توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393543
داعش و جنگنده‌های آمریکایی هماهنگ بودند؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۸
مشاور سیاسی و رسانه‌ای رییس‌جمهوری سوریه اعلام کرد، این احتمال مشخصاً وجود دارد که حملات هوایی اخیر ائتلاف تحت رهبری آمریکا به مواضع ارتش کشورش با هماهنگی گروه تروریستی داعش صورت گرفته باشد.

به گزارش ایسنا، پیش از این، جنگنده‌های آمریکایی در منطقه دیر الزور مواضع نیروهای ارتش سوریه را مورد هدف قرار دادند. طرف آمریکایی مدعی شده که این حملات تصادفی بوده است.

بثینه شعبان، مشاور بشار اسد، رییس‌جمهوری سوریه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری راشا تودی در این‌ باره گفت: هم‌زمان با این که جنگنده‌های آمریکایی به ارتش سوریه حمله کردند، تروریست‌ها از همان جهتی که آمریکایی‌ها حمله کردند، وارد عمل شده و مناطقی را به تصرف خود درآوردند که در اختیار ارتش سوریه بود.

وی ادامه داد:‌ بنا بر این برای همه کاملاً مشخص است که نوعی هماهنگی میان جنگنده‌های آمریکایی که مواضع ارتش را هدف قرار دادند و تروریست‌هایی که مناطق مورد هدف را به تصرف خود درآوردند، وجود داشته است.

بثینه شعبان تأکید کرد: آمریکا باید در صورتی که نسبت به مقابله با تروریسم در سوریه متعهد است، از کشتار نیروهای سوری که در مقابل داعش ایستادگی می‌کنند، شرم‌زده باشد.

مشاور رییس‌جمهوری سوریه گفت: نکته جالب این است که پس از آن‌ که روسیه اعلام هشدار کرد، حملات هوایی آمریکا به جای این که متوجه اهداف داعش شود، متوقف شد.

وی با اشاره به ادعای طرف آمریکایی مبنی بر وقوع اشتباه در جریان حمله اخیر به مواضع ارتش سوریه اظهار کرد: فکر می‌کنم بسیار عجیب است اگر کشوری مانند آمریکا که ادعای داشتن ارتش شماره یک دنیا را دارد، چنین اشتباهی مرتکب شود.
 
کلمات کلیدی : آمریکا +بمباران +ارتش سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.