توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 310175
ادعای اعتصاب غذای بابک زنجانی تکذیب شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۲
رئیس سازمان زندان‌ها ادعای بابک زنجانی مبنی بر اعتصاب غذا برای گرفتن کاغذ را تکذیب کرد.

به گزارش فارس، اصغر جهانگیر در حاشیه بازدید از کانون اصلاح و تربیت استان تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: متأسفانه برخی اطلاع‌رسانی‌ها در خصوص اقدامات سازمان زندان‌ها به درستی صورت نمی‌گیرد.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: برای مثال چندی قبل ما از میزان کشفیات اقلام ممنوعه در زندان‌ها طی یک سال گذشته آماری را اعلام کردیم و گفتیم که این‌ها در مبادی ورودی زندان‌ها کشف شده اما صداوسیما واژه مبادی ورودی را حذف کرد و این موضوع باعث شد اخبار ما به صورت ناقص و نادرست منتشر شود.

وی تأکید کرد: به همین جهت از همه اصحاب رسانه تقاضا داریم تا اطلاع‌رسانی درستی داشته باشند.

رئیس سازمان زندان‌ها مبنی بر ادعای بابک زنجانی در خصوص اعتصاب غذا برای گرفتن کاغذ ادامه داد: زندان‌های ایران نسبت به زندان‌های دیگر در سطح بالاتری قرار دارد و مسائل حقوق بشری را رعایت می‌کند و حتی کار به جایی رسیده که خیلی از همکاران ما می‌گویند زندانبانان زندانی و زندانیان زندانبان هستند.

جهانگیر با تأکید براینکه حقوق زندانیان به طور کامل رعایت می‌شود، گفت: کمیته‌های حقوق شهروندی به طور مرتب از زندان‌ها بازدید می‌کنند و عریضه‌های زندانی‌ها را دریافت می‌کنند در حقیقت زندانی برای بیان درخواست‌ها و مشکلات خود هیچ محدودیتی ندارد و کاغذ و قلم هم فراوان در دسترس زندانیان است.

وی با بیان این جمله که «من این گونه ادعاها را به صورت تکذیب می‌کنم»، افزود: جای تعجب دارد که افرادی که این همه به آن‌ها کمک کرده‌ایم این گونه مسائل را مطرح می‌کنند.

رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه به آمار مددجویان کانون‌های اصلاح و تربیت در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: ما در حال حاضر ۱۰۵۶ نفر مددجوی زیر ۱۸ سال در کل کشور داریم که ۲۲۴ نفر آن‌ها دانش‌آموز هستند و آموزش و پرورش باید نگاه جدی‌تری نسبت به آن‌ها داشته باشد.

وی گفت: همچنین از این تعداد ۷۴۷ نفر شاغل هستند که البته این به معنای آن نیست که شغل مهمی داشته باشند بلکه دستفروش هستند و یا به کارهای سبک می‌پردازند.

جهانگیر با تأکید بر این که ۷۰ درصد مددجویان کانون‌های اصلاح و تربیت فاقد پدر و مادر هستند، افزود: ۶۰ درصد از این مددجویان ترک تحصیل کرده‌اند.

وی تأکید کرد: ما در حال حاضر در ۲۸ استان کشور کانون اصلاح و تربیت داریم و فقط استان‌های سمنان، البرز و آذربایجان شرقی فاقد کانون هستند که در آن جا هم به دنبال ساخت کانون هستیم.

رئیس سازمان زندان‌ها خاطرنشان کرد: براساس آمار سه جرم اول در بین بچه‌های کانون اصلاح و تربیت به ترتیب سرقت، جرائم علیه اشخاص و جرائم مواد مخدر است.
 
کلمات کلیدی : بابک زنجانی+اعتصاب غذا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.