توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464175
روایت فوربس از نظرسنجی ها: 62 درصد ایرانی ها نگاه خیلی خوبی به روحانی دارند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
فوربس نوشت: با نزدیک شدن زمان انتخابات ریاست جمهوری ایران شکل رقابت ها کم کم مشخص شده است. مسایل اقتصادی احتمالا در مرکز رقابت بین اصلاح طلبان و اصولگرایان خواهد بود.

به گزارش انتخاب؛ در مجموع ۱۶۳۶ نفر برای انتخابات ثبت نام کرده اند که شورای نگهبان باید صلاحیت آنها را برای تصدی این پست بررسی کند. مساله اصلی این است که ببینیم این شورا تصمیم میگیرد کدام یک از شخصیت های اصلی ثبت نام کننده را رد یا تایید کند. لیست نهایی کاندیداهای انتخابات در تاریخ ۲۶ یا ۲۷ آپریل اعلام خواهد شد.

رقبای اصلی را تقریبا میتوان از بین اصلاح طلبان نظیر حسن روحانی و اصولگراران نظیر ابراهیم رییسی دانست.

به جز این دو نفر کاندیدای اصلی در جریان اصلاح طلب اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی نیز به عنوان کاندیدای پوششی روحانی در دقایق آخر ثبت نام کرده است. 

اقتصاد احتمالا مهمترین مساله در جریان رقابت های انتخاباتی خواهد بود. به طور خاص بیشتر مناظره ها احتمالا به نتایج و کاستی های برجام اختصاصا خواهد داشت.

در نظرسنجی اخیر ایران پل، از یک دیدگاه وسیع تر، ایرانی ها نسبت به وضعیت اقتصادی کشور بدبین هستند در شرایطی که ۳۴ درصد از مردم گزینه خیلی خوب را برای وضعیت اقتثصادی کنونی شان انتخاب کرده اند ۶۴ درصد گزینه خیلی بد و تا حدودی را زده اند. دو درصد باقی مانده به سوالات جواب نداده اند.

علی رغم همه اینها روحانی نسبت به بقیه کاندیداها وضعیت بهتری دارد. در نظرسنجی ها 62  درصد َنگاه خیلی خوب یا تقریبا خوبی نسبت به روحانی دارند. 31 درصد نیز به رئیسی نگاه خوبی دارند، اما 46 درصد او را نمی شناسند.

در مسایل خاص روحانی نسبت به سایر کاندیداهای اصلی برتری دارد. مثلا در بهبود روابط خارجی. در برداشتن تحریم ها و در مبارزه با فساد و بهبود وضعیت زندگی مستنمدان.
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۲۱:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۶:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۹:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۸:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۸:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۲:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۱:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۰:۴۸
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ روحانی+ انتخابات ریاست جمهوری+ اصولگرایان+ اصلاح طلبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته