توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500570
الویری: نام مرعشی از لیست نامزدها حذف شد/مرعشی: رای من نجفی است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
مرعشی بعداز ارائه گزارش عملکرد خود در شورا از نامزدی در شهرداری تهران انصراف داد و گفت رای من برای شهرداری تهران محمد علی نجفی است.

به گزارش فارس، امروز مرعشی برنامه 4 صفحه‌ای خود را در جمع منتخبین شورای پنجم ارائه و بعد انصراف داد.

وی در خصوص تشریح برنامه های خود گفت: سوابق من نشان می دهد دیدار مردمی از جمله اولویت های کاری من است که به خوبی از فساد جلوگیری خواهد کرد. مرعشی گفت: اینکه شخصیت های بزرگ فرهنگی، سیاسی، ادبی، علمی که زمانی در تهران زیسته اند امری بسیار با اهمیت است زیرا نشان می دهد تهران فقط کالبد نیست بلکه یک شهر زنده و پویا و الهام بخش ایران است.

وی بیان کرد: تدبیر و امید، پایگاه اجتماعی وسیع در عرصه کشور و بخصوص تهران (قریب 75%) دارد. شهردار جدید باید با نگاهی وسیع جبهه ای به مسائل سیاسی کشور و تهران نگاه کند. هر نوع نگاه حزبی و تنگ نظرانه باعث خدشه به وحدت جبهه اصلاحات خواهد شد.

 هیچ جناحی از حضور در شهرداری و مدیریت های آن حذف نخواهند شد
مرعشی با بیان اینکه  ضمن رعایت شئونات همه مدیران و کارکنان شهرداری باید در یک برنامه زمانی میان مدت ساختار عمومی نیروی انسانی شهرداری را با ساختار عمومی شهر و شهروندان هماهنگ کند، گفت:  بر این اساس هیچ جناحی از حضور در شهرداری و مدیریت های آن حذف نخواهند شد بلکه جمع کارکنان شهرداری و نهادهای وابسته بر اساس شایستگی با گرایش های عمومی مردم هماهنگ خواهد شد.

این نامزد شهرداری تهران گفت: درآمد شهرداری در این چندسال متکی بر فروش تراکم بود، این مسئله سبب شد که سفره هزینه‌های تهران گسترده‌تر شود. نمی‌شود پذیرفت شهرداری که به پیمانکار بدهکار است برای کمک به هیات‌ها و خیریه ها پیش قدم می‌شود.

وی در خصوص عوارض نوسازی گفت: عوارض نوسازی این امکان را می دهد که میان مناطق مختلف تفاوتی باشد. و عوارض را به قیمت آن منطقه پرداخت می کند. در واقع عوارض مناطق مختلف باید متفاوت باشد، هزینه زندگی باید در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

اما و اگرهای درآمدهای پایدار 
نامزد شهرداری تهران به موضوع درآمدهای پایدار اشاره کرد و گفت: در موضوع درآمدهای پایدار باید به سمت مالیات های پایدار و مالیات های ارزش افزوده برویم که در تهران از این ناحیه خلا داریم مانند املاک و مستغلات که باید شناسایی و کسب در آمد کنیم.

وی در بخش دیگر سخنانش گفت: ساختمان زیاد داریم اما ساختمان های نمادین کم داریم در اطراف دریاچه چیتگر یک فرصت بود که ایجاد شد و از بین رفت. از طرح شهرسازی مدرن درآن جا تبعیت نکردیم و هیچ ساختمان نمادینی در آن جا وجود ندارد که نماد این منطقه تلقی شود اما باید شهرداری به دنبال ساختمان هایی باشد که نماد مناطق باشد.

به اعتقاد مرعشی، ارتباط با همه مردم، امکان دسترسی مردم به مدیران همه رده های شهرداری و شخص شهردار پایتخت، زندگی با مردم، حضور در محلات و مناطق و ایجاد یک رابطه انسانی و عاطفی با عموم شهروندان از ضرورت های یک جامعه سالم و بانشاط است.

نامزد شهرداری تهران بیان کرد: توجه به مسائل اجتماعی، به رسمیت شناختن همه سازمان های مردم نهاد، جلب همکاری همه فعالان اجتماعی، پرداختن به معضلات و آسیب های اجتماعی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

وی با اشاره به اینکه اگر امروز بخواهیم هزینه اداره شهر به میزان هزینه 5/2 میلیون تومان را از مردم وصول کنیم تایید می فرمائید که چه فشار غیر قابل تحملی را بر مردم وارد خواهیم کرد، گفت: شهردار باید در اولین قدم هزینه های اداره شهر را با قدرت پرداخت شهروندان هماهنگ کند. برون سپاری بخشی از فعالیت ها به مردم، و نگاه اقتصادی به فعالیت های گوناگون یکی از راه کارهاست.

بدهی ۴۰ هزار میلیاردی شهرداری
مرعشی بیان کرد: بدهی های شهرداری دست کم 40 هزار میلیارد تومان است که هم می توان تهدید باشد و هم فرصت. وی در بخش دیگر سخنانش گفت: باید محدوده تاریخی تهران از خیابان سی تیر، میدان امام خمینی(ره) تا ارگ و کاخ گلستان به محدوده تاریخی تهران بدل شود و ساختمان های اداری این مناطق نیز بجای دیگر منتقل شود، قبول دارم کار سخت و پرهزینه است اما درآمد خوبی هم دارد.

مرعشی گفت: بدهی ها ی شهرداری را باید تبدیل به فرصت کرده و تامین ٤٠ هزار میلیارد را با تعریف پروژه های ویژه حل کنید. وی گفت: قرار نیست بدهی ها را غیرمسئولانه حل کنید و اگر مسئولانه برخورد کنید سران نظام برای پرداخت این بدهی به شهرداری و شورای شهر کمک می کنند.

به گفته این نامزد شهرداری تهران، بدهی های فعلی شهرداری را با بودجه معمول نمی توان پرداخت کرد وگرنه قالیباف اینکار را می کرد و حالا با بلندپروازی یا عشق به خدمت، این بدهی ها ایجاد شده و باید چاره ای اندیشید.

 مرعشی درخصوص نیروهای شهرداری گفت: در برخورد با این میزان کارمند دو سختی وجود دارد اولا اینکه از جیب مردم تهران به نیروهایی پول دهیم که به آنها نیاز نداریم و دوم حجم وسیعی از این کارکنان، مشکل معیشت پیدا می کنند بنابراین باید راهکاری برای اشتغال آنها در سمت جدید تعریف کرد.

مرعشی: رای من نجفی است
وی بعد از اتمام ارائه برنامه خود گفت: طی سال‌های اخیر مشی من این بود که اگر کاندیدای بهتر و داوطلب دیگری برای پست شهرداری وجود دارد در رأی‌گیری شرکت ندهید. مرعشی ادامه داد: بر این اساس حالا از شما می‌خواهم اسم من را در رأی‌گیری قرار ندهید. وی در حاشیه ارائه برنامه خود در جمع خبرنگاران گفت: رای من نجفی است.

نام مرعشی حذف شد
همچنین الویری رئیس سنی منتخبان شورای پنجم در جمع خبرنگاران گفت: به دلیل انصراف حسین مرعشی نام وی را در میان گزینه های رای گیری برای شهرداری تهران نخواهیم آورد.
 
کلمات کلیدی : شهرداری تهران، شورای شهر تهران، شهردار تهران، محمدعلی نجفی، حسین مرعشی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.