نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378540
سه شرکت ایرانی از فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا خارج شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۴
اتحادیه اروپا اعلام کرد نام سه شرکت ایرانی فعال در زمینه حمل و نقل دریایی به حکم دادگاه عمومی این اتحادیه از فهرست تحریم‌ها خارج شده است.

به گزارش فارس، در پی حکم اخیر دادگاه عمومی اتحادیه اروپا، سه مجموعه ایرانی فعال در زمینه حمل و نقل دریایی رسما از فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا خارج شدند.

بنا بر اعلام اتحادیه اروپا حکم انسداد دارایی‌های سه شرکت «موسسه خدمات رفاهی کشتیرانی جمهوری اسلامی»، «شرکت حمل و نقل ترکیبی کشتیرانی جمهوری اسلامی» و «Leading Maritime Pte» (مستقر در سنگاپور) دیگر معتبر نبوده و همکاری با این شرکت‌ها هم دیگر ممنوع نیست.

دادگاه عمومی اتحادیه اروپا پیش از این در نوامبر سال ۲۰۱۳ هم رأی به لغو تحریم‌های این شرکت‌ها داده بود، اما اتحادیه اروپا به این حکم اعتراض کرد.

نهایتا در ماه مارس سال ۲۰۱۵ دادگاه عمومی اتحادیه اروپا بعد از بررسی مجدد پرونده، حکم اولیه مبنی بر لغو تحریم‌های این شرکت‌ها را تائید کرد.

این شرکت‌ها که از سال ۲۰۰۸ به بهانه «مقابله با تسلیحات کشتار جمعی» در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته بودند، پیش از این در پی توافق هسته‌ای از فهرست تحریم‌های آمریکا خارج شده بودند.
 
کلمات کلیدی : تحریم‌، اتحادیه اروپا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۸:۴۳:۲۱
کشوریکه که اقتصاد معیوب وبیمارش اینقدرآسیب پذیر باشد که بشکند مستقل نیست (3866955) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۲۲:۲۰:۴۶
موسسه خدمات رفاهی کشتیرانی شرکت ایرانی فعال در زمینه حمل و نقل دریایی ؟!! (3867242) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته