توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 281042
طرح نظارتي مجلس مايه فخر ايرانيان
بخش تعاملی الف - اشكان حيدري - وكيل و دانشجوي كارشناسي ارشد حقوق عمومي
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۴
طرحي كه در مجلس شوراي اسلامي با هدف نظارت غير مستقيم اين نهاد تاثير گذار بر توافق احتمالي ميان ايران و دول سلطه در انتظار تصويب است ممكن است مورد هجمه گروهي قرار گيرد.

به اين بهانه كه اين طرح دست و پاي مذاكره كنندگان ما را خواهد بست و مانع حصول توافق خواهد شد اما با نگاهي به اين طرح و بررسي مفاد آن به يقين ميرسيم كه اين طرح هيچ منافاتي با توافق خوب مذاكره كنندگان عزيز و طرفهاي غربي ندارد بلكه باعث بالا بردن قدرت چانه زني اين عزيزان خواهد بود، در اين طرح حتي به آژانس اجازه داده شده كه وفق مقررات بين المللي به بازرسي از مراكز هسته اي ايران بپردازد، و يا تاكيد گرديده تمامي تحريم هاي ظالمانه در روز توافق ملغي گردد ، اين موارد در جهت حصول توافقي است كه در صورت وقوع تحريم هايي را كه در زندگي مردم تاثير دارد از بين برده و باعث ايجاد ارتباط اقتصادي ميان جمهوري اسلامي ايران و ساير دول گردد كه يقينا موجب تسهيل خدمت رساني دولت محترم نيز خواهد بود.

اما نكته اي كه بسيار براي من به عنوان عضو كوچك جامعه حقوق ايران خصوصا حقوق عمومي داراي اهميت بود گنجاندن به حق اوامر رهبر معظم انقلاب در مورد بازرسي از ساير تاسيسات و مصاحبه با دانشمندان هسته اي بود كه حقيقتا كار بجا و به موقعي توسط نمايندگان محترم ملت بود . يقينا مصاحبه با دانشمندان يك مملكت توسط بيگانگان توهين آشكار به عزت و غيرت آن ملت است ، يقينا كشوري كه چنين اجازه اي را صادر نمايد غيرت و عزتش از بين رفته است و به اصطلاح بايد فاتحه اش را خواند، بنده يقين دارم هيچ ايراني با هر مسلكي اين توهين را نخواهد پذيرفت ، حتي مجسم كردن اينكه يك خارجي روبروي دانشمند ايراني بنشيند و از وي سوال كند غير ممكن است و چه زيبا رهبر با بصيرت انقلاب فرمودند بنده اجازه نخواهم داد، يقينا اين فرمايش در تاريخ ايران ثبت خواهد گرديد.

اما با نگاهي به ساير بندها و مشاهده نكاتي مانند لزوم اطلاع رساني شش ماه يكبار به مجلس و ... متوجه ميشويم اين طرح نه تنها محدود كننده نيست بلكه پشتوانه تيم هسته ايست كه اميدواريم در اين راه سخت آنچه مصلحت انقلاب اسلامي و مردم ولايت مدار است رخ دهد.
 
کلمات کلیدی : اشكان حيدري
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.