توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425970
پیشنهاد صهیونیستی به ترامپ
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۹
"موشه یعلون" وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی از دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب آمریکا خواست که برای تجزیه کشور سوریه و کمک به ایجاد منطقه علوی‌نشین تلاش کند.

العالم: مرکز پژوهش های امنیت ملی رژیم صهیونیستی با انتشار پژوهشی گزارش داد که یعلون معتقد است ترامپ باید "سوریه مفید" را که تضمین کننده منافع روسیه در غرب سوریه باشد از طریق ایجاد "علویستان" ایجاد نماید.  

پایگاه اینترنتی عربی 21 نوشت: دیگر باور یعلون که کوشیده آن را به ترامپ تحمیل نماید، ایجاد مناطق نفوذ مختلف برای اهل سنت سوریه و مناطقی برای دروزی ها و کردهاست. یعلون در ادامه از ترامپ خواسته که رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه را سر جایش بنشاند و او را مهار کند، چون به عقیده وی، اردوغان از خطوط قرمز مورد نظر آمریکا گذر کرده است.
 
یعلون اقدام اردوغان در زمینه حمله به کردهای سوریه به عنوان هم پیمانان واشنگتن و استقبال از سران حماس در استانبول را نشانه عبور ترکیه از خطوط قرمز آمریکا دانست.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.