توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475777
تلاش برای تقویت نیروی دریایی چین و تبدیل آن به یک قدرت برتر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
رئیس جمهور چین خواستار تلاش‌های بیشتر برای تبدیل شدن نیروی دریایی این کشور به یک قدرت در سطح یک کلاس جهانی شده است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، شی جین پینگ رئیس جمهور چین روز چهارشنبه خواستار افزایش تلاش ها برای تقویت نیروی دریایی چین و تبدیل آن به یک قدرت برتر در سطح یک کلاس جهانی شده است.

وی بر لزوم افزایش توانایی های نیروی دریایی چین در بخش عملیات تاکید کرده است. نیروی دریایی چین در ماه های اخیر به پیشرفت های بزرگی دست پیدا کرده است، بهره برداری رسمی از نخستین ناو هواپیمابر از مهمترین دستاوردهای نیروی دریایی چین به شمار می رود. چین به سرعت در حال کاهش شکاف موجود بین قدرت نیروی دریایی خود با آمریکا است.

وزارت دفاع چین با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: ژی چین پینگ در بازدید از مقر نیروی دریایی گفته است که نیروی دریایی چین باید به یکی از قدرت های اصلی و برتر در جهان تبدیل شود. ساختن یک نیروی دریایی قوی و مدرن نشانه مهمی از تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ نظامی در جهان خواهد بود.

بلندپروازی های چین به خصوص در مناطق مورد مناقشه دریای جنوبی چین و ساخت جزایر مصنوعی و تجهیزات نظامی در این مناطق با واکنش منفی آمریکا و کشورهای همسایه روبرو شده است.

چین قصد دارد هزینه های نظامی خود را در سال مالی جاری با 7 درصد افزایش به بیش از 151 میلیارد دلار برساند. البته هزینه های نظامی چین هنوز یک چهارم هزینه های نظامی آمریکا به شمار می رود.
 
کلمات کلیدی : نیروی دریایی، چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.