نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455779
اردوغان فرارسیدن نوروز را تبریک گفت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵
 ایرنا نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری و بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه با صدور پیامی فرا رسیدن عید نوروز را به ملت ترکیه و همه برگزار کنندگان این آیین تبریک گفته و برای آنها صلح و آرامش آرزو کردند.

اردوغان در پیام خود به مناسبت 21 مارس و عید نوروز، این روز نماد زنده شدن دوباره خاک، آمدن بهار و برادری، دوستی و همبستگی خوانده و حمایت از روح احیای نوروز شد.

وی در پیام خود با اشاره به این که دنیا به دلیل خیانت در اجرای مفاهیمی مانند دموکراسی، حق، آزادی و بردباری روزهای تلخی را سپری می کند، اعلام کرد که باید کاری کنیم که آتش نوروز برای مردم مظلوم و آسیب دیده منطقه و تمام دنیا نماد آینده ای مقدس باشد.

بینالی ییلدریم نخست وزیر ترکیه نیز با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز، این عید را نماد همبستگی قوی، زبان جهانی حمایت از عشق و محبت و مقابله با هر نوع هرج و مرج و ترور خواند.
وی 21 مارس روز عید نوروز را نوید دهنده بهار و زنده شدن خاک خوانده و با اشاره به گستره نوروز از شبه جزیره بالکان تا آسیای میانه افزود: این آیین نیکو صدها سال است که در این جغرافیای وسیع برگزار شده و جشن گرفته می شود.
نخست وزیر ترکیه همچنین در پیام خود آغازین روز بهار را سرآغازی برای انسانیت و آرامش عنوان کرد و ادامه داد: عصرهاست که نوروز آیین صلح و برداری است.

برگزاری جشن های عید نوروز در ترکیه در سال های گذشته با محدودیت های بیشتری مواجه بود ولی در چند سال اخیر سخت گیری ها کمتر شده و پیام نوروزی مقامات این کشور نشانه کاهش این سخت گیری هاست.
عید نوروز اغلب در میان کردها و ترکهای ساکن مناطق جنوب شرقی و شرقی ترکیه رایج است.
 
کلمات کلیدی : پیام تبریک+نوروز
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۱ ۱۵:۴۶:۱۱
پس چرا از اجرای جشن های نوروز در ترکیه جلوگیری میکنه؟! (4212689) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته