توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463644
روحانی به شیراز سفر می‌کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۲
استاندار فارس گفت: رئیس جمهور به همراه تنی چند از اعضای هیئت دولت صبح پنجشنبه ۳۱ فروردین وارد شیراز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، سید محمدعلی افشانی قبل از ظهر سه‌شنبه ۲۹ فروردین در جمع خبرنگاران گفت: سفر رئیس‌جمهور به شیراز، پروژه محور بوده و فاقد شاخصه‌های تشریفاتی است لذا این سفر با هدف شرکت در مراسم بزرگداشت سعدی شیرازی و همچنین افتتاح بیش از ۴۰۰ پروژه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سفر شخص رئیس‌جمهور یک روزه پیش‌بینی شده است و زمان و چگونگی انجام برنامه‌ها، متعاقبا اعلام می‌شود، گفت: در سفر آقای دکتر روحانی، مراسم استقبال رسمی و دیدارهای تشریفاتی لحاظ نمی‌شود.

استاندار فارس، با بیان اینکه ارزش بیش از ۴۰۰ پروژه قابل افتتاح در سفر ریاست جمهوری بالغ بر ۱۵۴۷ میلیارد تومان است،‌ گفت: در این سفر عملیات اجرایی تعدادی از پروژه‌های کلیدی در فارس آغاز خواهد شد.

افشانی گفت: پروژه استادیوم ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان، بیمارستان خیریه ۶۰۰ تختخوابی بوعلی‌سینا با اعتباری بالغ بر ۴۸۴ میلیارد تومان و سد چشمه عاشق با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان، سه پروژه از ۴۰۰ پروژه مورد نظر در این سفر است که افتتاح می‌شود.

به گفته استاندار فارس، بهره‌برداری از ۳ هزار و ۳۰۰ هکتار آبیاری تحت فشار به ارزش ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، افتتاح سه کیلومتر از خط یک مترو شیراز به ارزش اعتباری ۲۵۰ میلیارد تومان، ۵۴ کیلوتر راه اصلی و آزاد راه با اعتبار ۱۰۵ میلیارد تومان، آبرسانی به ۷۱ روستا با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌هایی است که در این سفر افتتاح می‌شود.

استاندار فارس همچنین از افتتاح ۲۱ طرح بخش کشاورزی با اعتبار ۶۳ میلیارد تومان، ۶طرح شهرک صنعتی با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان، ۲۵ مدرسه با ۱۶۴ کلاس و اعتبار ۱۳ و نیم میلیارد تومان، مرکز نگهداری از معتادان حاد و پرخطر با اعتبار ۴ میلیارد تومان، ۳۳ طرح صنعت و معدن با اعتبار ۱۲۵ میلیارد تومان و ۲۲۰ پروژه بهداشت و درمان با اعتبار ۱۹۷ میلیارد تومان ۱۰ باب کتابخانه عمومی در شهر شیراز با اعتبار ۳ میلیارد تومان، ۱۲ پروژه صنایع الکترونیک با اعتبار ۷۸ میلیارد تومان، در سفر یک‌روزه رئیس‌جمهور به فارس خبر داد.

افشانی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی تعدادی پروژه نیز در این سفر آغاز خواهد شد که مهمترین آنها پروژه شهر سلامت در وسعت ۸۰۰ هکتار و با پیش‌بینی اعتباری ۷.۸ میلیارد دلار در قالب مجموعه‌های بیمارستانی، اقامتی، تفریحی، رفاهی و گردشگری است.

وی گفت: زیرساخت‌های شهر سلامت توسط دولت فراهم شده و اجرای آن برعهده بخش خصوصی خواهد بود؛ قرار است این مجموعه طی برنامه پنجساله توسعه در فازهای مختلف اجرا و احداث شود.

افشانی همچنین گفت: طرح توسعه فولاد پاسارگاد با ۱۲۵۶ میلیارد تومان اعتبار،، گازرسانی به ۲۶۰ روستا و ۳ شهر، احداث ۳۶ پروژه بهداشتی و درمانی با اعتبار  ۵۱ میلیارد تومان و ... از دیگر پروژهایی است که در این سفر عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

استاندار فارس یادآور شد که در سفر آتی رئیس‌جمهور به فارس، وزرای بهداشت و درمان، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، صنعت و معدن، کشور، نیرو، رفاه، ارشاد و به احتمال قوی وزیر دفاع، به همراه معاونان زنان و خانواده و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، دکتر روحانی را همراهی خواهند کرد.
 
کلمات کلیدی : روحانی، سفر استانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.