توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440577
جولیانی: ترامپ در ابتدا خواهان ممنوعیت برای مسلمانان بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
راهنمای امنیت سایبری رئیس‌جمهور جدید آمریکا می‌گوید: دونالد ترامپ دستور خود برای به تعویق درآوردن ورود مسافران هفت کشور مسلمان نامبرده و ممنوعیت در ورود آنها به آمریکا را در ابتدا به عنوان "ممنوعیتی برای مسلمانان" نام نهاده بود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک و مشاور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید آمریکا در امور امنیتی و سایبری در این باره در پاسخ به سوال فاکس نیوز مبنی بر اینکه آیا این ممنوعیت ارتباطی با مذاهب و ادیان دارد، گفته است: شما به من بگویید که از نظر قانونی و درست چگونه می‌توان این کار را انجام داد؟!

این سیاستمدار 72 ساله همچنین ادامه داد که او و تیم متخصصان قانونی‌اش به جای مذهب بر "مخاطرات" تمرکز کرده‌اند و پیش‌نویس این دستور مهاجرتی را که موجب خشم و اعتراضات گسترده جهانی شده، تهیه کردند.

بر اساس دستور ترامپ که روز جمعه به امضا رسید ورود پناهجویان برای 120 روز و همچنین صدور ویزا برای مسافران کشورهای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن به مدت سه ماه به حال تعلیق در آمد.

جولیانی همچنین اظهار کرده است که این کشورهای عمدتا مسلمان در این قانون به صورت مشخص مورد هدف قرار گرفته‌اند "چراکه این کشورها مناطقی در جهان محسوب می‌شوند که برای آمریکایی‌ها ایجاد خطر می‌کنند."

وی ادامه داد: که البته این مساله براساس حقایق مطرح شده است نه مسائل مذهبی!
 
کلمات کلیدی : جولیانی، ترامپ، صدور روادید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.