توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438741
مصرف حشیش چند سال محرومیت برای ورزشکاران دارد؟
قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با اشاره به این که حشیش جزء ماده ممنوعه است و مصرف آن توسط ورزشکاران دوپینگ محسوب می شود، گفت: مصرف این ماده به خاطر افزایش کارایی ورزشکار و کاهش استرس چهار سال محرومیت به دنبال دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۵۸
رامین طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با مصرف حشیش توسط ورزشکاران از طریق قلیان و عواقب ناشی از آن، افزود: حشیش چون جزء ماده ممنوعه است و مصرف آن سبب افزایش عملکرد ورزشکار و از بین رفتن استرس می‌شود، دوپینگ محسوب می‌شود و چهار سال محرومیت برای ورزشکار به دنبال خواهد داشت.

وی گفت‌: اگر ورزشکار بتواند اسناد و مدارک معتبری در جلسه دادخواهی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از خود ارائه دهد، این میزان محرومیت بسته به اسناد و مدارک ورزشکار می‌تواند به دو سال و شاید تنها به توبیخ کتبی منجر شود. البته مصرف حشیش چون در ایران ممنوعه است و پیگرد قانونی دارد، اگر ورزشکاری آگاهانه اقدام به مصرف چنین ماده‌ای کرده باشد، پرونده او به نهادهای قضایی نیز ارجاع داده خواهد شد.

طباطبایی با بیان این که حشیش جزو ماده مخدر است و شرایط خاص خود را دارد، افزود: اگر ورزشکاری آگاهانه یا ناآگاهانه اقدام به مصرف چنین ماده ای کرده باشد، حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای اعم از داخلی، برون مرزی و حتی بازی‌های رسمی را ندارد.

قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در پایان با هشدار به بازیکنان فوتبال و فوتسال نسبت به مصرف قلیان اظهار کرد: ورزشکاران باید نسبت به مصرف قلیان حساسیت بیشتری به خرج دهند. زیرا هنگام استفاده از قلیان امکان دارد مواد مختلفی از طریق قلیان وارد بدن شود که سبب بروز دوپینگ در ورزشکار شود.
 
کلمات کلیدی : حشیش+محرومیت+ورزشکاران+ستاد ملی مبارزه با دوپینگ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.