲:۱۸:۵۴
حرکت حرکت خوبی بود...ولی تتلو شخص مناسبی واسه این کار نبود.... (3082903) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۶:۵۰:۵۰
اگر تتلو می خواست فقط روز ارتش و در حمایت از ارتش یک موزیک ویدیو بسازه مطمنا" مجوز نمی گرفت (3099902) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۸-۲۳ ۲۲:۳۵:۴۸
این موزیک ویدیو ادم رو به شوق میاره دم اقای مقصود لو گرم .هر ایرانی بی ریا و وطن دوست با این موزیک ویدیو صفا میکنه مهم نیست که کی اونو میخونه مهم چیزیه که هست که خیلی ارزش منده من از همینجا به عنوان یک جوان مذهبی که در قم زندگی میکنم از ایشون واقعا تشکر میکنم (3324506) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.